Thursday, December 27, 2018

MINU AASTA TOP 2018


Kuna aasta hakkab lõppema, siis tundub täpselt õige hetk võtta kokku selle aasta kõige-kõigemad. Ma sain inspiratsiooni selle postituse jaoks kusjuures BSH Instagrami storydest. Selleks, et kategooriaid välja mõelda, kasutasin aga teie abi meie pesa Instagrami vahendusel. 

Enne, kui ma alustan, siis võin vist julgelt öelda, et meil on olnud äärmiselt suuri muudatusi täis aasta. Koguaeg nagu miskit toimub, alati on põnev ja kunagi ei tea, mis järgmiseks ees ootab. Kindlasti oli kõige suuremaks muutuseks maalt tagasi linna kolimine. Nüüd võib käsi südamel öelda, et tol momendil oli see meie jaoks kõige õigem otsus ja ma ei kahetse absoluutselt. Meie maja sai omale nii toredad uued omanikud ja küll me jõuame tulevikus kunagi uuesti maamaja peale mõelda. Samas oli see kindlasti meie jaoks üks väga vinge aasta. Et me saime koos kahekesi lapse esimese eluaasta kodustena veeta. See ilus aasta jääb sügavale meie südamesse ja mälestustesse. Ma olen alati seda meelt olnud, et elus tuleb vooluga kaasa minna ja nautida kõiki etappe. Kõigest on võimalik midagi õppida, isegi kui see tundub tol momendil maailma kõige õudsama kogemusena. Mitte, et ma vihjaks, et meie aasta oli seal õudne. Ei, ei.. See oli imeline. Aga lihtsalt jutu jätkuks võinii. 

Aga, et postitus üüratult pikaks ei veniks, siis ma parem hakkan pihta. Nii palju küsimusi tuli ja endalgi on põnev tagasi vaadata.

1. Aasta üritus

Kui ma esialgu mõtlesin, et meil ei olnudki sellel aastal eriti mingeid üritusi peale MyHits Awardsi, siis.. Tegelikult oli üks üritus, mis mulle palju rohkem meelde jäi. See oli Krisi esimese aasta sünnipäev. Meie pere jaoks kindlasti üks tähtis milestone. Mismoodi saab minu pisike poja olla juba nii suur? Tänaseks tegelikult juba 1,7 aastane. Minu meelest oli see nii alles, kui me mesinädalatele läksime, kui ma super rasedana ringi veeresin ja kui ma oma esimese sünnituse kogemuse sain. See oleks kõik nagu eile olnud. Aga võta näpust. Nii palju aega on juba möödunud. Meile jääb meenutuseks alati Krissu poolt filmitud video sünnipäevast ja siiani vaatan seda heldimusega. Nii vahva, et kunagi seda loodetavasti ka Krisile näidata saan. Lisaks filmisin ise Krisi esimese eluaasta jooksul pisikesi klipikesi ja panin sellest väikese video kokku. Äge on näha teda kasvamas. Esimeses kaadris on Kris vist ca 10 minutit vana ja viimases aastane. Lisaks mainiksin veel ära YU Kaanestaarikonkurssi.. Pistsin rinda Hensugusta, Liisa Pärnpuu, Victoria Villigu ja teistega ning saavutasin esimese koha. Seda kõike tänu teie toele! Tuhat tänu!


2. Aasta kirjatükk/raamat/artikkel/blogipostitus

Ma sellel aastal lugesin palju vähem, kui ma seda tavaliselt teen. Ma küll ostsin mitu uut raamatut, aga lugeda jõudsin vaid üksikuid. Mulle väga meeldis raamat "Armastuse viis keelt". Ma lugesin seda täpselt sellisel ajahetkel, millal see oli minu jaoks vajalik. See kõnetas mind ja tegin sellel teemal minu meelest isegi live-i Facebookis, et teiega jagada oma emotsioone. Blogipostituste osas tuli mul esimese asjana meelde postitus oma erakorralisest keisrilõikest. Ma kirjutasin enda emotsioonidest selles osas, et mida toob kaasa üks erakorraline keiser ühiskonnalt, tuttavatelt.. Kuidas neid naisi, kes peavad läbima erakorralise keisri peetakse tihti kuidagi "vähem naiseks". Et seda tihti öeldakse kuidagi häbitundega, et "jah, ma ei saanud ise sünnitamisega hakkama". Tegelikult see nii ju ei ole. Meie riigis ei tehta keisrilõiget isegi anumise peale mitte. Seda tehakse vaid juhul, kui see on vajalik ema või beebi tervise huvides. Ma kirjutasin sellest, kuidas ma olin 16h sünnitusel, saavutasin täisavatuse ja mind presside pealt keisrile viidi. Rääkisin sellest, kuidas mul pisarad voolasid ja mind kanderaamil Kristo juurest ära viidi. Rääkisin sellest, kuidas ma esimest korda Krisi rinnale sain, ma rääkisin sellest, kuidas minu arm paranenud on ja näitasin milline näeb välja äsja sünnitanud naise keha. Sellest kõigest saab lähemalt lugeda siit: http://www.costany.ee/2017/09/sunnitusest-taastumisest-kogemus.html.


3.  Aasta ilutoode

Selle lemmiku avastasin ma vaid nädalake tagasi.. But it still counts, eks? Mu vaieldamatu viimase aja lemmik on Elizabeth Ardeni "White tea" lõhnaõli. Lihtsalt võrratu! Kus see lõhnaõli varem olnud on? See oli üks kingitus, mille kinkisin iseendale. Mu varasem lemmik on juba aastaid olnud Trussardi "Donna". Aga see sai omale nüüd kõva konkurendi. 

4. Aasta laul/muusika

Minu selle aasta vaieldamatud lemmikud on olnud Lady Gaga - Million Reasons ja Shallow. No nii, nii hingele. Kindlasti ei saaks ma mainimata jätta ka Imany - Don't be so shy lugu ja Duke Dumont - Ocean Drive-i. Olen need kaks viimast enda jaoks taasavastanud ja nad on mu Spotify playlistis alati olemas. 

5. Aasta inimene

Kindlasti annaks ma aasta inimese tiitli oma abikaasale. Me oleme koos nii palju läbi elanud ja ma näen, et ta on lihtsalt suurepärane isa. See paneb mind teda veel rohkem armastama. Nii vinge on näha seda pilku, kuidas ta meie poega vaatab. Teda naerma ajab, tema eest hoolitseb.. Seda ei ole võimalik sõnadesse panna. Kui see ei loe, siis teise inimesena tooksin välja oma sõbranna Krislyni. Ta on lihtsalt täiesti asendamatu minu jaoks. Ta on täpselt see inimene, kes on alati minu jaoks olemas. Ta on olnud minu kõrval enne rasedust, raseduse ajal (üks ainsaid inimesi, kes minuga pidevalt hängida viitsis ja minu hala kuulas), inimene, kes meil maal koguaeg külas käis, et Krisiga aega veeta ja mulle seltsi pakkuda. Ta on inimene, kes mind utsitab, kes jätab Viljandisse minemata, et mind lapsega tegemistes aidata, kes lihtsalt tuleb külla ja jääb mu diivanile magama.. Sest miks mitte.  Krissu on minu jaoks nagu perekonnaliige ja armastan teda kõikide tema kiiksudega. Ja noh.. Tal on neid! PALJU! That's how much I love you. Aitäh, et leiad minu jaoks alati aega ja aitäh, et minu ellu tulid. Ma enam ei oskaks sinuta. 


6. Aasta pilt

Lemmik pilt.. Ilmselt see. Sellel pildil on minu pisike karvane sõber, kes peale pikka eluiga meie juurest lahkus. See oli minu jaoks tohutult raske. Atu oli minuga rohkem kui 7 aastat. Ta oli üks imeline loom. Ma igatsen teda tihti, tunnen temast puudust. Temal on üks tähtis koht minu südames. Aga nüüd ta puhkab. Atuka lahkumine oli väga raske. Tema viimane nädal siin ilmas oli üks õudusunenägu. Aga me andsime endast parima. Ma olin temaga, hoidsin teda kaisus ja.. Sellest on hetkel veel raske rääkida. 


Huhh, ma selle viimasega tõmbasin muidugi kriipsu peale igasugusele meeleolule, et jätkata. Ma võtangi ilmselt siin selle postituse kokku ja enne aasta lõppu jõuan veel järje kirjutada. Lahe oleks ka teie vastuseid lugeda samadele küsimustele. Mis oli teie selle aasta top?

10 comments:

 1. Sünnitasin lapse! Kindlasti minu top nr 1!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Liitun sinuga. Top #1 poja sünd ja #2 lapse isaga ja ka lapseca ühise perekonnanime saamine ehk abielu.

   Delete
 2. Viimase legemisega tuli pisar silma:( meeus kuidas minu karvane sõber lahkus siit haige aga ma loodan ,et õnnelikuna selle elu eest.

  ReplyDelete
 3. Liitun sinuga. Top #1 poja sünd ja #2 lapse isaga ja ka lapseca ühise perekonnanime saamine ehk abielu.

  ReplyDelete
 4. Selle aasta tähtsaim päev - see õnnelik märtsikuu päev, minu sünnipäev ja ühtlasi ka minu pulmapäev.

  Video Krisist tõi minul pisara silma, teie peres on niii palju armastust ja Kris on imearmas väikemees :)

  ReplyDelete
 5. Kuidas te üldse Krislyniga tuttavaks saite?

  ReplyDelete
 6. Mul ka nr1 on kindlasti 4 kuud tagasi sünnitamine. See oli imeline kogemus😍

  ReplyDelete
 7. Minu TOP sündmus on rasedaks jäämine. Enam polegi lõpuni palju jäänud, tänasega juba 34 nädalat. Aga kõige selle juures on mul nii hea meel selle üle, et kellega koos ma pere loon. 💙 käisime mehega mõlemad samas põhikoolis ja ei suhelnud üldse, kuid peale 9ndat klassi hakkasime suhtlema- paraku kolis ta siis oma perega Soome ja mina jäin Eesti. Aga hakkama saime, mina käisin gümnaasiumi siin lõpuni ja olen nüüd mehega koos 2a soomes elanud. 🙊

  ReplyDelete
 8. aasta olulisem, et mu pikaajaline suhe sai juurde abielustaatuse n.ö ja julgus jälle võtta autojuhiloa omandamise lõpp käsile. kahjuks see aasta suri meie 9a lontkõrv-kääbusküülik ning mehe surnud vanaema kassi eest aastaid hoolitsesime tema lahkus ka järsku meie juurest. tuli elule arstide juures ja vandus alla. mis lõplikult juhtus, me ei teagi. a nüüd puhkavad nad rahus.

  ReplyDelete
 9. Hei, palun selgita oma blogi nime "Costany Sparkles ✨" tähendust ? Jälgin su blogi kuskil aasta, aga sellest juttu pole tulnud ja ei ole osanud leida ka.

  ReplyDelete