Monday, July 17, 2017

Ettevalmistused kolimiseks - Kõrgemäe, siit me tuleme!

Kristo tõi üks päev lilli.. Pani ikka korraks põsed õhetama küll ♡

Nonii.. Jäänud on kõigest kolm nädalat ja me lähemegi Kõrgemäele elama. Uskumatu, kui kiiresti aeg lennanud on. Ühtepidi on nii palju veel teha, et kõik meie kolimiseks valmis oleks, aga teisest küljest ei jõua sinna minekut juba ära oodata. Meie jaoks on kontrast selles mõttes väga suur, et meie üürikorter on imepisike - 40m2 ja meid on ju palju. Kolm loomakest, mina, Kristo ja Kris. Majas hakkab meil nii mõnusalt palju ruumi olema. See praegune ruumipuudus on olnud natukene ahistav.. Just lapsega ma mõtlen. Vankrid, hällid, kiiged, pesurestid võtavad nii palju ruumi, et kõnniks nagu laburindis. 10.08 on see päev, kui anname võtmed üürileandjale üle. Paljud Teie seast on korteri vastu huvi tundnud, kuid omaniku soov on siin enne korrastada ja (ilmselt kõrgema üürihinnaga) sügisel kinnisvaraportaali paisata. 

Enne kui ma postituse juurde lähen, siis ma tahaks teid lihtsalt kogu toetuse, nõu ja armsate kirjade/kommentaaride eest tänada. Need on nii motiveerivad ja väga lahe on läbi nende ka teid tundma õppida. Ma olen tänu sellele lausa paar väga head sõbrannat ja vestluskaaslast leidnud. Maru äge ikka!

Aga ettevalmistustest kolimiseks siis.. Hetkel on nii, et valmis on saanud köök. No kasutamiseks valmis ma mõtlen. Suuremad värvimise tööd on tehtud ja uus pliit paigas. Nagu ma eelmises postituses mainisin, siis tegelikult on meil kenasti korda tehtud puupliit ka, aga seda on suvel nadi kasutada. Hirmus palavaks läheb see olemine seal. Seetõttu ostsime soojemaks perioodiks ja kiiremaks kasutamiseks ka tavalise elektripliidi. Köögis on puudu veel lagi, kapp pottide/pannide jaoks ja ventilatsioon. Meil oleks vaja pliidi kohale elektriga töötavat imurit ja toru viia fassaadi kaudu õue. Õnneks on köögis aken ja esialgu saame seda kasutada (nagu ka siiani teinud oleme). Lisaks oleks vaja kardinapuu kõrgemale tõsta ja kardin parajaks teha.  Tegin telefoniga paar pilti, et teile ka näidata. 

Köök nüüd:


Köök enne: 


Võrdlusfotodel on kontrast ikka päris suur. Enne pilt oleks nagu saunast tehtud!? Kuna me oleme tõõõõesti minimaalsete vahenditega praeguse tulemuse saavutanud, siis on endal natukene uhke tunne ka. Köök on juba täitsa meie endi nägu. Seinad peitsisin üle täiesti tavalise valge peitsiga (2 kihti) - ca 15€ purk (ei lihvinud enne, kuna seinas oli töötlemata puit), kapid on üle värvitud valge universaalse mööblivärviga (8€ purk). Ülemised riiulid saime Kristo vanematelt, kes hiljaaegu oma kodus remonti tegid. Ostetud on nad kunagi Ikeast. Kapinupud maksid bauhofis 2,80 eur - 2tk. Uus valge lamp 32€ decorast. Lisaks on kappidele sisse tehtud nüüd riiulid ja ära vajavad veel vahetamist pistikupesa ja lüliti. Ostsime vähe kaasaegsemad, kandilisemad ja puhtad. Eelmised on aegu näinud. Uus pistikupesa oli vist 4€ ja lüliti 3€? Bauhofis siis. Köögi teine külg vajab muidugi päris palju kõpitsemist. Pliit ja soojamüür said talvel meie poolt juba korda tehtud, aga ülejäänu.. Esiteks on vaja uks üle peitsida, ukse kõrval olev sein üle krohvida ja mul ausalt öeldes ei ole õrna aimugi, mida selle korstna ja allumiiniumist toruga teha. Need on eelmise omaniku poolt pandud. Milline vedamine muidugi, et majal uued moodulkorstnad on, aga praegune "konstruktsioon" näeb lihtsalt natukene nukker välja. Ideid? 


Siin pildil on näha veel pooleli olev köök - nö vahepealne etapp, kus on veel vana pliit, riiulid puuduvad, kapid on valgeks värvimata (siin on ainult peitsi all) ja kapinupud ka veel vanad. Aga see selleks. Siin pildil on näha ka meie sööginurk. Hetkel on laua ümber Tibult saadud ajutised toolid. Need on sellised hirmus õrnakesed ja nadid. Tahaksime siia saada nelja valget tooli. Minu poolest võivad need kasvõi taburetid olla, mille sobivat värvi saaksime võõbata. Või mõned vanad toolid, millele uus elu anda. Lihtsalt need konkreetsed mustad toolid on hirmus robustsed seal ja eriti raskust ka ei kannata. 

Mu enda suureks lemmikuks detailiks on see söögilaua kohal olev küünaldest "laelamp". Sellega saab tuppa nii romantilise ja hubase valguse. Leidsin selle kunagi prismast ja kahjuks pole rohkem selliseid näinud kuskil.


Eelmises postituses rääkisin ka sellest, et meil ei ole Kõrgemäel mitte ühtegi kappi, kuhu riideid/voodipesu/rätikuid mahutada. Peale mõningat kaalumist otsustasime, et ehitame selle ise. Nii saame odavama raha eest täpselt enda vajadustele sobiva lahenduse. Vaatasime läbi kõik "ostan-müün" grupid, et leida midagi kasutatult, kuid tulutult. Ühtegi sobivat ei leidunud. Ka mitte midagi sellist, mida ise korda annaks teha (või olid need liiga kallid). Lisaks vaatasime läbi ka kõik netipoed nagu kaup24, shoppa.ee jne. Seal küll oli sama raha eest kappe, aga nende sisud olid jumala mõttetud. Leidus isegi paar ilusamat ja suurt peegelustega kappi, aga kui seal sees on ainult üks stange ja kolm sahtlit, siis ei ole see üldse praktiline. Lisaks olid paljude kappide sahtlid/vaheuksed tehtud õhkusest papp-plaadist/vineerist ja need lähevad üsna ruttu raskuse all katki. Veel enam arvestades seda, et meil on piinlikult palju asju. Kõik materjalid läksid kokku maksma umbes täpselt 280 eurot (koos kõikide kruvide ja kinnitustega). Seda siis 2,8m pikkuse ja 50cm sügavuse kapi ehitamiseks. Kristo on õnneks selline kuldsete kätega mees ja teadis väga täpselt mida ja kui palju vaja läheb. Hetkel on tal pool tööd tehtud ja kapp peaks järgmise nädalavahetusega valmis saama. Me otsustasime uksi mitte osta vaid paigaldame hoopis trossi ja sellele sellise ilusa lendleva valge kardina. See lahendus tundus meile kõige ilusam, mõistlikum ja muidugi ka soodsam.


Sinna paremale tulevad vähe kitsamad riiulid. Riiete riputamiseks saime torud tegelikult ühelt vanalt stangelt, mis meil kunagi varasemalt JYSK-ist ostetud oli. Pidime juurde ostma vaid kinnituseks vajalikud otsad.  Trossi paigaldab Kristo ikka päris lae alla, nii saab ka ülemist puidust lauda panipaigana kasutada (no näiteks mingid trennis käimise matid vms ära paigutada). Riiulite ja põranda vahelist ala, saab kasutada jalanõude hoiustamiseks näiteks. Kristo on igaljuhul nii tubli töö ära teinud ja ma olen super, super rahul. Ma ise ei salli üldse neid võredest sahtlite torne, mis hirmus paljudes garderoobide lahendustes sees on. Mulle ei meeldi, kui mu sokid või rinnahoidja paelad sealt läbi ripuvad/kukuvad. Aga eks see on täiesti maitse asi.. Meil pesu jaoks on täitsa eraldi pisike valge kummut toa teises nurgas. Garderoobikapis eelistan lihtsalt riiuleid. Aga eks ma lõplikust tulemusest teen ka kindlasti pildi ja näitan Teile ka. 

Ega mul hetkel rohkem lisada polegi. Kas ma juba mainisin, et ma olen nii elevil ja ei jõua kolimist ära oodatagi? ☺

85 comments:

 1. Miks just trossi kardina jaoks kapile ette? On olemas selliseid peenikesi siine, mis panedki lakke ja kardina sinna jooksma :) näiteks :P

  ReplyDelete
  Replies
  1. ei oskagi öelda. Tross maksis vaid eurokese? :))

   Delete
  2. 3,20m siin maksab 5eur. Pole ju palju.

   Delete
 2. Oh, see riidekapp on ikka väga hästi välja kukkunud :) Endal läheb ka uut vaja ning selline lahendus meeldib mulle väga 😍
  Mu vend ka ehitab endale maja ning jääb ka moodulkorsten tuppa nähtavale kohale. Tema värvib selle üle ning pidi peale panema siseviimistluses kasutatavad nö telliskivi imiteerivad plaadid(ei tea, kuidas neid kutsutakse 😂). Mitte üleni täis, vaid lihtsalt ebasümmeetriliselt natuke siia-sinna :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitähhh :)

   Hmmm, see ka variant jaa. Huvitav, millise värviga seda värvida tohib?

   Delete
  2. Ei oska öeldagi. Samas ega see korsten kuumaks ei lähe, et talle peakd mingi kuumuskindla värvi peale tõmbama. Kui vend valmis saab, võin pildi saata :)

   Delete
  3. Mu värvidega igapäevaselt tööl tegelev mees ütles, et kõige tavalisem seinavärv sobib, pole midagi erilist vaja. Eriliselt kuumaks see ei lähe ja 80-90 kraadi kannatab iga värv.

   Delete
 3. Hei!
  Teie väikesel perel on valmimas väga armas ja hubane kodu. :)
  Ka minu kodu köögis elab üks alumiinium toru (küll kõvasti väiksem), aga saime selle edukalt peidetud / muudetud sisustuselemendiks. Nimelt ostis härra paksemat naturaalset köit ja keris selle tihedalt ümber toru, kinnituskohad jättis seina poole peitu. Värvuselt sobib kenasti köögiga kokku ning kuna ka mujal köögis on kasutusel mõned köied, on üldmulje igati mõnus ja kena. :)

  ReplyDelete
 4. Elukas õhtul tuleb, siis uurin, mida selle toruga oleks võimalik peale hakata.

  Minu meelest on see maailma parim otsus, mis te tegite. Pisikeses linnas ja oma majas lapsi kasvatada on ideaalne. Minu jaoks on Tartu see linn, mis jubedalt hingelähedane. Laste pärast jäime Võrru ja otsime siia maja. Vaikne,turvaline. Kõik teavad kõiki ja tean, et lastel hoitakse silma peal. Eks ole ka oma vead, aga nende pärast olen nõus ohverdama.

  Edu teile. Katsun silma peal hoida ja ehitusel nõuga abiks olla, kui tarvis 😊

  ReplyDelete
 5. Meil on samasugune moodulkorsten ja kavatseme selle üle krohvida nii, et jääks natuke konarlik mitte sile ja hiljem valgeks värvida. Korstna kõrval on meil ka selline sein juba tehtud ja vannitoa kaks seina on ka sellise lahenduse saanud :)
  Väga armas ja hubane mulje on tõesti. Jõudu ja jaksu! :)

  ReplyDelete
 6. Soovitan samuti garderoobikapi ette siinil jooksvad kardinad kinnitada. Tross võib jääda vedel ja kuna kapil on laiust päris palju, siis peab vahepealt lisaks toestama. Siinil saab kardinat ühele ja teisele poole liigutada väga kergelt, mida trossi puhul nii lihtne teha ei oleks.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ei teagi, kuidas ma ise selle peale ei tulnud.. Palju sellised siinid huvitav maksavad? On neil mingi standard mõõt või saab nö custom suurust ka?

   Delete
  2. Sunorekist ostsime 3m laia koos konksude jnejne asjadega kokku u 30 eur äkki

   Delete
  3. Meil on üürikas samuti siinil jooksvad kardinad 'kapil' ees. Omapärane lahendus, aga mitte just kõige praktilisem. Ise 'kapi' ehitamine on hea idee, sest ruumi saab kasutada seinast seinani ja laest põrandani. Kasutan kunagi kindlasti seda lahendust oma päris kodus ka, aga ette saavad siis liuguksed, kuna hooldus ja käsitlemine on mugavam ning asjad on päriselt kapi sees, kardin nagu ei ole see õige uks ikka.

   Delete
  4. meie enda omad ostsime espakist. Hinda kahjuks ei mäleta. Aga on palju erinevaid pikkuseid ja värve pakkuda ;) Uurige :)

   Delete
  5. Mina ostin endale Bauhofist plastiksiini, 3,5 meetrine oli seal paar eurikut. Nad vist erimõõdus ei tee, aga neid on hõlbus ise vajadusel lühemaks võtta, mina lõikasin ka enda omalt jupi maha :)

   Siiniga on palju mugavam selle kardinaga toimetada, ma ise ehitasin ka endale sellise kardinaga salapeiduka kola jaoks.

   Delete
  6. Oleks samuti Viljandi Sunorekki pakkunud. Seal on erinevad alumiiniumsiinid ja saab täpselt millimeetri järgi sobiva siini tellida + saab värvi valida. Endale tundub alumiiniumsiin töökindlam, kui plastiksiin ja silmale ilusam vaadata. Ja kunagi hiljem saab vajadusel uksed ette tellida. Mina igatahes kahe käega siini+kardina lahenduse poolt, saab kindlasti omapärasem ja isegi hubasem.

   Delete
 7. Kui me suurt garderoobi vajasime, siis arvutasin ka täpselt välja mis hinnaga ise tehes ja ehituspoest ostes saaks, aga kuna küsisin ka hinnapakkumisi, siis Netiuksest sain isegi soodsamalt! Saab ka tellida ainult sisu :) Ma ise eelistasin ka riiuleid+paar stanget ja ise ka imestasin, et tellides odavamalt sain :P

  ReplyDelete
 8. Kas kôik Su kleidid, jakid ja Kristo särgid mahuvad sellele torupinnale ära? Muidu väga tublid, et ise teete, me oleme ka oma kodus palju ise meisterdanud ja asjadel on ikka hoopis teine mekk juures.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul on kleitidel eraldi stange :) Kristo asjadele on ülemine toru ja minu jakid on juba alumisel rippumas.
   Aitähh!

   Delete
 9. Kusjuures ma arvutasin välja kui endal vaja läks, siis Netiuksest tellidest sain odavamalt kui ise tehes ja materjali ostes ;)
  Usun et trossil jääb paremini jooksma kardin, sest odavamel siinidel ei taha kardin eriti hästi liikuda!

  ReplyDelete
 10. Ma ei tea kas oled kuulnud, aga Viljandis on taaskasutuskeskus SAHTEL, koduleht: www.sahtel.net. Ise käisin küll ilmatuma ammu seal, kui nad veel kaubamaja hoovil väikses rohelises majas olid, kuid siis oli seal küll päris head kauba ääretult mõistlike hindadega. Tuli see koht just seoses puuduolevate toolidega meelde. Ehk leiate just sealt need puuduolevad söögilauatoolid oma mõnusasse koju :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kindlasti làhen liilun! Aitähh 😊😊

   Delete
  2. See Sahtel, mis müüb mööblit asub nüüd Reinu teel Bauhofi kõrval. Linnas Centrumi parkla juures on riideid müüv Sahtel.

   Delete
 11. Oii oma elamisse ja veel suuremasse saada on mõnus! Me hetkel 5si 41ruuduses korteris, kõige pisem ainult 1kuune. Ja tõesti kitsas, hingamisruumu ega midagi pole. :/

  ReplyDelete
 12. Kas sa sellises poes nagu Sõbralt Sõbrale oled käinud? Sealt võib vahel toredat mööblit leida: https://sobraltsobrale.ee/kauplused/

  Üks on Viljandis Kauba tänaval*

  ReplyDelete
  Replies
  1. Olen siin tallinnas uudistanud küll, kuid pole hetkel kahjuks veel midagi leidnud 🙁

   Delete
 13. Kõik on imeilus! Ostke ja paigaldage köögi tööpinna seina mingisugune (pleksi)klaas vms, mida on puidust kergem puhastada. Ülikiirelt võidub ära see osa köögist ja puitlaudist naljalt välja ju ei vaheta. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meil see tööpinna vahel olev ala on lakitud, et saaks lapiga pesta 😊💦

   Delete
 14. Mul oleks võibolla jagada kaks tooli, rauast 😀 seljatugi ülevalt ümas, istumisplaat samuti ümmargune. Vajavad veidi "ravi".
  Istumisplaadilt veidi värvi võimisiganes see seal peal on, on lahti. Ülejäänud raua osa saab ära värvida ;)
  Kui on huvi, anna märku. ☺

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oii, nii lahke sinust! Aga me sooviks puidust toole ideaalis :) ja nelja ühesugust

   Delete
  2. Ma täna nägin üht müügikuulutust, saatsin sulle lingi postlasti, aga ma ei suuda meenutada, mis materjalist toolid olid 😁

   Delete
 15. Kas väikelapsed sellisest kapist asju välja ei kisu?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sorry aga mina ei remondiks eluski kodu nii mõeldes. Kaua laps ikka väike on?? Mina elan seal vb oma 60 aastat! Lapsi on vaja ikka valvata ja jälgida, mitte ehitada lastekindlat sisustust

   Delete
  2. Tead, lapsed leiavad alati võimaluse igalt poolt asju välja kiskuda. Meil on ka ise ehitatud garderoob, liugustega ja poiss mõnusalt sõtkub nende ustega ja kisub riiulitest vahel asju välja...samamoodi magamistoas riidekapiga, nüüd on nii pikaks kaavanud juba, et ulatab uksi lahti tõmbama ja saab kapis sobrada. Nii et jah, ei ole mõtet nii hullult kõike lastekindlaks mõelda ja teha.

   Delete
  3. Ma pigem mõtleks seda, et liuguksed tõmbad lapiga üle, aga kardinaid pead päris tihti pesema, kuna lapsed trööpavad korralikult ja tegelikult on see palju tüütum.

   Delete
  4. Liuguksed ei mahu meie eelarvesse hetkel ja sinnani on väga palju aega. Never ei tea mis meie mõtted siis on, kui kutt juba kapist asju välja peaks kiskuma :)

   Delete
  5. :D mis häda kõigil selle asjade välja kiskumisega on? meil pole üldse veel garderoobi, asjad on stangel, kummutis ja suvalistes kastides/korvides. Tütar on 2a ja väga asjalikult käib kisub kõike välja ja sätib ise tagasi. Tore mäng ju!

   Delete
 16. Nii ilus 👍
  Meil ka selline korstnateema kodus ja pole ka siiani mõelnud midagi välja - ehk saan ka mõne hea idee 🤗
  Alles rääksid, et niikaua aega veel kolimiseni ja juba ongi see kohe käes. Vahva, ma juba ootan.

  ReplyDelete
 17. ma soovitaks sinna paremale veel ühe toru ja siis alla ja üles riiulid, väljatõmmatav püksipuu on ka täitsa mõnus asi (kuna nõks kallim, siis ei pea ju kohe ostma)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meil pole vaja rohkem torusid. Just riiuleid! Torud on esikusse ka mõeldud :)

   Delete
 18. oh, ma tahaks seda jakkide/pintsakute torutäit endale :D

  Aga väga tublid olete :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hehehe, ma nats friik ja nendega :D pintsakutega siis

   Delete
  2. Kust nii palju ilusaid pintsakuid leida võib? :)

   Delete
 19. Mina mätsiks selle toru kokku paberkrohviga ja pärast värviks üle mis iganes tooniga sooviks. Paberkrohvi teen munakarpidest 😁 munareste paluks sõpradel aidata juurde koguda koguda ja tapeediliim ei maksa poes peaaegu midagi.

  ReplyDelete
 20. igaks juhuks hoiatan, et sellise lahtise kapiga võivad koid kergesti tekkida. pakkige villased asjad hoolega ära.
  üks vanainimene

  ReplyDelete
  Replies
  1. Siiani pole meil seal õnnneks koidega probleeme olnud ja riided on olnud senini lahtiselt JYSKI-st pärit stangel :)

   Delete
 21. Tohutult ilus kodu juba praegu! Nii meeldivad need puhtad toonid ja avarus. Teete head asja :)
  Tahaks isegi osata sellist kappi ehitada :D

  ReplyDelete
 22. Garderoobkapi ehitamiseks müüakse väljatõmmatavaid korve ja siine ja absoluutselt kõike-kõike K-Rautas. Saaks minu meelest oluliselt mugavama lahenduse kui selline liimpuidust riiulisüsteem. On endal läbi tehtud see iseehitatud riiulitega variant ja enam ei tahaks, laste kõrvalt kiire eluga ikka selline põhjalikult läbimõeldud lahendus ikka oluliselt mugavam. Pluss uksed. Kindlasti uksed. Tolm, pesu peale magama tikkuvad loomad, vahepeal on lapsel see vanus, kus kapist kõike välja tuuseldab... Oluliselt vähem närvikulu, kui uksed ees on.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vot nagu ma just postituses kirjutasin, sii smulle üldseeee ei meeldi need väljatõmmatavad korvid. Meil on hetkel ka garderoobis ja no täielik nuhtlus mu meelest. Minu sokid on koguaeg teistesse korvidesse kukkunud. Rinnahoidja paelad ripuvad ühest korvist teise alla ja jäävad kinni :/

   Eks see on maitse asi. Uste jaoks ei jätku meil lihtsalt hetkel eelarves ruumi. Loomad kapis ei tuuselda, meil on praegugi lahtine garderoob siin üürikas. Sinnani kui laps nii vana on, et sealt asju kiskuda võib veel palju asju muutuda. Senikaua on see ju väga ok lahendus, kuni vahendeid jälle tekib.

   Delete
 23. Soovitaks ka kööki selle moodulkorstna kohapeale nt kindakrohvi tehnikat (kui ei tea, mis see on, siis sõber google aitab ;) ). Kapi osas olen nõus, et kui pole tahtmist neid kallimaid siine osta, siis need plastikust odavaid ei ole ka mõtet osta - vihastad end seaks kui kardinad ei jookse. Pigem juba siis tross, eeldusel, et see on pingutiga ikka? Alumisele põrandapinnale sinna riiulite alla paneksin ma hoopis mööda põrandat jooksvad sahtlid - palju mugavam asju võtta kui saad välja tõmmata, muidu peab koogutama sinna taha nurka. Muidu aga, tubli töö! :)

  ReplyDelete
 24. Hei! Meil jookseb korterist täpselt samasugune naabri moodulkorsten läbi, mis sai korraliku pahtlikihi ja värvi alla. See kõik on ilusti seadusega kooskõlas. Saaksite ka nt krohvida, jääb huvitav struktuurne pind. Aga super äge, et maale kolite ja nii põnev on teie ehitust-remonti jälgida! Ostsime eelmise aasta lõpus oma korteri ja nüüd käib elu ainult ehituse-remondi-sisekujundamise ümber. Minu jaoks on kõik see hirmus nauditav ja põnev! Teie perele palju ilusaid hetki uue eluetapi puhul! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitähhh! Palju jaksu sullegi Maali remondiga! :)

   Delete
 25. Oot kuidas te lahendasite selle, et Kristo jääb isapuhkusele? Kas emal ei ole mitte kohustuslik 140 päeva kodus olla ja siis saab isa puhkusele jääda.

  Endal lihtsalt ka plaan mees isapuhkusele jätta.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kas see ei olnud mitte 70p ikka? 😯

   Delete
  2. Isa saab jääda siis kui laps 70 päevane.

   Delete
  3. Jepp, siis jääbki :) ehk augustis

   Delete
 26. Mis sellest seniilsest vanemast naisterahvast sai?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma helistasin sots ametisse, aga nad ei saa midagi teha.. Nad hellasid sellele naisele ja küsisid luba, kas võivad tulla kontrollima, kuna kaebus on esitatud, aga kuna too ei lubanud, siis nii ongi. Nad ei tohi ilma naise nõusolekuta sinna nö "sisse murda" ja ravile/asutustesse sundida. Lähedasi ei ole, lapsi ei ole. On ainult õde sellel naisel, kes sama vana.

   Sots.ameti soovitus oli politseisse helistada, kui jälle juhtub ja siis politsei teavitab ise sots.ametit ja siis nad võivad juba iseseisvalt tegutseda (ilma isiku enda loata).

   Delete
  2. On ikka bürokraatia.

   Delete
 27. Siinidest..
  Käisin sunorekis ja nemad tegid hinna pakkumise. 4 suurt akent topelt siidid 280 eur.
  Läksin hoopis bauhofi , 2.5-3m siinid maksid midagi 10 eur tk.
  Lugesin, et siin kirjutatakse, et kardin ei jookse. Jookseb küll, pole kordagi probleemi olnud.

  ReplyDelete
 28. Su blogi lugedes tekib endal ka tahtmine kiiremas korras oma pesa valmis saada. Me alles pahteldame ja lihvime (õnneks lõpp paistab), aga vannituba on vaja täielikult teha, aga Vändra kandis ehitusmehed kõik hõivatud kuni detsembri lõpuni, aga sooviks ikka jõulud oma kodus veeta. Teiste töödega saame ise hakkama, mul ka mees kuldsete kätega :)

  Ah, tegin toreda avastuse siin, kui me oma pesakesse kolime (ehk see aasta) olete te ainult meist 20 minuti kaugusel autoga sõites :) Pole üldse väga kaugel.

  ReplyDelete
 29. Mul oli endal kunagi samasugune kapp magamistoas ja alguses panin ka trossi ja lendleva kardina, aga kuigi panin ôhukese kardina, siis ei püsinud tross ikkagi ilusti vastu lage ja lae ja trossi vahele vajus vahe, mis mind hirmsalt häiris. Õnneks leidsin, siis ehituspoest peenikesed siinid, kuhu kardin kinnitada. Plastmassist olid odavamad ja metallist veits kallimad, aga ehituspoemüüja ütles, et kergel kardinale peavad ka plastmassist hästi vastu ja kogemus näitas, et ta ei valetanud. Igatahes lôpplahendusena ostsin kaherealised siinid ning õmblesin kangast (tagumine oli mustriga kangas ja pealmine läbipaistev) sellised paneelid nagu oleks lükanduksed. Alla serva tegin tunneli, kuhu sisse panin puidust pulgad, et raskust lisaks ja sirgena seisaks ning nii sain endale imetoreda kapi, kus olid ees kangast lükanduksed :)

  ReplyDelete
 30. Seda purkidest valgustit sai eelmisel aastal Bauhofist.

  ReplyDelete
 31. Päris kena pesa teete, eks aega läheb aga asja saab... ja nagu piltidelt näha, siis tööd on veel palju enne uue talve saabumist, nagu laed jne. Ei saa märkimata jätta, milline koopia sa oma emast oled, no nii totaalselt oma ema nägu oled. Nagu noorem õde :)
  Usun et seda on sulle varemgi öeldud.

  ReplyDelete
 32. kust see köögilaud pärineb? nii armas pesa teil, väga meeldib :)

  ReplyDelete
 33. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 34. Hei. Mul pakkuda valge ōhupuhasti kööki. Tule vaid Murastesse jârgi ��

  ReplyDelete
 35. Hehe, mulle just meeldivad need korvtornid, sest siis ma näen, mis tagapool ka on. Sellistes suurtes riiulites kipuvad mul olema lihtsalt mingid riidepuntrad, mida siis peab vahepeal välja tõmbama, õige asja üles otsima ning siis uuesti riided tagasi toppima :D

  ReplyDelete
 36. Väga vahva vaadata ja kaasa elada!
  Meil on nii esikus kui magamistoas iseehitatud kapp. On stanged ja riiulid, magamistoas ka lisaks megasuurt sahtlit pesu jaoks (K-rautast).
  Omast kogemusest űtlen, et kitsad riiulid tundusid joonisel head, aga reaalselt ma kiskusin need siiski üsna kiirelt ùleùhe vãlja. Kui riiulites ladustada asju, mida tihemini kui kord kuus vaja, siis on mõistlikum jätta suuremad ja kõrgemad riiulivahed. Isegi kingakarbid on ju peres erinevate mõõtudega ja nende hoiustamine on praktilisem nö vabas ruumis, kui piiritletud sügavas riiulis.

  ReplyDelete
 37. Mu lemmikud on need Kõrgemäe postitused! Kui see pesa teil valmis saab, siis ootan kindlasti pilte või videot teie olemisest! Edu teile kõigis ettevõtmistes, supertublid olete!

  ReplyDelete
 38. Tere Triinu, otsisid vist sarnast lampi? Jäi omale ette ja ei saanud jagamata jätta :)

  https://mobile.kaup24.ee/et/aed-ja-lemmikloomad/aia--ja-ouevalgustid/riputatav-aiavalgusti?id=797415&mid=1032678

  ReplyDelete
 39. Täiesti teemaväline aga väga oluline küsimus :) Mis see valge kell sul käe peal on? Oled kirjutanud ajast kui valima hakkasid aga valitust vist mitte? Palun kirjuta mis kell see on ja kuidas rahul oled. Jalutan ise päevas 10-20km ja sooviks sellist väikest arvepidamist ka :) Mõnusat suve Sinu pisiperele :)

  ReplyDelete
 40. Ehk leiad soodsa tooli (küll vaid valikus taburetid) variandi siit: https://www.kutsekatooted.ee/pood/

  ReplyDelete
 41. Julge samm om kolida linnast maale. Eriti tänapäeval. Kolisin isegi 5 aastat tagasi Tallinnast Viljandisse. Alguse ehmatus asendus vaikselt teadmisega, et laate kasvatamiseks ongi väiksem koht igati hea ja mõnus. Suures linnas ei julgeks laat omapead õuegi lasta. Praeguseks on mul kaks pojakest, kohe kahene ja väiksem varati neljakuune. Ja ei kahetse kordagi, et see kolimine ette tuli. :) jõudu ja julgust sulle edaspidiseks ka!

  ReplyDelete
 42. Kas valmis kapist pole pilti? :)

  ReplyDelete