Sunday, June 25, 2017

Kris Stefan Epner - Kuidas kutt oma nime sai?


Kui üleeile üks armas blogilugeja meie juurest läbi astus ja me juba mõnda aega jutustanud olime, siis uuris ta, et ma võiksin kirjutada ka sellest, kuidas meie poja omale nime sai. Ma olin üsna üllatunud, et ma sellest juba kirjutanud ei ole? Kas tõesti? Ilmselt jäi see kuidagi idee tasandile kogemata, sest tegelikult oli see mul plaanis küll. Aga parem Hilja, kui Leida eksole? Ega meil mingit hullult diipi stoorit kogu selle asja taga ei ole, aga eks ta omaette lugu on ikka. Kuti nimeks sai siis Kris Stefan Epner. Miks?

Tegelikult oli meil nimi välja mõeldud juba sel hetkel, kui neljandat kuud alles rase olin. Me lihtsalt tahtsime enne nime välja hõikamist veenduda, et ta ikka seda nägu ka on. Seega ootasime sünnini. Omavahel kutsusime teda juba tegelikult nimepidi. Aga kõik sai alguse ühest autosõidust.. Me tegelikult olime teel Kõrgemäele, Viljandisse ja meil oli poolteist tundi vaja sisustada. Mõtlesime, et võiks huvi pärast ju igasuguseid erinevaid nimesid internetist uurida ja ehk ka midagi meie kutile välja mõelda. Lehitsesin telefonist siis erinevaid veebilehti, lugesin nimesid ette ja itsitasime/arutasime siis erinevate nimede peale. Eks alati on mingite nimedega huvitavaid seoseid ja nii sai üsna palju meenutusi omavahel jagatud. Kes tundis kunagi Rolandit, kes kõik onnid maha põletas ja kellel oli kunagi mõne Oliveriga kana kitkuda.. You get the point. Üks hetk jäi list nagu tahaplaanile ja jäime niisama arutama. Kuidagi jõudsime nimeni Kris - No tuletatud on ta tegelikult Kristo nimest. Mõlemile meile see hullult meeldis ja tundus selline "popi" poisi nimi. Meie tutvusringkonnas ei ole eriti selle nimelisi inimesi ka, seega tundus nagu suurepärane valik. Kuna nimi sai Kristo nimest tuletatud, siis mõtlesime, et võiks nagu mingi seos minuga ka olla.. Seetõttu otsustasime panna poisile kaks nime. Nagu minulgi. Ilma sidekriipsuta. Hakkasime mõtlema siis, mis oleks äge ja teistmoodi nimi Krisi kõrvale. Kahe nimega on see eelis ka, et palju väiksem on tõenäosus, et lasteaias/koolis sama nimega poiss satub olema ja kutt saab hiljem ise otsustada, kumb nimi talle rohkem meeldib. Mina näiteks olen väga rahul, et minul kaks nime on. Triinu ja Liis on eraldi päris populaarsed nimed ja nimekaime kohtab tihti. Samas minu nimi - Triinu Liis on oluliselt vähem populaarne. 

Kris Stefan 2-päevasena

Stefani valisime tegelikult seetõttu, et see lihtsalt väga meeldis meile mõlemile. Itsitasime pihku, et see on nagu eduka ärimehe nimi. Hea rahvusvaheline ka, hehe. Kokku kõlas nimi ka lahedalt ja teistmoodi. Nii see otsustatud saigi. Kui pisike Kris sündinud oli, siis olime oma otsuses kohe kindlad. See nimi jääb. Hüüdnimedena saame teda hüüda Krissuks või Steffiks näiteks. Vahva on see, et meie näiteks ühtegi sama nimega last ei tunne. Hetkel vähemalt.. Ja isegi kui tunneks, siis ei oma see tegelikult ju absoluutselt tähtsust ☺♡

Mille järgi Teie lapsed nime said? Kas nimi oli olemas juba enne sündi või otsustasite alles peale lapsele otsa vaatamist? Mis Teie lapse nimeks sai? Kas olete oma nime valikuga rahul?

62 comments:

 1. Väga ilus nimi.
  Endal veel lapsi ei ole, aga Kris meeldib mulle ka.

  ReplyDelete
 2. Minu lapse nimi on Kristofer ja kutsume Krissuks :) nimi oli väga varakult valmis valitud. Kuigi mehe tädi tütre lapse nimi sama siis see meid ei seganud.

  ReplyDelete
 3. Tuttava vanaema koera nimi oli Steffi :D

  ReplyDelete
 4. Minule isiklikult väga meeldib see nimi mis pisipoiss sai. Väga omapärane ja samas armas ka.Minu lapsed said nime minu algus tähe järgi. Lisandra ja Lisette. Kolmandale lapsele olime juba ammu nime välja mõelnud, no eks nende nime valimistega ongi selline asi, et nii palju ilusaid nimesid on ja seda sobiliku on raske valida. Aga sellegipoolest langetasime otsuse ja varsti varsti sündivale poisile saab nimeks Robin.

  ReplyDelete
 5. Väga lahe nime valik. Kui kunagi plaanite lapse ka ristida siis ristinimi ka juba olemas. :D

  Meil poisi nimeks Cris-Daniel. Tahtsinme Daniel algul panna aga kuna oli maru popp nimi siis kohe lihtsalt ei tahtnud Daniel panna, et siis aias/koolis oleks veel 7 Danielit peale tema :D

  Aga kutsume hellitavalt Krissuks :D

  ReplyDelete
 6. Teismelisest saati tahtsin lapsele Kris Robin nimeks panna, aga nüüd on mu 7kuune beebipoiss hoopis Kenert Pätrik :) kusjuures muutus nimevalik juba raseduse 5ndal kuul ja sellest hetkest kutsusin teda Kennuks. :D kaks nime oli kindel valik ja vähemalt üks neist pidi kindlasti algama K tähega - seda minu nime järgi. :) ja olen väga rahul, kuigi oleme ausad hüüdnimi Kennu on käigus 90% kordadest, siis tuleb Kenert ja väga harva kutsun teda Pätrikuks :)

  ReplyDelete
 7. Meie lapse nimi on Krismar, nime algus issi nimest Kristo ja nime lõpp minu nimest Marili 😊

  ReplyDelete
 8. Esimese lapsega oli mees kindel, et poisi nimi peab hakkama J-tähega. Küll pakkus ta Joosep ja Joonas jms, aga ma ei tahtnud sellist nime kuna õe nukk oli kunagi Joosep ja Joonas on üks paras pätt siinkandis, mina tahtsin kas Kevin või Robin, ei lõpetanud mees ka peale lapse sûndimist J-tähe jonni. Guugeldasin siis. Ja leidsime meile mõlemile meeldiva nime. Lapse nimeks sai siis Jan Kevin.
  Teise lapsega ei teadnud me pikalt mida tüdrukule nimeks panna, seekord aitas mu õde. Guugeldamisega. Kui jõudis nimeni Marjete- see oli nii "neeh" meile. Siis aga jõudis nimeni Melissa, see nimi sobis meile mõlemile.. aga kuna vennal on 2nime ja Melissa on suht paljudel nimeks, siis sai Marjete nimest tuletatud Jete. Nii siis saigi tütre nimeks Melissa Jete. Mullegi meeldib laste nimedega ka see, et kellegil pole selliseid nimesid :)

  ReplyDelete
 9. Minu tütrele oli nimi juba 4?aastat varem olemas. Ei olnud tegelikult teadlikult valitud, kuid lugesin Lohetatoveeringuga tüdruku raamatut ja jäi meeldima. Kui saime teada, et tüdruk tulemas, siis mees ütles, et mulle meeldis üks ilus nimi raamatust, talle ka. Mehele meeldis kirjapilt Liisbet, mulle Lisbeth. Meie tütre nimeks sai Liisbeth 😀 Mina sain nimesse h tähe, mees lisas i. Oleme nimega väga rahul, kirjapilt meeldib ka nii köige rohkem. muid nime valikuid me isegi ei môelnudki. Minu jaoks peab eesnimi ja perekonna nimi omavahel ka sobima, ilus kõla peab olema 😀

  ReplyDelete
 10. Mu 2kuuse poja nimi on Storm Manivald. Saab ka ise valida, kumb meeldib talle rohkem. Storm tuli Norrast, ühe kooli, kus mees tööd tegi, kapiukse pealt ja Manivald oli mehe vanaisa nimi. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Storm on vana Norra nimi tåhendab tormi, siis våhe kasutusel. Meil endal poisi nimeks Erlend Aleksander elame Norras.

   Delete
 11. Mul on tütar Stefani ja oli ka juba raseduse alguses välja mõeldud, nimi lihtsalt meeldis mõlemale. :)

  ReplyDelete
 12. Minu poeg sai nimeks Sven Tenver. Sven on mul juba lapsepõlvest peale kindel, et seda nime tahan oma lapsele panna, siis aga motlesin, et igal poisil peab kõlavas nimes olema sees R täht ja siis ma otsisin ja otsisin. Vanal klassi õel on poisi nimi Denver, aga mulle nõrk algustäht ei meeldinud ja panin Tenver. Minul oli nimi välja kindlalt valitud selleks ajaks, kui olin 6 kuud rase. Sündides oli ta ka täpselt oma nime nägu seega minul nimi läks täppi, hetkel usun, et ta ka ainuke selle nimega poiss :)

  ReplyDelete
 13. Kui mina esimest korda teie poja nime kohta lugesin (pean silmas just esimest nime Kris), arvasin, et tuletasite selle mõlema nimest: Kristo ehk "Kr" ja Triinu Liis ehk "is", kokku "Kris" :)

  ReplyDelete
 14. Ootasingi seda blogiposti, et saaksin oma kommentaari ka panna. Kui nägin, et Kris on nime ees, siis hakkasin ise mõtlema, mis nimi järgi panna TO algusega, et tuleks Kristo kokku. Suutsin välja mõelda Tobias :) KRIS TObias :) :) Toomas oleks ka muidugi olnud, aga see poleks sobinud. //// Tütrele kusagil tulevikus siis sinu nime järgi nimi panna, nt TRIINULII S(eiteapraegu, sobiksmingilühemStäheganimi)

  ReplyDelete
 15. Esimese poja nimi Martin. Kirjutasime u. 10 nime välja, mis meeldisid ja abikaasa valis selle viimasel hetkel välja ja käis registreerimas. Mina sain alles siis teada, kui koju tunnistusega jõudis (hetkel poiss 4a). Teise lapse nimi on Enrico. Minu valitud. Töötan lastehoius ja meil käis poiss nimega Hendriko. Mina tuletasin sama kõlaga aga teise kirjapildiga nime. Lihtsalt nii väga meeldis. Polnud nagu eriti varem kuulnud ka seda nime :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meil poja (3,5a) nimi Enriko, mees mõtles, mina muutsin c lihtsalt k-ks. Isa nimi Erko :) Teist sellenimelist pole kohanud, c-ga on, aga k-ga mitte. Mulle meeldib.

   Delete
 16. Meil sai poisi nimeks Sander. Ja see sai paika pandud 2 päeva enne lapse kuuseks saamist. Isa tuli kaugelt maalt töölt ja kuulas ansambel s.e.k.s laulu Sander ja Siim. Ja talle hakkas see nimi niimoodi meeldima :D ise otsustas veel, et kui tuleb teine poiss veel siis paneme nimeks Siim 😀

  ReplyDelete
 17. Meie poja nimi on Richard Sebastian. Nime lugu siis selline: minu õdede lastel on kõikidel üks nimi. Algselt mõtles mu meeski ainult ühe nime peale, kuid minul oli juba mõnda aega enne oma beebi planeerimist mõttes, et tal tuleb kindlasti kaks nime. Richardi nimi sai valitud mehe vanaisa järgi, tundus selline jõuline nimi. Sebastian oli minu ammune lemmik. Lõplik nimi sai otsustatud maavalitsuse ukse taga mõned minutid enne nime panekut.

  ReplyDelete
 18. Minul oli nimevalikus Mathias ja Sebastian. Kui oleks Mathiase pannud siis see oli kahe nimeliselt Mathias Oliver tulnud(sest oliver oli mehe parima sôbra nimi, kes ootamamtult meie hulgast lahkus). Aga natuke enne poja sündi vaatas mees mingit saadet ja sealt jäi silma nimi Lucas. Ja kuna seee oli täitsa vahva nimi, siis sünnitusmajas peale lapse syndi otsustasime Lucase kasuks.
  Ma tean, et kui jrgmine laps peaks tulema kunagi kaa poiss siis just Mathias Oliver temast saabki :)

  ReplyDelete
 19. Steffi on ju tydrukute nimi. Ta vist ei ole selline ka nagu Nikita, et nii poistele kui tydrukutele

  ReplyDelete
 20. Minu poja on Tairon. Nimi tuletatud nimest Tyrone 😀 eestikeelne variant lihtsalt ☺

  ReplyDelete
  Replies
  1. Täpselt sama mõte! Kõik üritavad lastele erilist nime panna, aga välja kukub ju just vastupidi.

   Delete
 21. Loen siin kommentaare ja....vaesed lapsed. :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mis su probleem on?

   Delete
  2. +1. Mis teha, kadakasakslus. :(

   Triinu Liisi lapse nimest oleks teise eesnime isiklikult ära jätnud, tänapäeval on eriline, kui lapsel on üks lühike eestipärane nimi. Siis paistab laps juba tänu oma lihtsale nimele välja. Kris on väga ilus ja tugev nimi teie armsale pisipojale. :)

   Delete
  3. Kahjuks ka nõus,mõnede nimede puhul hoiaks kahe käega pead kinni.

   Delete
  4. Kahjuks mõtlen sama, tõesti on kahju lastest :(

   Delete
  5. Eks iga vanem valib oma lapsele nime, aga eks need pealtnäha toredad nimed muudavad lapse elu keeruliseks.
   Mulle meeldib tuua näitena suht lihtsat nime...Grete. Või hoopis Krete? Greete? Kreete? Krethe? Grethe? Greethe? Kreethe

   No ja laps siis õpibki ütlema Grete...G ja ühe "e"ga.
   Meie valisime oma lastele just sellused nimed, millele pole kirjapilti kaasa vaja hääldada.
   Kui nimesid panema läksime, lükati meie ette suur valge A4 ja kui tädi nimesid nägi, hakkas naerma. Pidid olema igati arusaadavad ka niisama.
   Meie kaksikud pole õnneks oma nimedega hädas ja see on minu jaoks peamine kriteerium.

   Delete
 22. Minul oli lapsele nimi mõeldud juba 12 aastasena. Naljaga mõtlesin ja just tüdruku nime.. Ja näe- oligi tüdruk. Aga kuna tirts sündis 2009 aastal ja siis käis see saade "unistuste printsess" mille võitis Heily siis pidin esimesest nimmest loobuma. Nimi oli Heily-Katriin. Aga nimeks sai Katriin :)
  Poisile andis ikka mõelda.. Lõplik otsus tuligi siis kui ta oli süninud ja oli täitsa Dominici nägu ka..
  Ei kujutakski ette kui oleks nimi miski muu :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. No tegelikult oli see nimi Heili, aga noh...

   Delete
 23. Mina valisin plika nime juba ammu välja lihtst meeldis. Aga kui sõbranna omale koera võttis ja tema oma koerale (Nora) nimeks pani siis otsistasin kohe ringi.
  Alguses tahtsin panna Nora-Liisa. Aga sai siis nimeks (Mia-Loore). Muude valikute peale mõelnud ei olegi. Miks 2 nime sest vennal on ka 2 nimega (Andreas-Siim) ja olen seda meelt et kui on ühel lapsel 2 nime siis tahaks et oleks juba kõigil oma lastel.
  Kuna kasvatan 1 siis ainuke otsustaja olen ka ise :)

  ReplyDelete
 24. Minu poja nimi Karl-Eerik. Tahtsime lihtsat nime, ilma y'ite ja x'ideta. Ainuke asi, nimes pidi mingi täht olema topelt/kõrvuti 😊 Nt mul on kaks i'd ja lapse isal kaks n'i. Samuti on peres kõigil topelt tähed nimes ja miks mitte teaditsiooni jätkata. Tuli välja, et sellise kirjapildiga pole nimi üldse populaarne, niiet win win: hea lihtne nimi ja eesti keelne 😊

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pole üldse populaarne? Kamoon, Karl(-)E(e)rik on juba vanast ajast ja siiani üks populaarsemaid nimesid meil.

   Delete
  2. Sellisel kujul nagu mina selle oma pojale panin, ei ole populaarne. Statistikaameti uuringust tuli välja, et seda nime ei kajastata, kuna seda on nii vähe.

   Delete
  3. Et kui võtad kaks kõige populaarsemat nime, nagu näiteks Robin ja Rasmus, ja paned lapsele nimeks Robin-Rasmus, siis saad unikaalse nime, mida varem pole kohanud? :D

   Delete
  4. Heh, see üks e ei muuda seda nime kuidagi erilisemaks, sest hääldus ja kõla on ju sama. Ainult laps peab eluaeg seletama, kuidas tema nime õigesti kirjutada. Ja kirjutama kiputakse just levinuma kirjapildi järgi.

   Delete
  5. Tean nelja Karl-Eerikut.Ka mu mees on Karl-Eerik :-D

   Delete
  6. Jutt pole erilisusest ju vaid populaarsusest. Kaks eri asja. Eriline oleks olnud Carl-Eric. Seletage seda hiljem.

   Delete
 25. Minu pisikese nimi on Henry Andrew. Andrew tuleb mehe liinipidi ja on mitmel eelmisel põlvkonnal keskmiseks nimeks, just kandudnud edasi pere vanima poja kaudu. Minu arvates oli hea mõte seda traditsiooni jätkata ja ka meespool oli nõus. Esimese nime valimisega läks kaua, kuna too oleks jäänud igapäevaseks kasutuseks. Ehk minul oli nimele kaks tingimust - et on hääldatava nii eesti kui inglise keeles ning sisaldaks R-tähte :D Henry oli meil tegelikult olemas juba enne rasedustki, kuid vahepeal arvas kaasa, et see nimi ei lähe kohe mitte. Eks me siis veetsime mitmeid kuid erinevaid variante kaaludes, kuid need variandid olidki kas liiga inglise keele pärased või meespoolele ei meeldinud. Lõpuks ikkagi otsustasime Henry kasuks ning sünnitusmajas ainult kinnitasime seda.

  ReplyDelete
 26. Hääldada on seda nime natuke raske - esside vahele peab väikese pausi tegema. Kui kiiresti öelda, siis on sulab nagu 2 nime kokku. Ära pane pahaks, lihtsalt minu arvamus :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Esimene asi millele ma mõtlesin, kui nime lugesin, et kas hääldatakse 'kristefan' või tuleb teadlikult paus vahele teha. Tundub, et endiselt on trendikas panna võimalikult keeruline nimi (ei mõtle siinkohal konkreetselt Teie last), et laps saaks ikka tulevikus seletustööd teha, kuidas nime kirjutatakse või hääldatakse :D.

   Delete
 27. steffiks ärge küll jumala eest POISSI kutsuge

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ega Krissu minu meelest parem pole, kuidas paljud oma Kirstjaneid, Krise jne kutsuvad :D

   Delete
 28. Mina tahtsin oma lapsele ühte lihtsat, aga siiski erilist nime, mis ei oleks väga populaarne. Välistasin ka võõrtähed X ja Y. Hääldus ja kirjapilt pidid ka klappima. Variante oli mitmeid, kuid peale 20. nädalalt ütlesin mehele, et meie lapse nimeks saab Natali. Talle see alguses ei meeldinud, kuid hakkas kõhuelanikku kohe nii kutsuma. Haiglas ei tulnud muu variant enam kõbe allagi. Ise kahetsen, et nime teistele juba varem ütlesin. Teise lapsega hoiaksin selle saladuses.

  ReplyDelete
 29. Meie preili nimi on Krete-Adel. Tegin enne syndi nimekirja ja issi hakkas nimesid maha tõmbama, mis sobis ja mis mitte. Mina tahtsin et oleks yks nimi minu ja teine issi nimetähega.(Kätlin & Andro) Mu lemmik oli tegelikult Anna-Krete. Aga issi valis nimekirjast hoopis selle teise. Krete oli kuidagi kõlav ja mulle just meeldis yhe "e"ga.Adel'i leidsin kuskilt netist mingist A tähega nimekirjast.Seal oli muidugi Adell aga synnitusmajas tuli sõbranna meid vaatama ja kysis et mis sis nimeks saab. Ytlesin ja tema ytles et paneks kahe "l"i asemel yhe. Ja siis mõtlesin ise kaa et kaks jääb sinna lõppu väga kajama. Ja nii see nimi tuli. Ametlikult nime pannes selgus et Adel sobib poisile ka. Aga meid see ei häirinud :D Ja yldiselt kutsume teda Kretsuks või Preiliks või Tibuks või Adõltsikuks koguni :D

  ReplyDelete
 30. vanem poeg sai nime kohe, kui teada saime, et ta poiss on - Ott.
  noorema pojaga oli kindel, et tahaks nime, mis vennaga sobib. terve raseduse aja käisid peas erinevad versioonid - Oliver oli üks tugevamaid neist. unes nägin veel nime Karl-Martin. Aga sünnitusmajast tulin koju poisijussiga, kelle nimeks sai Ats.
  Lühidalt - minu pojad on Ott ja Ats :)

  ReplyDelete
 31. Mis mõtet on panna keerukas nimi ja siis kutsuda ikka koeranimega.... nagu elisabeth on ikka betu jne

  ReplyDelete
 32. Minu tütre nimi on Kirsimai. Mina tahtsin Kirsi panna, mees Mai ja kokku saimegi Kirsimai :) Ja kutsumegi teda kogu aeg Kirsimaiks, teised üritavad aeg-ajalt seda küll lühendada kutsudes teda Kirsiks, aga mulle meeldib pikk nimi rohkem. Ja sidekriipsu ei pannud, kuna ei tahtnud, et teda ainult ühe nimega hakataks kutsuma, kui tal tegelikult on 2 nime.

  ReplyDelete
 33. Nimi oli samuti juba raseduse esimestel kuudel valitud, nii poisile kui ka tüdrukule. Tuli tüdruk ja sai samuti kaks nime, millest üks on vast Eestis ainuke või on neid alla 5..nagu STAT väidab)))). Mulle meeldib samuti, kui nimi pole nii popp, et igal kolmandal lapsel samasugune. Minu vanema lapse lasteaia rühmas on 4 Sofiat näiteks. Aga imelikud nimed, mis on kuidagi moodi tuletatud millestki, on ka liig.

  ReplyDelete
 34. Kas te seda nimetraditsiooni edasi ka kannate? No et järgmine lapse nimi on ka teie nimedest tuletatud? Või saab esimene selle õiguse vaid? :) paljud tuletavad nii esimesele lapsele nime ja järgmised lapsed "jäävad just kui ilma"..veidi kurb :D

  ReplyDelete
 35. Mõnest lapsest onikka kahju. Milleks selliseid "erilisi" nimesid panna. Koledad kirjapildis.
  Ühe tuttava poja nimi on Christian Carlos ja tütar on Christin Carolin. No milleks? 😂 Samas tean ka naist, kelle poja nimi on Rolef. Endal on ühe poja nimi Markus ja teise nimi Marten.

  ReplyDelete
 36. Meil mõlemale pojale raske nimesid leida olnud. Nimesid, mis meeldiks oli muidu küll, aga mehel oli see mingi totter R-tähe kinnisidee, et peab selle tähega algama. Lisaks on tal omapärane perekonnanimi, millega päris iga nimi ka kokku ei passi või on raske hääldada, kui liiga palju kaashäälikuid ühte kokku sattus. Esimese pojaga oli nime leidmine tõeline ponnistus. Talle valisin nime mina. Kuna kuskilt mulle midagi sõelale ei jäänud, jõudsin tagasi oma pereni. Võtsin ette oma vendade nimed. Nimi, mis enam meeldib, sellest lõpuks tuletasin miskit. Kui nimi oli pandud, tuli välja, et kunagi, kui seedamune vend oma pojale nime otsis, oli mu isa talle just seda pakkunud, mille mina nüüd oma pojale raske mõttetööna välja mõtlesin. Ja kusjuures ei ole väga levinud nimi. Pidin lausa guugeldama, et kas sellist üldse kõlbab nimeks panna, on keegi sellenimeline siin ilmas või ei.
  Kui selgus, et teine laps tuleb ka poiss, hakkas juba ainuüksi teadmisest pea valutama :D Noh, et mis me siis nüüd jälle nimeks paneme!? Terve raseduse aja ei olnud ühtki head ideed. Seekord olin mina ideedest nii tühi kui tühi. Ok, tegelt üks nimi oli, aga kui beebi ära sündis, ei meeldinud mulle see nimi enam üldse ja tundus, et see pole ikka õige nimi. Mees muidugi jälle oma R-tähega.... Nüüd poja ka peagi juba 3-nädalane ja oh imet, ei jäänudki nimetuks :D, Risto sai temast :) Pole miski ainulaadne nimi ega midagi, täiesti tavaline. Ent meie rohkearvulises meestest domineerivas suguvõsas pole veel ühtki sellenimelist. Seekord valis lapsele nime mul mees, nii et aus värk. Aga nimi turgatas talle pähe vist vahetult peale sünnitust. Kusjuures sel oli isegi päris jumet, aga päris lõpuni see mind kohe ei veennud. Alles kodus lahkasime veidi seda asja ja tuli välja, et see nimi sisaldab me mõlemate ees ja perenime tähti ja suht järjest ka :) Kohe oli tunne, et see nimi on meie juures juba ammu-ammu tegelikult olnud ja ootaski realiseerimist. Lisaks kõlab hästi kokku vennakese nimega ning perenimega. Igati rahul.

  ReplyDelete
 37. Nimevalikul on minu jaoks olnud oluline...
  * et sobiks perekonna nimega kokku ja kõlaks hästi.
  * et poleks mingi väga veider iks nimi, mida raske väljagi hääldada.
  * et poleks liiga lihtsasti narritav nimi. (Liiga lihtsasti all mõtlen seda, et nimi otseselt ei kõlaks sarnaselt mingile roppusele või ebasündsale temaatikale. Samas jah, iga nime võib vist lõppkokkuvõttes miskit moodi narrida.)
  * et oleks enam-vähem eestipärane, mitte selline, mida peab pidevalt selgitama ja tähthaaval ette ütlema, kuidas kirjutatakse jmt. Päris tüütu oleks pidevalt seletada, et Bertha kirjutatakse h-ga või et Loren on ühe o-ga jne jne jne.
  * et ei oleks mingi üdini popp kultusnimi nagu praegu need Robinid ja Robertid ja Rasmused jms. Kõik ilusad ja kenad nimed, oleks isegi tahtnud mõnda neist valida, aga suguvõsas kõik juba esindatud ja kõigil kipuvad sarnased hüüdnimed olema, niiet tihtilugu on kõik nimed sassis ja mõistata siis, kellest jutt käib.

  ReplyDelete
 38. Minu tütre nimi on Egle. Minu arust normaalne nimi nii lapsele kui täiskasvanule. Poja nimi on Andri, samuti lihtne ja lühike. Nende Miade ja Meribelidega ei võeta eriti arvesse seda, et see nunnu beebi kasvab kunagi täiskasvanuks. Nii 15 aasta pärast on pea iga teine poemüüja kas Mia-Meribel või mingi muu Mia liide, Sofia või Nora. Ärge saage valesti aru, need on ilusad nimed aga natuke liiale mindud nendega :D Tean ka last, kelle nimi on Ulvi Cassandra.

  ReplyDelete
 39. Meie poeg on Georg. Lihtsalt kogemata sattus meeldima ja kogu moos :D

  ReplyDelete
 40. Poeg sai nime isa järgi. Plika oli kõik aeg Anneke. Kutsusime teda elukaga terve raseduse aja nii. Sündis aga pikkade, tumedate juustega bravuuritar, kel silmad kui söed. No tehke või tina, ei ole ju Anneke. Saskia, mis Saskia 😊

  ReplyDelete
 41. Minu eelmisel aastal sündinud poisil on ka kaks eesnime ja esimene neist samuti Kris :) Koos teise nimega moodustab sellise nime mida kellegil ei tohiks rohkem olla v6i v2hemalt eesti.ee lehel n2itas v2hem kui 5 sellise nimega :)

  Aga poiss on hirrrrmus nunnu sul, naudi iga hetke, aeg l2heb v2ga kiirelt.. kahjuks. Alles minu poja syndis ja juba ta jookseb ringi, ei seisa pudeliski paigal enam.

  Olen hoidnud su tegemistel silma peal juba mitu mitu aastat ja alles nyyd j6udsin esimese kommentaarini.. :D yessss.

  J2tka samas vaimus, oled tubli naine! :)

  ReplyDelete