Thursday, January 3, 2019

Aastavahetus, uue aasta lubadused jpm


Meil läksid aastavahetusel plaanid kõik sassi. Tegelikult pidime minema mu sõbranna Keiju juurde. Pidime jääma sinna ööseks, lapsed oleksid saanud mängida (Kris ja Karen on ühevanused), meie omavahel jutustada, parti süüa ja hommikul samuti koos ärgata. Päev varem selgus, et Karenil tuli kõrge palavik ja nii me plaanid katki jätsimegi. Vaesekene! Meie saime kutse teiste sõprade juurde (kes elavad meil siin lähedal Viimsis) ja kõik nagu mängis kenasti välja. Karolin oli nii armas, et kattis pika laua.. Pakuti forelli, siiamarja, huntahvenat, krabi, kalamarja.. You name it. Raul töötab Pepe Kalas, seega võite aimu saada, kui hea ja värske oli nende peolaud! Kuna Krisi üks lemmikumaid toite maailmas on kalamari, siis kraapis ta selle röstsaialt sõrmega ilusti maha ja sõi lusikaga otse taldrikust. Milleks head asja rikkuda, eksole? Tema võttis seda uue aasta pidustust kohe eriti südamega. 

Kris jääb meil tavapäraselt kuskil 21:00-21:30 magama. Vana-aasta õhtul oli ta lastega mängimisest (neid oli seal kokku 6) nii elevil, et jäi alles 22:40 magama. Me võtsime monitorid kaasa, et lähme trepikoja ette 00:00 ilutulestikku vaatama, aga kuna Kris täpselt 15 minutit enne südaööd ülesse ärkas, siis ma ei hakanud välja minekuga riskima ja jäin tuppa. Paar minutit enne aastavahetust kuulsin jälle, et Kris ärkas ja pugesin talle voodisse kaissu. Nii me siis kahekesi Krisiga kaisus lamasimegi, ma silitasin ta pead ja soovisin ilusat uut aastat. Kuulasime pimedast toast õues kostuvaid pauke ja Kris vajus nohisedes jälle unne. Teised käisid õues ja tulid veerand tunni pärast tuppa. No ma ei saa kuidagi pettunud olla, sest kogu mu maailma varandus oli sellel hetkel mu kätevahel ja nii oligi kõige mõnusam. Kui teised tuppa tulid, siis sain lonksu õues avatud shampusest, palju kallistusi ja istusimegi lauataha, et lauamängu hakata mängima. Activityt kui täpsem olla.. Olete sellest kuulnud? Igatahes on see maruäge. Mina olin Rauliga paaris ja me panime mängu kinni kah. Uus aasta algas paljutõotavalt! Juubeldasime ja siis mina kobisin Krisi kõrvale magama. Teised vist olid tiksunud lausa kella neljani? Mul oli hea meel, et magama läksin, sest hommikul olin ma kindlasti kõige värskema olemisega. 

Nüüd aasta teisel päeva öösel õnnestus Krisil tõbiseks jääda ja terve öö oli KOHUTAV! Täna jäin koju ka, sest tundsin isegi, et nina ja kurgu vahel kraabib. Nüüd Kris löriseb hirmsasti ja magas lõunaund samuti vaid 20 minutit. Õnneks on meil kodus sipelgapuukoore tilkasid, palavikurohtu, ninaspreid ja loodetavasti saame nendega hakkama. Inhalaatoriga auru on ta veel kuidagi nõus tegema, aga nosibooga nina puhastamine on hetkel nagu  mingi piinapink. Õnneks saame me kuidagi kolmekesi protseduuriga siiski hakkama ja saame suure osa tatist ikkagi kätte. It's gross, I know, aga tänu sellele saab ta palju paremini hingata. 

Uue aasta lubadusi on mul sellel aastal palju. Plaanin need täna ka paberile kirja panna ja seinale riputada. Ma olen alati olnud selliste eesmärkide ülesse kirjutamise usku. Aga, et mul suurem kohusetunne neid täita oleks, siis panen need siia ka avalikult kirja: 

1) Ma soovin kindlasti uuel aastal paremini toituda ja uuesti trenni tegema hakata. See teeb mind nii palju enesekindlamaks, aitab pingeid maandada ja noh.. On tervisele kasulik!

2) Ma tahan uuesti vlogimise lainele saada. Mul on kodus lausa kaks vlogimise kaamerat, ma jumaldan monteerimist ja kindlasti soovin selle osa uuesti kätte võtta. Ma siiani vaatan vahel aasta/kaks/kaheksa aastat tagasi filmitud videosid ja olen siiralt õnnelik, et neid teinud olen. See on nagu mu oma pisike ajamasin. 

3) Ma soovin, et me eraldaksime Kristoga rohkem aega ka kahekesi olemisele. Et me käiksime vahel kinos, söömas või teeksime midagi toredat. Olen sellest palju viimastel aastatel puudust tundnud ja usun, et see on oluline.

4) Ma soovin Krisiga mõnda huviringi minna. Olgu selleks muusikatunnid/tants/kunstitunnid või ujumine. Kuna Kris on väga aktiivne ja uudishimulik laps, siis tunnen, et tal oleks seda vaja. See oleks meie ühine kvaliteetaeg!

5) Ma soovin end tööalaselt 100% käsile võtta. Seada omale eesmärgid ja aega planeerida. Et ei oleks asjad pilla-palla. Ma tahan, et teaksin millal ja mida ma täpselt tegema pean. See kõik on minu enda kätes ja kalendrit pidades tean, et saan oma asjadega hakkama.

Ühega eesmärkidest tegin ma juba algust. Ma filmisin ja monteerisin aasta esimese vlogi! Lisaks sellele monteerisin kokku ka telefonist pärit klipikestest kuue minutilise video Kris Stefani 2018 aastast. See on nagu väikest viisi mälestus. Kes videosid vaadata ei viitsi, siis ütlengi siin tsauki-tsauu ja soovin teile ilusat uut aastat! Milline on Teie selle aasta suurim lubadus?
Parima kvaliteediga vaatamiseks vali 1080p!

8 comments:

 1. Kaunist uut alanud aastat, et kõik eesmärgid ning soovid täituksid :).
  Mind hakkas huvitama sinu postituses mainitud sipelgapuukoore tilgad. Olen neist kuulnud aga pole veel senini aru saanud ja info otsimine alati kuidagi poolikuks jäänud, milline toimeaine neil täpsemalt haiguste ajal on?

  ReplyDelete
 2. Nosiboo ikka parim asi! Mul veidi väiksem laps. Talle samuti nosiboo ei meeldi, aga kui ninale pihta saan, siis kohe kõik topsis. Rhinomeriga imemist ei kujuta enam ettegi.

  ReplyDelete
 3. "Teised vist olid tiksunud lausa kella neljani? Mul oli hea meel, et magama läksin, sest hommikul olin ma kindlasti kõige värskema olemisega."
  Tiksusime sõpradega umbes viieni ja on väga hea meel, sest oli väga tore ja järgmise päeva voodis veetmise vastu polnud küll midagi :D ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. No mul ilmselt poleks ka, kuk kris kell 7:30 ei ärkaks ja saaks terve päeva voodis lebotada 😄

   Delete
  2. Õigus õigus..eks naudingi veel niikaua, kui lapsi peres pole :P

   Delete
 4. Põletuse vastu aitabki see, kui 20min jaheda vee all hoida. Ei tule villi ega midagi ;)

  ReplyDelete
 5. Millega videosid monteerid? :)

  ReplyDelete