Thursday, December 7, 2017

Krisi esimene lumi!


Meil on siin Viljandis ikka totaalne winter wonderland. Nii paks lumi on maas, nagu postkaardil! Sellesmõttes on siin maal ikka kohe eriti lahe. Ei pea maale ostmagi, aknast on parem vaade, hehe. Ma nüüd siiralt loodan, et lumi enne jõule ära ei sula.. Või noh, kui ilmtingimata peab sulama, siis sajab uus asemele. Mõnus jõulutunne on hinge pugenud ja ega see ehitud kuusk, mis meil elutoas seisab, annab ikka kõvasti efekti juurde. Veel enam, et igapäev mängib taustaks Buble jõululaulude list ja aknal siravad juba jõulukolmnurgad.. Grinchiks mina ennast küll nimetada ei saa. Mulle nii meeldivad jõulud!

Sellel aastal on nii, et 24.12 oleme kolmekesi kodus ja sööme siin jõulupraadi. Krisile teeme sümboolse kingituse kuuse alla ja pakime võimalikult krõbisevasse kilesse, et seda põnev avada oleks. Hiljem seame sammud Tallinnasse, et ka vanemaid külastada. Kui aga keegi meie kummagi perest soovib meiega jõululaupäeval ühineda, siis on nad igati oodatud. Sõbrad kah! Meie uksed on valla :) 

Kuna Kris nüüd istuma õppis, siis on lootust, et äkki detsembri lõpus/jaanuaris saaks temaga juba kelgutama minna? Või noh.. Mis kelgutama. Hoovis natukene ringi tuterdama. Eile ajasimegi esimest korda paksu talvekombe, kapukad, kindad ja mütsi lapsele selga ja suundusime õue uudistama. Ikkagi esimene lumi ju! Kris oli alguses üpris ükskõikne, aga kui Kristo lund natuke õhku viskas ja peost maha viskas, siis võttis see lapse itsitama küll. Eks see oligi rohkem meil hetkel selline sümboolne lumega tutvumine. Järmine aasta samal ajal on Kris juba pooleteist aastane ja siis on hoopis teine lugu. Aeg ikka lendab. Äge! 


Mis oleks äge jõulukingitus, mida Krisi vanusele lapsele jõulukuuse alla poetada? On kellelgi ägedaid mänguasju kodus, mis lapsele eriti hästi peale on läinud? Need võivad olla ka sellised mänguasjad, millega ta näiteks aastaselt mängida saaks. Me ise mõtlesime, et äkki duplod oleks sellised lahedad, millega pikalt mängida saab? Millal lapsed nendega üldse mängima hakkavad? Või peaks järgmisesse aastasse nende ostu lükkama?

37 comments:

 1. Mul on tunne, et ma tuleks ja veedaks hea kaks nädalat seal Winter Wonderland'is :D

  ReplyDelete
 2. Mina see aasta panen oma just aastaseks saanud pojale Bredeni meriinokombe kuuse alla, sest ega ta suurt aru ei saa sellest kingi teemast :D Kül aga on meil kodus olemas nö beebilegod (pole originaalid) ja nendega meeldib talle umbes 11 kuust alates mängida, suurt torni ta kül valmis ei saa, aga pusib neid üksteise otsa koguaeg :P Veel on mu laste suur lemmik puidust rongiraja komplekt :)

  ReplyDelete
 3. Minu piiga sai novembris aasta ja Duplo sai natuke varem juba kingitud aga siiani tal neist tolku pole 😀 mängides võtan need välja ja panen kokku aga ta lammutab ära ning rohkem asja pole. Kuigi sellena on küll hea idee, et nendega saab pikalt mängida ja vb Krisile meeldib nendega kõlistada juba praegu. Õpib plaksutamise ära, siis on lahe kui kokku paned klotse ja tema rõõmustab 😁

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hehehe :D me laome talle klotsidest hetkel torni, mida tema siis ümber lükkab. Rõõmu jagub palju!

   Delete
 4. Duplod on kindlasti hea valik, minu tüdruk hakkas nendega enne aastaseks saamist mängima, ja nüüd üle aasta vanana paneb neid kokku ka. Ja hea pikk investeering. Mängib suurem laps (3,5 aastane) ka duplodega :)

  ReplyDelete
 5. Poole aastasele on Duplosid minu arvates veel liiga vara kinkida, st Lego idee oleks ikkagi nedega ehitada ja kui ma oma kunagisele poole aastasele tagasi mõtlen, siis mulle tundub, et need võiks pigem sobida lihtsalt üksteise vastu tagumiseks või laiali loopimiseks, sest kätetöö ei ole veel nii arenenud ja legodest ehitamine nõuab ka jõu rakendamist. Kui üldse Duplo, siis võtaks mõne sellise komplekti, kus on auto(d) ja saad selle kokku panna ning on siis lihtsalt tal mõnus mööda põrandat ringi vurada. Kui avastab, et seda on võimalik lammutada, siis küll mingi moment tekib ka oskus mälupildi järgi klotse tagasi kokku sobitama hakata. Minul poiss küll aga vaatas huviga suuri ja värvilisi pildiraamatuid, võib-olla tasuks soetada mõni nendest "esimesed sõnad" raamatutest, kus saaksite siis koos Temaga ka häälimist harjutada. Samuti olid meil pidevad kasutuses igasugu ladumi- ja sorteerimismängud. Mõni näide, mis kiire googeldamise peale välja tuli:
  - http://www.lastekaup.eu/fisher-price-kausitorn/
  - https://www.shoppa.ee/p/k-s-kids-puramiid-rongatorn/3319960
  - https://www.jukukeskus.ee/ee/shop/beebimanguasjad/arendavad-manguasjad/fisher-price-kuepsisetuenn-est-n1195-0-027084643091/p48369 (Meil oli ilma igasugu lisavilede ja helidetta tavaline Fischer Price kujundiämber, sellega oli hiljem kui jalad all hea ka muid asju toast-tuppa vedada)
  - https://kaarelelula.ee/klotsid/puidust-kujundi-ja-varvi-sorteerimismang/
  - http://www.lastekaup.eu/johntoy-joueco-puidust-tegeluskuubik/
  - http://www.lastekaup.eu/johntoy-joueco-puidust-klotsirong/
  Ka magneetline tahvel võiks juba huvitav olla, aga need on ka enamsti igasugu lisadega (templid jms), mis võivad veel suhu sattuda ja pahandust tekitada. Ehkki nende eemaldamine mõneks ajaks ei peaks probleem olema. :)

  Mõnusat jõuluootust ja pai Krisile! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sama siin, mu esimene poiss hakkas Duplodega mängima alles 2 a ja mõned kuud peale.
   Aga ma ise olen ka kinous, et mida oma teisel, 9 kuu vanusele kinkida. Konkreeteelt oleks VAJA vaid mähkmeid xD

   Delete
  2. Briti blogis keegi soovitas Ellale kingituse ideeks just, et kingigi talle OMA pakk mähkmeid - paki laiali kiskumine ja igasse ilmakaarde laiali kandmine võib huvi pakkuda ju küll. Ja ega ta neid katki teha ikka ei saa, et hiljem kasutada ei saaks!

   Delete
  3. See küpsisetünn on meil hetkel sõelale jäänud :)

   Delete
 6. Little dutchi asjad on kenad ja vastupidavad, ning seejuures ka väga stiilsed. Seal valikus ronge, sorteerimiskast kuhu saad kujulise klotse sisse panna, väikseid autosid.
  💞 Häid pühi teile.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma plaanin ka oma pojale (Teie Krisist 2 nädalat vanem) just Little Dutch puidust mänguasjad kuuse alla panna, ilmselt kas ladumisklotsid või rong. Mulle endale meeldivad väga puidust mänguasjad, pluss need on sageli vastupidavamad kui plastmassist asjad, lisaks ka ohutud, kui peaksid lapsele suhu sattuma (mida siiski sageli juhtub).

   Delete
 7. See laulev koer on päris lahe. Kuni esmaspäevani on Maximas kõik mänguasjad v.a Legod -40%. Sealt saab väga hea hinnaga hetkel mänguasju. Käisin ka just jõulukinke lastele ostmas.

  ReplyDelete
 8. Mulle nii meeldib su juuksevärv :)

  Krisile ilmselt sobiks midagi mida põnev haarata, mingi klotsipüramiid tundub huvitav, alguses saab lammutada, pärast hakkab ehitama.

  ReplyDelete
 9. Ma tahaks nii-nii väga Teie perega natuke aega seal Winter Wonderlandis olla aga kahjuks elan ma pm teises Eesti otsas ja endal puudub transport, nii et kahjuks jääb ära :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma arvan, et päris võõrad inimesed Triinu koju ikka oodatud ei ole...

   Delete
 10. Meil vanaema kinkis eelmisel jõulul, kui poiss oli 4,5kuune, pealeistutava auto. Kaks kuud oli karbis, edasi juba katsuti nuppe sõidutasime teda kui ta peal istus. Ca 9kuusena juba sõitis ise 😊. Nüüd on kutt 1a3k ja seesama auto on totaalne lemmik 😉
  Aga selles winter wonderlandis naudiks isegi mina talve. (Pole mulle kunagi lumi meeldinud)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vot meil vedas ja saime pealeistutava auto katsikuks. See nüüd ootab oma aega 😊

   Delete
 11. Meie poeg sai samuti jõuluks pealeistutava auto, oli siis 6kuune. See sai tal kohe suureks lemmikuks

  ReplyDelete
 12. Kas oled ostnud ka endale Bredeni asju või kõik koostöö raames saadud? Krisil on vlogides kõik Bredeni asjad ja need ju eriti ilusad:)

  Endal ka 4 kuusele preilile esimestest jõuludeks midagi kinkida:)

  ReplyDelete
 13. Minu poole aastasel olid Duplod täiellik hitt. Õigemini duplo mehikesed. Neid ta pani peadpidi suhu ja võttis igale poole kaasa. Selles vanuses - kui palju laps üldse millegagi reaalselt "Mängib". Pigem tegeleb ja kogu tegelemisel on ikka mingi kasu sees. Nii kümne ja poole kuuselt sai ta juba neid klotse suure alusplaadi külge panna ning talle väga meeldib neid laiali loopida. Samuti on duplod selline tore mänguasi, millega saab ka vanem koos lapsega mängida, rääkida värvidest ja mida ta ehitab jne.

  Samas kuue kuu vanusena meeldis mu lapsele kõige rohkem asju karbist vms välja võtta ja sisse panna. Nii ma tegin talle mitmest mänguasjast sellise madala karbikese, kust sai siis mänguasju välja võtta, suhu panna, läbi katsuda ja tagasi kasti panna. Nö sensoorne asi.

  Kui aga tahata midagi, mis oleks nii kuue kuu vanuselt kui ka hiljem hitt siis võid oma (ning mehe) kuldsete kätega meisterdada mingi sensoorse mängukeskuse / tegeluskeskuse - erinevad lukud ja asjad, pallirenn, magnettahvel jne. Internetist leiab igast ideid googledades nt DIY baby sensory board, acitivity board. Vot see on mõnus kink - oma kätega tehtud ning pikka aega last lõbustav. (välitda võiks tahvlile asjade panemist mille ära õppimine ja mänguasjana kujutamine poleks hea asi - a la elektripistik või arvuti klaviatuur - põnev küll kuid nupud on kerged küljest tulema ning on piisavalt pisikesed et olla ohtlikud).

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaaa! See meil on plaanis! Mul juba joonis isegi tehtud. See nii lahe idee 😊

   Delete
 14. Minu pojale meeldis väga topsitorn. Topse saab üksteise otsa torniks laduda ja teistpidi üksteise sisse toppida. Parasjagu pusimist, et tekiks torn ning teistpidi, et millised üksteise sisse mahuvad. Samuti on vahva neisse midagi sisse peita jne. Saab nii liivakastis kui ka vannis mängida.

  ReplyDelete
  Replies
  1. See meil on jaa! Hetkel on väga lahe seda lammutada 😄

   Delete
 15. Pole küll teemasse, aga mul kunagise kohalikuna on nii naljakas lugeda, et kirjutad "meil Viljandis". Suure-Jaani ei ole ju Viljandi...
  Ehk ajakulu on suht sama kui elad Kosel ja kirjutad "meil Tallinnas".

  Aga muidu! Beebipoiss on teil nunnu. Kingitust nii väiksele ei oska soovitada, kuigi ega nas sellest tegelt aru ei saa. Piltidelt vaatan, et meie omade jaoks oli krõbisev raamat siis kuum kaup.

  ReplyDelete
 16. Minu äsja 2-aastaseks saanud tüdruk ei julge lume peale astudagi, kui ta lumele panna, siis hakkab haledalt nutma. Loodan, et kasvab ruttu välja, sest minule väga meeldib lumi. AGa ka selliseid lapsi on :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oi, sellist asja kuulen esimest korda 😄 Vast ikka läheb ruttu üle!

   Delete
 17. Nii vahva, alles oli Kris pisike beebi, nüüd juba täitsa väike inimene, kes istub ja suhtleb jne. Minu arvates nüüd see kõige põnevam aeg saabubki, kus iga päevaga hakkab laps järjest rohkem õppima ja tegutsema :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aeg on tohutu kiirusega ikka lennanud. Endal on ka uskumatu vaadata :)

   Delete
 18. Kas te pole mõelnud, et Kris saab päeval oma une nii täis ja sp öösel ei magagi? Ega last ju keelata ei saa jaa, aga proovige nii, et laps magab päeval vähem. Mul poiss on algusest saati olnud kesine magaja päeval, aga öösel magas päris hästi. 4ndast kuust loobus ise öisest söömast ja nüüd magab üldiselt nagu nott. Kui ärkabki öösel, siis max 10 minti-sätib asendit vms(laps 8kuune).

  ReplyDelete
 19. mina oma 9-kuusele kingin ka Duplod jõuludeks. Ei eelda, et need talle kohe huvi pakuvad, saab niisama uudistada ja karbist välja võtta aga mingeid titeasju enam ei taha ja Duplosid on plaanis nagunii osta ja koguma hakata.Sugulastel palusime ka Duplosid. Parim mänguasi, mis ei vanane ja sobib pikalt.

  ReplyDelete