Wednesday, April 18, 2018

Uus jalutuskäru Beebikeskusest - Emmaljunga NXT60

Postitus on sündinud koostöös beebikeskusega: http://www.beebikeskus.ee ja vankri mudel: http://www.beebikeskus.ee/emmaljunga-nxt60-lapsevanker.

Juba mõnda aega oleme kaalunud ja mõelnud, et millist jalutuskäru Krisile osta. Meie praegune vanker (link ostust siin) on muidu suurepärane ja siiani meid hästi teeninud, aga ta on hirrrrrrmus raske ning suur. No totaalne tank ikkagi. Talvel oli sellega super mugav majandada ning ainus mille üle ma nuriseda saan on see, et kaarvari võiks pikem olla. Istmeosa peal on see ikkagi päris avatud. Aga siiani pole ka sellega probleemi tegelikult olnud. Laps on alati super soe olnud peale lõunaund ja tegelikult kasutasime me õues magamiseks siiamaani vankrikorvi. Istmeosas magas Kris ainult siis, kui tõesti kuskil ringi trippisime. Kris saab tegelikult siiamaani korvis magada, sest ruumi on täiesti piisavalt. AGA. Meie kuna meie vanker on niii suur ja raske, siis oli sellega väga ebamugav reisida. Nimelt oli kogu pagasnik seda alati täis ja mina seda tõsta väga ei jaksanudki. Seoses sellega sündis otsus, et ostame omale ka jalutuskäru, mida autos hoida ja just ringi trippides kasutada. Ma vaatasin päris palju ringi ja kõige, kõige sümpaatsem oli mulle Emmaljungade kõige uuem ning kompaktsem mudel NXT60. Esiteks lummas mind selle välimus ja teiseks on ta meie tangiga võrreldes ikka mega kerge ja mugav kasutada. Uurisin siis kärusõltlaste grupist ka arvamusi ja sain jutule ühe tüdrukuga sealt, kellel sama vanker on. Ta kiitis seda taevani! Siis oli selge, selle vankri kasuks otsustamegi! Selleks, et vankri kohta võimalikult palju infot edastada, võtsin ma vankrile järele minnes kaamera kaasa ja palusin Beebikeskuse Joosepil sellest natukene lähemalt rääkida. Noh, et kindel olla ikkagi. Videos näitab Joosep täpsemalt, kuidas vanker kokku käib, räägib sellest, millised on vankri eelised/omadused ning võrdleb seda mõningate teiste vankritega. Seda vankrit on võimalik osta kahes variandis. Lohuga istmega ning täislamavat. Nad on välimuselt muidugi ka üsna erinevad, aga hind on sama. Kaalub see vanker ligikaudu 11 kilo. Meie praegune on vist 16!? Käib oluliselt lihtsamini kokku ka ja autos võtab palju vähem ruumi. Ometi on sellel mõnus ja mahukas pakikorv, pikendatav kaarvari ja üsna suured rattad. Meie valisime outdoor mudeli. 


Kasutatav on see nii NSS, kui ka SSS variandis. Krisile vanker väga meeldib ja lohuga iste sobib talle ka. See lohuga iste on ergonoomiline, nagu BB-tool. Ta vajub lapse selja järgi paika. Täislamava ja lohuga istme erinevus on see, et kui nad muidu on sama suured, siis lamavas asendis kaotab täislamav variant ikka peaaegu 20cm pikkust. Lohuga iste on lamavas asendis täpselt 1m pikk. Täislamav natukene üle 80. Mulle hullult meeldib ka antud vankri puhul see, et sellel on pikendatav kaarvari. See oli üks minu tingimustest. Seda lihtsalt sellepärast, et meie praegusel vankril seda omadust ei ole ja päikeseliste/tuuliste ilmadega tundsin sellest puudust. 

Rattad on outdoor mudelil õues käimiseks ideaalsed. Tegemist on siis sakiliste õhkkummidega. Esirattad on pöörlevad, kuid soovi korral fikseeritavad. Nüüd, kui oleme vankriga juba mõned päevad ringi vuranud, siis saan kinnitada, et ma ei saakski rohkem rahul olla! See vanker on tõõõõõesti hea! Loomulikult kaalusin ma esialgu priamit, sest see on mu second favourite vanker, aga ei.. NXT60 on natukene vähem levinud, seega jalutab neid vastu ka vähem. Lisaks on tal minu jaoks olemas kõik omadused, mida vankri juures otsisin. Nagu jõulud oleks! Poleks arvanud, et mind kunagi üks lapsevanker nii õnnelikuks võib teha :D 

Milline on Sinu lemmik jalutuskäru? On siin Teie seas ka äkki NXT60 käru omajaid? Kuidas rahul olete?  Lisaks sellele sooviksin ma väga, väga kiita beebikeskuse teenindust. Joosep oli meie vastu super lahke ja vägagi teadlik vankri omadustest. Ta kiitis/laitis kõike, mis vähegi pähe tuli ja oli meiega aus. Super teenindus! Rohkem infot videos: 

Parima kvaliteediga vaatamiseks vali 1080p!

23 comments:

 1. miks sa ei märgi mitte kusagil, et tegu on reklaampostitusega?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ei tulnud selle pealegi :D Ega mul pole probleemi märkida. Kuna käru valisime välja juba enne koostöö kokkuleppeid. Ma kuidagi eeldasin vist, et videost saab sellest juba aimu? Parandan vea ;)

   Delete
 2. Mul on 60f, praegu veel korviosa kasutuses. Välimus on tõesti super, aga vedrustus on üsna puudulik. Talvel jää ja lume seguga laps rappus väga. Või vajab see veel sisse töötamist. Kokku käib ka istmeosaga kahes osas, mis iseenesest üsna ebamugav, aga välimus ja kergus on super! Esimene käru ja süda poleks muidu rahule jäänud kui poleks ära ostnud.

  ReplyDelete
  Replies
  1. vot kuna meie suurel vankril pole ka eriti vedrustust, siis ma vist lihtsalt harjunud :D

   Delete
  2. Kas suur vanker (istumisosa ja raami mõtlen enda huvist) läheb müüki?

   Delete
  3. This comment has been removed by the author.

   Delete
  4. Hetkel veel ei plaani müüki panna :)

   Delete
 3. Mul on lapsega päris palju erinevaid vankreid-kärusid olnud ning ilmselt kõige parem autokäru-reisikäru on BJ City Mini olnud. See on mul ainukesena ka siiani veel alles. Vastupidav, super lihtne kokku panna-lahti võtta.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma olen selle kohta päris palju head kuulnud jaa :)

   Delete
 4. Minu küsimus on, et kas temaga teinekord vajaduse tekkimisel kruusateel ka hakkama saab? Võrreldav teie eelmise vankriga rappumine/läbivus/juhitavus? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tal on väga head outdoor kummid ja fikseeritud asendis saab täitsa hästi hakkama :)

   Delete
 5. Minul oli kunagi kiddy click'n move käru. Mulle see nö lohuga ise meeldis. Poisil oli alati mure gaasidega ja selles kärus magades said gaasid rahulikult valla. Samuti oli kege alumiiniumust raam ja käis pisikeseks kokku, et see autosse panna. Lisaks ühistranspordiga sõites oli oluline, et jõuaksin seda käru ka tõsta siis, kui laps kasvab. Usun et see on hea valik.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Polegi kusjuures sellisest vankrist kuulnud :)

   Delete
 6. Ma rase ja vankri käru otsingul. See emmaljunga on nii südamelähedane ja nüüd mul pärast sellist postitust seda lausa vaja 😄 muidugi ise olen veidi põdenud et kas esirattad liiga väiksed ei ole? V peaks ntx90 poole vaatama, oehh

  ReplyDelete
  Replies
  1. No meil on suur EJ ka, kus suured rattad. Mina esialgu pelgasin ka pisemaid rattaid, aga pean oma sõnu sööma. Jumala mugav on. Kuna need veel outdoor rattad ja fikseeritavad :)

   NXT90 on kindlasti ka hea valik. See ongi ju selle käru nö suurem vend. Aga istmeosa kasutades on lamavasse asendisse näiteks seda pisemat mugavam panna. Lohuga istmega variandi puhul on veel see eelis, et ta on ka lamavas asendis 1m pikk. See teeb kasutusaja kohe pikemaks, kui laps suurem on :) Täislamaval oli see natsa üle 80cm.

   Delete
 7. Palju õnne! Uus käru on alati super! Ja tore kui meeldib!

  Kas te Bugaboo’d üldse ei kaalunud? Need Emmaljungad tunudvad tehniliselt nii “Bugaboo aastast 2000”. Kokku käib ka ikka päris keeruliselt (päris mitu liigutust) ja pikendatavat kaarvarju presenteeritakse suure uuendusena...

  Aga nagu ma ütlesin, peaasi, et teile sobib ja meeldib!! Nautige!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Need Bugabood on nii paljudel. Ma tahtsin midagi natukene teistsugust :) Aga never say never. Mallul ntks oli bugaboo ja mulle täitsa meeldis :)

   Delete
 8. eheeh, videos alates 1:11 need hiirekesed seal vasakul pool ääres... khkmm... teevad kolmandat? :D

  ReplyDelete
 9. Mis selle hind on?

  ReplyDelete
 10. Kui palju sa ise selliste postitustega asju odavamalt/tasuta saad üldse?

  ReplyDelete
 11. Pliiiis ütle, kust ma endale sellised teksad saaksin soetada? Ma mäletan, et kui sarnased kunagi välja tulid ja internetti hakkasid vallutama siis ma veel üritasin meelde jätta, kes neid müüb ning kus müüb aga nüüd ma otsin ja otsin aga... MA EI LEIA :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Reval Denim Guild

   https://guild.ee/brand/reval-denim-guild/

   Delete