Tuesday, February 26, 2013

Kuidas Ebayst ning teistest internetipoodidest tellida?Mul on kirjutanud juba rohkem kui 20 inimest sooviga ise tulevikus internetist tellida ning küsimusega kuidas seda täpselt tegema peab. Kes siis ei tahaks ebayst asju kordades, kordades odavamalt osta? Aga, et postitus väga pikk ei tuleks siis asume kohe asja juurde :)

Samm nr 1.

Swedbank Deebetkaart pluss                 SEB panga Pildikaart

Kõigepealt on vaja minna panka ning tellida omale krediitkaart või krediitkaardi omadustega kaart. Kahjuks saavad seda teha ainult 18+ inimesed. Juhul kui oled noorem kui 18 võid paluda oma vanematel/õel/vennal endale see kaart tellida ning kasutada siis nende kaarti. Kartma ei pea, sest pildikaardi puhul ei ole tegemist tavalise krediitkaardiga vaid sa kannad sinna peale oma enda raha (võid kasutada ka tavalise pangakaardina, nii, et raha laekub koguaeg just sellele kaardile) ja maksad sellega internetipoodides. Erinevus nende ja tavaliste pangakaartide vahel on see, et nende kaartide tagumisel küljel on internetis maksmiseks vajalik 3-kohaline number. Mina ise kasutan SEB pildikaarti juba peaaegu 2 aastat ja minu jaoks on see asendanud ka tavalise pangakaardi, sest tegelikult ta täpselt see ongi.. Lihtsalt väikese boonusega!

Samm nr 2.

Nüüd tuleks ennast registreerida Ebay kasutajaks SIIN. Ärge kartke sinna oma andmeid lisada, need on vajalikud selleks, et te ei peaks igakord oma andmeid uuesti sisestama ja need ei ole "mitte vajalikele" inimestele kättesaadavad. Meeles tuleks pidada, et neid andmeid tähelepanelikult kontrollida, sest muidu ei jõua pakk ju sinu aadressile. Enamasti on billing aadress ja shipping aadress samad. Ebayst tellides tuleb tähelepanu pöörata otsingu filtritele.. Näiteks mina valin alati "Free shipping only" ja "Buy it now", sest reeglina on saatmiskulud üsna suured ja oksjonitel ma ka väga osaleda ei viitsi. Muidugi on ka erandeid kui midagi eriti head leiad! Lisaks sellele tuleks arvestada, et teatud kohtades tellides võib paki ootamine venida lausa rohkem kui kuu pikkuseks, kuid enamasti on ootamine ennast väärt. Juhul kui pakk ei jõua sinuni, tuleb katkisena vms siis saab alati müüjaga ühendust võtta ning reeglina on nad nõus uue paki teele panema.

Samm nr 3.

Arukat poodlemist! Sellest võib väga, väga kergesti sõltuvusse jääda :)

Ps! Kindlasti tuleks tähelepanu pöörata ka sellele, millise e-posti aadressiga oma konto registreerid, sest sellele aadressile tulevad ka kõik kinnitus meilid ostude kohta jne. Sinna saad teateid näiteks siis kui tellimus on kinnitatud või teele pandud ning kui müüja soovib sinuga veel eraldi ühendust võtta. 

Kui on veel mingeid küsimusi võite need siia kommentaaridesse jätta ja ma hea meelega olen abiks!

52 comments:

 1. Mina kasutan SEB virtuaalset krediitkaarti, mis on täiesti turvaline ja kehtib 40 päeva! hea valik neile, kes ei omagi n-ö päris krediitkaarti :)

  ReplyDelete
 2. Lisaks veel selle, et SEB-l on ka selline võimalus nagu virtuaalne krediitkaart. See on võimalik SEB netipangas endale väga lihtsalt tellida. Maksab 0,64€ (vist) ja kehtib 40 päeva.
  Seejärel tuleb teha paypali (paypal.com) endale konto ja seal lisada see virtuaalne kaart siduda enda kontoga. (Kui paypalis juba konto tehtud, siis on see lisamine lihtne ja arusaadav).
  Ja kui nii ebayst või ka mujalt osta, siis maksmiseni jõudes tuleb valida paypal, see järel enamasti tuleb paypali sisselogida (ebays toimub kõik samas aknas) ja siis makse kinnitada.
  Ise olen alati seda virtuaalse kaardi varianti kasutanud ja pole probleeme olnud.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oh, tänud info eest. Teadsin, et selline võimalus on kuid kuna endal kogemusi ei ole siis ei osanud sellest ka lähemalt kirjutada! :)

   Delete
 3. Võiksid rääkida ka paypalist ning kuidas toimida, kui nt saad petta :)Ma arvan, et enamus ei tea, kuidas sellistel juhtudel toimida. Muidu, aga väga asjali postitus!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Teen sellest ilmselt eraldi postituse, sest see on väga hea idee ja vajab ilmselt eraldi tähelepanu :) Tänud!

   Delete
  2. Teen Triinu elu lihtsamaks :)
   http://www.post.ee/?id=6014

   Delete
  3. Tegelikult see pidi minema järgmise kommentaari alla, ups :D

   Delete
  4. Copyn sinu eest! Suuuur aitäh veelkord :)

   Delete
 4. Kas krediitkaarti saavad ainult need teha kes on 18+ ja kes käivad tööl?

  Olen kuulnud, et kui tellida üle 20?€ siis lisandub tollimaks, kas see on tõsi ja kui palju siis lisandub?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Krediitkaardi puhul on see küll nii jah.. Krediikaardi omadustega kaardi tegemiseks tööl käimist ei nõuta, sest seal ei ole nö "krediiti" vaid kannad sinna enda raha.

   Endal ei ole mul kunagi veel tollimaksu lisandunud. See võib juhtuda siis kui tellid väljaspool EL riike kuid mul kahjuks puudub selle kohane info. Uurin natukene ja püüan ka sellest kirjutada :)

   Delete
  2. Üks armas lugeja jõudis juba lingi välja otsida kust selle kohta lähemalt lugeda saab :)

   Lisan selle siia
   http://www.post.ee/?id=6014

   Delete
 5. Jess! ma just mõtlesin,et keegi võiks selle postituse ära teha!!:)

  ReplyDelete
 6. Suured tänud asjaliku postituse eest :) Olen ka ise pikka aega mõelnud ebayst tellida, aga pole leidnud aega süveneda sellesse ostuprotsessi. Tegin endale ka Paypali konto, ehk oskad paar sõna ka selle kohta rääkida? Kas kasutad ka ise seda? Nagu ma aru saan, siis sinna ei pea mingit eraldi ettemaksu tegema, et kui midagi läbi Paypali osta tahan, siis ta lihtsalt võtab mu kontolt raha, palju vaja on?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Rõõm, et sain abiks olla! Teen ilmselt paypali kohta eraldi postituse, sest see vajaks lausa eraldi tähelepanu :)

   Delete
 7. Kindlasti mainiks ära, et väljastpoolt EL võib lisanduda nii tolli- kui käibemaks :)

  ReplyDelete
 8. Mis aeg on max. kui pakk peaks kohale jõudma? Et ma teaks kas pakk jõuab üldse veel minuni ja ma saaksin siis müüjaga ühendust võtta.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma arvan, et viiendaks nädalaks peaks pakk ka teisest maailma otsast tulema ja siis võid müüjale teada anda, et tunned muret ja pole kätte saanud :)

   Delete
  2. Ma natukene täpsustan. E-bays saab müüjaga võtta ühendust sõnumina ja teine on feedback. Feedback jätta kiindlast alles kõige lõppu, siis kui kaup on käes või müüja totaalselt ignoreerib vms.

   Aga sellise tavalise sõnumi/teatena on suhteliselt kindel asjad korda saada. Näide tellisin mobiilile ekraanikaitse kile, kui see saabus lõpuks postiga, siis see oli totaalselt viga saanud posti süül. Kirjutasin kohe müüjale ja rääkisin oma mure, et toode sai viga postis, kuna oli pakendatud ebasobivalt ja kindlasti oleks see probleem jäänud olemata, kui toode oleks olnud pakitud karpi või tugevate pappkaante vahele. Igaks juhuks küsisin, mis võimalused on, et kas tagastab raha või saadab asenduse. Ja üllatus, üllatus saatis uue toote, kuigi tegelikult oelks ta võinud öelda, et pole tema mure, kui post midagi pekki keerab.

   Kindlasti peab olema elementaarne viisakas suhtlusstiil e-bayst ostjatel, sest müüja teisel pool on ka inimene ja kui talle eestlaslikult kallale lennata, siis tõenäoliselt saadetakse pikalt.

   Delete
  3. Olen sinuga nõus.. Ma panen ka alati feedbacki alles täitsa lõpus. Ükskord kui pakk ei tulnud, ei tulnud ja kui lõpuks tuli oli sõrmus katki siis kirjutasin müüjale teate oma murega ja ta oli kohe nõus uue teele saatma + vabandas ette ja taha :) Ega nemadki ei saa kontrollida kuidas pakiga ümber käitutakse, millal see kohale jõuab jne. Aga eks pahatahtlike leidub nende hulgas kindlasti ka.

   Delete
 9. Aitähh näpunaäidete eest! Ma muretsen rohkem sellepärast, et kellelt tellida et mitte petta ei saaks ja muud sellist. Ja pean veel mainima, et sa oled ikka väga tore ja rõõmsameelne inimene - iga kord saab sinu blogist positiivse süsti :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hei, hei Mammu! Suur aitäh sulle nii armsate sõnade eet! Mina saan alati positiivse süsti sellistest kommentaaridest! :)
   Enamasti kui ikka top rated seller või vähemalt 95-100% positiivne feedback siis reeglina petta ei saa.

   Delete
 10. Võiksid nendest maksudest rohkem kirjutada, kui tead.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Üks armas lugeja lisas siia juba viite kust selle kohta rohkem lugeda saab..

   http://www.post.ee/?id=6014 <-- Siin on erinevaid näiteid ja peaks kõik olemas olema :)

   Delete
  2. Ma soovitan lisaks selle ratingu vaatamisele ikkagi ka natuke googeldada. Tellisin ise telefoniümbrise firmast e_cell, kelle rating on 98.7%. Pärast ei saanud oma asja kätte ja hakkasin googeldama ja avastasin, et polegi ainuke. Lisaks lubasid nad mulle uuesti saata ja tänu sellele läks ka raha tagasi nõudmise aeg mööda. Õnneks oli see üsna odav. Kõige nõmedam oli see, et ebay selliste müüjatega midagi ette ei võta. Panin neile negatiivse feedbacki ja nad ütlesid, et kannavad mulle raha tagasi, kui ma valetan ebayle, et panin kogemata valele müüjale feedbacki ja siis ebay eemaldaks selle, ise seda teha ei saa. (Ilmselt sellest ka nende suur rating) Seda ma igatahes tegema ei hakanud. Mingi kolm-neli kuud hiljem siiski laekus mulle üks telefoni ümbris, mis oli küll sama kujundusega, aga täiesti teisele telefoni mudelile :D

   Delete
  3. Väga hea, et oma kogemust meiega jagad! Minul näiteks taoline praktika puudub ja ei oleks üldse osanud aimata! Tänud sulle info eest.. :) Uskumatu ikka millised inimesed olla võivad.

   Delete
  4. Mina sain oma taguse küll e_cell'lt ilusti ja kiiresti kätte. :)

   Delete
  5. Ma olen ka e_cellilt asjad kätte saanud.

   Raha tagasinõudmise taagtiseks on hea vahele lisada Paypal, ja kui tekib probleem, siis neid saab kursis hoida, eriti kui tähtajad lähenevad. Kindlasti tuleb enda õigused selgeks teha, kõikvõimalikud terms and conditions läbi lugeda, kuid kahjuks enamik ei viitsi neid lugeda ja samas ega ei teata ka elementaarseid õigusi, mis kehtivad ka tavalisest eesti poest ostmisel.

   Delete
  6. Paypal oligi vahel ja isegi tavalise krediitkaardiga peaks saama tagasi nõuda, kui petta oled saanud, aga nii väikse summa eest ei viitsinud hakata tõestama ennast pangale. Paypali ja ebay raha tagasinõudmistähtajad olid ammu möödas selleks ajaks.

   Täiesti usun, et e_cellil võib olla rahulolevaid kliente, aga lihtne googeldamine näitab, et on ka kallimate toodete ostjaid petetud(Ehk soovivad kasumit teenida rohkem ja jätavad osadele saatmata?). Mina juba selle pärast ei telliks nende käest, kuna nad hakkasid seal skeemitama, et oma nime puhtaks pesta. Oleks siis mulle mu toote saatnud, aga ei neil oli ikka nende rating oluline ja see, et saada negatiivsest feedbackist lahti. Lisaks ei ole soovitatav ebay väliseid tehinguid müüjatega teha(Lubasid mulle raha tagasi kanda, kui nende skeemiga kaasa lähen).
   Tõesti ei viitsi mingi 5-6 euro pärast oma õigusi nõudma hakata ja kõike otsast otsani läbi lugeda. See ei tähenda, et ma oma elementaarseid õiguseid ei teaks. :D

   Delete
 11. Ei pea olema reaalne krediitkaart, nt SEBis saab teha Virtuaalse kaardi, millega siis osta saab läbi Paypali :)

  ReplyDelete
 12. ...aga sellest oli juba juttu :)

  ReplyDelete
 13. E-bay teema on mu lemmik teema viimasel ajal, kuna olen päris palju ostnud ja päris palju küsitakse nõu. Aasta tagasi ma ei teadnud üldse, mis täpsemalt on e-bay ja mis on Paypal, tundus jube keeruline. Nüüd on mul juba kollane täheke küljes, kuna müüjatel on hea kogemus olnud minu kui ostjaga. :)

  Põhireeglid:
  1.Loe läbi kõikvõimalikud terms and conditions kohad ja tee selgeks, mis on ebay, ja mis Paypal (juhul kui plaanid kasutada Paypali).


  2.Väljastpoolt EL tellides vaata, et su postipaki väärtus koos saatekuluga ei ületaks 21,98€, muidu maksad kohe juurde tollimaksu. http://www.post.ee/?id=6014

  3.Vaata üle üldse, mida võib tellida, sest on rida tooteid, mille toll lihtsalt konfiskeerib. Müüjad sellisel juhul kindlasti ei vastuta. Seega reeglid tuleb selgeks teha. Vajadusel tee päring Maksu- ja Tollimaetisse ja küsi, kas sellist toodet üldse võib tellida.

  4. Telli müüjatelt, kellel on väga kõrge reiting ja samuti loe üle, mis teemadel on see müüja saanud negatiivset feedbacki ostjatelt.

  5. Lisa asjad ostukorvi aga tee otsus lõplikuks ostmiseks alles lõpus. Ma nt lisan sarnased või samad asjad ostukorvi erinevatelt müüjatelt ja pärast võrdlen tingimusi ja müüjaid ja siis otsustan, kelle käest ostan.

  6.Veendu, et müüja üldse saadab asju Eestisse (saad ka asju otsides panna peale advanced filtri ja määrata, et kuvatakse ainult müüjaid, kes saadavad Eestisse kaupa). Alati saad ka kirjutada müüjale enne ostmist, et nt sa tahaksid osta ja kas ta on nõus saatma ka Eestise ja mis see postikulu tuleks.

  7. Kui tellid samalt müüjalt palju asju ja igal asjal on saatekulu, siis kontakteeru müüjaga ja küsi, kas ta teeb ka combined shippingu võimalust, ehk vaatab, kui palju oleks saatekulu kogu kaubale. Nii võib päris korraliku summa kokku hoida.

  8. Kui asi tundub väga odav, siis super kvaliteeti kindlasti ei maksa oodata. Ei maksa ka kohe tormata negatiivset feedbacki jätma, vaid enne kaine mõistusega läbi mõelda, et kas sa teadsid, et võib tulla mingine odav "pläss".

  9. Riided, idamaalaste suurused ei vasta enamuses meie euroopa suurustega. Mõõda ja vajadusel küsi ka müüjalt üle.

  10. Ära karda suhelda müüjaga, tee seda viisakalt. Ürita väljendada end selgelt ja korrektses keeles. Oska inglise keelt või tea kedagi, kes oskaks ja uuri, kas ta saab aidata.

  Kui ma midagi unustasin, siis täiendan.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oooooo Helen!! :) Suuuuuuur, suur aitäh sulle info jagamise eest! Siit leiavad kindlasti kõik omale midagi mis kõrvataha panna :)

   Delete
  2. Mulle just saabus pakk nelja mõnusa tuhkrukiigega :)

   Müüjaks: proper-dog

   Happy shopping!

   Delete
  3. Ohoh.. Kas on ka head?? :) Sa oled mu rahakotile kahjulik :D Sest kui sa nüüd ütled, et on head siis ma pean need ju endale ka saama.

   Delete
  4. Samahead kui iga teisegi tuhkrukiikede valmistaja asjad, vähemalt, need, mis mina tellisin :)

   Delete
  5. Uuu.. Must have, must have :)

   Delete
 14. hei, selline küsimus, et tegin ka omale pildikaardi.. aga kas selleks, et ebayst tellida peab ka paypali konto tegema ja linkima pildikaardiga? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hei Kati! Minu meelest ei pea.. Aga paypaliga on vist turvalisem. Mul on küll paypal olemas, aga reeglina maksan otse :)

   Delete
  2. okei, aga kui sa otse maksad, mis andmeid siis vaja läheb?

   Delete
  3. Kaardi number (see mis esiosal), kaardi aegumise kuupäev (samuti esiosal) ja siis kaardi taga olev 3-kohaline number ;)

   Delete
 15. Tere triinu! Kysimus selline, et tellisin ka paybali kaudu endale riideid aga peale tellimuse tegemist tuli v4lja, et paybal v6ttis 7 eurot lisaks. Tavaliselt minu meelest ju paybal raha ei v6ta.

  ReplyDelete
 16. Süvenesin ka nüüd rohkem PayPali ja kuna Sa sellest veel pole postitust teinud, siis mõtlesin siin küsida :). Kas Sa lasid oma konto kinnitada? (verify) Mis eelised sellel on ja mis juhtub, kui ma seda teen/ei tee?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tead ma ei kasuta üldse Paypali.. Seega jään kahjuks vastuse võlgu :(

   Delete
  2. Tegin wishis konto, ja kui soovitud toodete eest maksma hakkasin ütles et mu konto pole turvaline. Mida teha?

   Delete
 17. Tere. Miks ma ei saa wishis tellida. Tegin konto ja puha, mi Swedpanga deebetkaardiga alati saanud internetis osta ja kui wishis maksma hakkan siis ütleb et konto pole turvaline. Mida teha? Ehk oskate aidata?

  ReplyDelete