Sunday, February 25, 2018

Mõmmila huviring ja mõtted Krisi esimesest sünnipäevast


Meile avanes hiljaaegu võimalus külastada Mõmmila huviringi. Tegelikult pidime minema beebide ja väikelaste esmaabi loengusse ja järgmisel päeval kunstitundi. Esmaabi loengu pidime kahjuks edasi lükkama, sest Krisi uneaeg nagu absoluutselt ei kattunud plaanidega ja unise/toriseva lapsega pikemat sorti loengus istuda on ikka paras väljakutse. Selle jaoks peame millalgi tunniplaanist uue aja vaatama, sest ma kohe kindlasti tahaks seda kuulama minna. Better safe, than sorry onju. 

Aga kunstitundi jõudsime järgmisel hommikul kenasti kohale. Peale meie oli veel umbes 6 last. Kõik natukene erinevas vanuses, aga vahemikus 8 kuud - 1,6 aastat. Kunstitunnis tehakse seal alati midagi erinevat. Kord rohkem määrivate vahenditega, teinekord vähem. Põhiline ongi arendada lapsi ja lasta neil maailma avastada läbi erinevate materjalide, helide ja tekstuuride. Meie sattusime kunstitundi, kus tehti soolatainast ja seda siis sai katsuda, visata, (ka korraks salaja suhu pista ja maitses tohutult pettuda) taigna sisse makarone toppida. Makaronid olid hiiglaslikud, seega kurku midagi minna ei saanud. Küll aga tuleb kõike tehes ise koguaeg last jälgida, et ta tainast alla ei neelaks ja muude mänguasjadega ka ettevaatlikult mängiks. 


Lisaks soolataignale näidati beebidele ka teisi lahedaid tegevusi. Näiteks jahuga mängimine. Selle katsumine, viskamine ja laiali hõõrumine. Paberi rebimine, pehmete vildist pallide õhku viskamine jne. Seda kõike tehakse muusika saatel. Kris oli alguses veidi pelglik ja pigem jälgis asju minu sülest. Mõne aja pärast muutus ta aina julgemaks ja käputas ise ringi keskele, et jahuga mängida. Meile meeldis see tund kohe niivõrd palju, et mõni nädal hiljem tegime kodus seda sama asja. Sellest sündiski idee, et tegelikult võiks Krisi esimese aasta sünnipäeva seal tähistada. Ma ei olnud siiani sellele üldse mõelnud, sest Kris oma esimesest sünnipäevast nagunii eriti hiljem ei mäleta ja mingit üüratut rahasummat ma ka sinna alla panna ei tahaks. Hoiaksin seda pigem hilisemaks ajaks, kui ta ise ka mängutoast rohkem rõõmu tunneks. Minu mõte oli ikkagi pere meile koju külla kutsuda, maja natukene dekoreerida ja kaasata ka mõningaid lastega sõpru ja beebigrupist pärit lähedaseks saanud peresid. Eks ma tean küll, et enamasti tehakse esimese eluaasta sünnipäev kuskil mängutoas, kus on igast ägedaid turnikaid, batuute ja mänguasju, mida kodus ei leidu. Muidugi on see lahe ja enamus meie beebigrupist seda plaani ka järgib. Aga ma uurisin hoopis Mõmmilast, et kui palju maksab nende ruumides sünnipäeva tähistamine ja milliseid võimalusi on? Minu suureks üllatuseks maksab ruumide rent nende juures 50 eurot ja see summa tagab sulle 3h kasutusaega. See on nii väikeste laste jaoks jumala fine. Lisaks saabki tegevustena nende poolt tellida samasuguse kunstitunni, koos juhendajaga. Meie seda teemegi. Palume külalistel lastele mingid mökerdamiseks mõeldud riided kaasa võtta ja kõik lapsed saavad koos värvidega suurt paberit näiteks mökerdada, muusika taktis riisi loopida ja lihtsalt ennast välja elada. Tihti ikka sellist asja teha saab onju? Lisaks on see tore, et on olemas spetsialist, kes lastega tegeleb. Senikaua saavad täiskasvanud natukene jutustada, snäkke süüa ja lapsi jälgida. Ma usun, et rohkem ei olegi ühte sünnipäeva võrrandisse vaja. Ongi midagi teistmoodi ja mis kõige parem.. Ei pea ise koristama 😬

Nende huvikeskuse kodulehekülg on siin: http://mommila.ee. Seega, kui kellelgi huvi ja tahaks beebiga vahest kodust välja saada, siis nende tunniplaanis on igast toredaid asju (kunstitund, muusikatund, loovteraapia, võimlemine). Lisaks on seal eraldi massaaži ja refleksioloogia jaoks kabinet ja spetsialist. Toimub rasedate jaoks mõeldud jooga, täiskasvanute pilates ja eelpool mainitud esmaabi loeng. Aegu saab mugavalt online-s broneerida ja noh.. Sünnipäevaks tundub ka mõnus koht olevat. Eks paistab, kuidas meil see peetud saab. Siis kindlasti tean rohkem rääkida ☺Ahjaa.. Asub see pesa Tallinnas, Kristiines! 

11 comments:

 1. Mind paneb tõesti see imestama, et lapse 1 sünnipäevaks on vaja rentida mängutuba ja suursugune pidu korraldada. Teie mõte mulle meeldib palju rohkem, kui mingi mängutuba. Enda mu laps saab suvel 1-aastaseks ja üks mu sõbranna uuris ka, et kas olen juba mängutoa välja valinud? Ütlesin, et eeee, ma plaanin meie maja hoovis sünnat pidada, õue ära kaunistada ja aiamajja laua katta, siis ta oli et ahah, okei, et ei lähegi mängutuppa, üsna pettunud :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. No mängutoa sünnipäevad on täiega toredad ja ma külalisena lähen hea meelega. Aga ma ise ei raatsi :D Kui Kris nats suurem on, siis teeme mängutoa sünna ka :)

   Delete
 2. Millest arvamus et esimest sünnipäeva reeglina mängutoas peetakse?
  Pigem just ei ning peetakse seda mõttetuks. Sest 1. aastane ei matsa sellest nagunii midagi. Eks muidugi on ka erandeid, aga pigem siiski kallist mängutuba esimese aasta puhul eiratakse.
  Minul saab suvel poiss kaheseks, ning ei plaani ka siis veel mängutuba rentida.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Peaaegu kõik minu tuttavad on oma laste esimese eluaasta sünnat mängutoas pidanud ja ka enamus meie beebigrupist teevad seda. Sellest seda järeldasingi :)

   Ega ma halvaga üldse.. Minu meelest on nii, et loomulikult kui on võimalusi, siis miks mitte :)

   Delete
 3. Ma pakun, et kui on mitmetel sõbrannadel vanemaid lapsi ja sugulasi, siis et oleks ruumi ja tegevust kõigile, on lihtsam rentida mängutuba. Samuti on võõras kohas kiirem koristada nii söögi kui ka mängu poolt kui seda ehk oma kodus teha. Mitte et mänguasju tohiks lõhkuda, aga eks neid mängutoas trööbatakse mõnuga. Neid plusse miinuseid on palju, sellest ka erinevaid võimalusi ju turul.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Täiesti nõus :) kui on võimalusi, siis see on kindlasti lahe ja miks mitte. P

   Delete
 4. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 5. No ma olen näinud selliseid uhkeid pilte mõne lapse esimesest sünnipäevast, et suu vajub lahti. Mõne jaoks on see lihtsalt mingi uhkuse ja uhkeldamise asi. Raha lihtsalt tuulde loopida - milleks?! Ma alati mõelnud. et mis need vanemad siis veel välja mõtlevad, kui laps 5 saab. :D 10 aastaselt nõutakse juba maad ja ilmad kokku. Sinu mõte on super hea ja igati mõistlik. Ka koduhoovis saab meeldejääva ja mõnusa peo
  korraldada. Eriti veel nii ilusas kohas nagu teil. See aastane laps ei hinda asju rahas vaid emotsioonides. Teda jätab kogu see uhkeldamine täiesti ükskõikseks ning milleks seda üldse vajagi on. Talle läheb ainult korda see, et emme-issi ja tähtsad armastavad inimesed oleksid tema ümber. Ei tohikski üldse lapsele õpetada, et mida suurem ja uhkem, seda parem. Pärast endal ainult raske. Aga no tänapäeval peab ju kõik just see "parim" olema. Mida rohkem raha lapse sünnipäeva alla paned, seda parem lapsevanem oled. Täiesti arulage suhtumine ja mõtlemine inimestel. Selline asi paistab väga silma juba ja pidevalt need emmed "võistlevad" omavahel sellise uhkeldamise kaudu.

  ReplyDelete
 6. Väga lahe sünnipäeva idee!
  Mul on veel teemaväline küsimus, kuodas Wii'ga rahul oled ja kuivõrd on see sind aidanud tagasi vormi saamisel? :) Aitäh!

  ReplyDelete