Friday, November 24, 2017

Kas minu aktiivsusmonitor tekitab mulle allergiat? Kas sul on tekkinud mõne kella kandmisest löövet?


Rääkisin juba enne oma sünnipäeva (01.mai) , et tahan omale hirmsasti Polari kella saada. Kuna soovidel on tihti kombeks täituda, siis selle endale ka sain. Olin tol hetkel VÄGA rase ja kodune.. Käisin palju jalutamas ning sammude lugemine motiveeris mind tohutult liikuma. Nii mõnigi päev ajasin end diivanilt püsti, sest kellal olev activity näit oli näkane 23%, hehe. Hiljem, kui Kris juba sündinud oli, siis oli nii mugav vankriga jalutades jälgida, kui pikki distantse ma läbi kärutasin ja mitu kalorit kulutasin. Vahel ikka tuli ette, et kui kodutänavale tagasi jõudes näitas kell 4,80km, siis tegin pisikese ringi veel, et 5km täis saada. Nagu väikest viisi eneseületamine koguaeg. Motiveeriv! Mulle sobis. Hiljem oli sellega lahe jälgida oma öist und. Et kui tihti ma toitmiseks ärkasin, mitu tundi und sain jne.

Nüüd mingi kaks kuud tagasi või natukene vähem juhtus aga nii, et kella rihma alt kippus nahk sügelema. Pesin siis kella hoolega, et äkki mingi mustus ärritab nahka, aga ei. Kell ei ole liiga tugevalt, mu nahk selle all ei higista ega midagi ja kella pesen/puhastan regulaarselt. Sügelus läheb kolme päevaga selliseks krobeliseks allergiliseks laigukeseks. Ma muidugi ei tea kas see on allergia, aga mis ta muu ikka olla saab?

Aga kuidas saab olla nii, et esimesed paar kuud ei tekkinud nahal absoluutselt mingit reaktsiooni kellal olevate materjalide vastu ja nüüd järsku tekib? Mul ei saa ka pandlal oleva metalli vastu allergiat olla, sest mul on väga suures koguses "feik" ehteid ja mul pole kunagi allergiat tekkinud. 

Üleüldse pole mul tegelikult eriti allergiaid kunagi olnud. Ühe korra sai lapsepõlves liiga palju mandariine söödud ja siis olin üleni punniline. Ja paar aastat tagasi tekkis mingil põhjusel päikeseallergia, mis suvel õlgadel välja lööb. Ka seda pole varem kunagi olnud. MIS TOIMPS? 


Kas kellegil on veel Polari kell allergiat tekitanud? Mis see täpsemalt süüdlaseks olla võib? See silikoonist rihm? Pannal? See, et nahk seal all ei hinga nii hästi? 

53 comments:

 1. Minul oli sama asi, nii kurb kui see ka ei oleks :(
  Kandsin üle poole aasta polari kella igapäevaselt, vahepeal sai ka vahetatud isegi kella silikonrihm. Aga ikkagi tekkis samasugune kuiv punetav nahk käe küljele - seega minul tekitas kindlasti allergiat silikonist rihm. Nüüd pole kandnud kella suve keskpaigast alates ja kuu alguseks oli antud piirkond alles paranenud.

  ReplyDelete
 2. Ilmselt see pannal. Minul tekitavad samamoodi punne ja ärritavad nahka kõik need nö feik käekellad ja püksivöö pandlad...Nikkli allergia?

  ReplyDelete
 3. Jaaaaaaaaaaaa!! Mul tulevad lausa pisikesed punnikesed , vesivillide moodi vms.

  ReplyDelete
 4. Heiheii, ehk on Sul kell liiga tugevalt ümber käe. Minu meelest kusagil juhendis oli, et sõrm peaks vahele mahtuma ning päeva jooksul tuleks vahepeal kella nö liigutada käel, et poleks terve päev samas kohas. Juhendis oli vist ka see, et muidu hoiad nö lõdvalt ümber käe, aga treningu ajal tõmbad tugevamalt, kui soovid pulssi jälgida.

  ReplyDelete
  Replies
  1. No praegu ta on täpselt nii, et kui panen lõdvemaks, siis lotendab käe peal ja on ebamugav. Kõvemini ka ei saa panna, siis pigistaks.

   Kas ta peakski olema siis nii lõdvalt, et liiguv vabalt käel ülesse-alla? :)

   Delete
 5. Minul on Garmini kell ja sellega tekib ka aegajalt taoline lööve.See lööb välja, siis kui liiga pikalt kanda niimoodi, et ei võta kella üle nädala ära va. kella puhastamiseks. Mul aitab see, et lasen lööbel üle minna ja siis kannan uuesti kella, aga teen pause, et nahk saaks kella all hingata/puhata näiteks öösiti.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma olen ööseks nüüd vahetanud, et kumma käe peal kannan :)

   Delete
 6. See võib ka seen olla.
  http://epl.delfi.ee/news/melu/allergia-voi-seen-molemad-on-parajad-nuhtlused?id=51143801

  ReplyDelete
  Replies
  1. Seen see vaevalt on, sest tuleb ainult siis, kui kella käe peale panen :) Kui ära paraneb, tuleb ainult siis tagasi, kui ka kell jälle käel on

   Delete
 7. Mul tekib aeg-ajalt täpselt samasugune laik Fitbiti aktiivsusmonitoriga.

  ReplyDelete
 8. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 9. Hmmm, aga proovi käe ja kella vahele mingi kiht tekitada, nt läbipaistva küünelakiga või mingi plaastrimoodi asi et poleks otsest kontakti allereeniga?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jummel, küünelakiga küll nüüd ei soovitaks!

   Delete
 10. Minu Polar A360 kell tekitab samamoodi mulle käe peale punase sügeleva laigu. Ma liigutan kella käe peal ja pesen igapäevaselt seda aga ikka tekib see laik. Kella küljes on see metallist jubin ka aga ma varasemalt ei ole täheldanud, et nikkel allergiat tekitab. Seega ei kujuta ette, millest see olla võib.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul ka ei ole nagu tugevalt ainult ühel kohal see kell.. Nii veider :/

   Delete
 11. Kas ainult mulle tundub naljakas, et inimesed kommenteerivad ilma teksti läbi lugemata? 😀 Ja siis pakuvad välja variante, mille sa ise just olid välistanud 😀
  Aga kurb, et selline asi juhtus, ehk on tõesti tegemist hoopis seenega, mis vajab välja ravimist. Sest allergia selle silikoni vastu peaks siis ikka ümber käe olema, kogu kontaktpinna ulatuses.
  Loodetavasti leiad lahenduse.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Noh.. Seene ma välistaks, sest muidu sellist laiku ei ole. Tuleb ainult siis, kui kella käele panen.

   Delete
 12. Kui tõesti metall osast siis soovitan teha see läbipaistva küünelakiga üle!Endal allergia nikli vastu ja nii toimides ei teki nahal löövet jne. :)

  ReplyDelete
 13. Võib olla, et on ekseem! Käe ja kella vahele jääb niiskust ja siis võib tekkida küll, mul sama lugu.

  ReplyDelete
 14. Allergiatestil tuli ka minul samasugune tulemus nikkli suhtes, nahk nägi täpselt selline välja. Eelnevalt pole ükski pannal ega muu asi reaktsiooni tekitanud. Ilmselt pidev kokkupuude nahaga toob allergia paremini välja. Lahendus võiks olla nt metallosa nö ära isoleerimine, pane plaaster vms asi ümber metalli ja see peaks aitama, pole kõige gamuursem aga saad kella edasi kanda :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aga kõrvarõngad ja nabaneet ntks on ka pidevalt nahaga kokkupuutes.. Ometi nende puhul nikliallergiat ei tähelda :/

   Delete
 15. Nikliallergia võib olla isegi, kui varem pole ehete peale välja löönud. Sest need reeglina ju pole nii tihedalt naha vastas, peaaegu 24/7 ja mitu kuud järjest.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nabaneet ikka on :) Sellega pole näiteks tekkinud.

   Kell ei ole ka mul 24/7 ja mitu kuud järjest naha vastas. Ma kunagi ei käi pesemas sellega ja päris koguaeg käel ka ei hoia.

   Delete
 16. Minul oli alguses sama asi oma silikoonist rihmaga aktiivsusmonitoriga. Kartsin juba, et pean rihma ära vahetama. Siis aga määrisin seda kohta Elisabeth Ardeni Eight Hour kreemiga, kuni see ära paranes ning hiljem olen lihtsalt pesemise ajaks kella ära võtnud, et nahk kella alt niiskeks ei jääks. Rohkem ei ole see lööve tagasi tulnud :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mhm, ma ka võtan pessu minekuks kella alati ära :)

   Delete
 17. Minul sama jama oma polar a360ga :( nüüd kannangi väga harva kella käel.. ja siis ka hommikust õhtuni, ööseks enam ei julge jätta :(

  ReplyDelete
 18. Minul on Beureri aktiivsusmonitor - pole veel karedat nahka tekkinud, aga vahel on kerge punetus, kui nahk higistab.

  ReplyDelete
 19. Esimese hooga pakuksin ka nikliallergiat. Mul endal lõi kunagi teismelisena see äkki välja ja nüüd proovin vältida niklisisaldusega tooteid. Põhjus, miks allergia alles hiljuti välja lõi, võib olla selles, et see pandla koht on nüüd ajaga kulunud. Pealmine kiht võis ju olla muust metallist ja nii ei ärritanud. Aga nüüd kulumisega vb alumine kiht tekitab ärritust. Mul endal küll tavaline Loop 2 aga on üpris lõdvalt ümber randme (1 või 2 näppu mahub vahele) ja pole mingit ärritust tekkinud, kuna kell liigub vabalt käe peal ja pole nö ühe koha peal. Katseta ja proovi rihma lõdvemaks lasta. Enne aga peaks ärritusel laskma ära kaduda, et asjale jaole saada.

  ReplyDelete
 20. Mul honor band rihm jalaümber ja täpselt sama teema sügeleb ja higistab . Siis puhastan ja kannatab natukene jälle kanda

  ReplyDelete
 21. Minul tekkis ka polariga, aga pigem just rihma all, mitte pandla koha peal. Andsin käele paar päeva puhkust ja kadus ära. Kasutusjuhendis oli ka tegelikult kirjas et vahepeal puhata lasta, aga ikka on ju vaja koguaeg peal hoida :) aga nüüd anna käele vahepeal puhkust nii et võtan ööseks pealt ära ja enam ei ole tekkinud :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma vahetan vahepeal peale selle allergia tekkimist käsi, kummal kella kannan :D ja pesema minnes võtan ära ja noh, vahel niisama ka :)

   Delete
 22. Mul sony smartband2 ja oli ka nii, et mingi aja kandsin ja muutus nahk samasuguseks aga hakkasin vahepeal käe pealt ära võtma ja enam pole midagi, harjumise asi minu arust

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mis täpselt on harjumuse asi? Lööbega olemine või, et nahk harjub? Ma päris täpselt ei saanud aru :)

   Delete
 23. mul polar kella pole aga ostsin ebayst mingi mõttetu rose gold kella. ja jube, mis peale seda sai. Alguses oli samamoodi kõik korras ja siis mõni nädal kandes tekkis äkki suur ärritus. samasugune. Panin teise käe peale, et kontrollida, kas tõesti allergia. Teisel käel läks 3 päeva aega aga läks ka kärna. Enda mõte oli sama, et ei saa olla nikliallergia kuna kõrvades kahe peale kokku 8 auku ja pole kunagi välja löönud. Aga see ei loe. Käe peal järelikult tundlikum nahk või muidu siuke "hotspot" ja seal lööb välja. Naba samasugune. Kannan mingit mõttetut ehet ja kõik korras. Aga pane sa püksirihma pannal korra vastu ja naba 4 päeva sügeleb. Nii lihtsalt on. Proovi metallosale küünelakki panna (läbipaistvat pealislakki nt). see tekitab ka kaitsva kihi ja ehk ei ärrita nii väga.

  ReplyDelete
 24. Minu Polar tekitas ka mulle sarnase lööbe, aga olen üsna kindel, et minu puhul oli rihm lihtsalt natuke liiga tugevalt ja niiskus jäi naha ja kella vahele ning ärritas nahka. Ravisin lööbe ära ning edaspidi olen lihtsalt pisut "loksuvat" kella kandnud, ärritust pole uuesti tekkinud. Samuti katsun vältida kella märjakssaamist.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ka väldin niiskust. Pesus ka ei käi sellega :)

   Delete
 25. Mis nikliallergiasse puutub, siis mul on see täitsa olemas. Eriti annab tunda, kui kannan tavalisi metallist käekellasid. Alguses pole midagi, ei löö mingeid lööbeid välja, aga kui käsi higistama hakkab või märg on, siis lööb kohe tugeva allergia välja.

  Polari kell pole mul hetkel mingeid lööbeid tekkinud, aga kell liigub mul lõdvalt käe peal edasi-tagasi :D. Endale tundus ka kummaline, aga juhendid soovitasid nii ja siis mõtlesin, et fain. Ajaga harjusin ära, kuigi olenevalt olukorrast lükkan kella taha kinnipoole kinni, et ei liiguks või teinekord jälle lasen lõdvalt olla.

  ReplyDelete
 26. Kas näiteks nõusid pestes ei või kella ja käe vahele veidike vett minna?
  Mul on ka nii tekkinud käevõrusid kandes ja olen just täheldanud, kui olen liialt vee all lobistanud..

  ReplyDelete
 27. No igasugu needid on on hoopis teisest materjalist kui kõrvarõngad ja muud ehted. Kirurgiline hõbe vms. Ja rasedus võib teha oma töö, et nüüd vöib sul vabalt allergiaid olla. Minu päikseallergia ilutseb nüüd ilusti ka näos ja ka säärtel, kuigi varasemalt olen peitnud ainult dekolteed..Soovitada kahjuks ei oska midagi, ise olen kahjuks pidanud loobuma kelladest, metallpannaldest ja igasugu ilusatest feik ehetest..

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaaa, ehk tõesti. Sellepeale ma ei mõelnudki!

   Delete
 28. Huvitav, mul on ka samasugune sügelus randmel, sügan seda kohta ja siis nahk muutub krobeliseks ja kuivaks. Ma arvasin, et ma ainuke kellel selliseid asju juhtub. Ma algul arvasin, et see mu veenidega seotud kuidagi, sest see veenide juures, aga midagi muud ikka. Ma ei kanna aktiivsusmonitori, aga odavat kella küll, võib-olla siis sellest on tekkinud. Samas mul on teisel käel ka midagi sellist, nii et ei tea kas on just kellast see.

  ReplyDelete
 29. Mul oli sama. Meie niiske ilm ja tuul tekitab seda. Võtsin üheks õhtuks kella ära, kreemitasin ja lasin käel õhus olla ja korras. Pole tagasi tulnud.

  ReplyDelete
 30. Tead ma arvan, et sul on see hoopis lamatis. Kui kella liiga tugevalt vastu nahka hoiad on naha vereringe häiritud. Esimene staadium ongi punetus, siis muutub juba sinakaks ja tekivad haavad.
  Kella tuleks lihtsalt aeg ajalt käe pealt ära vòtta vòi siis nö liigutada käe peal, mitte koguaeg hoida täpselt ühes kohas :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma võtan kella mitu korda päevas ära ja vahel ei kanna nädal aega jutti. Lamatis see küll ei ole :) Igakord pessu minnes võtan kella ära, nõusid pestes jne

   Delete
 31. Mul on aeg-ajalt fitbitiga sama asi, et nahk läheb rihma alt hästi punaseks ja kuivaks ja hakkab sügelema. Ma tellisin endale alist uued rihmad, mis on tunduvalt pehmemad ja mugavamad kui originaalrihmad. Mul tekib lööve siis kui vett läheb rihma alla natuke ja siis niiskusest. Aga kreemitamine aitab ja paari päeva pärast saab jälle kella kanda.

  ReplyDelete
 32. Tegelikult ei ole see allergia vaid hauduv nahk, palju higistades võib tekkida ja rihma all on nagunii umbne.

  ReplyDelete