Sunday, November 4, 2018

Hüpnoos Tõeline Mina - Nädal 1, 2 ja 3


Nagu Te teate, siis alustasin mõnda aega tagasi Marise ja Siimu Tõelise Mina hüpnoosi kursust. See kestab kokku 30 nädalat. Kes eelmist postitust ei näinud, siis selle leiab siit: http://www.costany.ee/2018/10/ma-lasen-end-marisel-iganadalaselt.html. Aga olekski aeg teha vahe kokkuvõte sellest, kuidas mul läheb ja millised mõtted ning tunded mul tekkinud on. 

On minulgi olnud kunagi minevikus probleeme ärevuse ja paanikahäiretega. Põhiliselt muidugi siis, kui ma koolis käisin, aga neid on vahel harva ette tulnud ka hiljem. Enamasti ilmneb selline ärevus siis, kui suured muutused elus toimuvad ja siis hirmud kipuvadki ärevust toitma. Minu kõige suuremaks probleemiks on alati olnud üle mõtlemine. Igapäevaselt see mind elus seganud ei ole, aga kui selline pingelisem hetk on, siis ma kipun õhtuti enne magama jäämist voodis oma peas igasuguseid mõtteid mõtlema. Ma ketran ennast ise oma mõtetega ülesse, pulss muutub kiiremaks ja siis on raske uinuda. Enamast kujutlen ma erinevatest olukordadest kõiki võimalike stsenaariume läbi. Aga selleks, et sellistel hetkedel oma tunnetega toime tulla või üldse aru saada, miks sellised asjad tekivad, siis tulebki enda sisse vaadata. Sellepärast ma selle teekonna ette võtsingi.

Ma pean tunnistama, et siiani on olnud minu kõige suuremaks katsumuseks selle jaoks aja leidmine.. Või noh, tegelikult mitte aja leidmine, vaid ise selle aja võtmine. Ma tean, et see "mul pole aega," on tegelikult väljamõeldis. Me leiame alati selliste tegevuste jaoks aega, mida me päriselt hinges teha tahame. Enamasti takistab meid pigem laiskus või see, kui meil puudub motivatsioon. Minul motivatsiooni on.. Ma olen lihtsalt laisk. Ma püüan õhtuti peale Krisi magama panemist saja erineva asjaga tegeleda ja kui need ühel hetkel tehtud on, siis ma lihtsalt ei jaksaaa/viiiiiiiitsi. Aga igal korral ma kinnitan endale, et "tee ikka ära, pärast on hea tunne" ja täpselt nii ongi. Peale igat seanssi on motivatsioon laes ja mõtlen endamisi, et jumaaaaaaal, ei olnud ju nii raske. Nüüd on nii hea "zen" mode peal. 

Täna ma räägin kokkuvõtvalt esimesest kolmest nädalast. Meeldetuletuseks panen nad uuesti siia kirja: 

Nädal 1 - Mõistuse välja lülitamine / mõistuse errorisse ajamine / tühja ruumi tekitamine. Üle mõtlemise lõpetamiseks, elutempo rahunemiseks.

Nädal 2 - Maskide maha viskamine. Rollidest välja tulemine. Arusaamiseks, milline sa tõeliselt oled enda sees ning kuidas sa ise käitud ja kujundad end igal pool ja igas kohas.

Nädal 3 - Oma jõu leidmine ja endasse tagasi kutsumine. Tundmiseks, et sinu energia ja soov midagi korda saata tuleb tagasi sinu sisse, minevikust lahti laskmine.

Minu absoluutne lemmik nende seas on kindlasti esimene. Kui ma alguses hüpnoosiga alustasin, siis sättisin end põrandale/diivanile selili, pea padjale ja panin klapid kõrva. Tegin seda seanssi elutoas. Aga ma ei suutnud üldse keskenduda. Ma tundsin, kuidas see oli minu jaoks ebaloomulik ja kuidagi ebamugav. Esiteks ma pabistasin, et ma ei kuule, kui Kris vahepeal ärkab. Teiseks ma kuulsin koguaeg, kuidas kassid toas ringi tuulasid ja kolmandaks oli mul ebamugav olla. Sellepärast oli mul raske ka ennast, kogu oma keha ja mõtteid vabaks lasta. Alles vist peale kolmandat korda otsustasin ma, et selleks, et ma keskenduda saaksin, pean ma olema seansi ajal kuidagi nii, et mul on mugav. Kuidagi nii, nagu mulle loomulik tundub. Siis ma tõmbasingi helifailid omale hoopis telefonisse ja peale õhtust pesemas käimist, haarasin magamistuppa telefoni kaasa. Sättisin end hoopis magama minekuks valmis, lamasin pea padjal, ise külili.. No nagu hakkaks magama jääma. Panin faili vaiksema heli peal klappides mängima ja OH BOY! See muutis kõike. Esiteks ma teadsin, et kui Kris peaks ärkama vahepeal, siis ma kuulen teda. Teiseks ei olnud kassid segavaks faktoriks ja kolmandaks oli mul väga mugav olla. 

Nüüd on lausa nii, et vahel ma jään seansi lõpus magama. Aga sellest pole üldse hullu. Meie mõistus töötab tegelikult veel päris pikalt edasi ja kogu vajalik info talletub alateadvusesse. See hüpnoos on nii lõõgastav. Lülitab mõistuse täielikult välja ja ma lihtsalt vajungi unne sellises mega lõõgastunud olekus. Kõik need hirmud, mõtted ja tunded saavad kuidagi "lahendatud" ja positiivne energia tuleb asemele. Selline inspiratsiooni laine. 

See kõik pani mind mõistma, et ega hüpnoos/meditatsioon ei peagi käima nii, et sa istud nüüd rätsepistes, käed põlvedel ja silmad kinni või selili põrandal lamades ja "lõõgastudes". Igaüks peab leidma endale selle sobiva viisi ja kui selle nõksu kätte saad.. Vot siis alles suudame me end täielikult vabaks lasta. Eks me peame end natukene häälestama ka nii, et me anname kontrolli enda käest ära. Kogu seansi ajaks. Et ma päriselt ka kuulan, mida Maris mulle räägib ja usaldan teda. See ei tule esimese korraga, see tuleb ajapikku. Viimane kord praktiseerisin hüpnoosi sellel reedel. Me tulime Kristo sünnipäevalt ja ma ei saanud kuidagi sõba silmale. Vähkresin ja muretsesin Krisi pärast ka. Me ei ole ju eriti teda kuskile ööseks varem ära viinud. Siis tundsingi, et vajan enda välja lülitamist. Läksin tagasi nädal 1 hüpnoosi juurde ja.. See toimis. 

Põhiliselt ongi nii, et hüpnoosi esimene osa on enda välja lülitamine. Teine osa on Marise sõnade järgi mõttes järele kordamine, visualiseerimine ja seejärel selle "tühja mõistuse" nautimine. See tunne, et sa oledki ainult selles ühes hetkes. Sa oled selle 30 minutit endale lubanud ja sellel hetkel ei olegi mitte ükski muu mõte oluline. See kõik on nii võimas!

Aa ja me valisime välja ka võitja, kes saab minuga koos sama teekonda läbi teha! Kadi, kes sa jätsid blogipostituse alla järgmise kommentaari.. Palun võta minuga ühendust, et saaksime sulle anda ligipääsu hüpnoosidele! ♡ 

KadiOctober 2, 2018 at 7:14 PM
Oeh, ma olen oma elus hetkel sellises etapis, et tahaks kogu kursuse läbi teha. Ma olen kogu virrvarris enda kaotanud ja elurõõm on ka kadunud. Töö, laps, trennid,eelkool, seda kõike on hetkel liiga palju ja tempo on meeletu. Seega jah, kõik nädalad oleks vajalikud.

2 comments:

  1. Kas kõigile on erinev hüpnoosi jutt? Või tal on need samad ja peab lihtsalt soovi avaldama ja saadetakse need summa eest?

    ReplyDelete
  2. Kas hüpnoos Eesti keeles

    ReplyDelete