Saturday, July 1, 2017

Tegemistest - deit, massaaž ja veidrad sündmused kortermajas?

PS! Koodiga "costany" on kõik tavahinnaga tooted Breden Kids e-poes -10%!

Meil on selline parajalt tegus nädal olnud ja ma kohe tunnen, et olen uuesti vaikselt energiat täis. Ma ei ole kunagi olnud selline inimene, kellele meeldiks lihtsalt lamada ja mitte midagi teha. Okei, paar päeva on mõnus, aga siis mul hakkab igav. Ma ammutan energiat inimestega suhtlemisest, värskest õhust ja liikumisest. Näiteks täna käisime me tüdrukutega Karina Yoga toas, et õppida pisikestele refleksoloogilist massaaži tegema. Mis see siis endast kujutab? Beebide sagedaseim mure esimestel kuudel peale sündi on kõhuvalud. Gaasivalude või koolikute vormis, see liigitus ei olegi nii oluline. Tähtis on see, et tita murele saaks vastata ja tema vaeva vähendada. Refleksoloogiline massaaž on siin hea abiline. Refleksoloogia on väga pika ajalooga raviviis, mille järgi osake peegeldab tervikut. See tähendab, et inimese keha erinevates piirkondades on kogu organismi peegeldustsoonid, mille kaudu saame organismi tasakaalu mõjutada. Beebide refleksoloogiline massaaž on leebe ja ohutu, kõrvaltoimeteta ja lapsele nauditav teraapia. See aktiveerib seedesüsteemi, tasakaalustab närvisüsteemi, parandab und, vähendab pinget ja seeläbi lõõgastab ning on soodus ka aju arengule. Beebi refleksoloogiline massaaž on jõukohane õppida igale emale. Ühesõnaga.. See on midagi, mis mööda külgi maha ei jookse ja ka lihtsalt lõõgastav masseerimine on beebile mõnus. Kohale jõudes oli kutt juba suhteliselt unine, aga saime mõnda aega ilusti koolitusest osa võtta. Siis läks Krisil kõht tühjaks ja üsna ruttu andis ta sellest ka häälekalt märku. Käisime siis kõrval olevas toas korra söögipausil ja..


Kutt vajus piimakoomasse. Nojah, nii palju siis sellest masseerimisest, hehe. Eks panime nii palju, kui võimalik omale kõrva taha ja proovime kasvõi natukene kodus järele teha. Mulle tundus, et tegelikult talle täitsa meeldis. Eriti kõhuli olemine ja selja pealt masseerimine. Talla aluste mudimise vastu ei olnud tal ka midagi. Üleüldse on ju selline füüsiline kontakt beebidele hästi oluline. Igatahes.. Minu meelest oli vahva ja ma üldse ei kahetse minemist. 

Õnneks üsna pea peale poja uinumist, saigi koolitus läbi ja Kristo tuli meile vastu. Pistsime siis magava Krisi turvahälli ja mõtlesime, et kasutame aega kasulikult ära.. Lähme deidile! Seadsime sammud Mack Bar B Que restorani poole ja sõime kõhud punni. Tellisime sellel korral kanaburgerid ja ausalt.. Never again. Seal on muidu hullult head toidud, aga see burger oli küll päris jube. Eks see on maitse asi muidugi, aga ta oli hästi vürtsikas ja burgeri vahel olev kaste oli hästi spetsiifilise maitsega. Minu jaoks oli üllatus, et menüüs ei olnud infot, et tegemist on vürtsika burgeriga. Kui ma teenindajalt palusin, et sooviksin uue roa tellida, siis oli ta väga üllatunud, et meie jaoks burger vürtsine oli. Nemad seda vürtsiseks ei pea?! Ma ise söön tegelikult üsna vürtsikat toitu ja no ma ei tea, see ikka oli päris omajagu vürtsikas. Ega ma ei taha midagi halba antud restorani kohta öelda, see on üks minu lemmik kohtasid, aga vot antud roog ei olnud üldse minu teetass. Jällegi.. Eks maitsed ongi erinevad. Tellisin siis selle asemel teise roa ja antud burgeri eest nad raha ei võtnudki. Milline teenindus! Super!


Hiljem kalpsasime veel läbi beebicenterist ja ostsime poisi jaoks kandelina. Ta on meil üsna selline lähedust armastav ja kandelina kasutamine oleks teatud olukordades päris mugavaks lahenduseks. Aga kuna Kris magas koju jõudes oma magusat und ilusti edasi (juba neljandat tundi) ja elevus lina järele katsetada oli suur, siis pidi Kristo lina sidumist kassi peal harjutama, hehe. Ta oli päris rahul ja nurrus omaette. Ta ei ole normaalne kass. 


Ja täiesti OT, aga meil on viimasel ajal kortermajas jumala veidrad sündmused toimunud. Nimelt ilmus mingi paar nädalat tagasi välja üks vanem naisterahvas.. Me pole teda kunagi varem meie majas näinud. Ühel päeval koputas ta meile uksele.. Ta on selline umbes 80 aastane äkki? Tegin siis ukse lahti ja seal ta seisis. Käed värisesid, silmis oli hirm ja uuris, et mis plaanid meil tema korteriga on?! Et seinad kostuvad siin majas läbi ja ta on kuulnud küll. Et öelgu me kohe! Et mida me tema korterist ometi tahame. Eeeeeeeeeeee.. "KRISTO" hüüdsin mina. Kristo tuli siis samuti ukse juurde ja naine jätkas sama segast juttu. Proovisime talle selgitada, et meil ei ole tema korteri vastu mitte mingisugust huvi ja ausõna ei tea me millest jutt. Et me oleme lihtsalt üürnikud ja pealegi varsti ära kolimas täiesti. Vaidlesime siis ikka jupp aega üle ukse ja lõpuks ta siis enam-vähem palus meil lubada, et me ikka midagi ei plaani.. Ise tudises. Ma sulgesin ukse ja küsisin Kristolt esimese raksuga, et issand.. Kas see just oli unes või päriselt? Kas ta kuulis ja nägi sama, mida mina just? Huh. See oli kuidagi nii kohkuma panev kogemus. Meil polnud halli aimugi, millest ta rääkis. Vaevalt, et kellelgi teisel tema korteriga ka mingeid hulle plaane oleks (meie majas on ainult 8 korterit) ja kõik tunnevad kõiki (va, siis teda.. Seda naist pole me kunagi varem näinud). Okei.. Unustasime mõne aja pärast selle olukorra ja täna hommikul oli see naine jälle platsis. Me hakkasime just autoga hoovist lahkuma ja see vanaproua tuli aknale ning hõikas meile, et ta kuuleb läbi seinte meie plaane küll ja öelgu me kohe ausalt, et miks me tema korterit tahame. Et tema on seal juba 60 aastat olnud ja mis plaanid meil ometi on?! Ta tundub ikka päris hüsteerias, sest ta ise üleni väriseb ja on nagu kabuhirmul? Ta nagu päris tõsiselt arvab, et me tahame Kristoga ta korterit ära võtta või ma ei tea.. Maha põletada? 

Huhh.. Niii kõhe. Mida me tegema peaks? Huvitav, kas ta nagu kuuleb päriselt kedagi majas rääkimas või on tegemist siiski ikkagi juba häältega tema peas? Ma ausalt ei tea, mida teha? Ma ei taha kuidagi ebaviisakas olla ega inimesele ülekohut teha, aga.. Mida Teie antud olukorras teeksite? Huvitav, et kust kohast see naine nüüd järsku välja hüppas? Kas peaks ta lähedasi kuskilt otsima või? 

Siin siis eilne/tänane vlog ja üks jagamata vlog Krisi sünnipäeva päevast. Tsauki, tsauu!


53 comments:

 1. Võtke kindlasti kiiresti ühendust ühistu esimehega ja ka sotsiaaltöötajaga. Ma ei taha hirmutada, aga inimesed, kellel on sellised kinnisideed/mõtted võivad teinekord päris ohtlike manöövreid teha. Ta võib vana olla, aga kunagi ei tea.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meil pole ühistut.. Môtlesin mônele naabrile koputada ja uurida, et mis teema on ja kes see naine üldse on? Imelik, et teda esimest korda nüüd nàha on? Me siin juba aasta elanud 🙄

   Delete
 2. Ma arvan et see proua võib lihtsalt haige olla ( kisofreenik) sellise nimega haigus. Meil endal vastas korteris oli ka sellise haigusega proua

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ei taha keelepolitsei olla, aga ulatan siiski abistava käe. :) Skisofreenia on selle haiguse õige kirjapilt. :)

   Delete
 3. Jh, tundub skisofreenik. Ei taha hirmutada aga probleeme hakkab teil naabriga tulema. Endal kogemus üksiku vanainimesega kes elas meie all. Uksepilust kontrollis millal keegi mööda läheb koju, avas ukse, ründas. Päeval - ööl ei saanud lõpuks enam asu. Peksis vastu uksi, seinu.. Kohutav.. Hirm oli oma koju minna ja ka lastel juba. Enne hirmust ei vabanenud kui välja kolides :(

  ReplyDelete
 4. Ma arvan ka, et ta kuuleb hääli peas ja te võiksite igaks juhuks sotsiaaltöötajaga ühendust võtta.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Helistan esmasp ilmset KOV sots. töötajale.. proovin enne naabritelt infot küsida

   Delete
 5. Ma arvan, et ta on vaimselt haige. Dementne, vbla ka skisofreeniline.
  Enda ja eelkõige selle naise ohutuse huvides peaksite ühistu esimehe ja sotsiaaltöötajaga ühendust võtma küll.

  ReplyDelete
 6. Ma arvan ka, et tegemist võib olla skisofreenikuga. Kui teil seal ühistu on, siis ma läheks ka räägiks ühistuesimehega. Kas see korter seisis enne tühjana, või elab seal keegi veel? Äkki keegi on oma ema-vanaema enda juurde toonud, siis tasub selle tädikese sugulastega rääkida.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Enne oli tûhi jah.. Làhedasi nàinud ei ole :(

   Delete
 7. aga ega see papsi kinno minek eriti ei meeldinud, see tuli yllatusena keset laivi

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mis sa öelda tahad? Täpselt ei saa aru?

   Delete
 8. Mina pigem võtaks ühendust kuidagimoodi sugulastega ja kui nemad ka midagi ette ei võta siis läheks alles korteriühistuga rääkima? See minu arvamus asjadest :D

  ReplyDelete
 9. Soovitaks samuti ühendust võtta korteriühistu juhatajatega, enamasti nemad oskavad öelda, kas sellisel inimesel on lähedasi või on mingi kontaktisik, kellega saaks ühendust võtta ja paluda siis temal edasi öelda, et teil mingeid kurje kavatsusi ei ole. Võimalik, et mõne ta sõbranna või tuttavaga on midagi sellist juhtunud ja nüüd ta kardab, et see võib ka temaga juhtuda vms. Kui üksikule ja vanale inimesele ikka mingi kinnisidee pähe tuleb, siis ta ei saagi sellest ideest lahti. Olen ise praegu samasuguse naabriga hädas, kes küll ei karda, et me tema korterit tahame, aga küpsetab peas igasugu muid vandenõuteooriaid. Tal on muidugi kombeks ka oma kahtlustest röökides teada anda, mis on eriti ebamugav ja võtab täiesti nõutuks tegelikult, sest selles olukorras ei olegi võimalik midagi teha.

  ReplyDelete
 10. Palun räägi kuidas kassid uue elanikuga harjunud on. Ja kas kassid ronivad mähkimiselauale(kui see oli see) magama nüüd ka kui see reaalselt kasutuses on?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nad ei käi seal enam jaa :) ja lapsest nad eriti ei hooli. Vahel nuusutavad aga pigem on eemal

   Delete
 11. Võtke ühendust sotsiaaltöötajaga!

  ReplyDelete
 12. Soovitaks teil omale muretseda HDMI-HDMI juhe, saate läpaka ja teleka ühendada ning läpakast filme vaadata! Palju mugavam ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meil on :) lihtsalt ei viitsinud seekord ühendada😄😄

   Delete
 13. Mis juuksevärvi sa kasutad?

  ReplyDelete
 14. Armas Triinu Liis!
  Alustaksin sellest, et te olete üks äraütlemata armas pere ja soovin teile kõike kõige paremat! :)

  Seoses sinu looga tuli meelde, kuidas meid üks vanaproua kimbutamas käis.
  Nimelt kolisime mehega eelmise aasta oktoobris kokku.. Üürile andja rääkis, et siin rahulik, enamik pensionäre. Meile see muret ei tekitanud, algul tunduski rahulik.. kuid siis ühel hommikul kui elukaaslane oli tööle läinud koputas keegi algul tugevasti uksele.. vähe sellest! Järsku hakkas ta ukselinki kangutama ja proovis võtmega ust avada.. nutuse häälega karjus midagi vene keeles. Ma olin niii hüsteerias ja hirmul, et ma olin ausalt valmis politsei kutsuma :D käed värisesid, süda puperdas.. lõpuks kõrvalt naaber kutsus ta ära ja viis ta alla korrusele, kus see vanaproua elab.

  Õnneks rohkem pole ta niimoodi laamendamas käinud, kuid vahel eksib korrusega ja tahab meile külla tulla :D
  Ilmselt on proua haige, kuid sellised üllatused varahommikul üksi kodus olles, ei ole just eriti meeldivad.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitähhh! :)

   Huhhh, see ehmataks ikka ära küll!

   Delete
 15. Ma esimese asjana küsiks hoopis teie korteri omanikult, kas ta teab kellega võiks tegemist olla - äkki nt eelmine omanik, kes seal kunagi elas (tema lapsepõlvekodu ehk?). Siis ka nimi teada ja saab vajadusel edasi tegutseda.

  ReplyDelete
 16. kallikene, vürtsine toit tekitabki rinnapiimast toituval lapsel gaase ... siin väike ülevaade mida tasuks veel vältida: http://perejalaps.delfi.ee/imik/mida-suua-imetamise-ajal-et-see-oleks-hea-sulle-ja-lapsele?id=71812841
  olge tublid!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ju just kirjutan, et ma ei tahtnudki vürtsikat ja palusin muud tuua? :D

   Delete
  2. tegin järelduse sellest "Ma ise söön tegelikult üsna vürtsikat toitu ja no ma ei tea, see ikka oli päris omajagu vürtsikas" ei ole täpsustatud, millal Sa seda sööd

   Delete
  3. Haige. Mul on hea meel, et sellistele vastamata jätad.
   Ei ole tõesti täpsustatud. Kuidas siit siis veel mingeid järeldusi teha saab?

   Delete
  4. Ilusti loetav ju, et ta muidu sööb vûrtsikat toitu, aga kuskil polnud kirjas et see burger on vürtsikas ja sp saatis ju tagasi...gaasid võivad ka tekkida sellisel lapsel kelle ema ainult tatart sööb ja vett joob.

   Delete
  5. :( Kurb on lugeda selliseid nokkivaid kommentaare. :(

   Aga jah, ma helistaksin ka KOV-i ning uuriksin asja. Kuigi te kolite varsti ise sealt ära, aga võib-olla te oma hoolimisega (ehk siis KOV-i sots. töötajate teavitamist) suudate seda vananaist hoopis aidata (saab õiget abi vms).

   Delete
  6. Ma jah üldiselt armastan vürtsikat ja söönud olen ka palju, aga praegu proovin vältida rohkem ja seetôttu ka uue roa tellisingi :)

   Delete
  7. Heihoo, olen kuulnud, et ema poolt tarbitavad piimatooted võivad ka lapsel gaase tekitada. Lähemalt uurinud seda väidet pole.

   Delete
 17. Tegemist võib olla vabalt ka dementsega. Ma soovitaks ka kohaliku sotsiaaltöötajaga ühendust võtta, ehk see vanainimene vajab abi hoopis. Ehk tal polegi kedagi jne. Meil on Eestis hulk eakaid kes üksi elavad ja keegi nende eest ei hoolitse.

  ReplyDelete
 18. Appiii, ta on nii nunnu!! Ja kulmumäng on tal oma ea kohta küll 5+! :D

  ReplyDelete
 19. Mu sõbral on ka üks sarnaselt käituv vanem naisterahvas üürnikuks, kes arvab, et inimesed planeerivad kogu aeg tema vastu midagi halba- ta käib ringi ja filmib inimesi oma telefoniga täiesti suvalistel hetkedel kui nemad tema meelest midagi kahtlast teevad (a la aias grillivad), kutsub inimestele politseid jne. Ma pole kvalifitseeritud kellelegi diagnoosi panema, aga tundub ka väga skisofreenia või paranoia moodi olevat. Kahjuks kui see inimene ise oma haigusest aru ei saa ning ta kellelegi midagi otseselt halba pole teinud, siis tihtipeale ei saagi midagi selles osas teha. Või vähemalt ei viitsita midagi ette võtta. Õnneks te kolite varsti ära nii et teie jaoks laheneb asi niikuinii sel hetkel, aga sellest naisterahvast on kahju. Ega keegi meist ei tahaks niimoodi (hääli kuuldes?) lõpetada, eriti nii, et ise ei saa aru, et midagi lahti ja iga päev põhjuseta hirmu tundes. Loodan, et ta saab kuidagi abi.

  ReplyDelete
 20. Kui ma paar aastat tagasi onu juures vahepeal elasin, siis seal elas ka hall minu hull vanamutt. Lõhkus pidevalt radikatega, siis karjus seal alla, et me üritame teda mürgitada. Et laseme talle mürki magamistuppa ja tema ei saa seal hingata. Aa ja siis väitis, et mu onu käib ta ukselukku lahti muukimas. Siis peksis jälle radikaid, et mida me seal üleval pidutseme. Kuigi meil oli suht vaikus seal Onulaps vb lihtsalt vahepeal tegi natuke kõvemat häält, aga see on laste puhul ju arusaadav.Ja vahepeal kui üksi olin ja niisma rõdul tšillisin, siis kisendas seal all, et mida ma suitsetan seal ( ma ei suitsetagi :D) ma ei tea mida ta tundis. Ja no vahepeal läksid asjad nii hulluk, et kutsus meile pidevalt politseid, et me pidutseme seal, kuigi meil oli suht vaikus, ainult telekas mängis, kuna enamus juba magasid Ja siis kui politsei kohale tuli ja nägi, et midagi polnud, siis mutt neile loomulikult ust ei avanud. Tegelikult ta kutsus politseid päris tihti, aga nad enam ei reageerinud lihtsalt. Mingi aeg nagu rahunes maha ja siis paari nädala pärast sama kamm uuesti. Vahepeal oli koridoris tunne, et ma ei julge selle muti uksest möödagi minna.

  ReplyDelete
 21. Kõlab nagu skisofreenia jah, aga tegelikilt vôib inimene olla ka lihtsalt dementne :( mina katsuksin ka kuidagi aidata kas siis politsei kutsumise vôi sotsiaaltöötajaga ühendust võttes, kuna vôimalik et selle naise lähedased ei teagi kui hulluks haigus on läinud..

  ReplyDelete
 22. Ilmselt kui sellises vanuses, siis pigem dementsus. Olen hetkel vanadekodus praktikal ja no seal näeb igasuguseid inimesi. Tema mälestused võivad ka minevikust olla ja teie lihtsalt olete juhuslikult sattunud "ohvriteks" talle.
  Ütlen kohe, et olen kohanud mitmeid vägivaldseidki ja eks see ettevaatlikuks peaks tegema kui juba selline asi on pähe võetud.

  ReplyDelete
 23. Tädikesel on psühhoos ja see vajab kohest ravi, ehk kiirabi kiiremas korras. Psühhoos ei lähe iseenesest üle, vb on tal skisofreenia v dementsus põhihaigusena.

  ReplyDelete
 24. See on mingi ime minu arust, et teie laps muid kui sööb ja magab (ja seda enam et nii kaua..4 tundi). Aga mis teed kui ta ootamatult ärkab kuskil? Nendel on ju ka lühedad uned (20 min, 40 min). Kas julged anda rinda kuskil avalikus kohas?
  Kas te ostsite suvalise kandelina või keegi soovitas konkteetset firmat? Palun räägi sellest lähedam :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ei ole üldse nii tegelikult.. Ta on ikka môninpàev lausa 5h ärkvel ja teeb ainult tunniseid unesid :)

   Avalikult imetan ka kui tital ikka kôht tühi ja on vaja.

   Kandelinast kirjutan peagi :)

   Delete
 25. Tahaks kandelina valikust kuulda, millise kasuks otsustasite? Plaan samuti soetada peale beebi sündi :)

  ReplyDelete
 26. Võiksid ka kirjutada sellest, et mis asju te beebi jaoks varusite, aga mis tegelikkuses kasutust ei ole leidnud. :)

  ReplyDelete
 27. Seoses selle naisterahvaga. Ka meie üürisime kunagi korterit. Kuigi olime juba rohkem kui aasta seal elanud, hakkas järsku kummalisi asju juhtuma. Nimelt autot maja ette parkides järsku kuulsin justkui oleks millegagi visatud. Tegin autoukse lahti ning kuna oli pime, siis ei saanudki aru mis see täpselt oli. Paari päeva pärast parkisin samasse kohta ning seekordki visati - pudeliga vastu autoklaasi. Õnneks oli plastikpudel ning klaas jäi terveks. Viskajat ei näinud. Mõni aeg hiljem kuulsin koridorist suurt lärmi- üks suurt kasvu 50ndates mees ajas kaht väikest u esimese klassi last taga, lasin hirmunud lapsed ruttu oma korterisse, õnneks mees korterisse tulla ei julgenud. Selgus see, et haiglast oligi kodusele ravile saabunud skisofeeriahaige, kes elas siis meist paart korrust ülevalpool, jälgis aknast inimesi ja loopis autosid-inimesi pudelitega. Oli agressiivne ja ettearvamatu. Teised sama koridori elanikud olid temast teadlikud ning ilmselt ka seetõttu oli trma akna juures olev parkimiskoht alati vaba.. Aga jah, kuna sekkus ka politsei ja KÜ, siis see meesterahvas viidi haiglasse tagasi.

  ReplyDelete
 28. Töötan haiglas ja näen segadusseisundis ja ebaadekvaatseid vanainimesi päris tihti. Kõige sagedasem põhjus on dementsus aga kuna see vanaproua väidetavalt ka hääli kuuleb, siis võib olla tõesti tegemist skisofreeniaga nagu ka eespool mainitud. Kartma te teda ei pea. Skisofreeniaga inimesed on ennekõike ohtlikud iseendale, mitte teistele. Otsige talle aga kindlasti abi st. proovige teha selgeks, kas ta elab üksi ja kus on tema lähedased.

  ReplyDelete
 29. Nii tore on teie tegemisi lugeda ja suurepärane näed välja peale nii lyhikest aega!😊 Môtlesin, et kysin, kas te pole môelnud teha postitust synnitusest ka läbi Kristo silmade?😊

  ReplyDelete
 30. See on märk sellest, et ruttu peate ära kolima :)

  ReplyDelete
 31. Hei! :) Kirjeldasid ühte tüüpilist skisofreenikut. Kui te niikuinii varsti ära kolite, siis polegi midagi teha. Aga kui te mõnda ta lähedast näete, siis võite kuidagi viisakalt vihjata, et tasuks spetsialisti poole pöörduda. Rohtudega on võimalik nt auditoorseid luule hästi kontrolli all hoida. Vaene memm!

  ReplyDelete
 32. Tundub et igas majas on oma ""koputaja. Meil ka alumisel korrusel taob radiaatoreid, kuigi me juba magame vahel ja kutsub meile politseid et segame tema ja maja rahu oma väga valju müraga ja et meil on toas treipink ja sepikoda. Aga need haige psüühikaga inimesed ja ega nendega teha pole midagi kui just eluohtlikuks endale ja teistele ei muutu.

  ReplyDelete