Saturday, October 21, 2017

Inhalaatoritest - Omron duobaby vs Microlife neb 10


Pole vist mingi saladus, et väikeste laste ja beebide puhul on külmetuste korral kõige paremaks abimeheks inhalaator. Kuna neile pisikestele eriti muid ravimeid anda ei tohigi, siis on kõige efektiivsemaks raviks auru tegemine. Nohu tegelikult eriti "ravida" ei saagi.. Sümptomeid saab lihtsalt leevendada. Eks me teame kõik, kui ebamugav on kinnise ninaga magada või kujutage ette, kui vastik tunne oleks olla tatti täis ninaga, mis löriseb väga hullult, aga nuusata ei saa. Päris õudne on sellele isegi mõelda. Õnneks on tõesti olemas selline imeline leiutis nagu inhalaator, mis on meie peres näiteks täiesti asendamatuks osutunud. Ma lugesin juba raseduse ajal, et kindlasti selline asi muretseda tuleb, aga ega ma seda ostu enne ikkagi ei teinud, kui lapsel esimene nohu tuli. Ma lihtsalt ei osanud seda olukorda täie tõsidusega ette kujutada ja ca 100 eurot tundus päris suur summa. Mõtlesin, et küll ma rhinomeri imuri + ninatilkade (humeri/quix beebi tilkade või nacl vee) ninna tilgutamisega hakkama saan. Kui päris aus olla, siis ma ei teadnud isegi, et misasi see inhalaator täpselt on ja kuidas seda kasutatakse.

Boy, was I wrong. Selle imuriga ei lase Kris mind oma nina lähedale ka mitte, vaid ainult keerutab pead vasakule/paremale, kuniks ma lõpuks lihtsalt loobun, sest laps hakkab südantlõhestavalt nutma. Lisaks võin ma beebi õrnale limaskestale lihtsalt haiget teha sellise siplemise peale ja ega see tati suuga välja imemine eriti meeldiv ei ole ka. Vähemalt mulle mitte. Ka sprei ninna laskmine või tilkade tilgutamine ei ole just teab, mis lihtne tegevus. Vahel õnnestub, vahel mitte. Kõige lihtsamaks viisiks avastasin selle, et ma pesin puhtaks infacoli gaasirohu sees oleva pipeti, võtsin sellega nacl vett ja tilgutasin seda tasakesi ninna. Ma tean, et rinnapiima ka soovitatakse panna. Seda siis oleks samal põhimõttel mugav teha. Küll aga on siiski kõige efektiivsemaks ja mugavamaks viisiks siiani olnud inhalaatori kasutamine. Minul on olnud võimalus lausa kahte erinevat proovida. Mõtlesin nende mõlema kohta teile natukene tagasisidet anda, et ehk aitab see kellelgi teist kunagi otsust langetada. Inhalaatorit kasutada on üsna lihtne.. Selleks, et laps seda meil teha laseks, paneme ta tavaliselt lamamistooli istuma ja teleka mängima. Siis on ta tähelepanu hetkeks natukene hajutatud ja see 4-5 minutit  ei tee õnneks hullu midagi. Alguses proovisime niisama, aga siis ei lasknud ta üldse seda maski omale näo ligidale ja samamoodi hakkas pead vasakule ja paremale eest ära tõmbama. Igatahes.. Selline viis sobis meile hästi. 


Kuna Krisil on igal korral hammaste tulekuga nohu välja löönud ja tal on tänaseks hambaid juba 5 (kuues kohe lõikumas), siis on meil inhalaatorit ikka päris palju tarvis olnud. Hambad ongi igakord kahe kaupa tulnud, seega see teeb kokku 3 korda nohuga võitlemist. Esimesel korral ei olnud me valmistunud ja uurisin blogist, et ega keegi juhuslikult enda inhalaatorit müüa ei soovi või millist soovitatakse osta. Selle pöördumise peale kirjutas mulle Mari-Leen, kellel juhuslikult üks vanem microlife kasutuna seisnud oli. Milline vedamine, sest saime selle endale täitsa tasuta. Nüüd alles hiljaaegu saime omale omronilt kingituseks nende duobaby mudeli. See on siis kaks ühes toode, sest kaasas on ka tati imemiseks mõeldud otsik. Tegelikult on otsikuid lausa kolm. Hingamisteede jaoks üks ja teine siis kurgu/kopsude jaoks. Kõige paremini sain neid tooteid võrrelda video näol ja panen selle siia postituse lõppu ka. Seal siis on näha, kuidas tooted reaalselt toimivad. 

Kui neid kahte toodet võrrelda, siis alustaks võib-olla hinnast. Microlife NEB 10 on vanem mudel ja ma netist selle hinda ei leidnudki, küll aga on saadaval NEB10A, mis on siis ilmselt natukene uuem variant lihtsalt konkreetsest tootest ja selle hind oli apteegis 89,90 eurot. Seega selle vana eest võiks küsida äkki pool? Omroni 2 in 1 toote hind on hetkel umbes 100 eurot. Ühel leheküljel sai 94 euro ja teisel 104 euroga. Ühesõnaga.. Tasub soodustusi otsida.

Müratase on neil isegi üsna ühesugune. Omronil hästi natukene vaiksem.. Eks see on teada tuntud kompressoritega inhalaatorite probleem. Samas ma nagu ei pannud tähele küll, et see müra Krisi segaks või hirmutaks. Võib-olla tõesti, kui laps ei lase ärkvel olles auru üldse teha, et siis kui sooviks läbi une seda protseduuri proovida, siis ärataks see lapse ülesse. Muul juhul ei näe ma selles probleemi. Videos on kuulda ka müra tugevust. 


Auru tegemiseks kasutame apteegist ostetud NaCl vett ja aparaadist tuleb külma auru. Kui võrrelda omroni ja microlife inhalaatoreid, siis microlife teeb palju rohkem auru. Visuaalselt siis.. Küll aga tuleb aur palju aeglasemalt ja väiksema "survega". Omronil tuleb visuaalselt jällegist vähem auru, aga maski näole asetades on efekt suurem. Võta siis näpust, välimus on petlik. 

Kui lapsel on tugev nohu, siis on kõige suuremaks probleemiks see, et neil nina jubedalt luriseb ja magada on ka paha. Siis on hea natukene nende peaalust magamisel tõsta (panna näiteks kokku volditud õhem tekk madratsi alla), et natukene kergem hingata oleks. Kuna beebid ju ise nuusata ei saa, siis on selline imur eriti hea variant, et tatt ninast ikkagi välja saada. Kuna Kris seda rhinomeri tõsiselt vihkab, siis panin kõik oma ootused Omroni sisseehitatud imuri peale. Esimesel kahel kasutuskorral pidin ma pettuma. Ma ei saanud üldse sellega mitte midagi kätte. Ma isegi kirjutasin kingituse teinud firmale, et kuulge.. Ma ei tea, mis värk on. Esiteks hakkas laps siplema, siis tundus see otsik liiga suur ja kõva, kartsin lapsele haiget teha ja ega ma midagi kätte ei saanud ka. 

Õnneks on nii, et kõiki asju ei saagi esimese korraga osata ja neljanda korra peal sain juba sotti, kuidas seda otsikut kõige mugavam kasutada on ja teate.. Täitsa asendamatu värk. Peale auru tegemist on lapsel tatt kenasti vedelam ja selle imuriga saab kõik selle ilusti kätte. Jumal tänatud, et ma seda asja nurka ei visanud ja andsin talle veel mitu võimalust. Ega lapsele see protseduur eriti ei meeldi, aga hiljem on tal endal nii palju parem olla ja magada. Uskuge mind.. Ka enda kõrvad löövad nurru, kui lapse nina vahelduseks enam ei lörise. 

Ühesõnaga.. Saja euro eest toodet küll ja veel. Mina soovitaksin küll seda kaks ühes varianti. Kui ma oleks paar päeva tagasi seda postitust kirjutanud, siis oleksin arvanud, et võiks võtta odavama variandi, sest see nina imur ei õigusta ennast üldse. Boy, was I wrong again. Töötab väga hästi.. Lihtsalt ise peab vilunud olema. Aga mis ma ikka siin sõnadega kirjeldada üritan. Videost saab ilmselt paremini sotti.

Parima kvaliteediga vaatamiseks vali 1080p!

Aga ilmad on järjest jahedamad.. Hoidke ennast ja pere kõige pisemaid mõnusalt soojas! Külmetused on ju kerged tulema. Aga, kui soojad riided on seljas, siis vutt, vutt õue neid mõnusaid päikeselisi ja kargeid sügisilmasid nautima!

8 comments:

 1. Meil oli ka lapsega paar aastat Omroni inhalaator kasutuses, mitte küll 2in1, sest ostetud sai see 2015 sügisel, äkki neil siis polnud sellist mudelit. Nüüd kuu tagasi lapsega teises linnas külas olles tekkis vajadus inhalaatori järgi ning langetasin otsuse osta Kiwi inhalaator. Ma olen vaimustuses. Väike, väga vaikne, saab manustada ka rohtusid, lapsele meeldib endale sellega rohkem auru teha ja väga mugav igale poole kaasa võtta. Seega vana Omron läks kellegi teise pisikest põetama ja meie naudime nüüd Kiwi võlusid. :)

  ReplyDelete
 2. Ma tellisin aliexpressist 20.- pisikese inhalaatori. Esimese nohuravimise tegi edukalt ära, loodetavasti toimib edaspidi ka. :D

  ReplyDelete
 3. Soovitan ka väga sul proovida kiwit hoopis, usu sa armud sellesse kohe 😍

  ReplyDelete
 4. Omast kogemusest võin kommenteerida seda, et meil on ultraheliga toimiv inhalaator ja appiii, kui kõva lärmi need kompressoriga variandid teevad! Muidu tundub see Omroni oma väga asjalik, aga ma tõesti ei teadnud sellest müra tasemest, seega ilmselt ikkagi vahetama ei hakka. Meie oma (Laica) juures käib lihtsalt närvidele see, kui kergesti ta ümber läheb.

  ReplyDelete
 5. Ega sul muud üle jää, kui see nutt üle elada. Mida vanemaks ta saab, seda vähem talle need tati tõmbamised ja sprei kasutamised meeldivad. See rabelemine pole veel midagi, hullemad "ei meeldi" aeg alles ees. On asju, kus pead lihtsalt külma närviga asja ära tegema. :) Hiljem kõrvapõletikku vms poole raskem ravida, siis ka juba AB mängus suure tõenäosusega. Pole oma tütre limaskestale ega talle veel selle 1a8k kuidagi haiget teinud. Ära karda nii palju. :P Nagu isegi kirjutasid, harjutamine teeb meistriks. Ka selle nutu peale muide muutud mingi hetk korra kurdiks ja see ei häiri enam. :D Mul ka alguses oli seda valus kuulata, enam mitte.

  ReplyDelete
 6. Mu laps sai peale sündimist nohu (oli äkki kuune?), jõi rinnapiima ainult.

  Oi jumal, me kasutasime seda n.ö käsi ninapumpa. See oli talutav. Ma pigem ei soovita osta kallist aparaati, kui lapsel tihti nohu pole. Kui on, siis kindlasti :)

  Aastane juba saab nuuskamisega hakkama.

  ReplyDelete
 7. Kahju, et sa nii vähe enda elust blogid. Nii väga tahaks lugeda igapäevatoimetustest, kuidas oled maal eluga kohanenud ja mis ehitustööd parasjagu käimas on.

  ReplyDelete
 8. Have you ever thought about writing ann e-book or guest authoring
  on other sites? I have a blog based upon on the ame subjects
  you discuss and would love to have you sharfe some stories/information. I know my visitors would enjoy your work.

  If you are even remotely interested, feel free to send me an e mail.

  ReplyDelete