Wednesday, July 18, 2018

Kuidas meie telkimine möödus?


Kui mäletate, siis rääkisin eelmisel nädalal, et plaanime oma aias väikese telkimise teha. Noh, enne kui kuskile kaugemale läheme. Mõeldud, tehtud! Kodus telkimise mugavus on ikkagi see, et me vedasime ikka kogu täiega oma "magala" telki. Meie 160cm madrats ja Krisi madrats mahtusid telki ideaalselt. Eeskoda andis aga selle luksuse, et kõik jalanõud ja muu kraam mahtus sinna. Ma ütlen etteruttavalt, et meie kogemus oli niivõrd hea, et me jäime ka järgmiseks ööks õue magama. Ma kuidagi pelgasin seda, et hullult lämbeks läheb, aga tegelikult oli öösel ikkagi pigem karge õhk ja me jätsime telgi ühe akna (võrguga) avatuks. Nii oli teki all täpselt paras olla. Aga kuidas Kris sellesse suhtus? Eks esimene öö oli magama jäämisega raskusi. Olenemata sellest, et Kris oli põnevusest niigi kauem üleval, siis võttis ka reaalne magama panek ca tunnikese. Nii palju põnevat oli ju. Kes ikka magada raatsiks. Lõpuks ma selle võitluse ikkagi võitsin ja teate.. Kris ei ole mitte iialgi nii hästi maganud. Me jäime ise veel paariks tunniks ülesse ja tegime grilli sisse pisikese lõkke. Küpsetasime banaane ja jõime pepsit. Milline luksus! Kui muidu ärkab Kris öösiti ikkagi ca 3-4 korda, siis sellel korral ei ärganud ta ühtegi! Või noh.. Kui me telki kobisime ja end sisse sättisime, siis natukene ta selle sagimise peale hakkas nihelema, aga jäi kohe tuttu ja magaski õhtust hommikuni. Ja tegelikult oli lausa nii, et ta mitte ainult ei maganud paremini, vaid ka tavapärasest kauem.

Eriti armas oli näha seda siirast rõõmu hommikul, kui telgi ukse lahti tegid ja Kris nägi, et ta õues on. Pistis aga tuduka väel jooksuga punasõstra põõsa juurde ja kukkus pugima. Need väikesed asjad siin elus, am I right?


Teisel õhtul me lõket ei teinud ja siis olid muidugi kohe sääsed ja parmud kallal. Tänu nendele kobisime sellel korral natukene rutem telki magama. Ausalt öeldes oleks veel pikemaks jäänud, aga tundus nagu veidi veider majast telki kolida. Lihtsalt niisama. Võiks ikka mingi sõidu nüüd kuskile ette võtta, enne kui see mõnus suvi läbi saab. Kellelgi on mingeid ägedaid koha soovitusi? 

Grillitud banaan shokolaadijäätisega oli muidugi ka viimase peal. Ma ei tea, miks me seda tihedamini teinud ei ole. Pole nagu meelde tulnud. Aga maitseb nii hästi ja see sooja/külma kooslus. Mmmmm! Mis suvi see ilma jäätiseta on, eks?


Telgi parkisime täpselt sellisele kohale, et hommikupäike sisse ei paistaks ja juhul, kui peaks öösel sadama hakkama, siis varjavad suured kased ka suurema vihmasaju korral telki. Selle ümbruses sattus olema muidugi julmalt palju ohakaid ja paljajalu seal eriti olla ei saanud. Muidu ei olegi tähele pannud, sest seal ei ole me eriti ringi müttanud. Ikka oled rohkem majale ligemal. Peakski need välja juurima. 

See kogemus oli kindlasti oodatust parem. Ilmselt aitas kaasa ka see, et me oleme viimastel päevadel päris palju ikkagi õues olnud. Kris on saanud päevad läbi oma pisikeses basseinis sulistada, marju süüa ja hoovis liblikaid ning kasse taga ajada. See kõik väsitab ja peale värskes õhus viibimist on ju alati uni kõige magusam. Väga julgustav kogemus. Soovitan teistelgi! Kasvõi oma hoovis võib selline vahva telkimine lõbus olla, kui kaugemale ei tihka minna. 

10 comments:

 1. Vaga vahva ja nii monus suvine feeling piltidel :) armsad olete! :)
  Ps. Kas kassid olid enne maale kolimist ainult tubased? Kuidas oues olemisega harjusid, kiirelt?

  ReplyDelete
 2. Hiiumaal Tõrvanina RMK telkimisplats on lihtsalt taevalik! Tulime just sealt, rand on nagu väljamaa, ei peagi reisile minema. ;) ja platsil olemas lõkkekohad laudade ja pinkidega. Ei tasu ainult liiga hilja peale kohale minekut jätta, siis lõkkeplatsi lähedusest vb ilma.

  ReplyDelete
 3. Mina soovitan ka telkimiseks osta kattemadrats voi midagi sellist, oluliselt mugavam kui ohkmadrats 😊😊 Siis ongi tunne nagu oleksid omas koduvoodis �� telkima soovitan minna Pärnumaale, Lemmerannale. Seal olemas kohvik ja pesemisvoimalus nt.

  ReplyDelete
 4. Meil oli üleeile ka aasta ja neljakuusega telkimine suvila hoovis. Algul ei tahtnud magama jääda, võõras koht, koduga harjunud aga lõpuks oli väga mõnus. Hommikul vara läks liiga soojaks , sai telk vähe vale koha peale aga tõstsin ringi ja täna ka sama plaan.

  ReplyDelete
 5. Tänavjärv! Super ilus järveäärne RMK ala mändide all, järve kallas ja põhi on liivased. Vesi ei lähe järsku sügavaks, st et lapsega on see hea variant. Soovitan. :)

  ReplyDelete
 6. Soovitan Krapi telkimisala, väga mõnus.

  ReplyDelete
 7. kas Vspa vlog on ka tulemas?🙂

  ReplyDelete
 8. Nüüd tuli ka selline telkimis isu peale, see nädalalõpp vist ilmaga ei vea, aga küll see päike tagasi tuleb!

  ReplyDelete
 9. Käisime just kutiga kolmepäevasel tripil. Kaks ööd telgis. Esimese öö veetsime jõuga RMK lõkkeplatsil. Järveäärne kohake, mõnus ;) Käisime läbi alatskivi lossist, iisaku vaatetornist, jääajakeskuses, Elistvere loomapargis.

  ReplyDelete
 10. Ma ei tea, miks ma ei ole kunagi mõelnud, et võiks ju enda aias telkida. No nii proovilaks eks ole :D Aitäh hea idee eest! Ma pole kunagi täiskasvanueas telkimas käinud (et peaks ise muretsema, mis kaasas ja kuidas mida üles panna) ning mnes mõttes olen seda igatsenud. Esialgne plaan oli augustikuus aastapäeva reisiga Naissaarele tähistada (see variant https://www.kingitus.ee/kingitus/kruiis-naissaarele-kahele/) aga kui see proovitelkimine välja tuleb ja poole öö pealt tuppa ei page, siis ehk Naissaarele lausa telgiga minna...

  ReplyDelete