Tuesday, July 11, 2017

Hirmude ületamisest, mugavustsoonist välja minemisest, remondist kõrgemäel jpm


Nüüd, kui poja sünnist on poolteist kuud möödunud, me oleme vaikselt teineteist tundma õppinud, on aeg natukene rohkem ka koduseintest väljapoole jäävat taasavastada. See on olnud esialgu minu jaoks päris keeruline. Ma usun, et ma ei ole ainukene, kui tunnistan, et hirm koduseinte vahelt üksinda lahkumise ees on esimestel kordadel päris suur. Ma ei räägi 2-3km pikkusest jalutuskäigust kodukandis, vaid ikkagi pikematest ringidest kodust kaugemal. Eks hirmu tekitab kõige rohkem ebakindlus selle ees, et mis saab siis, kui beebi nutma hakkab ilmselt? Või selle ees, et kas ma ikka hakkama saan kõikide võimalike olukordadega. See hirm on kindlasti paljude esmakordsete lapsevanemate sees. Teadmatus selle ees, et kus on võimalik beebi mähkmeid vahetada, teda toita ja kuidas käitub ärkvel olev laps vankris/kohvikus.. Hirm on võibolla liiga ränk sõna. Pabin pigem?

Kui ta tudub on ju väga lihtne, aga mis siis kui ta restoranis olles ülesse ärkab? Kristoga kahekesi välja minnes on turvatunne kuidagi alati suurem. Oleme ju ikkagi kahekesi ja meil on kahepeale neli kätt. Eks see vankri/lapse ja muu kraamiga majandamine on ka omette väljakutse. No, et kas poekott ikka mahub vankri alla, kas ma saan ühe käega kohvikus oma toidu ruttu lõpuni süüa ja teise käega last hoida? No sellised mõtted ja küsimused. Ei midagi hullu, lihtsalt korraks käib ikka peast läbi.

Ma olen alati olnud hästi suur eesmärkide seadja ja nii ma ennast tavaliselt motiveerin/utsitan. Olen ka nüüd omale eesmärgiks võtnud iga päevaga natukene oma mugavustoonist välja tulla. Eesmärk on oma hirme tasahaaval ja vaikselt ületada. Õnneks on mul sõbranna Siiri, kes mind tohutult motiveerinud on. Ta on selline hästi chill ja käib lapsega igalpool. Ta ei muretse selliste asjade pärast. See annab ka mulle indu juurde, et saan beebiga ka mujal hakkama. Hakkama väljaspool turvalist ja kindlat kodust keskkonda, kus kõik on käe ja jala juures. Etteruttavalt ütlen, et ega ma ei plaani nii pisikese lapsega tervet maailma läbi rännata kohe, vaid ma mõtlen ikka selliseid igapäevaseid toimetusi (kellelegi külla minek, suuremas poes käimine jne). Minu puhul on muidugi see, et ma pean liikuma igalepoole jala/vankri/bussiga. Minul ju lube ei ole (plaanis on need nüüd Viljandis kindlasti ära teha - lubadus iseendale)


Alles hiljaaegu läksingi vankriga jalutama ja peale tunnist ringkäiku helistasin Siirile, et uurida mis neil Noraga teoksil. Nad olid parasjagu kuskil shoppamas ja leppisime kokku deidi Kalamaja ühes pisikeses kohvikus. Eks ma ikka pabistasin, et okei.. Kutil saab varsi uneaeg otsa ja kas me ikka jõuame enne söödud ning kui ei jõua, siis kuidas poiss ärkvel olles käitub. Ega ma ju ei teadnud, sest me polnud veel sellises olukorras olnud. Naljakas on see, et me kipume vist tihti oma lapsi alahindama selles osas.. Ta oli maru tubli ja rahulik. Lasi meil kenasti süüa, jutustada ja oli isegi nõus oma sleep carrieris tšillima ja ringi uudistama. Vahepeal kui pisike jorin tuli, siis võtsin ta kohe sülle ja siis ta uudistas sealt ringi. Kui me oma lõunaga lõpetanud olime, vahetasin mähkme, andsin pojale süüa ja panin ta uuesti vankrisse. Minu üllatuseks oli ta ka seal ärkvel olles üsna õnnelik (lutist oli abi) ja jäi päris kiiresti magama. Koju jõudes võtsin ta vankrist unisena oma rinnale tuttu ja ta magas seal 4 tundi jutti! Vot kus oli alles päev. Eks lihtsamaks tegi sellise käigu muidugi ka see, et Siiril on sama vana laps ja nii oleme me koos samas olukorras. Tekitas kuidagi rohkem kindlustunnet esimese korra jaoks. Siiri on üldse nii zen ja mul on hea meel, et ta mu ellu tulnud on. Temalt on mul nii palju õppida.


Nüüd eile, nädalake hiljem võtsin ma veel pikema käigu ette. Hommikul olime mõnusalt kodus ja lõunast plaanisin vankriga jalutama minna. Esialgu täitsa ilma otsese sihita. Toitsin last ja kella 13:15 paiku sättisime end õue. Poole kahe ajal jäi poja vankris magama ja mina võtsin suuna telliskivi suunas. Sealt kõndisin edasi juba uue Balti jaama turu poole, sealt edasi vanalinna, vanalinnast edasi Kaubamajja. Käisin läbi Endoveri kontorist, et endistele kolleegidele tere öelda, jutustasin natukene, läksin tagasi poodidesse ja märkamatult oli kell saanud juba 17:00! Laps magas ikka õndsat und. Ma siis mõtlesin, et juu ta kohe, kohe ärkab ja saan siis teda kenasti Kaubamaja imetamistoas toita/mähkme ära vahetada ning sammud kodu poole seada, aga muhvigi. Poiss korraks nagu tegi silmi lahti, aga selleks hetkeks, kui Kaubamaja viiendale korrusele jõudsin, magas ta jälle nii sügavalt, et ainus keda ma toita võisin olin ma ise. Nojah.. Kuna meil kaalu muresid ei ole ja poiss on kenasti kosunud, siis ei olnud mingit mõtet teda äratama ka hakata. Las ta siis magab. Uni tundus ju kohe eriti magus olevat. Ma siis ootasin oma veerand tunnikest, jõin ühe jääkohvi ja kärutasin meid Kristo töökoha juurde, et me koos koju saaksime minna. Kutt ärkaski alles kodus ülesse.. Söötsin ta kõhu täis, vahetasin mähkme ja siis sai Kristo lapsega tegeleda. Ta on hakanud nüüd lõpuks teadlikult naeratama ja rohkem ringi uudistama. Nüüd annab temaga täitsa aktiivselt oma pool tunnikest /tunnikese mängida ja maailma avastada. Senikaua, kuni poisid üksteist lõbustasid, vaaritasin mina õhtusöögi. Peale söömist oli Kristol meie kodu lähedal jalgpallitrenn. Kuna Kris oli niivõrd heas tujus, siis otsustasime kaasa minna ja mängu vaadata/ümber staadioni ringi jalutada. Kohale jõudes uudistasimegi nii oma pool tunnikest, aga siis jäi kutt vankris jalutades magama. Õnneks oli ühe Kristo sõbra naine (kellel on 2 nädalat noorem laps, kui  meil) ka kohal ja nii me kahekesi kärudega ümber staadioni oma 100 ringi jalutasime. Päris korralik trenn, hehe!

Body ja püksid on Breden Kidsist. Koodiga "costany" saab ka allahindlusega toodetelt -10% soodustust lisaks! Seda ainult viimaseid päevi :) Kellel plaanis lapse garderoobi täiendada, siis tasub võimalust ära kasutada!

Aga täiesti teisel teemal.. Juba kuu aja pärast anname oma üürikorteri omanikule ära ja kolimegi Kõrgemäele. Nii, niii äge. Ma ei jõua ära oodatagi. Hetkel veedame iga nädalavahetuse just seal, et vaikselt juba ettevalmistusi teha. Viime kottide viisi asju sinna ja seal olles sätime paika. Nii mõnusad ilmad on ka olnud, et kõik suured toimetused on edukalt tehtud. Seni kuni Kristo õues niidab, saan mina sisetöid teha. Näiteks sellel nädalavahetusel värvisin üle köögikapid ja me ostsime uue pliidi (vana pliit oli kohe eriti vana ja hästi soojaks enam ei läinud.. kartulite keetmiseks kulus oma head 3-4 tundi). Me ostsime sellise täiesti tavalise, peaaegu kõige odavama pliidi, aga selle elektrilise plaadiga. See on lihtsalt mugavam ja kiirem ning sellest sinna täitsa piisab. Meil on ju puupliit ka mida talvel/sügisel kasutada saab. Seal valmivad kõige maitsvamad toidud!

Lisaks panime seina peale kaks riiulit, sest meil pole muidu kuskile oma asju panna. Köök on meil Kõrgemäel imepisike ja ühest köögikapist jääb vajaka. Seni kuni me uut kööki sisse panna ei saa, tuleb aga olemasoleva ruumiga hakkama saada. Kristo ehitas kapi sisse vähemalt riiulid ja nüüd ei ole see lihtsalt üks suur kolakapp, kust kõik välja kukub, kui otsima hakata. Enne oligi see täitsa ilma eraldavate riiuliteta ja jumala ebapraktiline. 

Köök nüüd

Köök enne "meie aega"

Jeeee, riiulid!

Julm, kui suur töö on tegelikult juba tehtud. Eks palju on veel vaja teha ka.. Näiteks köögis ei ole lage veel paigaldatud. Sinna tuleb samasugune laudis panna ja ära peitsida. Lisaks tahaksin ma kardinapuu kõrgemale tõsta, sest nii tundub lagi visuaalselt kõrgem. Praegu see nagu natukene lõikab ära osakese seinast. Aa.. Ja kui ma enne mainisin, et me ostsime uue pliidi, siis sellega on ka naljakas lugu. Kas te teadsite, et ostes pliidi, ei saa te seda veel kohe kasutada? Pliidile tuleb juurde osta eraldi ühendamise juhtmed?! Need ei ole kunagi pliidiga kaasas.. See on umbes sama, et sa ostad moosisaia, aga moosi pead eraldi juurde ostma?! Õnneks saime juhtmed võtta vanalt pliidilt, Kristo mängis väikest viisi elektrikut ja saime ta ikkagi tööle. Wohoo!

Järgmine missioon on paigaldada uus boiler, vahetada välja veefilter (vana boiler tilkus ühest kohast ja lapsega vajasime suuremat, et ka vannitamiseks, meie mõlema duši all käimiseks, niisama kodusteks toimetusteks sooja vett jätkuks ja ehk ülegi jääks) ja mõelda välja lahendus garderoobi jaoks. Meil ei ole hetkel mitte ühtegi riidekappi. Meil oleks vaja ideaalis suurt garderoobikappi, aga need on nii hirmus kallid. Ma ei tea.. Ma proovin pidevalt mööda pinteresti ja interneti avarusi nüüd ringi tuulata ja mõne geniaalse lahenduse leida. Või kui kellelgi äkki seisab mõni suur riidekapp, siis meie võtaksime hea meelega vastu! Eks ma hoian osta.ee lehel ja teistel sarnastel ka silma peal. Meil on lihtsalt päris palju riideid, voodipesusid, rätikuid jne, mis vajavad ära paigutamist. Ega kaua meil selleks aega ei ole, sest juba 10.08 anname me oma korteri võtmed üürileandjale üle. Ideid kellelgi?


Ja siia täitsa lõppu üks vahva pilt nööbist. Loodan, et teil on super tore nädal ja et neid päikeseliseid ilmasid jaguks! Tsauki, tsauu.

59 comments:

 1. FB on hulgem annan ära, kõik sinu kodu heaks jms gruppe, lisaks kohalikud grupid, kus on ka ostan-müün jne... võib edukalt mööblit saada

  ReplyDelete
 2. Uh. Mul j2i vist midagi lugemata aga te otsustasite ikkagi maale elama minna? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. paar postitust tagasi kirjutasin sellest pikalt : http://www.costany.ee/2017/06/lugu-sellest-kuidas-me-peaaegu-oma.html

   Delete
 3. Aga ehitage ise. Otsige internetist mingi isee ette ja saate kindlasti hakkama :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kaalume ka seda varianti.. Loomulikult :)

   Delete
  2. ehitage jah ise mööbliplaadist garderoob, see on imelihtne ja üliodav. pärast saate osta.ee jt keskkondi peilida kuni sobivad uksed ette satuvad. meil joppas nii: https://www.meiekäopesa.ee/diy-2/extreme-home-makeover-bedroom-storage-edition-diy-wardrobe/ :)

   Delete
  3. Ülilihtne on osta mis tahes ehituspoest pikad siinid ja kandurid ning kandurite peale viimistluseta puidust plaadid. Viimistled nii nagu ise soovid (meie jätsime puiduvärvi) ja uksi polegi ette vaja, piisab kardinatest. Kõige lahedam muidugi on walk-in garderoob, kui on ruumi, et vahesein teha. Siis saab garderoobi sisse seina külge ka riiuleid panna ja panipaiku saab oi kui palju :) Saab osta soovi korral ka korvriiulid.
   Üks suur suur soovitus, mida ise ei osanud ette näha: võimalikult palju riputuspinda. Endale sai tehtud palju riiulipinda ja kõik riided, mis karpides, need seisavad.

   Delete
 4. See jutt lapsega kodust väljas käimisest tuleb väga tuttav ette. Nii tore, et jagad oma teekonda lapsevanemaks kasvamisel. Mul on selle mugavustsoonist välja tulekuga ka olnud raskusi, lihtsam tundub kodus olla. Aga näha on, et vaheldust on vaja nii emale kui lapsele. Minu poeg on juba kümne kuune :)
  Ja värske viljandlasena soovitan ka liituda fbs näiteks grupiga Viljandi vanakraamiturg ;)
  Jõudu ja jaksu kolimisel! Tublid olete!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Täpselr nii ongi :)

   Ooo, liitun! Aitäh :)

   Delete
 5. Ma mäletan, et mul oli ka esimesed 3-4 kuud hull paanika sisimas, et kui ma kuskil kodust väljaso len ja laps nutma hakkab, et mis siis? Olin kindel, et inimesed peavad mind kohe halvaks emaks, et lasen lapsel nutta ja kindlasti sisistavad omaette, et miks ma ei rahusta oma last :D Aga sellised kartused on puhas aju omalooming ja kõik loksub paika. Kui teil lõpuks nö oma rutiin tekib, siis saad paremini ka oma käimisi sättida. Nüüd, kus mu kutt on 8 kuune, olen tegelikult juba viimased paar kuud saanud rahulikult minna suurele toidushopingule temaga. Peab ilusti vastu ja ei ole probleemi. Eks sa ead ise lihtsalt piisavalt organiseeritud olema ja vajaliku endaga kaasa võtma, ka need igaksjuhuksasjad :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eks ta nii ongi.. Need esimesed korrad ongi kõige raskemad :) Ega hakkama saame igaljuhul, selles ma ei kahtlegi. Kogemust tuleb ju iga päevaga juurde.

   Delete
 6. Minu jaoks jällegi see jutt "kuu vanusega lapsega on kohvikus hirmus" veidi naljakas :D tuttav aga tagant järele naljakas :) aga eks paari aasta pärast saad sellest isegi aru :) proovi aktiivse kolmeaastase kutiga kuskil kohvikus oma toit lõpuni süüa :D eks me kõik arvasime kunagi, et beebiiga on raske...usu mind ei oleeee :D kahe-kolmeaastased on ühed keerulisemad väikesed kaaslased :)
  Teie maakodu (varsti päriskodu) on väga teie nägu ja tegu! 👍

  ReplyDelete
  Replies
  1. Seda ma usun, et on raskem :D absoluutselt. Ja ma tegelt ei arvagi, et beebiga nii hirmus keeruline oleks. pigem ma süüdistan siin veel kogemuse puudumist ja teadmatust. Me ju alles nii verivärsked vanemad ja sellest ka sellised mõttekäigud.

   Kui tuleb kogemus, tuleb ka vilumus :) ihi

   aitähh!!

   Delete
 7. Su postitusega meenub see, kui minu kutt alles sündinud oli. Sündis 2.nov ja juba detsembri keskpaigas läksime kahekesti poisiga Saksamaale oma õele külla, laps oli kõigest üks kuu vana ja siis oli ka kohutav närv sees, et mis saab siis kui.. Ja mis ma teen lennukis, siis kui.. Jne. Lõppkokkuvõtteks käitus pisike nagu tõeline härra. Magas, uudistas ja lennukis vajas vaid korra süüa ning magas edasi. Peale seda kadus ka hirm ära, pikema jalutuskäigu voi kuhugile mineku ees. Eks vahel kui laps nutma hakkas, sain ikka meie rahvale omaste pilkude osaliseks, aga lõpuks lihtsalt vältisin neid :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oooo, nii tubli :) julge ettevõtmine! Aga nii peabki..

   Delete
 8. Pisikesed on lihtsalt imearmsad! Me alustasime korvtornist ja stangedest :) Veidi hiljem saime torud, mis on ühest küljest seina küljes ja teisest küljest korvtorni seina küljes (sellel on laminaadist karkass nüüd ümber).

  ReplyDelete
 9. Olen kuulnud, et viljandis pidin päris hea taaskasutus keskus mööblile olema, äkki saate sealt midagi vägevat. Neid kappe annab päris hästi värvida ka 😊

  ReplyDelete
 10. Meil oli ka mehega sama blond hetk. Ostsime pliidi ja juhtmeid pole ju kaasas. Saime ka õnneks vanalt pliidilt juhtmed ja tuli ka veits elektrikut mängida. 😀

  ReplyDelete
 11. Minul ka uues kodus polnud kohe uue garderoobi tellimise võimalust. Ostsin kasutatuna suure hulga korvi lahendusi https://www.baumax.ee/media/catalog/product/cache/1/image/650x650/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/k/o/korvriiul_1040mm_valge.jpg
  Nendesse on ülihea asju paigutada, näeb ära kus mis asub ning lisaks kunagi hiljem kui garderoob olemas, saab seal ka edasi kasuatad.
  Lisaks ostsin kaks stanget kuhu sai ka asju riputada. Asjad siis seisid tühjas toas esialgu aga visuaalselt nägid korrektsed välja, mitte polnud kastides jne.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meil ka on kaks stanget õnneks olemas :)

   Delete
 12. Teie toimetusi on ikka nii põnev alati lugeda.
  Jäi silma kapi sisu paigus. Me kasutasime suvilas plastik karpide/korvide süsteemi mis on hästi mugav ja mahutab rohkelt asju ja samuti leiab soovitud asjad kiiresti üles.( https://www.pinterest.com/pin/535506211926399216/ ) - umbes midagi sellist.
  Absoluutselt mitte paha pärast ja saan ka aru et te pole veel lõplikult sisse kolinud ega midagi ja inimesed on harjunud erinevate asjadega jne, lihtsalt väike nipp kuidas asju paigutada nt ;)
  Muidu hoian alati blogil silma peal ja nii tore et teil kõik nii sujuvalt liigub :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. ihii, aitähh!

   Jaaa, kindlasti. Meil isegi on on neid olemas kaaa. Need lihtsalt veel praeguses korteris kasutuses :)

   Delete
 13. Kõrgemäe talu pole minu elukohast väga kaugel, ma olen hästi tihe jalutaja, laps on mul muidugi suurem juba 26ndal saab 1aastaseks kuid see-eest on vanker siiani temajaoks pühakoht, mujal ei maga :/ Teinekord kui siinkandis pikemale ringile plaanis minna võin seltsiliseks tulla :)

  ReplyDelete
 14. Sinu kutt niigi hea magaja. Minu päev vanem kutt pole kunagi 3-4-tunnist und teinud. 2 tundi on max ja sedagi heal juhul korra päeva jooksul + öised uned. Enamused uned on 10-30 minutised powernapid. Seetõttu näevad meie jalutuskäigud/asjaajamised välja nagu oleks me vankri õue jalutama toonud 😄 Kutt on õnnelik vaid minu õlal/rinna otsas.. Vahepeal veidi raske on, kuid suudan rahulikuks jääda ja kui see on see, mida ta praegusel hetkel vajab, siis olen talle valmis seda pakkuma. 😊
  Kui mees kõrval, siis muidugi kergem. Mugavam ikka, kui tema saab vankrit lükata ja kutt minu õlal magab või käigu pealt toidan. 😊

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kõik päevad pole vennad.. Ka meil on kutt vahel 5-7h jutti üleval ja uned 30-50 min pikad max :) meil kodus olles magab ka pikalt ainult minu rinnal pmst. Pesas magav ca 1h kaupa. Vahel 2 :)

   Delete
  2. Peamine on meeles pidada, et see kõik on ajutine :)

   Delete
 15. Oi kui tuttav on see hirm on! Nüüd tagantjärelele on endal ka naljakas, aga mina jalutasin ka esimesed nädalad ainult ümber kodu ja olin nii-nii uhke kui julgesin lõpuks kesklinna minna :) nüüd on laps 1.5a ja vot hetkel isegi ei mõtle enam kohvikutele, haha :D beebiga on tõesti mõnus ja lihtne, pluss ta ei jookse eest ära :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eks ta nii on :) Kõik tundmatu tundub alguses hirmus :)

   Delete
 16. Ma ei ole väga pikaaegne lugeja ning ei tea teie maja kohta palju. Kas teie maja ongi suvilaks ehitatud või see oli lihtsalt teie jaoks suvila? Kas teil oli see juba soojustatud, tegite seda ise, või tuleb see teekond alles ette võtta? Olen jälginud müügikuulutusi ja silmanud päris armsaid majakesi, mis suvilaks ehitatud, aga sobiksid peale soojustamist plaani järgi ka väga hästi aastaringselt sees elamiseks. Ma olen lugenud, et nii mõnedki on ostnud suvila endale elamiseks ja selle ära soojutanud - huvitav kas see on ka rahaliselt mõttekas või läheb liiga kalliks?

  Aga mulle hakkas silma see, et lagi ka laudisega 'tuleb katta', mul tekib sellistes ruumides alati saunas olemise tunne :D.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Maja on aastaringi elamiseks sobilik.. Oli juba enne, kui ostsime :)

   Delete
 17. Ise kolisime ka mehega maamajja, remont hetkel pooleli. Köögi-elutoa saime korda, kuid palju veel teha. Kuid su köögi before-after pilte vaadata, siis saab motivatsiooni juurde, et remont siiski lõpetada :)

  Edu teile! :)

  ReplyDelete
 18. Pliitidel pole juhtmeid kaasas, kuna osad inimesed soovivad panna pliidi tööstusvoolu peale. Ja juhtmed on erineva paksusega...

  ReplyDelete
 19. Eks see ülemõtlemine käib kahjuks jah laste kasvatamise juurde..vähemalt minul.
  Minu jaoks oli peale teise lapse sündi kõige suurem katsumus talvel lapsed ühel ajal riidesse ja välja saada :D Oi milliseks kangelaseks ma end peale esimest jalutuskäiku pidasin :D

  ReplyDelete
 20. Kas Kristo peab siis oma jalkatrennidest loobuma või olete Viljandist ka midagi leidnud? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Veel pole otsinud, aga usun, et seal kaa ikka on trenne :)

   Delete
 21. Kuidas sõbrad, pere ja teised Teie kolimisse suhtuvad muidu? Jah, eks kindlasti enamus teeb head nägu aga kas on ka neid, kes maha laidavad miskipärast? :D

  ReplyDelete
 22. Mul oleks täitsa tasuta ära anda Viljandi maakonnas pruunid liuguksed, ei ole küll kõige uuemad aga endiselt korralikud. Ja sees on meil endal hetkel riiulid mille võiksin ka tasuta kaasa anda. Ainult maha võtma ja ära vedama peaksite ise. :)
  Kui huvi, kirjuta Annalizakruus@gmail.com :)

  ReplyDelete
 23. Tere Triinu.
  Kappide ja muude vajalike asjadega kahjuks aidata ei oska, aga ühte soovitust või jagada küll.
  Kuna soovite boilerit vahetada, siis soovitan panna kahesüsteemilist boilerit. Kui kütad katelt siis soojeneb vesi ka boileris, ja suvel kui kütte perriood on lõppenud, siis saate boileril juhtme seina panna nagu kõige tavalisem boiler.
  Kindlasti enne konsulteerige kas teie katlale ja kogu süsteemile selline lahendus sobib.

  ReplyDelete
 24. Kuidas sellise tulemuse seintel saavutasite? Millega vana lakki eemaldada, millega üle teha? Oleks soov täpselt samasugusel aluspinnal saavutada samasugust heledamat tulemust, kuid ei suuda otsustada, millega oleks kõige mõistlikum/soodsam/kergem vana lakki eemaldada?

  Tänades

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lakki saab eemaldada lihvimise teel. Saab ka keemiaga, aga see kui kulukaks läheb, sõltub laki kihi paksusest.

   Delete
  2. meil töötlemata puit all :)

   Delete
 25. Mul on kindel plaan nii meie tuppa kui tulevikus laste tuppa ise ehitada riidekapid-garderoobid. Liimpuite on igas möödus, valida sellised, et saagimist liialt poleks. Sisuliselt pole palju erinev, kui riiuli tegemine, lihtsalt plaatide sättimist rohkem, et mahutada riputuskohad ja korvsüsteemid :) arvutasin, et kokku läheks ca 100€ :) ette kavatsen panna kardinad.

  ReplyDelete
 26. Oh, lihvida on jubeeee palju (kõik toad). Ja lakiga pole kokku ka hoitud. :(

  ReplyDelete
 27. Hei! Mis teie korterist edasi saab?
  Palju hetkel korteris üüri maksate?

  ReplyDelete
 28. Eks see kodust kaugemale minek nõuab jah esiti veidikene eneseületust. Mul juhtus korra nii, et pidin oma last mitu km koju tassima teise käega vankrit lükates, kuna ta ärkas üles ja enam magama ei jäänud. Võtsin ta vahepeal sülle, aga vankrisse pannes ta lihtsalt röökis ja muud ei jäänudki üle. Sellest korrast peale hakkasin alati vankris kandelina või kõhukotti kaasas kandma. Kuna lapsele seal meeldis, siis see võttis pinge maha. Teadsin, et vähemalt saan ta siis enda külge panna.
  Soovitan ka lapsekandmisega sõprust teha. FB on ka vastav grupp olemas. Seal on väga tublid nõuandjad selles osas ja väga sõbralik õhkkond.

  ReplyDelete
 29. Oeh, ma ei jaksa ära oodata, millal Te siia kolite. Olen vist koguaeg külas Teil :)

  ReplyDelete
 30. Ma kuskilt midagi maha maganud? Tahtsite ju kohta maha müüa? Mitte midagi ei saa aru ��

  ReplyDelete
  Replies
  1. alles paar postitust tagasi kirjutasin sellest : http://www.costany.ee/2017/06/lugu-sellest-kuidas-me-peaaegu-oma.html

   Delete
 31. Ma ei suuda enam niisama su pilte vaadata.. su paari kuusel lapsel pole mitte kunagi peas mütsi!!!! Kui sa väljas oled just!!! Tegelt ka ? Seni kuni lõge on lahti PEAB olema lapsel õues müts(või mingigi peakate) peas. Palun ära vii ilma peakatteta enan last välja . Jah. Ka vankris olles peab olema peas,et tuul ligi ei pääseks

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mu lapsel ongi praktiliselt ALATI õues müts peas. Mõne üksiku erandiga ja siis on tegemist tuulevaikse ja väga sooja ilmaga. Jälgin alati ka seda, et päike lagipähe ei paistaks. Mitte kunagi* on ikka liialdus. Peaksid pilte tähelepanelikumalt vaatama. Konkreetsed pildid on ju tehtud siseruumides ja seal tõesti ei pane ma lapsele mütsi pähe. Vankris ma süda suvel tõesti lapsele mütsi ei pane. Seal on ju 0 tuult ja megaa soe. Oled sa kunagi kraadiklaasiga mõõtnud? Seal on soojem kui toas!

   Kui niisama oleme õues, siis on alati mütsike peas :) Veelkord.. Mõne üksiku erandiga.

   Delete
 32. Lapsel ei ole välja arenenud soojusregulatsioon, tema keha ei oska hästi temperatuuri jaotada. Pea kaudu kaotab keha kiiresti soojust ja laps võib ainuüksi sellest, et tal ei ole mütsi peas, külmetuda.

  Ja veel. Väljaarenemata soojusregulatsioon tähendab ka seda, et lapse keha ei suuda piisavalt reageerida välisele kuumusele. Kui sooja ilmaga pole lapse pea kaetud, kuumeneb pea liiga kiiresti ning võib tekkida ülekuumenemine. Samuti võib tekkida ülekuumenemine, kui lapsel on peas müts, mis ei lase õhku läbi.
  Ei ole eelmine kommenteerija aga kuna just ise sain ka lapse ja sain arstilt korraliku peapesu, kui perearsti keskuses lapses mütsi peas polnud (nimelt olevat seal konditsioneer) siis pidas mulle pika loengu sellest miks peaks esimesed pool aastat laps soovituslikult ka siseruumis viibides õhem mütsike peas olema.
  minu enda jaoks on ka imelik et lapsel ju ebamugav toas mütsiga aga samas kui hakkasin lugema netist selle kohta siis saab päris palju infot sellekohta et tegelikult ka just soojaga ja tuulevaikses peaks müts peas olema.
  Keeruline see elu väikse lapsega.
  Aga teile Triinu palju edu pisikesega. ta nii nunnu.

  ReplyDelete