Saturday, November 24, 2018

Kõike juuksepikendustest


Kuna mul on sellel teemal nii palju küsimusi tulnud, siis mõtlesin, et peaks tegema täiesti eraldi postituse. Mainin kohe ära, et tegemist ei ole sponsoreeritud postitusega. Ma lihtsalt jumaldan Kristiina tööd ja teen talle hea meelega reklaami. Mul on pikendused vist nüüd kolmandat korda elus. Kõik korrad olen neid just Cybercatis paigaldanud. Aa, ei, valetan. Esimest korda elus käisin pikendusi paigaldamas 15 aastasena. See oli mingi mega kahtlane koht.. Ja tulemus oli ka päris kohutav. Või noh, alguses oli okei, aga juuksed mutusid väga ruttu koledaks. Sellest tulebki pikenduste hinnavahe. Kvaliteetsed juuksed maksavad ka rohkem. Ma olen enamasti lasknud Kristiinal paigaldada endale "lastejuuksed". Ei, need pole päriselt lastejuuksed vaid need on lihtsalt töötlemata juuksed. Sellised, mida pole eelnevalt värvitud jne. Need on kallimad, aga igati oma raha väärt. Tulemus on lihtsalt nii palju loomulikum ja juuksed püsivad ülikaua ilusad. Ma olen enamasti lasknud omale juuksed mitmest erinevast toonist kokku segada. Nii on nad kuidagi elavamad ja naturaalsemad. 

Kuna mul on endal väga paksud juuksed, siis tuleb mulle pähe panna umbes 150-175 salku. Sellel korral lasin 150 panna, aga ma tunnen, et paremas küljes jääb natuke puudu. Ilmselt lasen mõned juurde panna. Kui ma reeglina olen lasknud omale 50cm juuksed panna, siis sellel korral pandi pikemad. Oli äkki 70cm? Seda lihtsalt sellepärast, et mu oma juuksed olid ka sellel korral pikemad ja siis ma ei pea paari hoolduse pärast uusi juukseid panema. Muidu ma poleks nii pikki võtnud. Kuna iga hooldusega tuleb juukseid tõsta, siis muutuvad nad lühemaks. Selliselt on nad lihtsalt väheke pikemalt kasutatavad.

Tihti uuritakse, et kuidas ma viitsin koguaeg lokke teha või sirgendada, et nad ühtlased oleks, siis tegelikult on see imelihtne. Lokid püsivad mitu päeva ja tegelikult on nad teisel päeval isegi ilusamad kui esimesel. Kui ma ei viitsi midagi nendega teha, siis jäävad nad sarnaselt oma juustele kahused ja laines. Kui ma tahan ühtlasemat tulemust, aga ei soovi kuumtöödelda neid, siis teen ööseks lihtsalt kaks punupatsi ja hommikul  on mul ilusad lained. 

Aga kuidas juuksepikendusi hooldama peab? No mina kasutan alati juukseid pestes juuksemaski. Ma kannan juuksemaski täies pikkuses juustele ja kammin tangle teezeriga läbi. Siis jätan mõjuma ja hiljem loputan. See aitab pusade tekkimise vastu ja juuksed on mõnusalt pehmed ning kergesti kammitavad. Ja jah, neid on võimalik täiesti normaalselt kammida. Eriti tangle teezeriga. Kinnituskohad on niivõrd väikesed, et ei sega üldse.


Mida on oluline silmas pidada on see, et juukseid ei tohiks pesta ja kuivatada pea alaspidi. See ajab juuksekarvad "turri" ja tegelikult lõhub neid meeletult. Seda ei tohiks ka niisama muidugi teha. St. ilma juuksepikendusteta Enne magamaminekut peaks juuksed kindlasti läbi kammima ja ideaalis võiks alati juuksed "lohakalt" kinni magada. Mitte liiga kõvasti (sest see lõhub ka), aga ntks punupats on ideaalne variant. 

Pesen ma pead 2-3 päeva tagant. Viimasel päeval aitab kuivshampoon. Selleks protseduuriks tuleb aega varuda, sest juuste kuivatamine võtab reaalselt miljon aastat. Eriti kui lasta niisama kuivada ja fööni ei kasuta. 

Ma olen sellesmõttes mega imelik inimene, et ma olen oma juustega terve elu olnud püsimatu.. Aga vot pikenduste juurde tulen alati tagasi. Ma kunagi olin 4 aastat nii, et ei värvinud oma juukseid ja kuumtöötlesin minimaalselt. Isegi siis ei visanud nad eriti pikkust. Vist ongi nii, et mõningatel inimestel ei kasva juuksed teatud pikkusest pikemaks? Mulle vähemalt tundub nii.. 

Pikad juuksed teevad mind kuidagi enesekindlamaks ja no.. Kui selle enesekindluse eest on vaja maksta ca 450 eurot, siis ma maksan (nutan, aga maksan) :D 

Aa.. Kuna keegi instagramis uuris, et miks mul kunagi kontsakingi pole üritustel jalas, siis vastan suuremale ringile ka (viitan postituse päisepildile).. Siis noh, esiteks on mul lampjalad ja mu jalad hakkavad lihtsalt meeeeeeeeletult tuld lööma. Olen proovinud erinevaid taldasid kingadega, aga no ei aita. Ma ei suuda üritust nautida kui endal silmad vesised on. Teiseks, ma tunnen end madalate jalanõudega nii mugavalt, et see pole lihtsalt väärt seda. Kolmandaks, ma olen isegi kontsadega nii midget, et keda ma ikka petan :D Kas Teie seas on veel inimesi, kes never ei viitsi üritustele kontsakingi jalga panna?

6 comments:

 1. Mina arvan ka sama, et minu juuksed ei kasva teatud piirist üle, tee mis tahad nendega, aga ei kasva pikemaks, kuigi väga tahaks 🙂

  ReplyDelete
 2. Ma olen hetkel seisus, kus ükski kontskig jalga ei lähe. Pärast rasedust jäi jalg umbes pool cm pikemaks ja vist läks laiemaks ka. Juba enne pidin pigem 42 jalanõusi otsima, mõni 41 läks ka jalga. Jaanuari lõpus ootab ees lõpuaktus ja seekord on kingahirm suurem kui varem. Pluss jama on see, et varem sain oma ema kingi vajadusel laenata, nüüd on see variant täielikult välistatud. Seega jah,ma olen kandnud madalaid jalanõusi pidulikel üritustel nüüdseks kaks aastat. :D

  ReplyDelete
 3. Aga kas pikendused kahjustavad oma juukseid või mitte? Sellest ju nii palju juttu olnud, aga ei saa ju uskuda kui on reklaamjutt 😁 tahaks just küsida kelleltki, kellel endal olnud. Ja veel mitu korda. Kas lõhub juukseid? Kuidas oma juuksed on pärast pikenduste ära võtmist? Aitäh!

  ReplyDelete
 4. Vanasti ma ei läinud kuskile ilma kontsade ja meigita...Nüüd viimased aastad kannan madalat kontsa pidulikumal puhul, meigin õrnalt. Juuste osas meeldivad pikad juuksed sest nendega lihtne, isegi lihtsalt ära kammida, kerge lokk ja juba ongi pidulik soeng. Jalatsite osas eelistan nüüd juba kontsata jalatseid.

  ReplyDelete
 5. Ma olen sama pikk kui sina ja ei kanna ka kontsi, sest 1) jalad löövad ju tuld ja 2) mul nii väike jalg, et nende kingade leidmine on suht mission impossible :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ei tea, kui väike jalg Teil on, aga ehk on abiks - mina ostan omale kingasi Sabost, ainuke pood, kus on suuremas valikus 34-35 kinganumbrit.

   Delete