Tuesday, August 29, 2017

Home, sweet home - elutuba ja köök "room tour"


Tere, tere teisipäeva! Tundub, et sügis on ametlikult kohale jõudnud ja suvest pole enam märkigi. Enamasti on akna taga sombune ja hall. Isegi, kui satub olema päikeseline ilm, siis on õues juba kargelt külm. Eks selle viimase suure tormiga müristaski külmaks. See meenutab, et meil on veel küttepuud tellimata. Kas te teate mõnda head küttepuude müügipunkti Viljandis või siin ümbruses? Meil üks kontakt on, kellelt ka viimasel kahel aastal puid oleme tellinud, aga äkki on kellelgi mõni veel parem kontakt tagataskus? Aga täitsa teisel teemal..

Lubasin juba ammu teile meie maja peal tiiru teha. Noh, siis, kui me sisse oleme kolinud või nii. Naljakas on see, kuidas pisikesed detailid muudavad ühte tuba väga drastiliselt. Piisas ainult linnakorteri dekoratiivpadjad siia diivanile asetada ja juba oli hubasem. Kuna majas/kodus ei ole kunagi nii, et kõik on valmis ja korras, siis mõtlesin, et ei viivita enam kauem. Olgugi, et järgmisel nädalal tulevad alles söögilaua jaoks valged toolid ja köögis on ikka veel lagi panemata. Kui need saavad tehtud, siis ma leiaks nagunii juba uue põhjuse, miks oodata. Igatahes.. Näitan hetkel "poolikut/lõplikut" versiooni meie köögi ja elutoa sisustusest. Oma korda jäävad ootama siis magamistoad ja vannituba. 


Köök ja elutuba on meil tegelikult sellise avatud lahendusega. Elutuppa tellisime Sysprintist (http://www.sysprint.ee/estomale pulmapiltidest fotolõuendid. Seinad olid kuidagi jube paljad ja noh.. Nüüd on kuidagi palju kodusem. Need kaks hiiglasliku pilti, mida fotodel näete, on muide ainsad pulmadest ilmutatud "fotot". Jepp.. Me pole siiani oma pulmapilte ilmutanud. Häbi, häbi, häbi. Pean selle kiiremas korras ette võtma, sest nüüd on juba terve hunnik beebi ja perepilte, mis ilmutamist vajavad. Mulle kohe meeldib kuidagi albumist pilte vaadata. Hoopis teistmoodi on. Aga ma kaldusin nüüd totaalselt teemast kõrvale. Tagasi sisustuse juurde. Elutoas on meil suur diivan, mille me saime minu empsi sõbrannalt, kui tema parasjagu kolis. Milline vedamine! See on üks hämmastavalt mugav diivan. Ma ei saa kohe kindlasti kahe käe sõrmede peal kokku loendatud neid kordi, kui sinna täitsa magama olen jäänud. Diivanilaud on saadud facebooki kasutatud mööbli grupist 5€ eest. See ümmargune keskmine ring on tehtud peeglist. Ta on küll natsa kulunud mõnest kohast, aga mind üldse ei sega. Sellise raha eest nii kihvt asi. 

Diivanil olev suurest lõngast kootud tekk ja pisike korvike on pärit sellisest e-poest nagu https://facebook.com/designsofceline/. Muide, koodiga "costany" saate kõikidelt nende e-poe toodetelt -20%. Kampaania kehtib meil novembri lõpuni. Kuna külm talv on uksetaga, siis tasub uudistada küll. Neil on päris nunnusid beebidele mõeldud beebikotte sellest samast lõngast ja näiteks lipsukestega toasusse. Kindlasti tasub piiluda!


Teleka all on tegelikult täiesti tavaline kummut. Ostetud on ta aatriumist mingi 60€ eest. Seal olid enne sellised hõbedased, kandilised lingid. No teate küll.. Sellised hästi klassikalised "aasad", millest kinni haarata. Nende asemele leidsin Bauhofist sellised ägedad mummukesed. Samasugused panin ka köögikappidele. Nüüd nad on nagu natukene rohkem "in sync". Vaip on minu meelest samuti aatriumist ostetud. Söögilaud ka. Heh, läksime hoogu tookord vist? Söögilaua kohal olev lühter on pärit Prismast ja söögilaua taga olev lõuend jällegi Sysprintist. Hetkel on söögilaua ümber ajutiselt need mustad klapp-toolid. Nende asemel saame järgmisel nädalal valged toolid. Need mustad mõjuvad hetkel nii robustselt ja nad on täiega logud ka. Ega sinna eriti istuda ei kannata ja me tegelikult eelistame seetõttu hetkel diivanilaua ääres süüa. Igatahes.. Ma ei jõua juba neid uusi toole ära oodata. Teeb kindlasti üldmulje kohe "pehmemaks". Hortensiaid fännan ma ka. Aga see ei ole mingi uudis teile muidugi.. Need olid ju isegi meie pulma lilledeks ja minu pruutkimp oli sinistest hortensiatest tehtud. 

See "pukk" võiks ideaalis olla köögi saareke hoopis. Oleks oluliselt praktilisem ja niimoodi saaks tööpinda juurde. Hetkel on ta lihtsalt üks tühi kastike keset tuba ja meie jaoks üsna kasutu. Kuigi, kuigi.. Kui külalised tulevad, siis on seal peal hea toite serveerida. Selleks me seda enamasti kasutanud olemegi. 


Köök on meil hirmus pisike. Ostsime enne kolimist selle elektripliidi, sest eelmine oli omadega täiesti läbi. Need rauad ei läinud isegi kuumaks mitte ja ahi ka ei töötanud. Puupliiti kasutame ainult talvel, sest muidu läheb tuba hirrrrmus palavaks. Seetõttu saame ahju kõrval olevat ruumi hetkel ka nõuderiiulina kasutada. See on tegelikult täiesti tavaline selline raamaturiiul. Saime selle 10€ eest taaskasutuskeskusest. Küll aga peame jõulude ajal ta kuskile mujale nihutama, sest selle pliidiga saab maailma parimat jõulupraadi! Me viimased kaks aastat oleme teinud ja ega ka sellel aastal vähemaga ei lepi. 

Köögi tööpinna kohal olevad riiulid saime Kristo vanemate käest. Need on IKEAst ostetud ja neil jäi remondi käigus üle. Sobisid meie kööki hästi, sest meil ei ole üldse kappe/panipaiku, kuhu köögi "vidinaid" paigutada. Akna kõrval oleva riiuli ostsime Viljandist ühest mööblipoest. Ma isegi ei mäleta palju ta maksis. Ilmselt kuskil 50 eurot äkki?

Väga OT, aga mu meelest meie kapselkohvimasin on täiega selle Eva moodi Wall-E multikast 😄

Aga praegu siis kõik. Tegin oma youtube channeli jaoks ka sellise "room tour" stiilis video, lisan selle ka siia, ehk saab planeeringust paremini aimu. Järgmisel korral siis magamistubade ja vannitoa juurde. Seniks, aga tsauki, tsauu! 

Parima kvaliteediga vaatamiseks vali 1080p!

27 comments:

 1. Väga ilus ja hubane :)

  ReplyDelete
 2. Soovitan küttepuid tellida Kalev Rabalt, Munsi külast (üsna teie lähedal), annan kontakti ka :)
  Telefoninumber 5296800.

  Samuti on toimumas 9. septembril Suure-Jaanist 8 kilomeetri kaugusel Sürgavere külas suur Sürgavere külapäev/laat, mille kohta leiad infot facebookist, ehk pakub huvi ja kohtume!

  ReplyDelete
 3. Liistude asemel sobiks imehästi köis :) Kodus on super hubane ja ilus!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Köis kogub MEELETULT karvu ja prahti. Hull peavalu puhastada

   Delete
 4. Hubane kodu! Külmik jäi silma, tundub hea mahuka sügavkülmaga nagu otsin. Oskad äkki tootja öelda?😀

  ReplyDelete
 5. Kust te köögipinnad tellisite? :)

  ReplyDelete
 6. Katse nr 2:
  Kas selle salati retsepti saladuse ka avaldad, millest pilt instas oli? Oli ehk makaronisalat, vb kartuli?:)

  ReplyDelete
 7. Väga hot näed välja :) Kodu asemel hoopis tee endast videoid, nii ilus ja õnnelik oled,silmad säravad :) Loodan, et liiga creepylt ei kõla, aga ei saanud kirjutamata jätta :)

  ReplyDelete
 8. mulle väga meeldib teie pere kodu!
  kui ennist olite juba suure töö teinud ja vahe oli märgatav, siis oli ta ikkagi selline puhkekodu moodi, noh kus ennast laadimas käia ja end hästi tunda.
  Nüüd kui ametlikult sisse olete kolinud, on see hoopis teistsugune! Selline, mida endalegi sooviks!
  Kodu! 💖

  ReplyDelete
 9. Kas te hoopis puitbriketi peale ei taha moelda? Tuleb soodsam igaljuhul :) meil tellitakse suvel ca 400-500€ eest ja terve aasta pole vajadust

  ReplyDelete
 10. Puitbriketi tuli on "valusam" ja ei pruugi igale ahjule pliidile sobida. Enne ei saagi aru, kui paari aasta pärast sisemised kivid on liigse kuumuse tõttu katki põlenud. Uuemad ahjud tehakse juba seda arvestades, targem on enne järgi uurida.
  Köis liistuna on ilus heal juhul paar aastat, siis on häda, pesta ei saa, maha võttes jääb see koht kole, kui köis liimida, tuleb koos liimiga ka värv kaasa, kui naeltega jäävad naelaaugud.

  ReplyDelete
 11. Kuidas riiulid köögis kinnitatud on? 🙂

  ReplyDelete
 12. Kuidas riiulid köøgis kinnitatud on?🙂🙂

  ReplyDelete
 13. Puupliidile on tavaliselt tehtud on suvesiiber ja talvesiiber, st. et soojal ajal läheb soojus otse korstnasse, ei jää soojamüüri sisse ringlema ja ei küta ruumi soojaks. Ma tehniliselt ei tea, kuidas neid asju nimetatakse aga meie pliidil on sellised võimalused olemas.

  ReplyDelete
 14. Esiteks, alustasid oma postitust sellisena, et mulle tundub, maal elamine on juba oma töö teinud ning märkad looduse muutumist enda ümber, Tallinnas on see palju raskem.
  Teiseks, kõige tähtsamat ja kadestamisväärsemat osa unustasid (või oli see meelega) tutvustada. Loodust täis vaade aknast, mis minu jaoks võiks olla palju-palju ilusam kui ükskõik missugune seinapilt. Kahjuks elan mina veel pealinnas.

  ReplyDelete
 15. mul hakkas kohe mõte jooksma :)
  kui ressurssi oleks, siis ma teeks köögiakna asemele sellise aken-ukse. Annaks rohkem valgust, mis valgustaks ka köögi tagumist otsa ja välja saaks siis terrassi teha :)
  ja selle nö puki asemele oleks tõesti hea mõte köögisaar teha. Aga küll jõuate :)

  ReplyDelete
 16. Kodu on väga ilus heledates toonides ja tundub hästi hubane 😊. Pulmapiltidest soovitan raamatu kokku panna. Meie pulmafotograaf pani raamatu kokku ja tellis Omaraamatust. Oleme väga rahuln🙂

  ReplyDelete
 17. Minul oleks aga selline küsimus, et kuidas hooldad oma hortensiat? Minul on ka hortensia, aga väiksem ning üsna kuivanud :D Ma ei tea enam mida teha :D

  ReplyDelete
 18. Mis suuruses tekike sul diivanil on? Mõtlen ka sealt tellida aga ei suuda otsustada mis suurus :) sul see seal mõnusalt paras..

  ReplyDelete
 19. Äkki sinna köögi saarekese alla annab riiuleid/kappe tekitada.Kui köögi poolelt lauad ära võtta. ???

  ReplyDelete
 20. Äkki sinna köögi saarekese alla annab riiuleid/kappe tekitada.Kui köögi poolelt lauad ära võtta. ??? Ma ei mõtle kuidagi robustselt lihtsalt kisud lsuad ära ja nii ongi. Seda saab teha ka nii, et lõpp tulemus jääb ilus ja kulud minimaalsed. Tasub mõelda - saate väärtusliku lisa ruumi juurde.

  ReplyDelete
 21. Kuidas teil seal hiirtega on? Me ostsime ka hiljuti majakese endale ja nüüd augusti lõpus oleme näinud õues maja ümber :S Vihkan (ja kardan :D) hiiri!

  ReplyDelete
 22. Kust Viljandi mööblipoest see aknariiul täpsemalt on?

  ReplyDelete
 23. Kuidas te perena ilma noudepesumasinata hakkama saate? Ma üksi ja ei kujuta ette, et mul seda armsat masinat ei oleks :D

  ReplyDelete