Friday, April 13, 2018

Sünnipäevade lainel - Mida kinkida aastaseks saavale lapsele?

Postitus on sündinud koostöös mimico.ee e-poega: https://www.facebook.com/mimico.ee/

Mai kuu on meie peres üks lõputu pidu ja pillerkaar. Eriti sellel aastal. Nii palju tähtsaid sündmusi.. Nimelt on sellel kuul minu esimene suurem juubel, minu elu esimene emadepäev ja ka Krisi esimene suur sünnipäev. Me ragistasime tükk aega mõtteid teemal, et mida me ise võiks Krisile sünnipäevaks kinkida ja lõpuks sündis mõte, et selleks võiks olla pallimeri. Esiteks on nad niii kenad ja Krisile täiega meeldivad. Saime sõprade juures proovida ja nähes Krisi vaimustust, oli otsus tehtud. Muidu oleks võib-olla pealeistutava auto ostnud, sest see on selline pikemaajalisem mänguasi, aga selle saime katsiku kingiks juba siis, kui Kris sündis. Pallimeri tundus sellesmõttes lahe mõte, et sellel on üsna pikk kasutusaeg. Näiteks praegu meeldib Krisile pallimeres seista ja palle demonstratiivselt visata. Kui ma esialgu mõtlesin, et issssand.. Varsti ujub terve mu elutoa põrand pallide all, siis tegelikult on nii, et kui ma tänu sellele saan rahumeeli köögis süüa teha, siis pole mingi vaev õhtul pallid kasti tagasi korjata. Kui Kris suuremaks kasvab, siis on pallimerest kindlasti veel rohkem rõõmu. Ühesõnaga.. Nii me siis võtsimegi ühendust Mimico e-poega https://www.facebook.com/mimico.ee/ ja andsime oma tellimuse sisse. Eriti tore oli see, et nad olid valmis meiega ka koostööd tegema. Valisime välja sellistes toonides pallimere, mis vajadusel hiljem ka tüdrukule sobiks. Kuigi ma olen enam kui veendunud, et ma olen ehtne "poiste emps" ja meie perre tulevad ainult pojad. Ma ei teagi, miks mul selline eelarvamus tekkinud on. Rasedana nägin üldse unes, et mul tuleb kunagi kolm poega. Ma ise eelistaks muidugi kahte. Vähemalt praegusel hetkel mõtlen nii.. Aga juhul, kui peakski tüdruk tulema, siis mündirohelise ja helesinise kooslus sobiks ju ka temale. 


Muidu on neil kodukal ümmargusi pallimeresid ka, mis mulle välimuselt isegi rohkem meeldivad, aga kandiline tundus praktilisem. Sinna mahuks rohkem lapsi koos mängima ja ka toas on kuidagi kergem toa nurka paigutada. Meie oma on suuruses 90X90X40CM ja see on täiesti piisav. Nagu pildilt näha, siis mahun ka mina sinna sisse koos Krisiga ära. Jumala tihti tšillime seal koos ja mängime. Pallid on ka ikka hoopis teine tera, kui tavaliselt mängutubades näiteks või mõne soodsama pallimere omad. Need Mimico omad on üsna jäigad ja neid on praktiliselt võimatu lössi vajutada. Pikapeale kindlasti, aga ilmselt püsivad nad päris kaua ilusad. Ka järelturu väärtus peaks olema päris hea. 

Värvivalik on neil ka üsna lai ja ilmselt peaks iga pere leidma endale meelepärase ja sellise, mis nende interjööri kõige paremini sobiks. No siin mõningad näited:


Minu meelest on taoline pallimeri päris vinge kingiidee ka katsikute puhul. No näiteks kamba peale kinkida. Või midagi sellist, millele "fond" teha lapse esimesel sünnipäeval. Ma ise oleks küll lapsena sellise "mänguasja" ütlemata õnnelik olnud. Igatahes.. Sellised mõtted. Niiet, kui keegi veel on kimpus selle küsimusega, et ideid on sünnipäeva kingiks vajaka, siis ehk võiks olla selleks selline vinge pallimeri? Ma muidugi kujutan vaimusilmas juba ette Krisi tuba tulevikus ja nüüd pallimeres kajastuvad värvid on toonud kõik olemasolevad detailid kenasti kokku ja kui meil see tuba ühel päeval olemas on, siis kindlasti näitan ka. Näiteks on Krisil samasugune mündiroheline jumpy, mis pallimerega hästi matchib. 

Aga kui sünnipäeva lainetel jätkata, siis ma sain enda sünnipäeva plaanid ka tehtud. Läksin kõige lihtsamat vastupanu teed ja teen samas kohas, kus oli Mallu sünnipäev. Paroles. Esiteks oli see nii vinge koht ja sealne atmosfäär täiega mõnus. Just see, et saab ka kümne paiku õhtul veidi jalga keerutada ja selleks ei pea kuskile klubisse minema ning saab normaalsel ajal veel koju. Paroles ongi see kihvt, et seal on elav live band, aga restorani atmosfäär. Ei ole laaberdamist, aga samas ei ole ka lihtsalt selline tagasihoidlik restoran. Best of both worlds siis. 

Kuna ma pean oma sünnipäeva Tallinnas, siis ööbime Kristo vanemate pool. Kristo jääb lapsega peale ööund koju ja mina siis saan natukene sõprade/sõbrannadega sädistada ning aega veeta. Polegi ju niimoodi eraldi kuskil käinud eriti veel. Mallu sünnipäev oligi vist ainus ja viimane kord. Muidu võiks Kris ju ka Kristo vanematega jääda, aga kuna Kristo ema selg on haige ja ta hiljaaegu operatsioonil käis, siis ei saa ta Krisi kahjuks ise tõsta/sülle võtta. Seega jääb Kristo koos vanematega koju. Õnneks on Kris nii tubli ja lepib Kristoga kenasti. Saab põnev olema! Mina igatahes tellisin täna omale sünnipäevaks kleidi ära ja nüüd on vaja vaid kook leida. Kas keegi oskab mõnda head tegijat soovitada, kes mulle juubeliks koogi teeks?

PS! Koodiga "COSTANY" saate pallimere ostult -20% soodustust!

15 comments:

 1. Kust kleidi tellisid? Kas teed ka selles stiilis peo, et sa ostad koogi ja snäkid ning külalised prae. Endal ka mais juubel tulemas ja see suht kulukas ettevõtmine, aga tahaks midagi lahedat:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. https://lafanett.ee/toode/dress-elisabeth/ <- selle kleidi tellisin ;)

   Ma teen jah nii, et minu poolt on snäkilaud, tervitusjoogid ja kook. Prae võib igaüks ise tellida, kui soovib :) aga snäkke on ka palju, et nälga keegi ei jää, kui praadi tellida ei soovi.

   Delete
 2. Vaata fb 'Hevely hõrgutised' .. suurepäraselt ilusad ja maitsvad tordid ;)

  ReplyDelete
 3. Vaata MagusValge käsitöötordid Fb-st. Koogitegija on üks mu vana töökaaslane ja koogid on imemaitsvad, super ilusad ning oma hinda kindlasti väärt🙂

  ReplyDelete
 4. Kas plaanite järgmise lapse saada suhteliselt varsti või lähed vahepeal tööle ja siis millalgi hiljem uus beebi?

  ReplyDelete
 5. Mu poeg saab aprilli lõpus 2 aastaseks ja ma ka ostsin talle pallimere,kätte pole veel andnud vaja veel pisult tema tuba sättida, et see sinna mahuks :)

  ReplyDelete
 6. Ma just olen dilemma ees, mida oma kolmeseks saavale kutile sünnipäevaks osta. Nüüd vist tean, mis see olema saab! Aitäh!
  PS! Kas sooduskoodi ka pakud? :P

  ReplyDelete
 7. Kindlasti soovitan Crafts by Hilly (uuri fb'st ja instagramist). Käisin just reedel sünnipäeval, kus oli tema tehtud tort ning see tort kadus kui tina tuhka. Tõsiselt häid torte teeb ning need on ka silmale väga ilus! Soovitan soojalt!

  ReplyDelete
 8. 1-aastasele põnnile sobib minu meelest jumala hästi ka mingisugune tegevus väljaspool. Ma ei mõtle päris mängutubades käimist, aga siiski midagi... midagi paremat, kui lihtsalt näiteks mängukaru kinkimine. Mänguasjad on toredad küll aga no kui palju neid ühe lapse tuppa mahub. Nt veekeskus https://www.kingitus.ee/kingitused-kategoorias/veekeskused võib ka ju tore olla, kui laps on tõeline veeloom. Või siis mingi fotosessioon perega vm.

  ReplyDelete