Thursday, July 26, 2018

Minipuhkus Tartus, VSPA-s!


Kuna Krisile viimane kord meie spa puhkus Saaremaal väga meeldis, siis olime kindlad, et teeme seda peagi uuesti. Kris on nii vee lembeline ja ausalt öeldes, ega ise ka sulistamisest ja saunatamisest ära ei ütle. Aga mis peamine.. Hotellis olevatel voodipesudel ja linadel on mingi maagiline "touch" juures ja nende vahele õhtul pugeda on millegipärast alati kõige mõnusam osa. Ja noh, see ka muidugi, et ise hommikusööki tegema ei pea. Aga alati ei ole aega/võimalusi pikemaks reisiks/puhkuseks. Sellisteks juhtudeks on väga lahe võtta võimalusest kinni ja natukene meie oma pisikese Eesti kohakesi külastada. Koostöös V Spaa- ja Konverentsihotelliga panimegi meie pere jaoks kokku ühe ühepäevase minipuhkuse. Ma olin selle spa kohta meeletult palju kiidusõnu kuulnud, aga ise mitte kunagi külastanud. Ootused olid suured. 

Meie juurest Viljandist on sinna natukene rohkem, kui tund aega sõitu. Planeerisime stardi siis Krisi lõunaunele ja suuna me Tartusse võtsimegi. Hotell asub täiesti kesklinnas ja on tegelikult ühenduses kaubanduskeskusega. Lausa niivõrd ühenduses, et läbi hotelli on võimalik ka otse poodi minna. Kogu hotell on täiesti uus ning seetõttu ei saa ma sisustuse ja kvaliteedi kohta ühtegi halba sõna öelda. Meil oli neljandal korrusel asuv deluxe tuba, mis ausalt öeldes nägi välja nagu mõne sarnase asutuse sviit. Tuba oli suur, maast laeni akendega, väga suure telekaga, olemas oli ka diivan ja noh.. See vannituba! Kahe eraldi kraanikausi/peegliga ja olemas oli nii vann, kui ka dušš. Vannituba oli üsna sarnane Hiltoni omaga oma sisustuse poolest. Võttis ikka natukene ahhetama küll. Vannitoa üks sein oli tegelikult klaasist, kuid sellele sai kardina ette tõmmata. Me oleme abielus küll, aga üksteise ees vetsus me siiski veel ei käi. Las mõned asjad jäävad omale ka, onju! Aga eriti vinge oleks selles vannis mõnuleda, kardin eest ära tõmmatuna ja mõnda oma lemmikut filmi plasma televiisorist vaadata.


Ka üldruumid, fuajee ja spa osa ei jäänud alla. Spa oli hästi valgusküllane, läbi mitme tasapinna ja lastele mõeldud basseinis oli mitmeid armsaid atraktsioone, millega Krisile mängida meeldis. Mulle meeldis see, et suur bassein ei olnud nii jaheda veega nagu nad tavaliselt on. Ka üleüldine temperatuur ruumides oli pigem soe. Kuna nad alles hiljaaegu seal vist uuendusi tegid, siis ei olnud enamikel saunadel veel silte juures, et millega tegu on. Nii pidime me natukene viktoriini tegema ja ise ära arvama. Kuna spa asub läbi mitme tasapinna, siis oli seal võimalusi väga palju. Kõige rohkem meeldis Krisile madailmal korrusel asuv ruum, kus oli suur, suur liivakast. Selle kõrval soojendusega lamamistoolid, et vanematel ka tegevust oleks. Lisaks ka selline madalama temperatuuriga meesaunake. Kui liivakastis mängitud, siis sai ennast dušši all puhtaks pesta ja tagasi sulistama minna. Esimesel õhtul mängis Kris ikka päris tükk aega. Talle oli veel kolm last seltsiliseks. Kuna liivakast on üüratult suur, siis ruumi jagus kõigile. 

Mis oli natukene antud spa juures teistmoodi.. Seal oli väga peresõbralik riietusruum. Mehed ja naised koos. Nimelt on igale külastajale mõeldud kapp oma asjade ära panemiseks, aga riietamiseks hoopis riietuskabiinid. Sellesmõttes on pisikese lapsega see variant väga mugav. Vanemad saavad korda-mööda end peale spad pesta/riidesse panna ja last hoida. Igati mugav variant. Ma polegi mujal eriti sellist asja kohanud.


Kui me spas ära käisime, siis mina sain minna ka ühele protseduurile. Meil jäi selline diil, sest eelmisel korral Saaremaal, sai just Kristo hoolituses käia. No minge pekki, kui mõnus! Protseduur kestis 75 minutit ja ma lihtsalt anuuuuuuuusin mõtetes, et aeg otsa ei saaks. Mulle väga meeldis see, et kui tavaliselt tehakse massaži pigem õrnalt, siis minuga tegelenud neiu andis ikka hagu ka. Mulle väga meeldib intensiivsem massaaž ja seda ma ka sain. Vestlesime massööriga ka sellel teemal ja ta ütles, et see ongi nii sõltuv inimestest, et seda peab ära tunnetama, kuidas kellelegi meeldib. Kehakeel juba reedab ka. Minu ainus küsimus on alati see olnud, et kui protseduurile minna, siis tuleb need ühekordsed püksikud jalga panna. Ma ei tea.. Minule on need alati niiii hiiglama suured, et ma sama hästi võiksin üldse mitte pükse jalga panna. Alukad ripuvad pmst põlvini ja midagi need ära küll ei varja :D You know what I mean?

Hotelli poolt antakse kõigile (ka lapsele) hommikumantlid, et oleks mugavam mööda spad ringi tuiata. Mis on nende juures eriline, on see, et nad on hoopis teistsugused. Kapuutsidega ja sellisest.. Pusa?! materjalist. Mina muidugi aasta külastajana suutsin enda oma jumala ära määrida. Andsin Krisile Fruuti marjasmuutit ja pool sellest smuutist lõpetas minu valgel hommikumantlil. Andke andeks armsad hotelli inimesed! 🙊Aa ja mis veel.. Tavaliste telefonide asemel on kõnede tegemiseks tubades hoopis mobiiltelefonid. Seda ma pole ka varem kohanud.


Hommikusöök oli hotellis rikkalik ja isegi vahuveini pakuti! Noh, kellel eelneva õhtu jaoks peaparandust vaja on. Väike mimosa äkki? Kris vitsutas putru ja puuviljasalatit, mina lõhega võileibu ja härjasilmaga muna ja Kristo nosis lõpetuseks nutellaga crossainte. Kõigile midagi. 

Me jäime niiiii rahule! AGA, AGA, AGA! Ühest päevast jäi selgelt väheks. Kui keegi plaanib sinna perepuhkust, siis ausalt ka.. Võtke kaks päeva! No üldse ei raatsinud ära tulla ja selline tunne jäi natukene hinge, et puhkus jäi pooleli. Pisikese lapsega on üks päev ikkagi natukene liiga üürike aeg. Ei jõuagi kõike ära näha ja teha. 

Kui me ära hakkasime minema, siis tegime check outi ära ja läksime mõneks ajaks spa kõrval asuvasse suurde mängutuppa "Marakratt". See on lausa läbi mitme korruse, seal on eraldi kasvataja, kes lapsi jälgib ja Kris mängis väga hea meelega seal olnud pealeistuvate traktoritega, nukuvankriga ja jälgis suuremaid lapsi turnimas. 

Aga, et natukene hotellist ja spast rohkem aimu saaksite, siis filmisime kogu päeva teie jaoks ka vlogi. Ma olen seal küll enamasti nagu mingi kodutu ja mega padja näoga, aga noh.. Spa ju! :D Pole esimene kord niimoodi kaamera ees olla. Ilmselt ei jää ka viimaseks. 

Kas Teie olete VSPA-s puhkamas käinud? Millised on muljed? Mis on teie lemmik spa, kuhu soovitaksite lapsega koos minna? :)


Parima kvaliteediga vaatamiseks vali 1080p! 

11 comments:

 1. Olen ka kaks korda seal käinud. Mulle meeldib see täiega, et tubades on vaipkate maas. Kuidagi kohe hubasem. Spa osa on ka väga lahe. Ja muidugi see hommikusöök, mmm... Ühesõnaga minu lemmik spa. Igakell läheks sinna tagasi. 😊

  ReplyDelete
 2. Samasugune riietevahetus süsteem on ka Aqva spas muide.

  ReplyDelete
 3. Noorus Spaas ja Toilas samamoodi mehed ja naised koos ja siis kabiinid.

  ReplyDelete
 4. Mis ajal te käisite - üldse inimesi polnud?

  ReplyDelete
 5. Miks siin blogis suurt kunagi hindadest juttu ei ole? Ma saan aru, et see on koostöökorras saadud, aga lisaks muljetele ja ülevaatele huvitab tavainimest ka sellise minipuhkuse hind :) Lihtsalt edaspidise soovitusena oleks seda hea teada, et aru saada kas sellise uue spa hinnaklass jääb pigem sinna toppi või kuhugi keskele :)
  Palun kirjelda seda hooldust natuke lähemalt, mis nimega see oli ja mida see endast kujutas? :D Aitäh!

  ReplyDelete
 6. Eelnevalt mainitud spaad+Vikingis on ühised riietumisruumid. Oma beebiga lähme nüüd esimest korda spasse, loodan et talle meeldib, hetkel veidi muretsen, kuidas ta võõras kohas magab. Tahaksin väga minna Vspasse kui avati olin rase ega ei tahtnud minna, aga ilmselt talvel lähme. Seal niisama spapiletid kallid, vaid tasubki korraga ka ööseks jääda.

  ReplyDelete
 7. Käisid lapsega ka Grand Rose Spas? Kuhu soovitaksid 11.kuuse lapsega minna? Kui peaksid valima. Plaanime esimest spa puhkust.

  ReplyDelete
 8. Kus/millal su singlit kuulata saab? :)

  ReplyDelete
 9. Ma olen ammu plaaninud sinna minna, aga nüüd vist lausa peab sinna lastega minema 🙂 Pärnus Viiking Spas ka sama riietusruumi süsteem, ülimugav just lastega peredele 😉

  ReplyDelete
 10. Hoopis teine küss aga miks blogi nimi on costany sparkels?

  ReplyDelete
 11. Ja Jurmala veekeskuses ning Pärnus Viiking Spas ka :)

  ReplyDelete