Tuesday, November 27, 2018

Mis tööd sa teed?


Uuemad lugejad uurivad tihti, et millega ma täpsemalt tegelen. Enamik inimesi arvab, et ma olen maakler. Tegelikult on see mõningal määral tõsi, aga ma ei tee päris tavapärast maakleri tööd. Igapäevatööna korraldan arendusprojektide müügijuhtimist. Ma alustasin oma karjääri maaklerfirmas juhatuse assistendina. Sealt edasi pürgisin ise maakleriks. Teenindasin erakliente kaks aastat ja seejärel asusin tööle kinnisvaraarendusse. Nüüd olengi juba ca 6 aastat ainult kinnisvaraarendusi müünud. Minu töö algab sellest, kui uus projekt sisse ostetakse (vahel aitan projekti ise ka sisse osta). Kui arhitektilt tulevad esimesed plaanid, siis on minu ülesanne need üle vaadata, teha oma ettepanekud vastavalt klientide soovidele (ala walk-in garderoobid lisada, eraldatud köök planeerida, pistikute asetust kontrollida praktilisuse mõttes jne. See kõik on sõltuv sellest, mis turul parasjagu populaarne on). Kui plaanid on lukus, siis on minu ülesanne koostada turuanalüüs, jälgida konkurente ja koostada hinnakiri. Hinnakirja vaatab üle kinnisvaraanalüütik/juhatus, siis see põrgatatakse tagasi, teeme korrektuurid ning seejärel alustame müügiga. Kõigepealt paneme turunduseelarvega kooskõlas paika müügiplaani ja asume täitma lepingus võetud kohustusi müügieesmärkide täitmisel. Igal kuul on teatud käibe-eesmärgid ja nendest tuleb kinni pidada.

Hetkel on minu meeskonnas kolm maaklerit. Meil on suur eesmärk ning samuti on meie tee peal ka väiksemad eesmärgid. Minu ülesanne on jälgida seda, et need saaksid täidetud või isegi ületatud. Kui me mingil põhjusel rajalt maha kaldume, siis peame välja mõtlema viise, kuidas objekti müüki kiirendada. 

Lisaks on minu ülesandeks lepingute ettevalmistamine ja osadel juhtudel ka nende allkirjastamine arendaja poolt volituse alusel. Enne seda muidugi ametlike müügipakkumiste koostamine panga jaoks ja broneerimislepingute sõlmimine. Lisaks on minu ülesanne kindlaks teha, et kõik notariaalses lepingus olevad punktid oleksid korrektsed, summad klapiksid, kõik osapooled oleksid kohal ja mõlema osapoole kohustused oleksid täidetud. Uusarenduste puhul toimub müük tavaliselt kahes osas. On võlaõigusliku lepingu sõlmimine ja siis asjaõigusliku lepingu sõlmimine. Esimeses lepitakse kokku kõik müügi/ostuga seotud tingimused ja kohustused ning viimasega antakse üle omand.

Enne võlaõigusliku müügilepingu teostamist suhtlen klientidega, et panna paika siseviimistlusmaterjalid vastavalt nende soovidele. Kui korter valmima hakkab, siis on minu ülesanne korraldada korteri ülevaatus, fikseerida võimalikud puudused ülevaatuse aktis (koos projektijuhiga) ja siis korraldada asjaõigusliku lepingu sõlmimine, milleks on omandi üleandmine. Seal tuleb olla kindel, et panga esindaja on kohal ja arendaja poolt on kõik hüpoteegid ning objektiga seotud koormatised likvideeritud. Peale seda korraldan korteri üleandmise, valmistan ette akti, fikseerin korteri viimased näidud ja annan kliendile võtmed üle.

Selline on siis üldine kirjeldus minu tööst, detailidesse laskumata. Sinna lisanduvad muidugi klienditabelite täitmised, kliendipäevade korraldus, kuulutuste koostamine, näitamised, meeskonna motiveerimine, koosolekud ja palju muud.

Ma olen tasapisi mõelnud sellele, et ma vahel tahaksin ka siiski mõnda eraklienti teenindada. Nii nagu vanasti, aga kuna mu portfellis on hetkel kaks suurt kortermaja, siis saaksin pühenduda vaid mõnele üksikule. Seega, kui keegi teie seast tunneb kunagi, et vajaks abi oma kodu müümisel, siis võib mulle alati kirjutada/helistada (triinuliis.epner@arcovara.ee, +372 5084109). Teie jaoks on mul alati aega.

Lisaks kõigele muule on minult uuritud, et kuidas ma üldse oma tee kinnisvarani leidsin. Ausalt öeldes täiesti juhuslikult. Minu peika töötas tol ajal kinnisvaras ja tegelikult palus abi hoopis flaierite jagamisel. Ma jagasin siis maaklerite poolt välja prinditud flaiereid postkastidesse ja teenisin sellega taskuraha. Ühel päeval kutsuti mind firmaga koos mingisugusele istumisele ja minu klapp firma omanikuga oli hea. Ta uuris, et kas ma ei sooviks tulla hoopis juhatusele assistendiks. Muidugi ma olin nõus! Sealt edasi läkski kõik kuidagi loomulikult ja.. Siin ma nüüd olen.

Mu üks lemmikuid raamatuid on "Juht ilma tiitlita". Ehk olete lugenud. Aga mina tõesti tunnen, et olen leidnud enda jaoks sellise eriala mis mulle tõesti meeldib. Ma tunnen, et kuidas iga kliendiga ma õpin midagi, mulle meeldib end täiendada. Kõige vingem tunne maailmas on see, kui sa näed kliendi silmades seda "VOT SEE ON MINU KODU" pilku. See on äge! Lahe on olla pisikene osa sellest niivõrd tähtsast otsusest inimese elus.

Mis tööd Teie teete? Kas olete oma töökohal õnnelikud? Kui Te saaksite valida ükskõik millise ameti, siis kes te olla tahaksite?

32 comments:

 1. Päriselt ilma kõrghariduseta selline töö? Võimaaaaaas :)
  Ise ei tööta, vaid õpin ülikoolis aga eraelu tõttu tuleb ilmselt võtta akadeemiline puhkus. Eks näis mis elu toob :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaah, mul tõesti ei ole kõrgharidust. Hetkel olen saanud sellise töökoha tänu kogemustele. Nüüd olen juba 8 aastat kokku olnud kinnisvaras :)

   See absoluutselt ei tähenda seda, et ma arvaks, et kõrgharidust ei peaks omandama. Need inimesed kes seda teevad on super tublid ja kui vähegi midaig kõnetab, siis kindlasti tasuks õppima minna!

   Delete
 2. Kas sul ka vastav haridus või oled järkjärgult selle saavutanud?
  Hetkel mul selline pool juhtiv amet, mille olen ise firma siseselt saavutanud, kuid reaalselt lööks silma särama turismi või reklaamiga seotud töö.
  Kuna mulle meeldib palju reisida ja sellega seoses internet pahupidi pöörata, et teada kõike oma sihtkohast, siis teeks meeleldi sellealast tööd. Paar aastat olen olnud mugavustsoonis ja kasutanud Eesti reisibüroode teenuseid, kuna see on lihtsaim võimalus, kuid tihti leian ennast konsultandile seletamas asjadest, mida tema peaks hoopis mulle rääkima :) Ainus suur takistus on vene keel ja seda ma läbi ei näksi :) 10 aastat vene seltskonda ja venelasest isa pole suutnud mu keeleoskust lihvida, nii et jah, jääb üle teha oma eesti keelne firma või jääda lootma, et keegi vaatab lõpuks sellele läbi sõrmede :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma olen läbinud palju koolitusi.. Kaks neist USA-s tuntud koolitaja käe all - Brian Buffini. Nendelt mul on diplomid. Lisaks palju meie oma Eesti koolitusi ja üks on Leedus tehtud. Aga sellist haridust Eestis omandada ei annagi. Meil pole vastavat väljaõpet.

   Mina olen see "ise õppisin" verioon :)

   Huh, vene keel on jah tihti paljudele takistuseks. Minul on õnneks see õnn, et mu ema on venelane ja tänu sellele räägin ka vene keelt :)

   Delete
  2. Gerli, uuri Tumlaret, vene kl pole vaja.

   Delete
 3. Väga asjalik, kindlasti annab see töö palju vaimule ja võimalusi veel areneda. Sa jõuad väga kaugele Triinukene! ��
  Mina töötan kindlutusvaldkonnas ja otsemüügiga. Siinkohal võiks meil isegi koostööd olla ��
  Olen viimased 7 aastat tundnud suurt sidet müügitööga. Alustasin Viimsi endise Comarketi koogiletist (meil oli seal imeline müügijuht, kes tegi oma tööd südamega ja üli edukalt, tema inspireeris mind müügitööd proobima) Peale seda läksin eralasteaeda abiõpetajaks ning siis läksin juba Starmani müüma, vahepeal Tele2 ja nüüd tegelema kindlustusega. Väga huvitav maailm!
  Olen hästi rahul! ☺️

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eks ma unistan sellest, et kunagi ise arendusprojekte ellu viia :) Sinna võiksin pürgida kunagi!

   Oooooo.. Äge! Müük on üldse ÄGE! :)

   Delete
 4. Nii vinge naine oled!

  Ma hetkel ei tööta, õpin ülikoolis eripedagoogikat. Arvan, et tulevikus olen õnnelik sellel alal 🙂

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh sulle armas! :)

   Ja eripedagoog.. See on tegelikult nii vastutusrikas amet! Äge! Tubli oled :)

   Delete
 5. Mina töötan hetkel auditeerimise valdkonnas madalamal pulgal (ehk mitte päris audiitorina) ja kuigi töö iseenesest mulle meeldib, siis koormus ei meeldi jälle üldse. Pere kõrvalt on väga raske teha 10-tunniseid tööpäevi ja ma väga sügavalt mõtlen töövahetusele, sest praegu on olukord selline, kas kannatab töö, pere või mina ja mu tervis).
  Olen küll finantsharidusega, aga silma paneb särama kinnisvaraga seonduv. Maakleritöö ei ole jällegi selline pereeluga klappiv 9-17 kellaaegadel töö ning muude variantide peale pole eriti mõelnudki veel, kuid peaks vist hakkama.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaaaaah, paljud tahavad just peale 17 vaadata kortereid. Aga noh, samas saab mõned päevad täitsa kodukontorit teha. See on selline paindlik :)

   Delete
 6. Nii lahe! Alati tunnen, et suhtud oma töösse suure kirega ja kohe õhkab seda, et armastad seda, mida teed. :)
  Mina hakkan kohevarsti arstiametit pidama ja noo.. mega vastutusrikas ja hirmus! aga pole midagi muud paremat kui see, et saad inimesi aidata. ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaaa, see töö panebki mind "põlema" :) Aitäh! Nii lahe, et see välja paistab!

   Delete
  2. Aa.. Ja muidugi. ARST! Kui mina peaksin valima ükskõik millise muu ameti, siis mina tahaksin olla näiteks ämmaemand. See oleks nii vinge!

   Delete
 7. Eestis vist sellist otsest samat ametinimetust polegi,kelleks ma siis öppinud olen aga 6petaja-abi/kooli assistent on see ligilähedane otset6lkest, hetkel töötan pikapäevaryhma juhatajana. Töö kiire tempoga, lapsi ryhmas 60+, m6ni päev selline, et alles 6htul viimaste lastega saab rahulikult "hinge" t6mmata aga see laste r66m, kallistused ja muu sinna kuuluv korvab k6ik hullumeelsed päevad :D
  Siis kui elu taas miskit rahulikumat ihkab, lähen tagasi kooli poole peale tööle :)

  ReplyDelete
 8. AItäh, et kirjutasid millestki, mida ma ammu ootasin teada saada, oled super tubli olnud :) Mis su ametinimetus on, kui see otseselt maalker ei ole? Sinu töö tundub päris keerukas ja vastutusrikas, kas sul on tulemuspalk või kuidagi kuupõhine? Tundub nii huvitav, olen ka ise müügivaldkonnas ja kinnisvarast ei tea muud, et kui on endal ka plaan enda kodu ostma hakata, aga see protsess tundub ulme keeruline ja uusarendused mega kallid :/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Olengi arendusprojektide müügijuht :) Aitäh! Protsessi osas saan sulle alati abiks olla ja aidata. Tegelikult on see lihtne. Hinna osas.. Noh, jah. Kahjuks seal ma ei saa midagi teha :(

   Delete
 9. Väga tubli, sa oled ehe näide sellest, et paber pole oluline. St muidugi tore, kes kõik haridusastmed läbivad aga leidub loomuliku andega inimesi, kes lihtsalt tänu juhusele leidnud endale töö, mis tuleb nö iseenesest, paneb silma särama. Mina sattusin selline noore, rohelisena müüki kunagi, tolleaegse müügiguru Peep Vainu juurde. Sealt algas minu tähelend samamoosi puhtalt pealehakkamise ja kogemuse pealt. Edasised töökohad kõik tulnud nö pakkumistena, mitte kuskilt cvkeskusest kandideerides.
  Edu sulle sinu töös!!Super, et on töö, misa saad pisikese lapse kõrvalt teha.

  ReplyDelete
 10. Olen õppinud turismi, kevadel lõpetan ülikooli noorsootöö alal, töötasin mitu aastat erikoolis ja nüüd kolisin välismaale ning teen kodust tööd ehk olen tõlk, tõlgin erinevaid tootekirjeldusi kodulehele. Ja teen vahel ka juhutöid.

  Aga sinu töö tundub nii põnev, tore, et sellest kirjutasid! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sa Mirjam oled siiski tõlkija, mitte tõlk - üks tegeleb kirjaliku tõlkimisega, teine suulisega. Oma ametinimetust võiks nagu teada :)

   Delete
  2. Tsiisas kus võib mõni targutada, kus sina tead kas inimene on tõlk või tõlkija ja kuidas tema ametinimetus on.

   Delete
  3. Ta just ise kirjeldas ju oma tööülesandeid, küllap selle järgi esimene anonüümne teabki :D

   Delete
 11. Mina töötan lasteaias õpetajaabina. Nii uskumatu kui see ka pole- olen leidnud oma kutsumuse.. See ongi see töö mis lööb mu silmad särama..
  Eelnevalt olen olnud klienditeenindaja, ettekandja ja ka nõudepesija.
  Aga hetkeline töökoht on mu lemmik! See ongi see mida ma tahan teha.. :)

  ReplyDelete
 12. Ma nii kaua oodanud seda postitust, väga tubli oled :) Ma ise oma tööga super rahul, töötan treenerina. Ülikooli olen tegelikult lõpetanud hoopis geenitehnoloogia alal. Kunagi tahaks veel ehk minna õppima ämmaemandaks või arstiks isegi. Aga eks paistab, praegu vaja lapsi kasvatada natuke (2a8k poiss ja 6-kuune beebi) :)

  ReplyDelete
 13. Sellised inimesed, kes on pealehakkajad ja järjepidevad ja püüdlevad reaalselt ise oma unistuste töö poole (koolist või mitte koolist), alustades kõige alt on minu jaoks imetlusväärsed. See õpetab niii palju elu. Ja seda rohkem inimesed hindavad oma tööd. Ma ise olen koka paberitega, aga olen teinud elus palju palju muud. Pea 3 aastat tagasi sattusin suurema riidepoe klienditeenindajaks, aasta pärast olin vahetusevanem ja sel aastal sain juhatajaks. Ma naudin oma tööd iga päev - on küll hetki, kus tahaks jalaga vastu naad virutada ja minema kõndida, aga pärast saad aru, milleks selline hetk vajalik oli. Jaksu kõigile ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oooooo, tubli! Nii ilusti roninud karjääriredelil :)

   Delete
 14. mul tekkis selline kysimus, et kuidas mõjutab majanduskriis sinu tööd?

  ReplyDelete
 15. Mina töötan psühhiaatriakliinikus õena. Sattusin sinna juhuslikult ning olen maruuu rahul enda valikuga. Töö on väga huvitav, kõik vahetused on erinevad ja muidugi satub ette tihti ka olukordi, mida pigem läbi ei elaks. See aga teebki sellest nii mitmekülgse töö. Psühhiaatria on äärmiselt põnev valdkond ning mul on hea meel, et saan patsientide jaoks olemas olla ning neid toetada :)

  ReplyDelete
 16. Mina töötan 5 aastat juba lasteosakonnas õena. Armastan oma tööd ja lapsi.

  ReplyDelete
 17. Ma töötan siseviimistleja/maalrina, juba 5 aastat varsti. See töö meeldib mulle tõesti väga, sest see on vahedusrikas, saan olla erinevates kohtades ja saan suhelda erinevate inimestega, kellega ka tulevikus suhtlust hoida.

  Soovin sulle Triinu Liis palju edu kõiges! :)

  ReplyDelete
 18. Mina töötan ka psühhiaatrias ja on tõesti põnev. Hirmus on ka vahel nende katkiste hingede pärast aga kui minu hea sõna neid veidigi edasi aitab, siis olen rõõmus! Mul muidu teine töö ka ja see meeldib ka väga (võimaldab paindlikkust ja reisimist). Lisaks õpin magistris ammu unistatud eriala. Olen väga rahul aga vahel väsimus võtab võimust ja kopp on nii ees, et tahaks kõigest päeva pealt loobuda 😀

  ReplyDelete