Friday, January 4, 2019

Üle pika aja üks parimaid filmielamusi - Bird Box (2018)


Filmi nimi jäi mul meelde ebapärlikarbi blogist. Ma kusjuures postitust ennast ei lugenudki, vaid nägin pealkirja ja pilti. See tekitas huvi ja ühel õhtul tuli täitsa lampi meelde. Tegin Kristole ettepaneku, et äkki vaataks. Ma isegi ei vaadanud treilerit, Kristo vaatas ja kiitis mõtte heaks. Juba peale esimeste minutite möödumist olin nagu naelutatud televiisori külge. Tegemist on sellise draama/triller filmiga. Sandra Bullock oli suurepärane ja üleüldse. Filmi lõpus ma lihtsalt hakkasin nutma. Sellist asja pole ammu olnud. 

Ma ei tahaks selle filmi kohta eriti palju spoilereid kirja panna, seega proovin olla võimalikult napisõnaline. Põhimõtteliselt on tegemist sellise "maailmalõpu" filmiga. Pidevalt on selline pinge kerimine, on ootamatuid pöördeid ja lõpp.. Või noh, see kulminatsioon enne lõppu. Täiesti pekkis. You have to watch this! Maailmas levib mingi epideemia ja see levib vaid siis, kui lood selle "miskiga" silmkontakti. Seetõttu peavad nad silmad kinni seotuna elama õppima. Väga palju pöörleb laste ümber ja see kõik on südantlõhestav.

Tegemist on Netflixi filmiga ja see on tegelikult internetiavarustes juba täiesti kättesaadav. Ma panen siia teaserina treileri ka, kes tahab see vaatab. Olete näinud juba? Kui plaanite vaadata, siis andke märku, kas teid valdasid samasugused emotsioonid nagu mind? Milline film teid viimasel ajal üllatanud on?


16 comments:

 1. Mulle ka see film väga meeldis! Aga mis oli imelik oligi pigem see, et ma ei nutnud. Ma nutan ausalt iga filmi peale - nii kurva kui õnneliku. Ainuke koht mis tekitas natukese pisaraeelse seisundi oligi siis, kui lastele nimed pani, aga muidu ma midagi nutmaajavat ei leidnudki, pigem oligi siuke pingeline ja teleka peale karjumine (et issssand ära mine sinnna).

  ReplyDelete
  Replies
  1. jaaa, seda oli mul ka palju "isssand, eiiiiii" :D

   Delete
 2. vau, tundub niii hea! Treiler vaadatud ja kui laste ja töö kõrvalt leian selle vaba aja, siis kohe vaatan!

  ReplyDelete
 3. Olen kuulnud, et on hea film aga ise pole jõudnud vaadata. Uurin kohe, kas Eesti netflixis ka olemas. Aga minu 2018. Aasta parim film oli kindlasti Star is Borm, mul ei ole üksi film rohkem hinge läinud kui see. Ka hiljem, kui tunnuslaua kuulsin tuli pisar silma, nüüd enam õnneks mitte ja naudin lihtsalt laulu :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mhm, mulle ka meeldis see, käisin kinos vaatamas! Oli hea elamus! Ja no need soundtrackid.. Amazing! :)

   Delete
 4. Lemmikutest kindlasti “Winchester”. Vaatasin ka selle “Star is Born” ja ma ei tea kas ma tundetu või milles asi, aga ma ei nutnud ning minu arust lõppes nii totralt... ometi olen imetav ema ja hormoonid nikuinii paigast. Oli küll hea film ja soundtrackid imelised, aga ma pigem pettusin selles, ootused olid suureks aetud.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ooooo, ma polegi seda esimest näinud. Kindlasti vaatan! :)

   Delete
 5. Mmm, minu jaoks oli tavaline, ei avaldanud väga muljet.
  Filmis on 1 põnev koht ja 2 meh. Pärast seda kui majast lahkuti (kus esimene varjupaik oli) mu meelest rohkem põnevaid kohti ei tulnud kahjuks =)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eks ongi filmidega vist nii, et kas kõnetab või mitte :)

   Delete
 6. Miks siin postitused peavad "approvi" saama? Kas põhjuseks võib olla pealemaksmine, et teete reklaami filmile ja vaatate et ühtegi halba kommentaari pole?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ausõna, see film ei ole mulle SENTIGI maksnud :D täitsa ise teen reklaami, vabatahtlikult.

   Kommentaarid tahan enne läbi vaadata, et ükski halvustav kommentaar mu lähedastele liiga ei teeks, kuna siiski kirjutan päris palju ka oma eraelust.

   Delete
 7. Täitsa okei film oli, ei oodanud et hästi lõppeb sest tavaliselt sellised filmid ei lõppe hästi. Soovitan vaadata black mirrori filmi, mis on interaktiivne ehk siis saad filmis enda valikuid teha ja selle järgi kulgeb “stoori”. Kingsmani 2 filmi on ülilemmikud hetkel :)

  ReplyDelete
 8. Vaatasin just eile selle filmi ära. Kuna noh, palju räägitakse sellest. Mulle meenutas see film süžee poole filmi "A quiet place". Olen õudukate vaataja suuresti. Viimati üllatas vististi "Unfrienede:Dark web". Ja noh 2l sai Titanicu asemel "Passengers" vaadatud ja see meeldis ka.

  ReplyDelete
 9. Minu meelest täiesti jama film. Peategelased teevad nii lolle valikuid, et ei ela üldse kaasa ka neile.

  ReplyDelete
 10. Vaatasin ka selle mõni nädal tagasi ära kui Netflixi ilmus. On küll põnev film, aga see miski jäi nagu puudu. Ma ootasin mingit nö. “Pauku” ja noh see, et ei saanudki teada mis need asjad siis tegelt olid on kurb. :-(

  ReplyDelete