Friday, June 9, 2017

Keha: Sünnitusest taastumisest - enne ja pärast


Pole mingi saladus, et naise keha peale sünnitust/keisrit on ikkagi teistusugune, kui varem ja taastumiseks läheb tal aega. Tihti ei muutugi ta enam kunagi selliseks nagu varem. Kellele tulevad uhked tiigritriibud, kellele jääb seda päeva meenutama keisri arm ja siis on neid inimesi, kes näevad paremad välja, kui kunagi varem. Kõik variandid on täiesti okeid. Mina pääsesin venitusarmidest ja ütlesin kusjuures sünnitamise ajal Kristole, et "Mõnikord tulevad ka sünnituse ajal venitusarmid.. Huvitav, kas mulle ka mõni mälestuseks tuleb". Tol hetkel ei olnud mul aimugi, et minu kõhtu jääb igavesti kaunistama keisri arm. Juba päris raseduse algusest saadik teadsin, et tahan kogu keha muutumise protsessi jäädvustada. Täiesti ausalt ja ilustamata. Seda lihtsalt sellepärast, et seda ei tehta just kuigi tihti. Seetõttu klõpsutasin raseduse vältel üsna usinalt enne & pärast pilte. Hetkel on muidugi natukene vara rääkida täiesti "pärast" tulemustest, sest sünnitusest on möödas vaid 12 päeva, aga saan näidata ja rääkida teile sellest, kuidas meil vahetult peale sündmust olukord on. 

Mina võtsin kogu raseduse vältel juurde 14,5 kilo. Minu pikkus on 152/153 cm ja kaalusin enne rasedust 48,8 kilo. Sünnitama läksin 63,3 kilosena ja ega mul ausalt öeldes mingeid hulle ootusi kaalu osas ei olnud. Ma võtsin üsna vabalt. Raseduse ajal sõin enamuse ajast normaalselt, aga lubasin endale ka fantat/kummikomme/jäätist ja rämpstoitu. Mõõdukalt muidugi, aga ikkagi oluliselt rohkem, kui varem. 

Haiglast koju (4 päeva hiljem) jõudsin 55,5 kilosena. See tähendab, et 7,8 kilo jäi haiglasse. Või noh, 4 kilo sellest tuli poja näol koju kaasa ka ikka. Seejärel hakkas mu kaal veel vaikselt langema.. Kuna ma eriti liikuda ei saanud alguses, tõusta/keerata/kõndida oli tänu keisrihaavale oluliselt raskem, siis kindlasti langes kaal ka aeglasemalt, kui muidu oleks võinud. Täna (12 päeva peale sünnitust), kaalun ma täpselt 54 kilo. See tähendab, et algkaaluni on jäänud 5,2 kilo minna. Näitan Teile värsket enne & pärast fotot ka:

Paremal olen 40. nädalat rase, keskel 10 päeva peale sünnitust ja kõige parempoolsele haarasin asjaosalise ka pildile. Ta on ise ka päris shokis, et ta oma 4 kiloga mu pisikesse kõhtu ära mahtus 10 päeva tagasi. 


Trenni ma hetkel veel teha ei tohi ja raskusi tõsta samuti mitte, kuid vankriga plaanin kärutada küll. Kolmel korral on see juba õnnestunud ka. Ma eriti pikkasid tiire veel teha ei julgenud, aga nüüd on mu enesetunne juba oluliselt parem. Lisaks on mul plaanis laps kandelinaga enda külge siduda ja oma uute ülivingete Iluum jalutuskeppidega kõndimas käia: https://www.facebook.com/iluumchannel/http://www.iluum.com/en/. Need on esiteks väga stiilsed ja teiseks taskukohased (31,45 eurot). Minul on vot sellised must-valged: LINK. See firma on muideks minu kunagise pinginaabri/lasteaiakaaslase Kennethi empsi oma. Nad teevad head asja!


Siin on üks enne ja pärast pilt veel.. Vasakul oleval fotol olen ma oma kõige paremas vormis. See pilt on muidugi mingi 2,5 aastat tagasi tehtud ja ma kaalun seal äkki mingi 46 kilo?! Keskel on minu 40. rasedusnädal ja parempoolne samuti 10 päeva peale sünnitust tehtud foto. Viskasin Kristole nalja ka, et mu kõht nüüd elulõpuni "naeratab" tänu sellele keisri haavale. Ainult kaks silma tuleks kõhule joonistada ja olekski üks naeratav kõhuke, hehe. Nagu näha, siis boobzid on ka korralikult kosunud. Selle vastu ei saa küll ju ometi midagi olla :) 

Aga lõpliku "pärast" foto saan lisada blogisse kunagi, kui olen taas end trenni lainele vedanud. Samas ei plaani ma sellega eriti kiirustada. See ei ole üldse nii tähtis ja ma pigem keskendun hetkel sellele, et palju värskes õhus liikuda ja võimalikult palju aega pojaga tegelemisele panustada. Eks see tema kätel kussutamine on ju ka omamoodi trenn. Mõtlesin selle Malluri ja Erik Orgu lapsega treenimise video ette võtta ja sealt miskit vahel teha, hehe. Aga ega mul praegu pikemalt rohkem midagi lisada ei olegi. Ma pigem uuriks ja loeks Teie kogemusi..

EDIT: Kuna paljud uurisid, siis lisan siia ka foto oma värskest keisri armist. Või noh.. Naeratavast kõhust. Ta jookseb päris vahvalt kokku minu pimesoole armiga. 


Kui palju rasedusega juurde võtsite? Kui palju jäi haiglasse? Kaua võttis aega taastumine? Millised mälestused jäid sünnitusest/rasedusest Teie kehale? Kas tunnete end peale sünnitust enesekindlana või pigem mitte? Kas Teie meelest sünnitusest tulenevad armid kaunistavad naist?

63 comments:

 1. Võtsin ka juurde umbes 15kg. Haiglasse käi 9. Raseduse algul kaalusin 80 kg. 40 nädal 94,7 ja praegu 74 kg. Pole trenni veel teinud.. käin ainult näitamas iga päev umbes 10km. Oli samuti keiser. Lõplikult olin taastunud 2 kuu möödudes. Keisrist kahjuks väga halvad mälestused elu lõpuni. Aaa. Põnn saab nüüd 5 kuuseks.Selline teekond minul. Enne 2 kuu möödumist keisrist öeldi mulle haiglas et ei tohi trenni teha igatahes. Eks see võib erinev olla. Aga jõudu ja jaksu pisikese kasvatamisel!

  ReplyDelete
 2. See keisriarm aasta või kahega muutub nii peenikeseks valgeks kriipsuks, et seda silmaga kohe ei märkagi. Mul kaks last, 5- ja 2-aastased, mõlemad keisriga, kaks naerusuud kõhul. Kuid jah, märkamatud täiesti. Vägagi märgatavad on hoopis triibud ja kortsus nahk kõhul... :(

  ReplyDelete
 3. Esimest last ootama jäädes kaalusin 70kg ( olen 174cm pikk ) ja rasedusega võtsin juurde grammi pealt 30kg :D
  Haiglas olime tookord 12 päeva, sest poja sündis hapnikupuudusega ja sünnitus kestis 24h25min, ning poiss vajas natuke turgutust ja päevitamist intensiivis.
  Haiglast koju saades kaalusin 89kg, seega haiglasse jäi 11kg. ( laps kaalus 3,8 )
  Teise raseduse ajal, rasedaks jäädes kaalusin 68 kg, juurde võtsin 12kg.
  Haiglas olime 4 päeva, ja koju tulles olin 73kg, seega haiglasse jäi 7 kg, millest 4kg187g oli pliks :)

  Kõht on mul väga triibuline, samuti puusad ..aga savi :D Lapsed see-eest armsad ja kallid :)

  ReplyDelete
 4. Mina läksin sünnitama/keisrile 70kg ja ennem kaalusin 48 kg ning olen 148 cm pikk, olin üsna paksuke ning lapsega koos sain ss maha kokku 10 kg (laps oli 3,450kg)ja kahjuks ei ole üle liigsed kilosid kuidagi maha läinud ja rabelen oma 60kg juba 9 kuud. Mul raseduse ajal rebendid polnud aga peale sünnitust tulid kõik nähtavale ja pluss keisri arm juurde, mulle meeldivad need, meenutus raseduse ajast :)

  ReplyDelete
 5. Palju õnne poja sünni puhul! Mina olen ka Sinuga samas pikkuses ning kaalus, sünnitasin samuti üle 4kg poja erakorralise keisriga. Sünnitama läksin 66 kilosena, koju jõudsin vast ka nii 55kg kandis. 2 kuuga olin raseduseelses kaalus, ilma trennita ja kärutamiseta :) Haav jäi pärast õmbluste eemaldamist väga väike ja läks ajapikku heledaks. See on nii all, et bikiinides või pesus ei olegi näha. Kui kärutamas sain hakata käima, siis võtsin veelgi alla ja olingi oma elu parimas vormis, kusjuures sõin kõike. Eks noorel inimesel ilmselt läheb see kõik kiiremini, lisaks muidugi imetamine ja kui natuke liigutad ka, siis polegi muud vaja :) Oled väga ilus, nüüd vaja vaid endale aega anda. Eks natuke teistmoodi on ikka keha ja isegi alla võttes kõik raseduseelsed riided millegipärast samamoodi ei istu :) Ise ootan praegu teist last ja täitsa huvitav, kuidas seekord läheb.

  ReplyDelete
 6. Juurde võtsin 3 kilo, haiglasse jäi 9 (suht loogiline tehe, eksole). Sünnitus oli loomulik ja taastumine võttis nädala. Ei ole venitusarme ega midagi. Kui üht pooleviiest kodus poleks, siis ei saakski aru, et mul laps on.

  ReplyDelete
 7. Mul kaks sünnitust seljataga, mõlemaga võtsin juurde umbes 20 kilo, haiglasse jätsin umbes 7kg. Peale esimest sünnitust läks kaal suht hästi alla. Aga nüüd peale teist sünnitust ei taha see kaal enam kuhugi minna, ikka 10kg üle. Minu keha on arme täis, esimese rasedusega sain paar armi külgedele ja natuke jalgadele ja mõlemad rinnad tervenisti arme täis. Teise rasedusega sain muidugi lisa. Nüüd külje ja kõht täiesti arme täis, jalad sammuti ja rinnad ka. Suht jube, mul nad heledamaks ka ei lähe, aasta möödas ja siiani lillad. Kindlasti keha suhtes ma enam enesekindel ei ole. Ja no armid kohe kindlasti ei kaunista naist, ikka väga jube vaatepilt on. Neil veab ikka täiega kellel arme ei tule, endal võib öelda, et õlgadest-põlvedeni armiline. Ja minujaoks on need ikka väga koledad, ei leia armides midagi ilusat.

  ReplyDelete
 8. Mina tulin keisriga ilmale ja minu emal pole armi jälgegi tänaseks... :) Ütles, et kahe-kolme aastaga muutus esiti nii heledaks, et polnud enam märgatagi ja täna poleks enam nagu üldse kuigi ilmselt ikka on :D

  ReplyDelete
 9. Võtsin juurde kuskil 13kg esimese rasedusega,tiigritriipe on igalpool,kintsud,kõht,puusad,tissid. Ega need nüüd väga siuksed kaunid asjad pole ,kõht jäi ka peale sünnitust ikka väga ripakile. Haiglasse jäi kuskil 5 kg sellest 3 kg juba plika.
  Nüüd kui kolmas rasedus 25+ ndl siis juurde võtnud +1kg .
  Teine rasedus läks halvasti ja peale seda võtsin meeletult juurde stressist.
  Loodan peale kolmandat rasedust ikka alla võtta pea 40 kg et saada tgsi oma enesekindlus ja näidata ka end oma abikaasale valges ��

  ReplyDelete
 10. Mina võtsin rasedusega juurde ei rohkem ega vähem kui 18,5kg. Alustasin 56,5ga ja enne lõppu olin 75kg. Seda kui palju haiglasse jäi, ma ei tea. Umbes kuu pärast sünnitust asutsin kaalule ja siis näitas see 60kg. Taastun siiamaani. Sünnitusest on möödas peaaegu pool aastat aga kaal näitab ikka veel 60...... :( Ma ei tea, kas peaksin õnnetu olema, aga ma ikkagi olen. Tahaks oma ideaalkaalu 53-55kg..... Ma tõesti püüan, aga südamerütmihäirete tõttu sporti pm teha ei saa ja toitumises annan ma ka ruttu alla.... :( Palun keegi utsitage mind tagumikust :D Olen nõus kasvõi Sinuga kärutama tulema (just saying, elan Arsenali kõrval ;) ). Kõigest sellest võib järeldada, et enesekindlat ma ennast kindlasti ei tunne, kuid oma tiigritriipude ja keisrihaava üle tunnen mingilmääral uhkust :)

  ReplyDelete
 11. Kaalusin enne rasedust 60kg, rasedusega võtsin juurde 28kg, haiglasse jäi u 10kg kui ma ei eksi ( ka oli keiser). Kõht on kirjum kui tiiger, aga ei häiri. Tänaseks pea kahe aastase lapse emana olen algkaalus tagasi😊 Mõnusat beebiaega, soovitan palju filmida, ka kaks aastat hiljem magavat beebit filmilt vaadata hiljem on vägev.

  ReplyDelete
 12. Võtsin rasedusega juurde 20kg. Haiglasse jäi 10kg ja esimsel kuul tuli kohe järgmised 5kg ka kiiresti maha. Teksad, mida enne rasedust kandsin jalga ei hakkanud, kuid umbes kaks kuud peale sünnitust sain neid taas kanda. Praeguseks on sünnitusest möödas üle 1,2 aasta ja see viimane 5kg on mul ikka küljes. Olen aasta jooksul enam-vähem tervislikult söönud ja kui laps sai 6-kuuseks, hakkasin ka aeroobikas käima. Üldiselt teised ütlevad, et näen hea (kõhna) välja, aga ennast häiriv lodev kõht ja veidi paksemad kintsud kui varem. Puus on peale sünnitust laiemaks läinud, nt üks ilus kleit mulle enam puusast selga ei hakka, mida enne rasedust kanda sain.

  ReplyDelete
 13. Sünnitasin just täna 60,5 kilosena (juures oli 12kg), pikkust minul 157. Laps sündis täpselt tähtajal ning kaalus 3150g ehk siis nendest kilodest olen kindlasti nüüd vaba, ootan juba koju saamist, et saaks juba kaalule astuda. 😀

  ReplyDelete
 14. Võtsin rasedusega juurde 12kg. Haiglasse jäi vist 5kg ülejäänu läks tänu imetamisele ja toimetamisele. Suhteliselt ruttu (1-2kuud) olin tagasi raseduseelses kaalus. Minul väiksed venitusarmid kõhul, aga neid pole peaaegu üldse näha. Kannan neid pigem uhkusega :) Mina tunnen end väga enesekindlana, vorm sama hea või isegi ehk parem kui enne rasedust. Eks see tänu trennile ka muidugi. Olen käinud jõusaalis, kusjuures mitte väga järjepidevalt. Vahepeal ei käinud mitu kuud kui laps oli 3-5 kuune, siis olin lihtsalt väga väsinud ja ei leidnud aega. Praegu üritan käia 3x nädalas (hetkel laps 1,3a).
  Minu arvates on nii kaua lihtne kaalu langetada/hoida kuni imetad, imetamise ajal keha tarbib 500kcal rohkem kui muidu. Raskeks lähebki siis, kui ei imeta enam - oled harjunud sööma endistviisi, kuid siis hakkab kaal kogunema, kuna ei kuluta seda kõike ära.

  Rindade osas - mul olid ka algul hullud pommid ees (eriti piimapaisu ajal), aga kui imetamise lõpetasin, siis kahjuks number väiksemad kui enne rasedust. Aga pole hullu :D

  ReplyDelete
 15. Teil on ikka megaarmas poja 😊 Tavaliselt on vastsündinud sellised krimpsus vanainimese moodi, kuid teie saite mingi meganummari beebikese kohe. Vaatan ja imestan ikka pidevalt :D

  ReplyDelete
 16. Mina vötsin rasedusega juurde lausa 20 kg. :) ja köigest 5 jäi sellest haiglasse, laps kaalus 3,210. Raseduse alguses kaalusin 65,5 kg ja löpus 85 ja nüüd 1a ja 3 kuud hiljem olen täpselt samas kaalus tagasi kui rasedaks jäin. ;) ja köhtu ja rindu kaunistavad ikka päris suured armid.Bikiinides tunnen ennast siiani veidi ebakindlalt kuna väike köht on ees ja pluss veel triibukesed.
  Aga sulle jöudu ja jaksu. :)

  ReplyDelete
 17. Algkaal 50kg ja 160cm.Kui läksin esimest poega sünnitama kaalusin 63 kg ehk +13kg. Haiglasse jäi -7kg. Teise poja ootusega võtsin juurde 7kg , haiglasse jäi -6kg. Mõlemad poisid kaalusid üle 4kg (nr.1 4110g ja nr. 2 4100g). Kõht on väga triibuline ja mõned üksikud heledad triibud ka kintsudel. Hetkel kaalu rohkem kui muidu, kuna peale viimast rasedust tekkisid terviseprobleemid :( Hetke kaal 67kg, pikkust 160

  ReplyDelete
 18. Mul 2 last. Esimene on 2a9k ja oli keiser ja armi pole enam väga nähagi nkn püksi ääre all et see ei sega aga sain korralikud venitusarmid, kühu peal aind armid. Juurde vütsin 21 11 jöinhaiglasse ja ülejöönud kadus nädalaga. Teisega vütsin ka 21 juurde, sünnitasin ise ja haigla jöi aind 8 ja nüüd veel 8 kg algkaaluni, völja nöen nüüd väga jube, enesehinnang väga alla löinud. Eisaa kilodest lahti.

  ReplyDelete
 19. Mina sain rasedusega 17 lisakilo. Laps kaalus 3.8, kokku haiglasse vist jäi 8 äkki.. 😀
  nüüd, 8 kuud peale sünnitust olen algkaalus tagasi, tahaks veel nii 4 kilo alla saada.
  Beebiga trenni pole teinud, toitumist ka väga muutnus ei ole. Üritasin iga päev nii 4-5 km kärutada, vahel headel päevadel tuli ka 12km kokku.. nüüd preili pirtsutab kärus ja peab kõhul teda kandma, kilomeetreid tuleb vähem aga no eks sew 8kg lisaraskust annavad ka kaalulangetamisele oma panuse. 😁

  Mul tulid tiigritriibud alles 41 nädala paiku.. poleks üle kandnud oleks triibuvaba 😀 alguses olid hirmus lillad, nüüd juba armsakesed.

  ReplyDelete
 20. Ma kaalusin enne rasedust 67,5 kg. Olen 177 cm pikk. Rasedusega võtsin juurde vapustavad 30 kg, ehk siis haiglasse laekusin u. 95 kg-na. Haiglast koju minnes kaalusin umbes 85, laps kaalus sündides 4248 G. Mul oli loomulik sünnitus ja olin kuulnud juttu, et kui suht kohe ennast kätte ei võta siis on raske raseduskilodest vabaneda. Suures hirmus kibelesin esimesel võimalusel kärutama. Olin ikka päris katki sünnitusest, kuna pressid olid ülikiired ja laps oli kolme pressiga kõhul juba. Esimene jalutuskäik võis olla umbes paar nädalat peale sünnitust. Peale seda jalutasin väga intensiivselt max 15 km päevas... Nii kaua, et kehale oli see lausa koormav. Jalutamisega kukkus veel 10 kg aga nüüd istun juba väga pikka aega samas kaalus (75-77 kg), pidevalt kõigub nende kahe vahel. Toitun täitsa normaalselt, ei teagi, kuidas oma ideaalkaalu tagasi saada :( tahaks jälle 67,5 kg kaaluda. Tundsin ennast nii hästi selles kaalus ja olin mega enesekindel. Suur kaalutõus jättis ka kehale jäljed. Arme ma ei häbene aga pekist kõhtu ja kintse häbenen küll :(
  Laps on hetkel juba 1a7k.

  ReplyDelete
 21. mina raseduse algul kaalusin kohutavad 110kg raseduse ajal kaal langes. peale sünnitust (kaksikud) ja nädalast haiglas viibimist oli mu kaal koju jõudes 88kg ja noh kodus olles on 2 kg nüüd juurde tulnud aga sinna 90 kanti on see ikkagi pidama jäänud. Kõhule sain ma sadu venitusarme ja väga lotendava kõhu aga pole hullu see oli ju minu piigade armas pesa.

  ReplyDelete
 22. Kui pikk su arm umbes on?

  ReplyDelete
 23. Ülemisel pildil on sul "parempoolsel pildil 40 ndl rase" kuigi see on vasakpoolsel pildil tegelikult :)

  Mina olen 168 cm pikk ja enne rasedust 63kg, haiglasse läksin 73kg ja 2ndl pärast olin 63 kg tagasi. Praegu sünnitusest möödas 7 kuud ja kaalu 57kg, seega parem, kui varem :) Mõned triibud sain reite sisekülgedele ja sangadele, kuid üldiselt pääsesin. Aa ja peale imetamist oli minu varasemast C korvist saanud tagasihoidlik A korv. See kõige suurem muutus sünnitamisega ja imetamisega seoses. Kann ka kadus tagant ära aga teen ikka vahelduva eduga kükke. Väga kift, et niimoodi pilte tegid,mina hakkasin 2 ndl varem sünnitama ja ei jõudnud teha seda viimase hetke pilti kahjuks. Beebsu nii armas! :)

  ReplyDelete
 24. Sünnitasin kuu ja kaks nädalat tagasi, kaalusin enne rasedust 80 kilo ning raseduse lõpuks oli kaal 94 millegagi. Haiglast koju tulles oli rõõm suur kui kaal näitas 79 kilo. Kuigi kaal oli tagasi alguses on keha ikkagi muutunud. Kõht on pisut lödevam kui varem ning triibud sain ka peale sünnituse käigus, raseduse ajal neid ei olnud :) Aga ütleme nii, et tegelikult on nende paari triibu üle isegi kuidagi uhke tunne :D Olen kuulnud, et imetamise käigus peaks kaal langema, kuid minuga seda õnne veel juthunud ei ole. Kaalun tänaseks 78 kilo ja käin kärutamas iga päev, aga tuleb vist intensiivsemalt seda asja võtta :D. Söögiga on päris keeruline, peale seda kui beebi kuu ajaseks sai ei soovi ta enam üldse magada ja seetõttu söömiseks väga aega pole ja hello külmad kohvid ja teed (need on minu menüüs nüüd igapäevased :D). Söök jääb tihti õhtuks kui mees koju tuleb, nii see kaal väga langeda ei taha

  ReplyDelete
 25. Ma võtsin 18 kg juurde, olen 170 cm pikk ja enne olin 58 kg, nädal peale sünnitust olin 61 kg(ma ei tea, kuhu kaal kadus :D). Ja 5 kuud peale sünnitust olin 52 kg. Kõhule arme ei jäänud, aga kintsu peal on mõni ja rinna peal :)

  ReplyDelete
 26. Mina võtsin mõlema rasedusega alguses kohe umbes 6 kg alla ja sünnitama läksin oma tavalises kaalus. Juurde võtsin rinnaga toitmise ajal ja siis enam alla ei läinud. Keha hoidis kõik kinni ja nüüd olen selline veidi vormikam aga millegi pärast ei häiri üldse. Pisike kõhuke ja kumer tagumik :)
  Sünnitused olid mõlemad väga kerged ja kiired ning sellest ka kiire taastumine. Peale teise lapse sündi rookisin järgmisel päeval maja eest lund :D

  ReplyDelete
 27. Mina võtsin rasedusega juurde 16kg ,haiglasse jätsin neist 12kg ülejäänud sain maha ja rohkemgi veel peale sünnitust ehk raseduse alguses olin 68kg ,sünnitama minnes 84kg koju jõudes olin 72kg ja kuskil aasta pärast oli 60kg.terve keha on arme täis, käed ,kõht,jalad ,rinnad ,selg aga ma ei põe need on kõik ajaga heledaks muutunud ja pole hullu midagi ,sünnitus ise oli väga raske minumeelest ja ei taha seda korrata ,kuigi laps saab varsti juba 9 aastaseks aga trauma on siiani ja see on ka üks põhjus miks teist ei ole veel .

  ReplyDelete
 28. Ega kui loomulikul teel laps sünnib siis kaks esimest nädalat on ka valus istuda ja liigutakse ka vähe, vähemalt mul oli, niiet arusaadav kui praegu võtad rahulikult ja asju ;)
  Muidu olen rahul aga buubsid ei ole enam ilusad, nende pärast tunnen end ebakindlalt ( üks oli hääästi natukene suurem enne rasedust ,pärast imetamist on vahe ikka täiega hästi näha :((

  ReplyDelete
 29. Ennem rasedust kaalusin 55kg,kui sünnitama läksin kaalusin 61 kg. Rasedusega tuli tegelikult kokku 7.5kg aga lõpus hakkas miskipärast kaal langema. 4ndal päeval peale sünnitust kaalusin 47.7kg😲, olen 170 cm pikk, ilmselgelt olin alakaalus.

  Sünnitus iseenesest midagi hullu ei olnud. Rebendeid ja õmbluseid sain küll ja seetõttu taastusin umbes kuuajaga sellest sünnitusest. Novembris tuleb see teekond taas ette võtta😉.

  ReplyDelete
 30. Keisriga minuarust kaal kukkub laginalt :D

  Enne rasedust 60kg - 41n synnitama minnes 80kg . Oli erakorraline keiser 3p hiljem kodus kaalusin 70kg nãdal aega hiljem 62kg :)
  No minule oli taastumine VÄGAAA ôudnee ja niiivalus oli ja see olukord ei jõud nud mulle kohale et mis juhtus küll .. koguaeg proovisin liigitada end niipalju kui sain sest arstid andsid móista et mida rohkem liigud seda kiiremini paraneb .. nii tõesti l2ks lãbi pisarate ja valu aga kôik oli seda väärt .

  ReplyDelete
 31. Vasakpoolne ja parempoolne on sul veidi sassi läinud :)

  ReplyDelete
 32. Mina olin enne sünnitust 63 kg. Sünnitama läksin 85-kilosena. 22 kg tuli juurde siis. Olen 168 cm pikk. Seega olin ikka emavaal. Armid tulid kõhule üle öö. Õhtul polnud ja hommikuks oli terve kõht neid täis. Seda ma ei tea, palju kilosi haiglasse jäi, sest ei pidanud vajalikuks end kaaluda. Aga 2 nädalat pärast sünnitust olin 14 kg alla võtnud. Ja kui laps oli 1-aastane, kaalusin 58 kg. Siis veel u 4 kuuga sain kaalu 54kg peale ja olin oma elu parimas vormis 2.5a. Nüüd on paar kilo juurde tulnud ja kaalun u 55-56 kg, mis on tegelikult minu ideaalkaal ja olen rahul. Mida ma selleks tegin - toitusin normaalsetes kogustes, imetasin 10 kuud ja kärutasin palju ja tempokalt. (Muidugi ka magamata ööd - mul on siiani väga halvasti magav 4-aastane ja stress ilmselt) Aga laps on kõike seda väärt. Kuigi armid just ilusad pole, aga ma ei häbene neid. On ajaga heledaks läinud.

  ReplyDelete
 33. Mul jäi ka kõhule üks ootamatu keisriarm, ainuke asi, millega ma üldse arvestanud ei olnud ja isegi oodata/karta ei osanud. Ilma trennita, lihtsalt jalutamisega sain oma algkaalu ma arvan, et u poole aastaga tagasi.
  Kõht läks selliseks nagu enne, ainuke asi, et enne olid rinnad noh sellised ilusad :D, siis need venisid minu jaoks ikka veits välja selle suure piimakoguse peale ja tagasi nad enam vist ei lähegi.

  ReplyDelete
 34. Minul on mõlemad lapsed keisrilõikega tulnud. Viimane laps nüüd 9 kuune ja kaal on juba ammu läinud. Isegi kilo kergem kui enne.
  Teise lapsega värskemad mälestused,seega kirjutan nendest. Enne rasedust kaalusin 43kg,plaanilisele keisrile (sest esimene laps oli keisriga- jäi lihtsalt kinni) läksin 60kg...kaks kuud hiljem olin algkaalus.
  Kuna mu valulevi on suur siis ei olnud see keiser üldse hull. Juba haiglas ei olnud valuvaigisteid vaja, natuke oli valus kuid mitte nii et ära ei kannata.
  Tiigritriipudest siis nii palju, et need on mul ainult tisside peal ja sain need esimese lapsega alles haiglas... Et siis sünnituse ajal tulid... Nimelt esimese hooga läksin ikka ise sünnitama. Aga kõigega kokku 16h pärast ei olnud kedagi veel tulemas ja kuna veed olid lahti tehtud siis enam ei kannatanud oodata ka. Asi kriitiliseks väga ei läinud aga laps sai natuke kannatada (kaela kahjustus oli, mina sain alles siis teada kui laps kuune oli ja Perearst seda paberitest luges... Välja nägi see siis nii, et laps hakkas pead hoidma alles viie kuuselt ja areng lükkus tänu sellele siis kolm kuud edasi. Praeguseks on kõik korras.)
  Raseduse ajal ei olnud nö haige, ei iiveldust ega midagi. Teise lapsega alguses oli aga see oli ainult siis kui hommikul tööle läksin. Vabadel päevadel ei olnud midagi. 😄
  Seega rase olla oli tore! 😁 👍

  ReplyDelete
 35. Ma kaalu numbreid ei mäleta aga kuskil kaheksa kilo jäi haigla ja koju tuli alla kolme. Trenni olen kaks korda proovinud teha, aga peale seda on valud platsis, sünnitusest möödas kaks kuud. Armid on mul vaid all pool, aga need on oi kui valusad lisaks need ilusad hemorroidid. Kõht pole päris tagasi tõmmanud kui enam vähem ja ei häbene ka. Ma just sünnitasin ja isegi kui ei oma enam kunagi sixpacki siis cmon ma olen ema. Ja mu energia kulub lapsele mitte trennile, muidugi luban endale ka isude käigus jätai ja šokolaadi et energiat ammutada :D

  ReplyDelete
 36. Ma pole rase ega kunagi sünnitanud, aga tahtsin öelda et Sa oled nii äge inimene!!!

  ReplyDelete
 37. Pikkus 170, enne rasedust kaalusin 50 kg, sünnitama minnes 62 kg ja 2 kuud peale sünnitamist olin juba tagasi algkaalus, ehk 50 kg kanti. Juba ühe kuuga oli kõhu piirkond korras. Aga ma kogu raseduse ajal nägin hullult vaeva kõhu naha hooldamisega. peale sünnitamist mudisin ja kreemitasin kõhtu ja kandsin toestavat pesu. 2 kuud peale lapse sündi olid juba pulmad :D Rinnapartii oli häirivalt suur ja pulmakleidis lapse rinnaga toitmine kusagil fotoshuudil oli omamoodi kogemus. Rinnaga toitmise ajal ka nägin hullult vaeva, et rinnad labakinnasteks ei veniks. Õnneks ei veninud ja ka need jäid sellisteks nagu enne :) Lihtsalt ehk vedanud.

  ReplyDelete
 38. Esimese lapsega (9 aastat tagasi), võtsin juurde vaevalt 12kg. Haiglasse jäi 10kg. Tütar kaalus 2.900kg ja 49cm pikk.
  Teise lapsega (6 aastat tagasi), võtsin 27 kg juurde. Haiglasse jäi 8.5 kg. Poiss kaalus 4.580kg ja oli 52 cm pikk.
  Nüüd ootan oma kolmandat last, tütart. Siiani olen kaalu juurde võtnud 24 kg. Esmaspäeval kukub TA. Ennustatakse üle 4kg last. Eks näis. Ma pole kunagi nii palju kaalunud kui praegu (130kg). Ja esimest korda elus on mul ka tiigritriibud kôhul 😀 Eks mul mõjutab kaalu see, et mul diagnoositud rasedusaegne diabeet. Kuid küll saab kõik korda. Iga asi omal ajal.

  ReplyDelete
 39. Juurde võtsin 27 kilo :S ära küsi kuidas. Kõik läks kõhtu. Maha jäi haiglasse enamus.
  Keisrist taastusin aeglaselt. Praeguseks (9 aastat hiljem) armi pole pm näha. Aga triibud kõhule ja rindadele sain igaveseks.

  ReplyDelete
 40. Juurde võtsin 10kg(50st-60le), haiglasse jätsin 12kg. Koju saabusin täiesti saledana, nii nagu poleks kunagi rase olnudki, siis tegi imetamine veel oma töö, kaotasin veel 5kg, olin lihtsalt suurte rindadega piitsavars. Nüüd varsti saab laps 4a, mina kaalun u 47kg, muidu oleks rahul, aga imetamisest rinda alles enam ei jäänudki. Raseduse eelsest väiksest c korvist on alles koledalt rippuv väike a, selle üle olen kõige õnnetum. Nii et olles ema võib väike ülekaal olla parem kui alakaal, aga mis teha, kui kaalu ei tule ega siis ei ole seda kuskilt juurde võtta ka.

  ReplyDelete
 41. Kaalu ei mäleta enam.Esimesega lapsega kaalusin enne rasedust 45 ja peale 3 lapse sündi 50 kilo.Kõigiga olen keskmiselt 13 kilo juurde võtnud.Armas beebi!!

  www.facebook.com/MinuLelu- igale beebile oma kaisukas,kes valvab tema und!

  ReplyDelete
 42. Mul koguni 3 keisrit, iga kord arm samast kohast lahti lõigatud ja kokku üks triip :-). Aga üks teine asi - keiser olevat üks suurima verekaotusega operatsioone. Sellest kuulsin siis, kui tiba peale lapse sündi ise lumivalgeks-pea läbipaistvaks läksin (sa näed välja nagu portselan-nuku - ütlesid tuttavad) ja maapind kõikuma kippus. Ehk siis alguses mõtlesin ka, et see normaalne, lõpuks kurtsin arstile ja sain topelt rauatabletid iga kord juurde, et verekaotusest kiiremini taastuda. Jõudu sulle!

  ReplyDelete
 43. Võtsin juurde u 13-15 kg, haiglasse jäi u 10, paar nädalat hiljem olin algkaalus. Edasi läks juba miinusesse ja olen seda siiani (laps 2a). Kusjuures olen üpris vana ja pole kunagi väga kõhn olnud, nii normaalkaalu ülemisel piiril. Aga nüüd olen vastupidiselt oma kartustele elu parimas vormis!

  ReplyDelete
 44. Mina kaalusin enne rasedust 68 kg olles 168cm pikk. Sünnitama minnes kaalusin 89 kg ehk 21kg tuli juurde. Haiglasse jätsin vaid 7kg. Algkaalus olin tagasi juba kui laps oli 4kuune. Tännaseks on laps 8,5 kuud vana ja minu kaalunumber 63,5 kg. Kõik tänu jalutamisele ning sellele, et laps nõuab palju tähelepanu ja nosimiseks aega ei jätku ☺

  ReplyDelete
 45. Mina kaalusin enne rasedust 68 kg olles 168cm pikk. Sünnitama minnes kaalusin 89 kg ehk 21kg tuli juurde. Haiglasse jätsin vaid 7kg. Algkaalus olin tagasi juba kui laps oli 4kuune. Tännaseks on laps 8,5 kuud vana ja minu kaalunumber 63,5 kg. Kõik tänu jalutamisele ning sellele, et laps nõuab palju tähelepanu ja nosimiseks aega ei jätku ☺

  ReplyDelete
 46. Mina vòtsin 1 lapsega juurde vaid 4.5 kg. Haiglasse jài tsipa enamgi kui juurde tuli. Kuna olin ennem tugev harrastussportlane siis vòtsin rasedus ajal alla lihaste arvelt. Nùùd ootan 2 last ja siin kindlasti on muud numbrid 😊

  ReplyDelete
 47. Algkaal oli 74. Lõppkaal 89 et ehk +15kg.
  2 nädalaga sain kilodest lahti.
  Samuti oli erakorraline keiser (42+3 ja 2 ebaõnnestunud esilekutsumist).
  Keisriarm on täna 2 aastat hiljem nii hele, et seda on vaevu näha :) ilmselt muutub sul ka selliseks nagu see pimesoole arm sul seal kõrval :)
  Trenniga ära pärast keisrit parem kiirusta. Mingiaeg muutub see õmbluse tagune osa natuke kõvemaks ja võib valutada, aga ei midagi hullu!

  Head taastumist ja toredat kooskasvamist :)

  ReplyDelete
 48. Raseduse algul kaalusin 96 umbes, sünnitama läksin 106kg. :D haiglast koju tulles olin kuskil 94kg ja nelja kuuga olin alla võtnud pea 30kg, mis on säilinud tänaseni :) ( laps 1a ) oli samuti keiser, valudes olin kuskil 18-19h ja seda ei suuda siiani unustada :D

  ReplyDelete
 49. Ma võtsin juurde täpselt 10 kilo. Ja haiglasse jäi 7 kilo. Kodus kaalusin vist siis, kui laps oli umbes 10 päeva vanune ja siis oli mu tavakaal tagasi. Kuigi kaalu sain tagasi, siis eks kõht oli (ja siiani on) teistsugune. Alguses oli selline hästi pehme. Nüüd muidu ei ole aru saada, aga kui istun või kummardan ja käega kõhtu katsun, siis on ikka selline pehmeke :D Trenni hakkasin peale lapse sündi tegema 6 nädalat peale sünnitust. Aga need olid lihtsalt kõhu ristlihaste tugevdamiseks. Ja siis kui laps oli kahekuune hakkasin jooksmas käima ja kodus youtube'i videote järgi trenni tegema. Et just toonust tagasi saada. Aga üldiselt olen rahu. Ma kogu raseduse ajal ja ka pärast lapse sündi võtsin selles suhtes vabalt, et kuidas mu keha muutub. See on paratamatus ning olen uhke, et sain poja! See on kõige tähtsam :D Usun, et sa mõtled sama :):) Sul jääb arm ka seda igaveseks meenutama :)

  ReplyDelete
 50. Nii ilus näed välja :) ja see tiss 😃
  Mul nagu tühjad sokid, vb nädal peale sünnitust olid ilusad aga siis vajusid ära 😃 masendav.
  Kaalu juurde võtsin 23kg(appi), triibud sain ka igalepoole. Sünnitusest möödas 6 kuud, kõht veel ees, natuke ripub ka, kaalu kaotanud olen 15 kg. Normaalse kaaluni on veel palju, praegu kaal seisab, ehk kui tissitamise lõpetan, hakkab ka kaal langema. Aga noh,mis siin vinguda, selle kõige eest on mul jällegi imeilus ja hea poja. :)

  ReplyDelete
 51. Armidega saab tegeleda, apteegis selline asi nagu "bio oil"
  Vôid ka keisri armile seda panna kui haav täiesti paranenud ja armkude tekkinud.

  ReplyDelete
 52. Palju õnne poja sünni puhul veelkord! :)
  Nii tore, et sellisest teemast juttu teed. Mina ise ei ole veel kunagi rase olnud, seega võib-olla natuke tobe küsimus, aga ma tõesti ei tea - mis joon see nabast allapoole läheb, mida kõhul nii selgelt näha on?

  ReplyDelete
  Replies
  1. See on linea negra - hormoonidest tingitud pigmendijoon. Ajapikku kaob ära

   Delete
 53. Sünnitasin 3,5 kuud tagasi, enne rasedust kaalusin umbes 54kg, juurde võtsin 10kg, sellest pool jäi haiglasse ja teine pool (ja isegi natuke peale) kadus kuskil nädalaga. Kõht tõmbas ka üsna ruttu tagasi, kuigi oli esialgu selline pehmeke, aga olen palju jalutamas käinud lapsega ja nüüdseks ka kaks korda vaikselt kõhulihastele trenni teinud ja kõhuga täitsa rahul. Minulgi jääb seda sünnitust meenutama keisriarm :)

  ReplyDelete
 54. Mina võtsin juurde 32 kilo, hetkel on maha läinud -17 kilo. Algkaaluni veel pikk tee minna,sünnitus oli mul 4 kuud tagasi. Minul läks sünnitus raskelt, tehti vaakumsünnitus ning sain palju sisemisi ning välimisi õmblusi. Minul rasedust meenutavad armid,kuid ma ei ole üldse. Mul kasvab kodus armas poiss ning sünnitus teebki naisest naise.
  Mul veel siiani kõik silme ees ning kuskil viie aasta jooksul ei soovi uut last :)

  ReplyDelete
 55. Ma sünnitasin möödunud pühapäeval. Enne rasedaks jäämist olin elu tippvormis. 172cm ja 62kg aga lihasmassi korralikult, sest tegelesin fitnessiga.

  Raseduse alguses ei suutnud enam üldse trenni edasi teha. Ränk väsimus ja iga liigutus pani südame puperdama. Käisin rasedate joogas paar kuud aga see ei pakkunud pinget. Kuni raseduse lõpuni oli jalutamine ainukene trenn.
  Juurde võtsin 18kg ja haiglasse jäi sellest 8kg. Esimese 6 päevaga olen veel 2kg alla võtnud. Suurt söögiisu pole ja ega söömiseks aegagi alati ei leia eriti kui söögiajal hoopis uni peale tuleb.

  Sünnitasin loomulikul teel ja sain ka teise astme rebendid aga need olid kõik sisemised ehk et väga tunda ei anna. Istuda on sellegipoolest ebamugav olnud. Täna on olukord juba parem. Öösiti vaevavad mind päris tugevad emaka krambid aga õnneks on emakas äe sõnul väga kenasti kokku tõmmanud.

  Verekaotus ja füüsiline pingutus on siiski oma jälje jätnud ja isegi kui päris palju maganud olen, siis on ikke kerge nõrkus peal.

  Ma pole veel julgenud lapsega kodust välja minna, sest tal pole mingit režiimi välja kujunenud aga homme ilmselt proovime esimese jalutuskäigu teha kui ilm lubab.

  ReplyDelete
 56. Nüüd tänase päevaga on 4kuud möödas kui oma printsessi sünnitasin :) minu algkaal oli enne rasedust 54kg. Ja nüüdseks 47kg. Peale sünnitamist kadus mul kuidagi väga ruttu nädalaga kõtu eest ära :) taastusin ma umbes 3nädalat aga minu jaoks oli taastumine just hullem kui sünnitamine :D Peale sünnitamist kui tibuga koju sain kaalusin 51kg :) Mul on kuudagi iseenesest kaal imeliselt langenud mitte midagi tehes :) Mõned armsad venitusarmid on jäänud aga mulle meeldivad Kiiret ja ilusat kosumist teile armsakesed! :)

  ReplyDelete
 57. Mul kaks last vanusevahega 18 kuud. Olin 50kgrasedusega tuli 62kg, imetasin 1a ja koguaeg oli 45kg. Teise raseduse lõpuks 58kg. Imetasin 14 kuud ja koguaeg oli 4kg. Kõik selle aja sõin nii palju kui soovi oli. Praegu noorim 28kuud vana ja ma 50.5kg kõhuke eest aga see pigem selles, et nahk on kaotanud elastsuse ja oleks vaja tenni tegema hakkata. Pikkus 151cm.

  ReplyDelete
 58. Minu keisrist möödas peaaegu 3 kuud. Arm näeb juba palju parem välja)). Taastumine oligi kõige jubedam esimesel nädalal. Eks see arm andis tunda ka teisel ja kolmandal..aga nüüd nagu pole ollagi. Kaal võib sul langeda ka rinnaga toitmise tõttu..seega selle pärast ära üldse põe. Lähima paari kuuga usun, et need 5 kg on lännu. Ma muide hakksin vankrit koos lapsega tassima juba 3 näd.peale keisrit :D ei juhtunud midagi.. minu trenniks on hetkel 6 kilose beebi tõstmine ja paaritunnised jalutuskäigud värskes õhus. Käia saab ikka päris korralikult)).
  Soovin sulle kiiret taastumist ja mõnusat beebikasvatamise aega!)

  ReplyDelete
 59. Algkaal oli 50kg, juurde tuli 18 kg, ehk siis sünnitama läksin 68kg. Laps kaalus 4,5kg, haiglasse jäi 7kg. Kõht tõmbas paari nädalaga tagasi, 3kuuga olin endises vormis. Venitusarmid tekkisid kõhu külgedele ning see tekitas suurt ebakindlust, kuna enne sünnitust oli mul nii ideaalne keha. Kuid nüüd 7 aastat hiljem neid arme peaaegu pole märgatagi, tunnen end ilusana ja ei põe üldse. Mis puutub rindadesse, siis enne rasedust oli ilus prink B korv, peale imetamist jäi A korv :) ..õnneks ei vajunud ära, lihtsalt väiksemaks jäid.

  ReplyDelete
 60. Kaks rasedust, mõlemaga võtsin juurde 8kg, need mõlemad 8kg jätsin haigla ja koju saabudes olin algkaalus 49kg tagasi. Ka kõht oli taas lame. Nii mees kui mitmed sõbrad ütlesid et mul on ideaalne keha sünnitamiseks 😃 Muidu on kõik tore ja mul polnud isegi kõhtu väga ees aga sees pool oli selline kokkupressitud/-surutud tunne, raske oli hingata ja asendit leida et poleks valus siseorganitel.
  Ja pidevad küsimused miks sul nii väike kõht on ja millal suureks paisud olid imelikud 😃

  ReplyDelete
 61. Enne rasedust kaalusin 55kg, pikkust 164cm. Sünnitama minnes 70kg. Ehk 15kg tuli juurde. Ei oska õelda palju haiglasse jäi. Poiss kaalus 3300g. Kuu aega peale sünnitust olin kõhnem kui enne rasedust. Kaalusin 50kg. Kaalust alla võtmiseks ei teind midagi, käisin lihtsalt lapsega iga päev jalutamas ja tegelesin temaga võimalikult palju. Nüüd kui poiss juba 3 aastane kaalun 53kg. Tahaks rohkem kaaluda :(

  ReplyDelete
 62. Esimesega võtsin juurde +12kg aga ei mäleta palju alla läks :) teisega oksendasin tohutult ja võtsin juurde vaid +7kg ja sünnitusmajja jätsin -10kg...kaalusin kohe kui koju jõudsin, laps kaalus 3484g :)

  ReplyDelete