Sunday, August 20, 2017

Pulma-aastapäeva eelne date Alter Ego restoranis


Eile oli meil pulma-aastapäev, aga tähistamine algas juba neljapäeval, sest meid kutsus külla selline restoran nagu Alter Ego (https://www.facebook.com/alteregorestoran/). Asub ta Rotermannis ja tegelikult olime me Kristoga seal ühe korra varem ka käinud, aga ega ühe korra põhjal ongi natukene raske oma arvamust kujundada. Seekord käisime hoopis pisikese beebiga ja vaatasin ju tegelikult kogu restorani teise pilguga. Aga enne, kui ma restorani arvustamise juurde jõuan, siis alustan hoopis päris algusest. Kui me sammud Tallinna poole seadsime, siis ajastasime minekut väikese kuti une järgi. Sõit on ju 1,5h pikk ja teada värk, et ega enamikele beebidele see just meeltmööda ei ole.. Ärkvel olles pean just silmas. Kui me suudame selle ajastada aga nii, et ta vahetult enne ära väsib ja unisena turvahälli paneme, siis magab ta terve sõidu. No seda kuni Tallinna lennujaamani, sest seal algavad valgusfoorid ja nendega on Kris sõjajalal. Plõks silmad lahti ja siis tuleb temalt ka protesti. Igatahes.. Kõik oli ideaalne ja startisime kodust täpselt õigel hetkel. Kris jäi paari minutiga magama ja kõik oli tšill. Kuniks me otsustasime Imaveres hetkeks peatuda, sest Kristo tahtis tee peale kohvi võtta. No see tõesti oli vaid mõneks üksikuks minutiks ja selle peale tegi Kris silmad muidugi lahti. Tal on tegelikult kõikide liiklusvahenditega nii. Olgu see vanker või auto.. Peaasi, et liigub. Muidu ei ole magamisest juttugi. Kuna seekord oli ta juba 20 minutit maganud ja teoreetiliselt oli oma unetsükli keskel, sügavas unes, siis mõtlesime, et riskime. VALE, VALE otsus! Tänu sellele samale  otsusele, kiskus terve järgnev päev natsakene viltu. 

Kuna Imavere on Tallinnast vääääga kaugel, siis te võite ette kujutada, milline ülejäänud sõit välja nägi. Mina istusin taha istmele ja proovisin siis kõigepealt poissi uuesti tudule aidata, kätt hoida, pead silitada, lutti pakkuda, aga ei.. Tema uni oli pühitud. Okei, proovisin siis selle asemel temaga jutustada ja talle mänguasju näidata. Kuidagi pidime me selle sõidu ju üle elama. Üksinda ta taga nõus istuma ei olnud, sest siis oli nutt platsis. No ei meeldi talle ärkvel olles seal autos olla. Selline 15-20 minutit on veel okei, aga peale seda hakkab protest. Ega seal ju kõige mugavam istuda kindlasti ei ole ka ja ta kipub kergesti higistama. See kõik kokku ongi piisavaks põhjuseks juba. Kosele jõudes ei tahtnud pisike kutt enam mängida, sest tegelikult oli tal ju mega uni, sest see jäi ennem poolikuks. Samas ei osanud ta kuidagi uuesti magama jääda. Olenemata meie mõlema püüdlustest. Tegime siis Kosel peatuse, istusime ühe söögikoha terrassile, tellisime juua ja Kristo kõigutas poja turvahälliga tuttu. Nii saime uuesti teele asuda. Juhuu! Kahjuks on sõit Koselt Tallinnasse üsna üürike ja nii jäi ka Krisi uni üürikeseks. Lennujaama juurde jõudes ja esimese valgusfoori taga peatudes oli ta jälle üleval. Vaaaesekene. Pole mingi saladus, et üleväsimus on lapse jaoks raske, sest nende pisike peakene väsib suurest infokogusest ju ära. Aga ega midagi teha ka ei olnud.


Jõudsime oma magamata ja natukene pahura lapsega restorani ja sain ta oma kätel tuttu. Sedagi vaid mõneks sekundiks, sest enne, kui ma teda vankrisse tõsta jõudsin oli ta jälle üleval. Oeh. See ei tõota head, teadsime me mõlemad. Meid tervitas restoranis tooohutult sõbralik meeskond ja õnneks ei olnud seal sellel hetkel eriti inimesi. Või noh, oli.. Aga nemad istusid väliterrassil. Tellisime omale eelroad ja meile pakuti ühte päris maitsvat alkoholivaba veini. Miski õunavein oli. Ma kahjuks nime ei mäletagi. Kui sinna satute, siis kindlasti küsige. Soovitan! Eelroaks tellisin mina lõhe tar-tari ja Kristo veiseliha carpaccio. Mõlemad viisid keele alla, aga lõhe meeldis rohkem. Eks ma tegelt ei armasta eriti liha ka, aga Kristole meeldis. Kiita sai ka maja sai - selline õhuline ja pehme. Nagu pilvekest pistaks pintslisse. 


Kuna selleks hetkeks oli Kris juba väga väsinud ja oli selge, et pikka pidu ei ole, siis jätsime pearoa võtmata ja tellisime magustoidu hoopis. Eks niimoodi jääb midagi järgmiseks külastuskorraks ka, hehe. Kristo sõi pavlovat ja mina šokolaadikooki (mida muide menüüs ei ole, aga tasub teenindajalt küsida 😏). Jällegi meeldis mulle see salajane šokolaadikook rohkem. Aga ma ei ole ka eriline pavlova fänn. Kristole jällegi väga maitses. Ühesõnaga.. Mul päriselt ei ole mitte ühtegi halba sõna öelda.

Ka beebiga oli seal restoranis väga okei, sest tualett on suur, avar, valgusküllane, puhas ja seal on selline lai ja madal aknalaud, millel oli ülimugav lapsel mähet vahetada. Mul on need ühekordsed mähkimisalused igalpool kaasas ja see kip-kepi kaasaskantav mähkimisalus ka. Tegelikult on tualettruumide ees ka täitsa eraldi üks mõnus suur tugitool, mis restoranis täiesti nurga taha jääb ja seal saab väga edukalt imetada. Teenindajad näitasid kohe õige koha ette ja suhtusid sellesse hästi. 


Aaa.. Ja mis on veel päris äge. Alter Ego restoranis hakkab toimuma esmakordselt Eestis midagi täiesti uut ja vinget - üritus, kus on tutvuste leidmine viidud uuele tasemele. LIVE KOHTINGUD - Ameerikast tuntud kohtinguõhtud, kus kokku saavad sama arv mehi ja naisi, kes tutvuvad teineteisega privaatselt läbi mitme huvitava vestlusvooru.  Igale üritusele on kohti kokku 30 ning pilet sisaldab maitsvat tervitusjooki ja restorani kinkekaarti. Üritus kestab ca 1,15 h ja seda viib läbi õhtujuht, kes hoolitseb kõigi ja kõige eestÜrituse kohta infot leiad facebooki lehelt-  https://www.facebook.com/LIVEKohtingud PS! Esimene üritus toimub 31.08.17. Päris vägev värk. Minul sinna küll asja ei ole, aga vallalistele ju päris lahe kogemus. Muidu näeb sellist asja rohkem filmides :) Päris äge, et seda nüüd Eestis ka tehakse. Mu meelest veits põnevam, kui tinderis swipe-mine.
Aga ega sellega, mis ma üleval pool kirjeldasin, meie õhtu ei lõppenud.. Kui me autosse jõudsime, andsin poisile süüa, tegin musi ja panin ta turvatooli, et me saaks kiiresti startima hakata ja koju sõita.  Noh, et ta tudusse saaks rahulikult jääda. Rahulikust tudumisest ei olnud selleks hetkeks muidugi midagi enam järel. Üleväsinud last magama saada on ju päris raske. Kui me ca 15 km olime jõudnud sõita ja selle aja jooksul juba oma 4 korda peatusime, siis sündis mõte poiss lihtsalt vankriga magama jalutada. Aga mainin enne seda, et kui me veel linnas olime ja veidi varem kohale jõudsime, siis hüppasime h&m-ist läbi, et mulle uued papud osta. Need, mis kodus ennem jalga panin, on mulle ilmselgelt peale rasedust väikseks jäänud, sest need hõõrusid meeletult. Okei, seadsime sammud, siis põldude vahele ja jalutasime rahulikult.  Rahulikult, kuni iga viimne, kui varvas mu jalal villis oli. Ma ei tee nalja.. Päriselt ka. KÕIK VARBAD! Ühesõnaga, need uued papud hõõrusid veel hullemini.  Lõpuks võtsin kingad jalast ja tuterdasin niisama. Saime lõpuks poisi magama ja sõitsime rahulikult koduni. Vottt milline seiklus. 


Aga päevad ei ole vennad.. Meie päris aastapäeva päeval käisime Pühajärvel tähistamas ja meie päev läks nii sujuvalt, et tõsiselt mõnus oli. Kristo just tagasiteel Otepäält Viljandisse ohkas mulle, et "Kuule, tegelt oli nii äge päev.. ja lahe oli kolmekesi spas olla". Poiss oli terve aja heas tujus, magas hästi ja me saime kolmekesi palju vahvaid asju tehtud. Ka sõidud mõlemas suunas magas Kris kenasti maha. Seega ei tasu ühe halva kogemuse pärast püssi põõsasse visata. Meil kõigil on häid ja halbu päevi. Ka kõige pisematel :) Aga meie puhkusest Pühajärvel kirjutan juba järgmises postituses. Seniks tsauki, tsauu ja ma lähen poen põhku. 

64 comments:

 1. Mu viiene tatsas eile mitu tundi Viljandis paljajalu 😃
  Pani kodus varbavaheplätud jalga ja linnas peale esimest poodi avastas, et tal on nendega jube valus. Vaatasin varbaid, juba oli vill ja katki. Järgmisse minnes ütleski, et tuleb paljajalu 😀
  Kõige viimane käik oli lastele üllatuseks tehtud kinoskäik, sinna tatsas samuti paljajalu.
  Kujutan ette, et inimesed raudselt vaatasid, et ma nii vaene, et laps peab paljajalu koguaeg olema 😂

  ReplyDelete
 2. Teil on ära hellitatud laps. Muidu magama ei jää kui peab kussutama, liikuma vms. Minul on ka poiss kes juba 2.5 ja pole kunagi nii olnud et ise magama ei jääks. Poiss oli 4 kuune kui laps sai oma toa. Annad musi ja ytlesid head ööd ja uks kinni ja jääb magama. Ja kuni siiamaani on nii. Ei tasu ära hellitada.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kirjutasin siia esialgu pika vastuse.. aga ma otsustasin ümber.

   Mul on su pärast hea meel, et teile selline korraldus sobib ja su laps nii lihtsasti tuttu jààb :)

   Meil ka jääb ilma kussutamata ja iseseisvt tuttu. Aga kui ta ùlevàsinud on, siis vajab natukene abi ja tahab rohkem lähedust :)

   Lapsed ongi erinevad

   Delete
  2. Täiesti metsas, milliseid negatiivseid inimesi on olemas nagu näiteks see anonüümne kommenteerija. Kui Sa natukenegi jagaks seda asja siis teaksid, et nii väikest last nagu Kris, ei ole võimalik ära hellitada, eriti veel emaarmastusega. Mõni laps vajabki rohkem lähedust (eriti alla aastane) ja süles olemist. Ja Triinu Liis ju kirjutas, et laps oli üleväsinud ja sellepärast oligi tal raskem magama jääda. Mul oli samamoodi, kui laps veel beebi oli, et ei jäänud õigel ajal magama ning siis oli juba raskem magama panna. Nii, et ära vala oma masendust ja kibestumist teiste peal välja. Üldse need anonüümsed kommenteerijad on vinged, endal elu halb siis tuleb ennast teiste peal välja elada. Või on see kadedus, kes seda teab :D

   Igatahes, Triinu Liis ja Kristo, tublid olete, et üritate positiivsed olla ka natuke raskematel hetkedel.
   Ja need toidud näevad nii head välja seal restos, et peaks isegi sinna sööma minema. Viljandis on ainult üks kohvik, kus toidus pettuma ei pea, nii et tuleb Tallinna toidukohad ette võtta :)

   Delete
  3. Uskumatu kui rumalat juttu saab üks ema rääkida. Ka minu esimene laps oli "ideaalne". Jäi ise magama ja põõnas terve öö. Teine laps aga vajas terve esimese eluaasta kussutamist ning ärkas absoluutselt igal ööl 45min järel.

   Ja beebit ei saa ära hellitada. Ta on olnud 9 kuud emaga üks inimene. Ja järsku peab siis üksi olema? Mida rohkem hellust laps beebieas saab, seda enesekindlam laps temast tuleb! Pigem peaks ema kiitma selle eest, et enda last hoiab ja kussutab.

   Delete
  4. Kindlasti jah ei tasu seda anonüümset hullu kuulata. Lapse terve vaimse arengu huvides on, et teda mitte mingil juhul esimesel eluaastal omaette tuppa ei surutaks. Füüsiline ja vaimne lähedus on sellel arenguperioodil elulise tähtsusega ning jutud beebide ärahellitamisest nii kohutavalt iganenud, et mul oleks piinlik oma nii aegunud teadmisi üldse eksponeerida kusagil.
   Ma ei kujuta ette sundida neljakuust üksi uinuma oma toas. Vaene laps. Muidugi ta lepib, mis tal üle jääb, ta ei saa ju püsti tõusta ja toast välja kõndida. Aga ei maksa siis hilisemas elus imestada, kui laps pole vanematega lähedane ja muud vaimse ebastabiilsuse ilmingud tekivad.

   Delete
  5. See pole eputamise koht jah, mitmetes lääneriikides, eelkõige USA-s, kus beebi varakult oma tuppa magama panemine on moes, peetakse seda üheks hällisurmade arvu tõstjaks.

   Delete
  6. Vaene laps. Uks kinni ema armastuse ja hoole eest?

   Delete
 3. Kuidas Kõrgemäel jalutades vankriga rahul olete? Lugesin veel hiljuti Su vankripostitust üle ja seal olid veel kindel, et müüte selle koha maha ja kusagil kruusa-külateedel käruga rallitama ei pea. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Olen väga rahul! Ônneks on ju esirattad fikseeritavad ja peavad vastu ilusti 😊

   Delete
 4. Meil on aidanud Tallinn-Tartu maanteelt korra suvalisele kruusateele põikamine. 10 minutit loksuvat autot ja põnn magab :) siledal asfaltil suure kiirusega sõites ta väga ei taha magama jääda.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meil aitavad ka kruusateed. :)

   Delete
  2. Hea môte! Proovime teinekord 😊

   Delete
  3. Jaaa, kruusateed aitavad!!

   Delete
  4. Veel üks "hääl" kruusateede poolt!

   Delete
 5. Olime ka eile Pühajärvel puhkamas. Sind ei trehvanud kahjuks, aga Kristo kõndis küll täna hommikul hommikusöögilt vist jõle tusase ja unise näoga vastu :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Küsisin selle kommentaari peale Kristolt, et mks värk. Ta ütles, et oli ninapidi telefonis ja vahtis jalka videosid 😄 Àkki ei olnud see skoor, mida ta lootis? 😄

   Delete
  2. Tõsi, tõsi, nägupidi telefonis oli ta küll 😂

   Delete
 6. Ma juba kujutan ette, kui kehvas tujus Sa selle kõige pärast olla võisid ja kui nipsakas Kristoga olid. Sinu videodest on silma jäänud selline üleolev suhtumine Kristo suhtes, kui Sulle midagi ei meeldi.
  Mul on kolm last ja pole neist ühtegi niimoodi kussutama ja kiigutama pidanud magama saamiseks. Neil kõigil on ka omad toad ja unne läksid alati kõik oma tubadesse ja peale unejuttu.
  Minu jaoks on võõras teema kisav ja nuttev beebi. Kui laps on üleväsinud, tegin pai (ja ka nina peale), ning mõne hetkega tudus. Sa oled ise end keerulisse olukorda vedanud.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oi, kui õel.

   Ei tôrelenud ma siis Kristoga ja ei tee seda ka muidu sellistes olukordades. Vôtsime seda situatsiooni vägagi rahulikult ja proovime alati jààda sellistes olukordades positiivseks. Ma ei oska öelda, miks sul selline ekslik mulje jàànud on. Veel enam, et meie vlogid kajastavad ju minimaalset osa meie elust.

   Ma ei ole kuskil kirjutanud, et meie beebi kisaks vôi karjuks. Ka see ei vasta tõele. Selline tugev nutt on pigem erandiks.

   .. naljakas on see, et kui kirjutada ainult kôikidest headest pàevadest, siis heidetakse ette, et oled liiga roosamanna ja teed oma elu ideaalseks. Kui kirjutad vahel midagi teises valguses, siis vôetakse kuskilt sônasabast kinni ja puhutakse suureks. Nokk kinni, saba lahti.

   Ka meie laps uinub vàga kenasti tavaliselt.. tekk peae, lutt suhu, musi ja tuttu. Ülevàsinuna on natukene raskem see. Selles ei ole midagi hullu. Lapsed ongi erinevad. Mul on hea meel, et sinul selline lapsnon, nagu kirjeldad.

   Delete
  2. "Anonymous August 21, 2017 at 5:45 AM" sa oled täielik piider :) ilmselt su oma mees on su vingumise pärast maha jätnud ja nüüd oled konnakarjaga üksi ja vaja välja elada armsa ja siira inimese peal :) soovitan sul oma deprekat ravida kiiremas korras-äkki pole siis selline õel madu enam ja ehk leiad ka tulevikus veel päikesekiire mõnes päevas.

   Delete
  3. A nüüd ongi kôik pekkis, kôik emmed, kes oma lapsi kussutavad/kussutasid, hellistasid/hellitavad oma lapsed ära. 18 eluaastani peate nüüd kussutama...... 😂😂😂😂😂! Niiiiii rumalad inimesed, kes avaldavad oma arvamust selle koha pealt, kuidas tohib ja ei tohi! Iga ema teeb nii nagu ôigeks peab!

   Delete
  4. Mul on ka kolm last ja ükski neist pole üleväsinult kergesti uinunud. Kolmas on veel kõige hullem- teda ei oska ma peale aastast harjutamist siiani üleväsinuna muud moodi magama saada kui peangi laskma tal ennast tühjaks karjuda...kõik võimalikud nipid proovitud.

   Delete
  5. Päris nii ikka pole, et iga ema ise teab, mis lapsele parim on, sellisel juhul saab kolmekuune suitsuvorsti ka lutsutada, sest "vaatas näljase näoga, kui ma sõin". Aga kui vana te laps on? Mais sündinud vist, õige pisike ju veel. Meie oma sündis detsembris ja siiani jääb enamasti vaid tissi otsas magama, alles hakkame harjutama niisama jäämist. Ja julgen väita, et selliseid lapsi on väga palju, pole nad hellitatud midagi, sest kuidas ma saan allaaastast last ära hellitada? S*tt nali, ma ütleks. Need lapsed, kes tõesti jäävad magama, kui nad oma voodisse pannakse, on väga väike vähemus ja muidugi võin ka öelda, et olen selliste emade peale kade. Samas olen ka kindel, et viieaastast ma enam tissiga magama ei pea panema, küll kasvab varem välja.

   Delete
  6. Miks me peame iseenesest mõistetavaks, et kõik täiskasvanud on erinevad, kaasa arvatud une osas (mõni jääb ruttu magama, mõned mitte, mõned magavad rahulikult, teised siplevad kogu öö jne) aga lapsed, lapsed on kõik ühesugused? Mina näiteks beebina jäin väga ruttu magama samas minu abikaasa oli hoopis vastupidi. Lapsed ON erinevad ning nende vajadused ja omapärad samuti. Küsige näiteks oma vanemate, vanavanemate ja teiste lapsevanemate käest.

   Delete
 7. Võta veits chillimalt, mulle tundub, et muretsed liialt ülearu :)

  ReplyDelete
 8. Eee :D Veab neil, kellel üleväsinud lapse magama kussutamine tõeline müsteerium on. :D Minu poeg igatahes on ka selline, et ärkab kohe ülesse, kui auto seisma jääb. Eile oli meil veel nõnda täbar olukord, et läksime külla, aga kuna ta keeldus seal magama jäämast, siis jorises kogu selle aja. Kellegi teise süles ka olla ei tahtnud, seega hoidsin teda kogu aja kaisus. Ka söömise ajal. Ja kuna olukord kiskus aina hullemaks, siis läksingi koju ära, et last magama panna, sest kaua sa ikka üht pisikest kiusad eks. Pidin kodus magama lausa kussutama JA paitama. Milline kanaema. :) Üleväsinud lapsed on normaalne nähtus, vahel juhtub ja kui laps saab vanemaks, siis on kergem seda ära hoida. Laske inimesel elada ja ärge otsige tonti seal kus seda pole. Loogiline, et restoranis ei ole mugav olla, kui beebil on paha. Iga ema pigem teeks kiiremini ja lahkuks varem, kui laseks lapsel seal nutta ja veeeel väsinumaks muutuda. Selle koha pealt ei tasu küll chillimalt võtta. Oleks nad seal lapsel nutta lasknud, siis oleks siin ilmselt täiesti teises äärmuses kommentaarid.

  ReplyDelete
 9. Mul tekkis mõnda kommentaari lugedes tunne, et oleme erinevaid postitusi lugenud. Mina ei loe kuskilt välja üleliigset muretsemist ja kehva tuju. Väga tore on lugeda selliseid elulisi postitusi.

  ReplyDelete
 10. Ei suuda ära imestada. Ise emad aga ikka nii sapised. Ei usu, et mõni ideaalne laps olemas on. Lapsel võib olla mida iganes, et ta natuke tusasem on. Ja kui inimene näeb võõras inimeses üleolevat suhtumist, siis see pigem näitab midagi muud. Oma paha tuju/ õelus siin välja elada on veel kohatum. Häbi-hàbi.

  Õnnesoovid ja veel palju õnnelikke aastaid teile!
  Kas Krisile vesi meeldib?

  ReplyDelete
 11. Ee, whaaat. Mis see Teie asi on, kuidas Triinu ja Kristo oma last kasvatavad või magama kussutavad. See on nende elu ja otsus, mis ei puutu mitte kuidagi TEIE "IDEAALSETESSE LASTESSE". Igaüks vaadaku ise oma laste kasvamist ja hoidku suu kinni teiste kohapealt. Äärmiselt ebaviisakas on tulla kellegi teise perre näpuga näitama ja seda veel eriti, kui teie käest pole keegi küsinud. Mida rohkem te Triinu ja Kristo elus negatiivselt surgite, seda vähem nad hakkavad oma elust pajatama teile.

  PS! LAPSED ON VÄGA ERINEVA ISELOOMUGA JA VAJADUSTEGA. SEE, MIS SOBIB SINU LAPSELE, EI SOBI TEISELE.

  ReplyDelete
 12. Ma mäletan poisiga seda aega kui oli beebi ja vihkas autoga sõitu. See oli tõsine katsumus kuna elan maal ja linn asub 15km kaugusel.
  Aga see läheb üle..ausalt 😉😉😉

  ReplyDelete
 13. Appi kui õelad kommentaarid..Triinu Liis kirjutas ÜHEST seigast, kui laps oli üleväsinud ja kohe on kohal kraaksuvad kommenaatorid, kelle lapsed iial ei jonni, iial ei nuta avalikus kohas ja magavad sünnist üksi oma toas. Palju õnne teile, superemmed ;) ma usun , et iga ema teab, mida tähendab üleväsinud laps ja see, et seda mõnikord juhtub, pole absoluutselt midagi taunimisväärset. Ise oled ju ka pahur kui oled väsinud, aga magada ei saa? Jõudu ja jaksu teile Triinu Liis ja Kristo! Olete väga armas pere ja teie tegemisi on nii tore jälgida :)

  ReplyDelete
 14. Loen siin neid kommentaare, ja no täitsa hämmastav kui targad siin kõik koos on. Tore tôesti, kui teil niii lihtne laps on, kōigil seda POLE. Minu laps ka ei kannatanud absoluuutselt autosôitu, sellst tuli juba imikust peale nii suur r66kimine ja nutt, mis oleks pidanud laskma hingetuks öökida lapsel vôi? Ei, loomulikult tegime peatusi. Môni laps ongi rahulik ja leplik, teine aga mitte, see on fakt! Aa, laps ära hellitatud? Et paluks täpsemaid nõuandeid ja näiteid milles see HELLITATUS seisneb nii pisikese laps puhul. Tarkade klubi ma ütlen 😁

  ReplyDelete
 15. Minu laps siis ka väga ära hellitatud :D ta jääbki ainult kussutades magama, seda tänu sellele, et juba 5ndast päevast tekkisid meil suured gaasivalud ja muudmoodi lohutada ei saanud. Samas kestab see beebiaeg nii vähe, et mul pole selle kussutamise vastu midagi, lapsed vajavadki hellust ja hoolt. Autosõiduga meil täpselt sama asi :D seisev auto ei tee head.

  ReplyDelete
 16. Loen ja imestan ka, kuidas mõne meelest on lapsele läheduse pakkumine ära hellitamine. Endal on ka kodus väike beebi ja mina olen arvamusel, et nii pisikest ei ole võimalik ära hellitada. Kus tal siis veel turvaline ja hea olla on kui mitte oma ema juures. Samamoodi see kussutamine loob talle turvalise tunde, sest ta on 9 kuud oma emaga kaasas "loksunud". Ei kritiseeri neid, kes panevad beebi kohe oma tuppa magama, aga ise ei suudaks. Mulle on eelkõige tähtis, et beebi tunneks end turvaliselt ja tean, et minu beebile meeldib minu lähedal olla. Olen ka kuulnud nt ämmalt, et hellitan ära, aga see rohken nõukogude aegne suhtumine. Aeg on edasi läinud ja inimesed teadlikumad. Laps vajab oma ema lähedust! Ja nagu keegi juba ka mainis, sellistest lastest kasvavad palju enesekindlamad inimesed. :)
  Triinu Liis sa oled väga väga tubli ja kindlasti supper ema!

  ReplyDelete
 17. Minu poja jäi tervelt kogu esimesed 6kuud põhimõtteliselt vaid tissil magama �� alates 4k sai ka vankriga magama kussutada ja kui emmel pausi oli vaja siis käis issiga autosõitu tegemas (isegi öösel), sest vaid liikuvas autos (või vankris) magas rahulikult. Ju siis hellitasin ikka väga ära oma lapse ��
  Nüüd poisu 1.4a kohe ja magab öösiti iseseisvalt juba alates 11.kuust (st viime voodisse ja head ööd ning vajub ise ära). Ei kurda, et elu nii on läinud vaid olen õnnelik, et laps on saanud kogu tähelepanu mis vajab väga pikalt. Eks esimese lapsega on kindladti see võimalus last hellutada rohkem (vb ka teadmatusest) aga seda tuleks nautida! Triinu on väga tubli ema ja Kris tubli poiss ja hellitage üksteist nii kuis saate ��

  ReplyDelete
 18. Te olete väga armas ja ühtehoidev perekond, mulle ei ole küll mitte kunagi mitte üheski kohas jäänud muljet, et kumbki teist teise suhtes üleolev vms oleks - no ikka täiesti vastupidi. Täpselt samuti olete minu meelest head ja hoolivad vanemad oma lapsele.
  Poleks uskunud, et ühe beebi üks üleväsimus sellise ülereageerimise kaasa toob (kommentaatorite poolt). Ja see ärahellitamise jutt on hästi suur rumalus, ära usu sellest ühtki silpi. Jah, kindlasti on teil kunagi oma teise lapsega kogemusi ja enesekindlust rohkem, aga kuni te püüate anda parimat, ongi kõik kõige paremas korras. Mitte keegi ei saa teie lapsele pakkuda paremat kui teie seda praegu teete, isegi mitte ideaalselt magavate laste targutajatest emad. Mõni laps magabki paremini, mõni teine mitte, see on väga suures osas looduse loterii.
  Minu esimene laps sai magama pandud kussutades ja see oli lausa paar aastat paras ettevõtmine. Teine laps on täielik mustermagaja. Ma tunnen, et mul on seekord õnne olnud selle asjaga, mitte et ma võiksin rusikaga rinnale taguda ja kedagi teist õpetama hakata...

  Palju õnne esimese pulma-aastapäeva puhul!

  ReplyDelete
 19. Te olete väga armas ja ühtehoidev perekond, mulle ei ole küll mitte kunagi mitte üheski kohas jäänud muljet, et kumbki teist teise suhtes üleolev vms oleks. Täpselt samuti olete minu meelest head ja hoolivad vanemad oma lapsele. Poleks uskunud, et ühe beebi üks üleväsimus sellise ülereageerimise kaasa toob (kommentaatorite poolt). Ja see ärahellitamise jutt on hästi suur rumalus, ära usus sellest ühtki silpi. Jah, kindlasti on teil kunagi oma teise lapsega kogemusi ja enesekindlust rohkem, aga kuni te püüate anda parimat, ongi kõik kõige paremas korras. Mitte keegi ei saa teie lapsele pakkuda paremat kui teie seda praegu teete, isegi mitte ideaalselt magavate laste targutajatest emad. Mõni laps magabki paremini, mõni teine mitte, see on väga suures osas looduse loterii.
  Minu esimene laps sai magama pandud kussutades ja see oli lausa paar aastat paras ettevõtmine. Teine laps on täielik mustermagaja. Ma tunnen, et mul on seekord õnne, mitte et ma võiksin rusikaga rinnale taguda ja kedagi õpetama hakata...

  Palju õnne esimese pulma-aastapäeva puhul!

  ReplyDelete
 20. Meil aitab mõnikord üleväsinud ja nutvat last autos magama ikka tiss. Keerame auto teelt kõrvale ja annan rinda nii, et laps turvatoolis. Tavaliselt uinub nii minutitega, sest on nutust väsinud ja saab nii oma turvatunde kätte. Valgusfoorid ja muud lühiajalised seisakud on meie vaenlased :)

  ReplyDelete
 21. Mõned inimesed lihtsalt on õelad ja tunnevad vajadust teisi maha teha. Püüa seda mitte isiklikult võtta, nende käitumine ei näita sinu kohta midagi, see näitab, et neil endal on probleeme. Ma tean omast käest, kui raske on mitte lasta ennast ebaviisakatest inimestest kõigutada, aga loodan, et Sa saad hakkama. Ilmselt neil ei ole endal kõik nii perfektne, kui nad välja näitavad, muidu nad ei peaks siin kommenteerides tõestama, kui perfektsed lapsed neil on. Õnnelikud inimesed ei ole nii õelad. Palju edu Sulle ja su armsale perele!

  ReplyDelete
 22. Natuke põhiteemast mööda, aga tahtsin öelda, et tegelikult on Tartus sellist speed-dating tüüpi üritust, nagu kirjeldasid, juba mitmeid kordi tehtud :)

  ReplyDelete
 23. Appi mis kommentaarid. Triinu Liis, ära pane tähele. Nii väikest last ei saa lähedusega ära hellitada. Ta vajabki hellust ja hoolt, et end hästi ja turvaliselt tunda. Meie poja oli ka terve esimese eluaasta emmekas, magama jäi enamasti tissi otsas või süles, magas sageli öösiti mu kõhu peal (ja ma nautisin seda!). Alates esimesest eluaastast magab ilusti terve öö. Jah, magama jäämiseks tahtis, et emme või issi kõrval oleksid, aga mis siis. Mul pole kahju oma lapsega koos kaisutades magama jääda, varsti ta ajab mu nagunii eemale, kui teda kallistada tahan. Nüüd on kutt natukene üle kahe ja paar kuud tagasi leidsime, et nüüd on õige ja sobiv aeg ise magama jäämiseks. Ja nii see lähebki - õhtul voodisse, musid, kallid, paid ja unejutud, ja poiss jääb ise magama. Ei mingit kisa ega jorinat. Kõigeks on oma aeg ja lapsed on erinevad! Edu teile ja ärge võtke sapiseid ja tusaste emmede kommentaare südamesse! :)

  ReplyDelete
 24. Mina kussutasin oma esimest last poolteist aastat magama. Nüüd ta peaaegu 5, magab oma toas ja uinub ise. Praegu poeg sama vana kui teil ja kussutan ööunne ja vahel ka päevasel ajal. Ära hellitamise jutt on küll rumalus.

  ReplyDelete
 25. Lihtsalt oumaigaaad mis siin toimub. Ma ei saa aru miks on vaja nii inimesi halvustada. Triinu ja Kristo pisike kutt on imearmas ja iga laps ongi totaalselt erinev. Ja see kuidas Triinu ja Kristo kodune seis/suhtlemine on on küll ainult nende asi. Te peaks ónnelikud olema, et nad úldse meie kóigiga avalikult neist asjadest räägivad mis nendega toimub. Jumal inimesed elage enda elu. Jah ka minul on laps kes on kûll muidu rahulik ja tubli aga ka tema tahab kussutamist saada. Mai saa aru miks ema ei tohi oma last kussutada ja hoida. Nkn varsti me ei saa seda. Seda enam kui sul on poeg. Mingihetk tuleb tal see häbitunne kui emme teda musitab seega mina kavatsen musitada ja kussutada oma poega seni kuni vaid saan. Triinu ja Kristo olete vãga tublid jätkake samas vaimus. Ja neid halvuastavaid kommentaare lihtsalt ärge lugege ��

  ReplyDelete
 26. Eriti tobe on kellegil ennustada,et a la sa raudselt olid Kristoga nipsakas!
  Sellisest õelust täis kommentaarist loeb selgelt välja kadeduse teie imeilusa suhte,pere ja elu peale. Aga ära lase sellisel õelutsejal ,end morjendada või kurvastada!
  Te olete esimest korda elus lapsevanemad ja mulle tundub küll,et te saate kenasti hakkama ja kõik on väga tasakaalus.
  Ma loen su blogi juba palju aastaid ja sa oled nii äge,tubli ja armas inimene! Ja mul nii hea meel,et sul on nii hea mees ja ilus elu,sa oled kõike seda väärt! :) Palju armastust teile!! Olete eeskujuks maailmale! :)

  ReplyDelete
 27. Meil on aidanud lapse uinumisele kaasa kui muusika autos väheke kõvemaks keerata ja kusjuures aitab valjem muusika ka valgusfoorid üle elada. Proovige :)

  ReplyDelete
 28. Osasid kommentaare lugedes mõtlen pigem: hea, et ma nii armas oma lastele olen, et nad juba sündides ei taha teise tuppa minust eemale pääseda vaid tahavad olla minu lähedal. Jube kurb oleks kui beebi üksi teises toas magaks. 1 laps mul juba 16 ja ajab omi asju ning heldimusega mõtlen sellele, kui teda koguaeg süles vedasin. Ka seda võib igatsema hakata. 😊

  ReplyDelete
 29. Osasid kommentaare lugedes mõtlen pigem: hea, et ma nii armas oma lastele olen, et nad juba sündides ei taha teise tuppa minust eemale pääseda vaid tahavad olla minu lähedal. Jube kurb oleks kui beebi üksi teises toas magaks. 1 laps mul juba 16 ja ajab omi asju ning heldimusega mõtlen sellele, kui teda koguaeg süles vedasin. Ka seda võib igatsema hakata. ��

  ReplyDelete
 30. Uskumatu!! Triinu just hellita ja kussuta oma last see on lapsele parim ja sellega tuleb ka lapsele turvatunne. Kuna siis veel neid süles hoida ja kussutada kui mitte präägu... minu meelest see nii armas kuidas te nii rahulikud olete. Minu poja oli ka selline kes soovis palju lähedust ja kussutamist kuna juba kolme kuuselt tuli esimene hammas ja seda on raske vaadata kuidas laps piinleb ja ilmselge, et iga normaalne ema oma last lohutab ja kui vaja käib ka öösel taga mööda tuba ringi kui vaja. Minu poiss juba 2,5 aastane ja siiani soovib kaisutamist ja musitamist ja ilmselge et ma seda ka pakun talle ja see on minumeelest täiesti normaalne ja tuleb ka öösel kaissu kui soov on. Paljud kahjuks on õelad ja kadedad inimesed midagi teha pole aga mina soovin teie perele palju palju kallistamist ja kussutamist sest lapsele on seda väga vaja. ����

  ReplyDelete
 31. See on lihtsalt uskumatu, kuidas inimesed nii õelad on. Olen näinud palju erinevaid lapsi ning kõik on erinevad. Mõni jääb kohe magama, aga mõnega läheb kauem. Aga lapsed on ju erinevad. Ma litsalt ei mõista neid inimesi, kes siin nii negatiivselt kirjutavad. Teile Triinu-Liis ja Kristo soovin ainult edu ning mina ootan suure huviga teie seiklusi pisikese Krisiga! :) (PS! Ootan ka huviga teie vlog'e. Igatsen neid nii väga, et mõni päev vaatan lihtsalt vanu videoid sinu youtube'i kontol. :D )

  ReplyDelete
 32. Mul endal 13.mai sündinud preili. Emana teed sa ju kõik, et last aidata ja üleväsimuse korral laps unne saada, ükskõik mis viisil. Kasvõi siis kussutad ja kärutad keset põlde :)
  Minu arust ei tee sa midagi valesti, teed nagu ise õigeks pead. Jõudu armsa pisipoisiga :)

  ReplyDelete
 33. Mu piiga õnneks autos täiesti tasa. Niipalju, kui mäletan, siis sünnist saati. Meil on vedanud lihtsalt selles suhtes.Preili mul beebi oli, siis koguaeg panin süles magama ja kuulsin ka palju ära hellitamise jutte. Aga mulle meeldis. Ma nautisin oma lapse lähedust. Naudin praegugi(Kõlan nagu pervert:D) . Laps magas palju mu kõrval ja kui hällis, siis vajas palju kehalist kontakti. Pidevalt panin käe ta vastu ja sest piisas. Hetkel ta saab kohe 3-aastaseks ja magab oma voodis , ammu juba- väga ammu. Ma ei ütleks, et see väiksena kussutamine ja nunnnutamine oleks kuidagi halvasti mõjunud. Pigem ma näen , kuidas laps tunneb end minuga turvaliselt ja mõnusalt.

  Jõudu ja jaksu Triinu. Oled väga hea ema oma lapsele. Naudi, kuni ta veel pisike on. :)

  ReplyDelete
 34. Issand kui õelad inimesed on :(
  Mu kutt hetkel 2.. kussutamist vajas ta just õhtuti päeval jãi niisama tiss suus magama . Ja ma kussutasin teda 7-8kuuni PÄRISELT ja ausalt ei häbene ma midagi seal .. endal oli küll vahest raske ja TEADSIN et see saab varsti nagunii läbi .. nagu öeldakse et kõik on MÖÖDUV . Ja ma ausalt ei tunne ennast halvena emana et kussutasin teda nii kaua .. peamine oli et laps sai ilusti magama jäãda .. ma ei kujutaks ette kui ma oleks lasnud röökida tal mitu minutit ja tundi.. see oleks ôudne olnud . Ja ei ytleks et mu LAPS on ãra hellitatud või kuidagi teistmoodi sellepãrast 🤔
  Sulle soovin Triinu tugevat nãrvi ja ãra pane neid inimesi tähele kes arvavad et nad maailmaparandajad.. olge tublid ! :)

  ReplyDelete
 35. Siin on kaks õelat kommentaari (võib olla lausa ühelt ja samalt inimeselt?) ja siis on terve plejaad mingeid "ISSAAAAND KUI PALJU ÕELAID INIMESI ON!!!!"

  Nagu what? Eriti õrnakesed siin kõik koos? Korralik ülereageerimine.

  ReplyDelete
 36. Oi appiappi, juhtusin kommentaare lugema - osa inimesi on nii kitsa silmaringiga ja kaagutavad. Lapsed on tõesti erinevad, nii väikese beebi uinutamine, kussutamine, sussutamine on tema turvatunde küsimus, mitte, kes on vägevam-mugavam ema. Rääkimata kasvuspurtidest, väikestest kõhuteemadest, mis temale paanikat tekitavad, sest kõik on uus jne. Lugege kõik, mida teeb lapse närvisüsteemile tema karjuda laskmine jne. Iga laps on erinev, ei ole kõik sellised, et paned voodisse ja teed muudkui pai ja küll on tore, pusib ja uinub. Ühesõnaga, ma võiksin seletama ja lohutama jäädagi, aga tegelt - ära kuula teisi, sa oled ema, kuula ennast, tee, mida sisetunne ja laps sulle mõista annavad ja kõik ongi õigesti. Lapse nutt ja mittemagamine ajavad teinekord ahastusse (ja mitte vähe), mingid kaagutajaid pole lisaks vaja. Lapsed kasvavad ju suureks ka, see "ebamugavus", mida nad tekitavad, ei ole igavene.

  ReplyDelete
 37. Armas Triinu! Parem olla kana kui RONK. Kussuta ja ninnu-nännuta kuni jaksad! :)

  ReplyDelete
 38. Kurb kui õelaid inimesi olemas on :) Iga laps on erinev ja kõigil meil on häid ja halbu päevi. Te tundute nii üdini armsad ja positiivsed, et ärge neid õelaid kommentaare üldse tähele pange, need inimesed on lihtsalt kadedad :)

  ReplyDelete
 39. Appi mis kommentaarid. Minu laps vajas beebina palju kussutamist ja lähedust. Sain ikka väga tihti selle eest jälle kelleltki kommentaare, et ikka selline memmekas ja suurena on ka täielik pehmo jne. Siiani (2,5 aastane) magab vahest minu kaisus (mitte, et ta peaks, aga mulle endale meeldib :D ). Kõige parem kommentaar mis on tehtud, on see, et kuna ta kasutab ikka veel pudelit (magama jäämiseks vahest) siis ta kasutab seda kindlasti terve elu. Well.. ma kasutasin ka beebina pikalt pudelit. Nüüd olen 22 ja ausalt et ei ime pudelist :D

  ReplyDelete
 40. Jjah, need, kelle lapsed on nii ideaalsed ja kukupaid... Vist on muuseumi eksponaadid, kellelt vanemad aeg-ajalt tolmu pühivad.

  ReplyDelete
 41. Issand jumal, mis inimesed.. *peksab pead vastu seina*

  ReplyDelete
 42. Räägib Kogemus. :D
  Mu kolm last jäid kõik umbes 1,5 eluaastani ainult tissi otsas magama ja ühises voodis ärkasime me ka kuni nende kooliminekuni. :) Kui noorimat 1,5aastaselt rinnast võõrutasin, nutsin ise lörinal, nii kahju oli. Täna on nad täiskasvanud (ok, noorim on veel 17a) ja neist on kasvanud ülilahedad noored. Hästi mõnusad, targad, iseseisvad, hakkajad, võrratu huumorisoonega noored inimesed.
  Nii et titekaid tasub hellitada, see teeb ainult head, annab turva- ja kindlustunde. :)
  Ja lapsed on väga erinevad. Ka ühes peres.

  ReplyDelete
 43. Minul aga hoopis küsimus, mis mind juba mõnda aega kummitanud. Milleks te lapsele, kes ei käi, jalanõusid jalga panete? Kas te ei arva, et see ebamugav võib olla? Silmale täiesti vale kuidagi vaadata, et imikul jalanõud jalas. Te ei tea ju kuidas see tema jalgade arengule mõjuda võib/lihaspinged jne. Lihtsalt ütlen selleks, et ehk pole te selle peale ise tulnud. Täiesti ebapraktiline ja kindlasti ka ebamugav. :)

  ReplyDelete
 44. Nõukaaja suhtumine ilmselt, et "ära paku lapsele lähedust, hellitad lapse ära." Nii totter, mina alati lapsega olles panen end tema asemele ja mõtlen, kuidas tahan, et minuga käitutaks sellises olukorras. Kui mina oleksin väike beebi-laps tahaksin ka ema kaisus magada. Kui mu poja oli veel nii väike, oli ka üleväsimus kerge tekkima. Siis üritasimegi mehega kõike, sai mõnikord ainult lapse magama saamiseks autoga ringi sõidetud :) Praeguseks laps 1,5a. Alles nüüd magab terve öö ja oma voodis. Ja isegi kui ei magaks, oleks see ka täiesti okei. Emaarmastusega ei saa last ära hellitada :)

  ReplyDelete