Thursday, November 29, 2018

Kuidas see Click & Grow päriselt töötab?


Vot täpselt nii lopsakaks on sirgunud meie basiilik, mille alles kuuke tagasi mulda panime. Ma olin Click & Growst väga palju kuulnud, aga ma ei olnud kunagi tulnud selle peale, et see endale soetada. Esiti ei tundunud see mulle super vajalik ja eks ta kõige odavam ka ei ole. Kui Photopoint koostöös Click & Growga meie perele ühe sellise kingitusena saatis, siis olin sama elevil nagu väikene laps kommipoes. Niiii põnev ju! Et kas see päriselt ka on nii lihtne nagu räägitakse ja kuidas see ikkagi töötab. Meie komplektis oli kolm basiiliku seemnetega kapslit. Taimede istutamiseks ei tulegi muud teha, kui muld pakendist välja võtta, oma kohale asetada ja veepaak vett täis valada. Neljandaks liigutuseks on aparaadi voolivõrku ühendamine. 

Esialgu tuleb mullale peale asetada pisikene kuppel. Niimoodi tekib kasvuhoone efekt ja taimed hakkavad kiiresti kasvama. Kui nad on juba nii suured, et lehed puudutavad kuplit, siis tuleb need ära võtta. Edasi tuleb ainult aeg-ajalt veepaaki täita (ühe kuu jooksul oleme pidanud kolm korda vett juurde panema). Aparaadil on sisseehitatud valgusti, mis end ise sisse ja välja lülitab. Tal on oma tsüklid ja ise midagi tegema ei peagi. See aitab taimedel kiiresti ja lopsakaks kasvada. Mida kõrgemaks taimed kasvavad, seda kõrgemale tuleb tõsta ka lampi. Meie lamp on hetkel kolmandal kõrguse astmel. Kolm astet kokku ongi.


Tegelikult on päris äge see vidin. Praegu on nii lahe keset talve köögis süüa kokates otse mullast pasta sisse mõned basiilikud murda. Järgmiseks tahaksime kindlasti metsmaaaaaasikaid osta. Või väikeseid tomateid. Kolmene kapslite pakk maksab 10€. Selle eest saab ikka päris palju ja täitsa värsket kraami. Lisaks on tore see, et ta ei närtsi ära nagu tavapärane basiilik, mida poest osta saab. Või ma olen ainus, kellel need alati ära surevad? Isegi kui ma neid kastan ja enda arvates ilusti hoian. Aa, lilli saab seal ka niimoodi kasvatada. Rukkililled tundusid eriti nunnud. 

Aparaate on neil igast erinevaid. Erinevate suurustes, hinnaklassides ja värvides. Kogu valikuga saab tutvuda siit: (LINK) ja siit: (LINK). Minu meelest on see päris äge kink ka jõuludeks. No kui tahta kellelegi midagi hinnalisemat kinkida või kamba peale. Lahe on see, et ta jääb kestma pikaks ajaks ja inimene saab sellest aastaringselt rõõmu tunda. 

Ainukene asi, mida ma võibolla miinusena saan välja tuua on see, et see valgus on hästi ere. Kuna ma ise olen üsna lühikene inimene, siis kui see aparaat töötasapinnal seisab, siis paistab see mulle otse silmaauku. Kui tuba pimedaks teha, siis helendab see väikene kodune aiake nagu helkur pimedal maanteel. Aga noh, päeval ei pane seda üldse tähele ja hea oleks talle mõni selline nurgake leida, kus ta kedagi ei sega ja omaette mõnusalt kasvada saab. 

2 comments:

  1. Ma olen suur Click & Grow fänn. Silma jäid nad mulle juba Ajujahis ja olin nende võidu üle väga õnnelik. Hiljem jälgisin nende käekäiku ja lõpuks ostsin ka endale selle poti. Kasvatasin seal nende kapslitega kaasa tulnud asju, kuid hiljem panin sinna ise oma mulla ja poest ostetud seemned, töötas väga edukalt. Nüüd on mul see kõige uuem, 9 taimega pott. Kirsstomatid kasvasid ilusti, aga ma ei tea, mul jäid maruväikseks ja olid rohkem dekoratiivsed, kui et kasutamiseks. Järgmine kord ilmselt kasvatan seal taimed ette ja siis istutan tavalisse potti ümber. Basiilik kasvab seal tõesti väga hästi. Suveks pakin alati poti ära, kuid võtsin kuskil kuu aega tagasi jälle välja ja panin erinevad salatid kasvama, taas poest ostetud seemnetest ja enda mullaga. Olen hetkel liiga vaene, et neid kassette osta, pluss mulle ei meeldi, et nad muutsid süsteemi ja nüüd peab korraga kolm ühesugust taimekassetti ostma. Tšillit tahaks ka proovida, sõbral kasvas väga ilusti. Mul on see elutoas aknalaual. Olen režiimi nõnda sättinud, et kui õues hakkab pimedaks minema, süttib tuli, kuskil varahommikul kustub. Kord olime sunnitud elutoas ööbima, siis tõmbasin lihtsalt ööseks välja. Aah, ma olen tõeline fänn :)

    ReplyDelete
  2. Poest ostetud taimed, no need millel juured otse potis ja siis kilekotis, kasvavad toitelahuse peal.

    Kodus sa ju ei toida teda, sellepärast nad surevadki ära. Ehk siis peaks väetama neid aga et see on päris keeruline protsess, võivad nad ikka ära surra.

    ReplyDelete