Monday, September 4, 2017

Meie uuenenud sööginurk - Alandeko toolid


Helllooo! Üks rõõmurull on siinpool ekraani! Me nimelt saimegi eile Ülemiste Alandekost oma uued valged toolid kätte. Woop! Nende esimene Eesti esinduskauplus avatigi nüüd juunis. Nende poe juures on tore see, et olemas on ka e-pood (https://www.alandeko.com/ee/) ja seal on siis mõningaid tooteid, mida kohapeal ei ole. Nad tellivad soovitud tooted Lätist sinu jaoks spetsiaalselt kohale. Hiljem saab lihtsalt poodi järele minna. Toolid jõudsid kohale muidugi väga ruttu ja teenindus oli nende poolt igati tasemel. Naljakas on see, et ma kuidagi olin alati sellest poest lihtsalt mööda kõndinud. Ma nagu ei teadnud sellest veel midagi ilmselt ja seetõttu ei osanud ka sisse astuda.  Uus pood ikkagi. Iseenesest on sellised sisustuspoed tegelikult minu lemmikud ja enamasti meeldib mulle just seal shopata, mitte riideid valida.

Aga.. Meil oli tõesti väike eelarve ja kui esialgu otsisime järelturult omale toole, siis üsna ruttu sai selgeks, et me ei leia sealt midagi. Enamasti olid toolid kahe kaupa ja need, mida oli 4, ei sobinud siia üldse ega kannatanud ka ümber teha/üle värvida. Hakkasime siis uusi otsima ja lõpuks jäid valituks need Alandeko toolid. Eks ideaalis oleksime muidugi tahtnud ilusaid valgeid puidust toole, aga küll me jõuame. Esialgu sobivad hästi ja eelmiste lagunenud klapp-toolidega ei anna võrreldagi, hehe. 

Natukene on need toolid suuremad ja "maskuliinsemad", kui ma tellimust esitades arvasin, aga pole lugu. Mulle meeldib! Ja vähemalt kannatab nende peal normaalselt istuda nii, et ei karda läbi kukkuda. Ilusad ja omapärased on nad ka.  Meie kodus, võibolla naaatukene "võõrkehad", aga selleks, et neid pisut pehmemaks muuta ja meie koju paremini sobitada, asetasin neile valged lambanahad. Kuidagi hoopis hubasemaks ja pehmemaks muutus üldpilt kohe. Viuh! Ühe tooli hind on 37 eurot ja need leiab siit: https://www.alandeko.com/ee/kaup/tool-malaga/2000000783901/. Tootevalikus oli samu toole ka türkiis sinises ja rohelises toonis. Need võivad ka päris vahvad olla. Natukene nagu "lego"-likud (sõnasepp olen ilmselgelt).  Aga eks kõige paremini illustreerib uut tulemust ikka enne ja pärast foto:


Mina igatahes olen tulemusega tegelikult rahul! Küll kunagi ümber teeme, kui vahendeid selleks jätkub ja ideid tekib. Ja jessss! Lõpuks saab hommikusööki söögilaua taga süüa! Little things in life, onju? ☺ Aga ilusat alanud nädalat teile ja kõigile, kes kooliteed käivad, siis ilusat uut kooliaastat ka!

34 comments:

 1. Need toolid sobiksid kuhugi hâsti minimalistlikki ja modernsesse majja/korteri, mingi oma nišiga..sellised erilised. Praegu ei lâhe teie teiste asjadega (maakoht, maamaja, puit, kodune-hubane) küll vâga kokku. Mille järgi otsustasite? Vâga eriline valik igaljuhul :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hinna jàrgi otsustasime :)

   Eks nad nats on jah "liiga jàrsud", olen nôus. Me kuidagi arvasime, et nad on kitsamad ja pisemad.

   Delete
  2. Minu arvates on pigem selline äge kontrast ja annab "vunki" juurde nunnule-hubasele

   Delete
  3. Mulle ka meeldib. Väga skandinaavialik. See pood ka väga meeldib - nii palju põnevaid asju.

   Delete
  4. Aitäh! Mulle endale ka meeldib :)

   Delete
  5. läheb küll kokku, kui kõik oleks ümar ja mannavahune, siis läheks läilaks, praegu need nurgelised toolid annavad just särtsu. väga head!

   Delete
 2. Ilusad toolid aga valge pole just kõige lastesõbralikum värv.No kui just koristada hirmsasti meeldib siis on hoopis teine asi ��

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eks koristada tuleb jah palju. Me oleme valge fànnid ja ilmselt sellega harjunud :D

   Delete
 3. Ma pole kunagi saanud sellest aru, et valgega on rohkem koristamist. Et nagu kui must asi on määrdunud, siis ei pea puhtaks tegema? Määrdunud on määrdunud, vahet pole, mis värvi see asi on, pesema ja koristama peab täpselt sama palju. Ma ei tea ühtegi värvi, kus mustus tõesti välja ei paista.
  Ma panin pilgu peale, meie oleks selliseid toole järgmiseks suveks aeda vaja :9

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma olen ka seda mõelnud :D Koristama pean nagunii, mitte mustust peitma, hehe :) Eriti veel siis, kui kodus on väikesed lapsed

   Delete
 4. Minu meelest sobivad toolid valatult selle stiiliga, väga kifti kontrasti annavad! Tulemus on ilus ja hubane :)

  ReplyDelete
 5. Minu meelest ka väga hea valik, enne ja pärast pildi peal on näha kui hästi lähevad uute toolide lõiked kokku laua musta värvi konstruktsiooniga, st kalded jms. Puit on ju niikuinii seintes ja praegusel hetkel toovad need toolid esile ka just laua disani :-)

  ReplyDelete
 6. Kui ma teie lauda esimest korda nägin siis olin 100% kindel, et kui sa rääkisid, et uued toolid tulevad, et need on umbes sellised:

  https://www.jysk.ee/oland-soogitool-708-16-1036-ee.html

  Aga vaat kui äge hoopis üllatasite :) Kas lambanahad olid varem olemas? Need ka päris kulukad, ma olen tahtnud omale arvutitoolile ka ühe soetada aga ei ole seni veel raatsinud.

  ReplyDelete
  Replies
  1. See oleks jah lihtne tee olnud :D Aga ma ei tahtnud, sest need toolid on juba päris paljudel ja neid kohtab nii tihti. Tahtsime midagi natukene teistsugust :)

   Lambanahad olid meil enne olemas. Need olid meil diivani peal kunagi :) Ostsin need tegelikult üsna odava hinnaga. Facebookis on üks noormees, kes neid vahendab igast gruppides. Ma kahjuks ei suuda tema nime meenutada :/ Andrei oli äkki?

   Delete
 7. https://www.moobel1.ee/toolid/tool-41890.html
  Ma endale valisin taolised toolid. Meeldib ka see, et saab valida nii puidu kui ka riide värvi. Aga praegused toolid sobivad ka hästi, kugi puidust oleks ideaalsed :)

  ReplyDelete
 8. Täitsa vahvad toolid. Kui aga tulevikus soovite teistsuguseid, siis tasub ka mööbliaida lehel silma peal hoida. Ma küll pole asjatundja, aga vb saaks neid ka valgeks teha (https://www.moobliait.ee/toolid/lauad-toolid/toolid-4-tooli-h41640). Mitte ei praegustel uutel midagi viga oleks :)

  ReplyDelete
 9. Eks tellimisega olegi see 50/50 võimalus, et kas on ikka päris sellised nagu ise ette oled kujutanud. Sain ise aasta tagasi halva teeninduse ohvriks ja toode polnud ka üldse selline nagu ette olin kujutanud. Ise-enesest väga kiftid toolid, aga ilmselt kui sa poleks sinna seda lambanahka peale pannud, siis need sinna ei sobiks ka, niiet sellesosas nagu oled täiega funki juurde andnud ja asja hubasemaks muutnud :)
  Ma ise muidugi sellise hinna eest ei raatsiks osta, kuigi no arvestades tänapäeva, siis ega odavamalt ei saagi, kui just ise pole aega/mõtteid/oskusi, et ära teha. Aga igatahes paremad, kui eelmised mustad 😊

  ReplyDelete
 10. Kas need on muidu aiatoolid?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Täpselt minu mõte... Näevad välja nagu veits moodsamad aiatoolid. Ise ei ostaks, aga maitsed on erinevad ja peaasi, et nemad rahul on :)

   Delete
  2. Mulle meenutavad ka kahjuks täpselt aiatoole, nagu need tavalised valgest plastikust aiatoolid. Need natuke "stiilsemad".

   Delete
  3. Mul täpselt sama mõte neid nähes, et aiatoolid. Aga noh teile sinna suvekoju sobivad. Küll on aega see maja päriskoduks ümber teha.

   Delete
 11. Kust see vaas ja need lilled pärinevad, päris või kunst? minu meelest väga hästi sobivad kokku :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kunstlilled :) Ise valisin kokku kaubamaja kodumaailmast. Vaas on ka sealt

   Delete
 12. Väga ägedad "skandinaavia" stiilis või pigem natuke tooret( ka sõnasepp) stiili toolid, millele lisab pehmust ja kodusoojust lambavill. Ma arvan, et see on hea valik. Ma vist ( isegi finantsi olemasolul) jätaks need toolid. Vähemalt mõneks ajaks 😊

  ReplyDelete
 13. http://www.rug.ee/esileht/2616-tool-yjc-201.html
  Rug mööblis ka väga hea hinnaga uusi toole.
  Näiteks kui tulevikus veel otsite😄

  ReplyDelete
 14. Me kolisime uude koju eelmine aasta. Kuna samuti vahendeid ei olnud, ostsime ühe tooli kaupa. Lõpuks saime ikka 4 ilusti kokku :) :D ( üks tool oli üle 100 )
  Aga mulle meeldivad Teie toolid samuti , lambanahal olen suur fänn. !

  ReplyDelete
 15. Üldse mitte pahaga, aga mu arust toolid rikuvad täiega toa ilmet. Täpselt nagu need aiatoolid oleks kööki pandud. http://wallander24.ee/toode/plastiktool-altea-valge/
  Sorri, lihtsalt avaldan arvamust..

  ReplyDelete
 16. Ma ikka mõtlen, et inimeste hinnatunnetus on nii erinev :) Kui mul erilist ressurssi poleks, siis 37 eurot ma ühe tooli eest küll välja käia ei raatsiks. Mitte paha pärast, teie pere on nkn natuke paremal järjel, kui paljud teised, aga lihtsalt kuidagi see väärtuse tuunetus. Need mustad olid tõesti kummalised ja on u 10 eurot tk. Samas 150 euri toolidele tundub natuke palju, ma ise vist max 100 käiks välja ajutise komplekti eest :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Saime need toolid koostöö kaudu Alandeko poest :)

   Meie enda eelarve oli enne nende poolt tehtud pakkumist väiksem ja otsustasime tasuta toolide kasuks :)

   Delete
 17. Väga leidlik lahendus minu arvates. Sobib hästi teie heledatoonilisse interjööri. Lambanahad annavad pisut vunki juurde ja muu tausta/ruumi üldmulje kontekstis ei jäta mingit aiatooli muljet minu silmale.

  ReplyDelete