Tuesday, December 4, 2018

Kas maanteel sõites head kõhutäit ka saab? SAAB! + GIVEAWAY!


Nii naljakas on mõelda, et me elasime aasta aega Viljandis ja tegelikult omasime antud maja peaaegu 3 aastat ja me ei sattunud kunagi maanteel Italiano Pasta ja Pizza restorani. Seda kuni selle momendini, millal me juba tagasi Tallinnasse kolisime ja nad meid endale külla kutsusid einestama. Kuigi me sõitsime mööda Tallinn-Tartu maanteed pidevalt, siis millegipärast ei osanud ma üldse tähele panna, et Mäekülas selline armas kohake asub. Enamasti peatusime me "Kaie juures", et õiget retroburksi süüa või sõime pizzakioski pitsasid. 

Vahel on aga mõnus teha selline pikem peatus ja päriselt aeg maha võtta. Selliseks puhuks on Italiano Pizza ja Pasta toidukoht üüüübermõnus. Tegemist on perekonnaäriga ja pereisa on siis kokaks. Tütar tegeleb turundusega ja kui ma õigesti mäletan, siis naine oli vastutav kookide eest.

Meie läksime sinna nädala sees, rahvast eriti palju ei olnud ja me saimegi mõnusalt kõhud täis nosida ja peakokaga juttu rääkida. Omanikuks on nii äge mees.. Tal oli unistus ja ta viiski selle ellu. Mulle meeldivad sellised inimesed!

Kui selles pisikeses restoranis ringi kõndida ja detailidele tähelepanu pöörata, siis märkate, et kõik restoranis asuvad lauakesed on erinevad. Iga tool kõneleb oma lugu. Seal ei ole mitte midagi reeglipärast. Seinal oli 9 kella! Olemas on ka diivan koos väikese joonistamise nurgaga ja suure hunniku ajakirjadega. Nende seast ei puudu muidugi ka leht, kus perekonnaärist pikemalt juttu on. Seal oli kuidagi nii armas ja hubane olla. Nagu oleks kellegi koju astunud. 


Meie võisime valida menüüst mida iganes. Mõtlesimegi ära proovida nii pasta, kui ka pitsa. Ka magustoiduga saime musi magusaks. Ma võin käsi südamel öelda, et kõik toidud maitsesid imeliselt. Seda absoluutselt üle pingutamata. Mu lemmikuks oli kindlasti pasta. See oli kuidagi täpselt parajalt koorene, parajalt soolane, parajalt juustune.. Ja kuidagi nii kodune! Teate seda tunnet, et te lähete ema/isa juurde sööma ja nad on parasjagu pastat teinud? Täpselt samasugune see oligi. Ei olnud see välimus midagi üüüber fancyt, aga viis täiega keele alla. 

Kris oli muidugi enamuse ajast sellises krutskeid täis tujus ja see tegi söömise väheke raskemaks, aga ühel hetkel taipasime talle pliiatsid ja paberi tuua ning see aitas hädast välja. Tegelikult oli tal esiti kõht juba nii tühi, et toidu ootamine tundus talle midagi ebamääraselt tülikat. Ükski kaasa võetud snäkk aga ei tundunud tema jaoks piisavalt ahvatlev. Või noh, mine sa tea, mis teda tegelikult häiris, aga niimoodi ma seda enda jaoks lahti seletasin. 


Mis mind menüü juures kõige rohkem kindlasti üllatas, oli kook. See oli jäine juustukook, otse sügavkülmast. See oleks olnud nagu segu jäätisest ja toorjuustust. See lihtsalt sulas suus ja oli hoopis midagi teistsugust, mida ma tavaliselt söönud olen. Kiitus, kiitus, kiitus selle eest! 

Ma olen ausalt öeldes natukene kurb, et me maanteele nüüd nii harva satume, sest sellist sooja vastuvõttu igalpool ei kohta. Täpselt nagu oleks vanaema/vanaisa juurde külla sattunud. 

Mul on hea meel öelda, et koostöös restoraniga saame välja loosida ka toidukorra kahele. Menüüst vabalt valitud toit ja jook käivad sinna juurde. Seega, kui sa soovid osaleda, siis anna kindlasti mulle märku! Lisaks mainin seda, et kui te sinna satute, siis mainides salasõna "costany" saate sellel kuul oma eine kõrvale joogi (alkoholivaba) tasuta! :)

Loosis osalemiseks tuleks hakata nende instagrami ja facebooki sõbraks: www.facebook.com/ItalianoPastaPizza ja www.instagram.com/Italianopastapizza ning jätta endast jälg antud postituse alla :)

9 comments:

 1. Ütlesid, et olete kolme aasta jooksul sealt palju mööda sõitnud, aga seda kohakest ei teadnudki. No neil saab nüüd detsembris avamisest alles aasta mööda ka :)
  Aga Sina ise jätsid mulle küll väga positiivse mulje kui Kristoga pizzakioskist läbi käisite (olid siis alles rase). Olin ühe vene keelt kõneleva naisterahvaga veidi hädas(kuna ma väga vene keelt ei oska), siis Sa aitasid temalt tellimust võtta. Aitäh! ;)

  ReplyDelete
 2. Sorrriii, et tüütan, aga, jälle teemaväline- kust sinu singlit kuulata saaks? Ma ammu ootan ja otsin, aga ei leia :)

  ReplyDelete
 3. Tere! Soovin ka osaleda loosis, saab ikka omajagu Tartu vahet sõidetud :)

  ReplyDelete
 4. Jaa, ma sõidan ka sealtkaudu maale, silti olen märganud, aga sisse ei ole veel piilunud. Osaleks küll loosis!

  ReplyDelete
 5. Osalen loosis :)

  ReplyDelete