Tuesday, June 20, 2017

Aga mida me päriselt igapäevaselt kasutame aka meie pere "must have" asjad vastsündinule

Enne, kui ma postituse juurde lähen, siis kõigepealt tahaksin teha teile super suure kummarduse ja tänada teid nii positiivsete soovide eest viimase postituse all. See andis meile tohutult palju jõudu/motivatsiooni juurde ja tegi hingele pai. Aitäh, aitäh, aitäh. Selline toetus on hindamatu väärusega!

Milliseid tooteid meie perel siis päriselt vaja läheb? Millised asjad leiavad kõige rohkem kasutust? Antud teema on tegelikult sellesmõttes üsna ebamäärane, sest erinevate perede vajadused/võimalused on täiesti erinevad ja seetõttu ei saagi olla ühtegi ühest vastust. See, mis sobib meie perele ja beebile, ei pruugi absoluutselt kellelegi teisele sobida. Aga mis seal ikka.. Kirja panen need "must have" tooted ikka. Vastavalt siis ainult meie kogemusele ja meie beebile. Kindlasti oleks tore lugeda, millised olid teie puhul need "must have" tooted, ilma milleta elu poleks ettegi kujutanud?

Alustangi kohe üleval toodud pildilt asjade nimetamist ja seejärel liigun mõndade üksikute toodetega edasi, mis juhuslikult pildilt välja jäid (sest need olid autos või kuskil parasjagu kasutuses).

PS! Mitte miski siin postituses ei ole sponsoreeritud. Mõningaid postituses mainitud tooteid oleme kingiks saanud küll, aga siin on siiski nüüd päris, päriselt need kasutusse sattunud asjad ainult välja toodud. 


1. Beebipesa - Selle toote kohta leidsin raseduse ajal täiesti äärmuslike arvamusi. Mõned ütlesid, et nevereverever ei kasutanud ja nii mõttetu ost, teised jälle kiitsid taevani. Mina sobitun hästi sinna teise gruppi. Meie kutt magab osad oma päevaunedest just selles pesas ja seda igapäevaselt. Tihti muidugi haaran poja kaissu või rinnale, aga vahel, kui pesu vajab pesemist, söök söömist või korter koristamist, siis on super mugav ta tissi otsast või sülest pessa tõsta ja sellega diivanile magama jätta. Nii on kindel, et ta kuskile ei kuku ja ausalt öeldes talle endale ka väga meeldib seal. Meie peres täiesti asendamatu toode ja igapäevaselt kasutuses. Meie oma on pärit siit: https://www.facebook.com/Beebipesa ja maksis 44 eurot. 

2. TUUT - Tegelikult on tegemist tatrapadjaga. Meie oma peale on tikitud lihtsalt sõna "tuut" ja nii me teda kutsumegi. Kasutasime/kasutame seda selleks, et beebit külje peale magama pannes ta end selili keerata ei saaks. No seljataha toetuseks või nii. Seda just sellistel juhtudel, kui kutt tissi otsa näiteks magama jäi ja ta otse tuttu tõstsin. Nii oli mul oluliselt kindlam tunne, et ta äsja sisse ahmitud piima omale kurku ei oksenda. Ma kahjuks ei tea, kust selliseid saab.. Meie oma pärineb Männikult. Mallu juurest siis. Tal oli seal ümber mingi roosa lilleline "padjapüür", aga ma võtsin selle ära. No, et vähe poisilikum oleks või nii. Super kasulik kink. Tänks Mallur!

3. Innovative kids-i mähkmekott ja mähkimisalus - Need on pildil need mündirohelised. Super mugavad asjad. Tegelikult saatis antud ettevõte meile need tooted (ühes paljude teistega) beebi sünni puhul kingiks. Ma ei oleks osanud arvata, kui praktilised need kaks saavad olema. Me päriselt kasutame neid igal korral, kui kuskile kodust välja läheme. Nad on tõsiselt ilusad, kerged ja mis kõige  tähtsam - praktilised. Külla minnes on meil alati mähkmevaru + niisked salvrätikud kaasas + mähkimisalus koos ühekordse alusega. Hetkel oleme sellega käinud vanemate juures, sõprade juures, enda juures maal. Nii mugav on need kotti pista või vankris hoida. No igaksjuhuks. Siiani on igati marjaks kulunud. Nendel toodetel on nii kenad värvid ka: mähkmekott - http://innovativekids.ee/hügieenitooted/mähkmekott 12,95€ ja mähkimisalus - http://innovativekids.ee/hügieenitooted/mähkimisalus 15,95€. 


4. Lindexist/Bredenist pärit õhuke tekk - Täiesti asendamatud tooted. Me ostsime neid lindexi tekke lausa kaks. Niii head pehmed, ilusad ja mis peamine.. ÕHUKESED! Need on toas kasutamiseks täiesti asendamatud. Meil on toad alati hästi soojad ja paksu tekki me kindlasti kasutada ei saa. Samas päris ilma tekita on ju ka imelik? Nii need puuvillased iludused asendamatuks saidki. Bredenil on ka selline müügil.. See meeldib mulle veel rohkem, sest see on oluliselt suurem. Aga antud pildil on toodud lindexist pärit tekike. Ta on ühelt poolt täpiline ja teiselt poolt piltidega. Hind poes 14,99€ - https://www.lindex.com/ee/kids/newborn/7378714/Baby-Blanket/. Bredeni imeilus hall elevantidega tekike on hinnaga 29,90€ - https://ee.bredenkids.com/toode/beebitekk-tora/ (ps! koodiga "costany" saab -10% soodukat).

5. Hõlmikbodyd - Ei vaja vist pikemalt seletamist. Täiesti vastsündinud beebile ei julgeks mina küll ülepea mingeid riideid veel tõmmata. Trukkidega variant on siiani kõige mugavam lahendus. Tasub investeerida ka nendesse tavalistesse lihtsalt kodus olemise bodydesse, mis võibolla pole nii nunnude kirjade/sitside-satsiedga, aga on oluliselt odavamad. Lihtsalt sellepärast, et nii paljud bodyd saavad kakaseks/piimaseks ja on kurb, kui neid ilusaid ja kalleid riideid vaid mõned korrad kanda kannatab.  

6. Õhukesed valged sokid H&M-ist - Need on ainukesed, mis jalas püsivad! Ükski neist "nunnude kirjade ja piltidega" paksudest sokkidest meie kuti jalas küll ei püsi, aga vot need konkreetsed on tegijad. Maksavad 3 tk 4,99€ - http://www2.hm.com/en_eur/productpage


7. Sleepcarrier - Ei jõua ära kiita! Olen varem juba ühes postituses maininud ka.. Nii mugav on magav laps carrieri tõsta, ta seal mugavalt sisse seada ja sellega siis vankrisse tõsta. Kui käigud tehtud, siis saab lapse hopsti sellega jälle tuppa tõsta ja ta saab seal mõnusalt oma und edasi magada. Eriti praktiline on see toode veel selllepärast, et näiteks meie vankri sisu on valge.. Tänu carrierile saame vankrikorvi voodrit täiesti puhtana hoida ja nii hoiab vanker oma väärtust paremini.  Sleepcarrier on pärit Najell Eesti poest : https://www.facebook.com/beebiase/.

Esimese raksuga rohkem meelde ei tulegi.. Aaa! Imetamiseks sobilikud riided! Mõelge selle peale juba varakult, sest mina olen täiega hädas. Mul on kaks H&M-i imetamise topi ja kahed imetamiseks mõeldud rinnakad. Sellest on ilmselgelt vähe. Mõned üksikud lohvakamad maikad on mul kodus veel olemas, aga pigem olen ma ikka täiega hädas. Kuna minu rinnad lekivad ikka korralikult, siis pean vahel 3-4 korda päevas pluusi vahetama ja on ikka nadi küll, kui midagi selga panna ei ole. Veel rohkem tuleb see probleem esile siis, kui kuskile külla/välja minna. Mul lihtsalt puuduvad garderoobis avara dekolteega riided ja nii ma olengi hädas. Ei taha ju ennast päris paljaks ka imetamise jaoks igal korral koorida, hehe. 

Aga nüüd on küll esialgu kõik. Eks see nimekiri läheks veel pikalt edasi, aga hetkel tõin välja need asjad, mis kõige esimesena pähe tulid. 

Mis olid Teie jaoks need MUST HAVE asjad, milleta poleks elu vastsündinud beebiga ette kujutanud? Mida jällegi ÜLDSE vaja ei läinud? Kas tegite mõne sellise ostu ka, mida hiljem kahetsesite?

44 comments:

 1. Minu kohe 10-kuu vanune pliks magab siiamaani oma beebipesas:) maailma parim asi üldse. Kui kuskil külas käime jääb ta ilusti tuttu, sest pesa on ju tuttav ja turvaline.

  ReplyDelete
 2. Kas te kuhugi minnes vahetusriided ka kaasa võtate? Ma beebiga alguses ei võtnud, kuni ühe korrani, kui neid vaja oli.. Õnneks oli koduni vähe maad :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaa vahetuseks on alati body ja püksid kaasas :D See kakanaator suudab vahel ikka läbi mähkud ka kokku määrida

   Delete
 3. Meil on kodus Delta Baby baby sleep, kuhu saab panna beebi, et ta küljelil ilusti püsiks. Aga minu jaoks on kõigi kolme lapsega kasulikuks osutunud beebikiik. Ja kolmandaga ostsin vannijalad. Nendest on nii suur abi vannitamisel, sest poolkükakil oli nii raske vannitada, selga hakkas alati valutama. Kõhukott on asi, mida ma ei ole kasutanud ja peale teist last müüsin selle maha.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meil on ka kiik.. Mallu oma, aga kasutust leiab üsna vähe. Kutt seal mingi max 5 minutit viitsib olla ja siis enam ei sobi :/

   Delete
 4. Minu jaoks ülimugav asi on imetamispadi. Alguses ma seda ei ostnud, kuna poes üpris kallis. Mõtlesin, et küll saab ilma hakkama. Aga hiljuti leidsin taaskasutusest korraliku imetamispadja ainult 3.50€ eest. Koju jõudes sain kohe proovida, ja no see on küll maailma mugavaim asi.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaa, see on ka meil :) Alguses kasutasin koguaeg, aga nüüd palju vähem :) imetan rohkem kuidagi "hoo pealt" :D

   Delete
 5. Hei! Minu poja 7-kuune ja kuna sündis novembris, siis maailma parim ost oli Lenne kottkombe. Kandis seda peaaegu 4 kuud igapäevaselt. Samuti aitas pisikest soojas hoida lambavillane soojakott. Seda saab kindlasti ka järgmisel talvel kasutada. Praegu mõtlen, et sleepcarrier oleks ikka väga hea asi olnud, ei jaksa ju tunde ringi kärutada, eriti talvel ja nii mõnigi kord sai magus uni vankrist tuppa tõstes otsa. Aga järgmise lapsega kindlasti soetan selle. Samuti oleks mõnikord turvahälli soojakott marjaks ära kulunud. Ebavajalikest asjadest rääkides, siis mina ei suutnud armsatele pisikestele riietele kuidagi poes ei öelda ja juhtus muidugi see, et pooli asju selga panna ei jõdnudki. Beebi kasvab ju ruttu! 😝 Spetsiaalseid imetamisriideid ei kasutanud. On küll soetatud 2 paari Mothercare imetamisrinnahoidjaid, kuid need olid minu jaoks ebamugavad. Põhiliselt kasutusel tugikaarteta rinnahoidjad, vist ostsin Reservedist juba raseduse ajal, ülimõnusad ja samas piisava toestusega. Palju varusin harilikke õlapaeltega puuvillaseid maikasid, mugav lihtsalt käsi välja tõmmata, sest paelad ju venivad, tavalise maikaga veits tüütum. Pole tundnud vajadust spetsiaalsete pluuside järele, mis maksavad mõttetult palju mu arust.

  Edu teile! :)

  ReplyDelete
 6. 2 asja milleta ma oma elu ette koos beebiga ei kujutaks,on beebimonitor ja öösel helendavad lutid :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ostsin ka helendavad lutid, sest ma ei leidnud lutti kunagi üles, aga sellest on vähe kasu kui see lapse all on.. :D :D :D Ta alati ajab selle endale külje alla.

   Delete
 7. No beebipesa on ikka üle kõige. Ma ei tea, mis oleksin ilma selleta teinud, sellga ta magas mul diivani peal ja öösel meie voodis. Mähkimisalus on ka väga väga hea, kasutan siiani(poiss 6 kuud noor) eks kui siplema hakkab, pean kahjuks loobuma.
  Õhukesed tekid samamoodi väga head, päeval oli hea peale panna kui pesas tudus. Üks hea asi on ka see vannialus, samuti kasutan siiani. Seal peal pesen ta puhtaks ja siis võtan ära ja ujub niisama seal vannis. Rohkem vist ei olegi.

  ReplyDelete
 8. Minul magas laps toas päevauned vankrikorvis alguses, pesa oli jube kallis minu jaoks :D muidu oleks ka must-have olnud. Meil oli eraldi vankrikorv (ilma ratasteta) mida kasutasimegi ainult toas.
  Aga muudest vidinatest... mul nõuka ajast jäänud beebi baikatekk, see meie 7-kuusel ka praegu tekiks, väga hea tekk toas magamiseks :)

  Lamamistool on meil väga asendamatu, meil 2 last veel ja ei saanud diivanile kuidagi jätta beebit. Ja asendab praegu ka söögitooli sest ma ei taha seda kolakat muudetava kaldega tooli veel kööki kui ta ise ei istu, tahan kompaktsemat aga neil ei saa kallet muuta :)

  Samuti oli minu jaoks alguses asendamatu MeiTai, kandelina ja kõhukoti hübriid. Mugavam kasutada kui lina aga ma ei salli neid kõhukoti igasugu klõpsakaid ja krõpse mida ei saa kunagi nii pingule reguleerida kui ma tahaks. Eelmiste lastega oli lina kasutuses aga kuna ma täpselt 1 sidust ainult kasutasin siis otsustasin seekord mitte lina osta. Kui ikka käsi vaja ja tahaks beebit ikkagi enda lähedal hoida siis ikka väga hea asi. Sidumine käib kiirelt ja kokkupandult võtab väga vähe ruumi :)

  Bodydega kusjuures mina just vihkan hõlmikbodysid :D eks saab ära kasutatud aga ma kudagi alati olen eelistanud üle pea tõmbamist, kui on õlal trukid siis pole mingit probleemi. Ka vastsündinul. Hõlmikbodydel on need trukid seespool muarust nii ebameeldivad.

  ReplyDelete
 9. Vlogi tegemise oled yldse ära unustanud?:) ootan väga!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kui nõme kommentaar. Sul vist lapsi endal pole? Inimesed, kel vastsündinu, ei oma nii palju vaba aega, et võõraste "käsul" vloge tegema hakata kõige kõrvalt. Andke asu noh.

   Delete
 10. Vaata imetamisriideid ja -rinnahoidjaid Lindexist ka :)

  ReplyDelete
 11. Tuut peaks olema selliselt tegijalt nagu Sannale (Facebookis). Mul endal oli ka see ja tõesti mugav :)

  ReplyDelete
 12. Meie ei saaks hakkama ilma vankrita. :)
  Esimese lapse ajal ostsin mähkimislaua kummuti peale ja pehme mähkimisaluse. Kasutasin seda suhteliselt vähe, kuna ei mähkinud last alati seal aluse peal (mähkisin põrandal, voodis, diivanil). Ja nii ta jäigi seisma ja müüsin maha.
  Kui teine laps sündis, oli lausa hädavajalik Emmaljunga kõvapõhjaline kandekookon, millega sain last toast vankrisse viia ja magava lapse pärast vajadusel õuest tuppa tuua. Praegu ei saaks ka vist ilma lutita. No vb isegi saaks, aga ma ei ole veel valmis :)

  ReplyDelete
 13. Ma soovitan vaadata asos.com lehele. Mina leidsin sealt meeletus koguses imetamisriideid. Hetkel on neil sale -50%. Samuti tuleb pakk ruttu kohale, viimane kord 7 päevaga.

  ReplyDelete
 14. Esimese pojaga olid mul must have asjad kandelina ja beebikiik. Kuna siis elasime Tallinnas ning enamasti liikusin ringi üksi ja ühistranspordiga, siis oli kandelinaga mugavam kui vankriga. Teise lapse ajal elasime juba Saaremaal ning siin kandelina vaja ei läinud ja beebikiiku teine poiss ise omaks ei võtnud. Seega võib ütelda, et need asjad mis esimese poisiga olid tõesti elupäästjad jäid teise lapsega kasutult seisma.

  Vanker aga oli mõlemal pojal üks ja seesama (X-Lander XA) suurte õhkkumm ratastega, kus esimesed rattad käisid 180 kraadi ringi ja nüüd kolmandaga ostsin täpselt sama vankri, kuna see oli tõesti väga mugav minu jaoks. Igal pinnasel sain sõidetud ja oli tõesti kergesti, ühe käega manööverdatav. Lisaks on oluline ka see, et turvahälli saab tõsta samale raamile. Ma ei näe lihtsalt mõtet osta mitut vanrkit-käru või vankriraami, et liikuv olla. Ma olen lihtsalt nii mugav inimene, et üks raam peab kõigeks sobima :) ning kuna ma olin selle vankriga väga rahul, siis ei näe põhjust teisi vankreid katsetama hakata.

  Kuna mul suuremad poisid magasid kuni aastaseni kaisus ja kolmas hakkab ka magama, siis peaks vist seekord selle beebipesa ära katsetama, tundub küll väga mugav asi olevat.

  ReplyDelete
 15. Mulle meeldivad sellised postitused. Nii tutvubki asjadega, mille peale ise ei tuleks.
  Meil on asendamatud nö tatilapid. Igal pool piima pühkimiseks.

  Riietest endale: soovitan vaadata h&m e-poodi. Seal on päris suur valik imetamise pluuse, millega ei jää ise alasti ja pole tingimata v-lõikega eest.
  Poodides seda valikut ei ole!

  ReplyDelete
 16. Mul 2kuune ja ülihea ost oli Ergobaby kõhukott. See on mõnikord ainus variant, kuidas ta magama saada, eriti õhtuti, kui päeval pole korralikult maganud, gaasid ja üleväsimus kimbutavad. Poiss kotti, korteris paar kiiremat tiiru ja magab nagu nott. :) Hea ost oli ka Emmaljunga vanker koos kookoniga. Pärast õues käimist magab seal veel toas edasi ning kolmandale korrusele tervet vankrit tassida ma ei jaksa. Mõttetuid oste väga polegi teinud, lihtsalt targemaks saanud, et milline asi teinekord mugavam/mõistlikum oleks. Esimene laps, seega õppimist on palju. :)

  ReplyDelete
 17. Meie elupäästjad on olnud:
  -minu emme kootud suuuuuur õhuline tekk, mida saab vastavalt vajadusele panna peale ühe-kahe-kolme-neljakordselt
  -mehevenna pere kingitud kaasaskantav kokkuvolditav mähkimisalus
  -marlilapid, mida panna lapsele alla, imetamise ajal ja ka magades endale tissi alla, millega ülestulnud piima ja sülge pühkida jnejne
  -Bepantheni kreem, mis parandab kõik nahakahjustused nii mul kui lapsel ülikiiresti
  -Po.P riided, mis maksavad küll uuena pool kuningriiki ja ühe neeru, aga on superkvaliteetsed, mugava lõikega, pehmed ja ilusad; veel kiidan Sense Organics bodisid, Joha siidi-villa riideid ja Bredeni mütse

  ReplyDelete
 18. Minu jaoks Sleepcarrier ei olnud must have asi ja esmapilgul tundus isegi veidi mõttetu, aga õnnestus see võita ja nüüd ma ei kujutaks elu ilma selleta ettegi. Parim beebitoode üldse. Ja mu beebi on juba 7-kuune ning see on endiselt igapäevases kasutuses. :)

  ReplyDelete
 19. BB lamamistool
  Lukuga nö tudukombed, millega laps oli ka päeval esimesed paar kuud. Kolme lapse emana hindasin kiiret riietevahetuse võimalust :)

  ReplyDelete
 20. Aga kui palju sul riideid üldse ostetud oli ja mis suurus? Kas midagi on väikseks ka jäänud juba või ei mahtunud alguses juba? :)

  ReplyDelete
 21. Edaspidiseks soovitus, et palju mugavam on lugeda, kui jutuga samale ekraanile mahub pilt antud asjast. Praegu pidin pidevalt üles-alla scrollima, et pildilt ka uuesti üle tsekata, et millest ikka jutt käib :)

  ReplyDelete
 22. Kas oled kusagil kirjutanud sellest ka, millise vankri ja turvahälli ostsite?

  ReplyDelete
 23. Meie kõige parem ost oli beebi hingamismonitor. Saime koju sellise teadmisega, et beebikese südame rütm langeb sügava une ajal ebaharilikult madalaks ja uuringutele saime aja mõned päevad hiljem. Öösel oli natuke rahulikum magada kui monitor töötas. Ps! Beebikesega kõik korras. Nüüd 7kuune tubli tüdruk. Tuli välja, et tema eripära lihtsalt.

  ReplyDelete
 24. Mul on mõlema lapsega ainsad asendamatud asjad olnud mähkmed, turvahäll ja vanaema tehtud paks vatitekk. Kaisus on mõlemad lapsed pikalt maganud, beebi voodi on kujunenud põhimõtteliselt asjade hoidmise kohaks lõpuks. Teise lapse sündimisel magas meil kaks last kaisus. Beebipesa vms ei tundnud et vaja läheks - ega ikka naljalt ei keera beebile peale kui mingite ainete mõju all just pole (ja normaalsetes peredes neid ei tarbita). Lapse selja taha pole ka mingit asja vaja olnud. Päevauned on maganud ripphällis või vankrikorvis. Ka diivanil vastsündinuna. Vastsündinu ei keera end ise maha. Paari-kolmekuune võib seda teha. Vatitekk on olnud maas ja see on asendanud lamamistoole jms. Vanemad lapsed ja lemmikloomad (isegi minu kolm tuhkrut) ei tee seal imikule liiga, kuigi loomulikult ei jäta lemmikloomi ja imikut omapead kunagi. ERITI tuhkruid, neil on koguaeg mingi koerustükk varuks :D

  ReplyDelete
 25. Kõik asjad vajalikud, ainult beebipesa kohta on küsimus. Ameeriklased ja britid on igasuguse "puhvis" asja suhtes äärmiselt ettevaatlikud, kuna kardavad SIDS-i ning näiteks võrevoodite küljepehemendusi seal üldse ei müüdagi - kardetakse, et beebi keerab ennast pehmenduse vastu ja lämbub. Beebipesagi on ju selline - kas teie olete kuulnud, kas lastearstid soovitavad neid või pole üldse midagi öeldud. Ei julge kohe katsikukingiks ostagi, sest internetist loetud artiklid SIDS-i kohta on nii kurvad :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mina iga kord mõtlen sellele, et peab ikka julgus olema. Võibolla olen ise liiga paranoiline, aga igasugused pehmed esemed (tekid, padjad, pesad jms pehmendused) olen oma lastest eemale hoidnud, kuna kardan lämbumist. Kui beebi on silma all, siis on ok, aga vastasel juhul kindlasti mitte.

   Delete
 26. Mina ei mõista selle seep carrieri fenomeni? Mul on kärul kookon, mille saan välja tõsta ja tuppa kaasa võtta... Mille poolest see carrier siis erineb?
  Mõistan seda siis, kui kärul endal kookon puudub,aga ise ilmselt ei muretsekski omale ilma kookonita käru, aga see minu enda kiiks ilmselt :)

  ReplyDelete
 27. Ostsin kõhukoti- ei saanud ise kasutadagi- rinnad jäid ette, müüsin maha. Ostsin hunniku riideid- kasvas neist kiiresti välja, müüsin maha. Beebipesa ostnud pole, mingeid pimedas helendavaid asju ka mitte, beebimonitor istub nukralt sahtlis, kasutamiseks pole vajadust olnud. Esimesel lapsel oli beebivann ja see iste(meil oli varem vann, nüüd dušš), seega teine poja saab nautida pesuskäimist koos minu või elukaaslasega. Enne esimese lapse sündi sai soetatud nukuvankrit meenutav käru, sealt võtsin lõpuks ainult selle kookoni, käru ise jäi seisma. 2 lapsega on kokku olnud 7 käru ja vankrit- mitte ükski neist ei ole läinud müüki- kas on maal, mandril vanaema juures või on spetskärud suvisteks kontserditeks ja telkimisteks jne.
  Esimese lapsega ostsin suvalise magamiskoti, et saaks telgis soojas olla ning siiamaani alles jaanidel saab teine poja ka seda kasutada :D Tuut suguse asja tegin ise- tatar issi suurte sokkide sisse, natukeseks mikrokasse ja tadaa- töötab hästi.Esimene poja ei saanud imemisvõtet selgeks ning seega sain 4 kuud piima välja pumbata- siis hakkas juba kaduma. Teine poja tegi nii head tööd, et 3 kuud sain piima lisaks veel välja pumbata- külmikusahtel oli täis igatahes. Ja eile otsustas noormees, et tema enam rinda ei taha- kisab hullult, kui pakkuda, seega pumpan jälle välja ning annan siis pudelist, vähemalt saab söögi kätte ja rinnad puhkust :)

  ReplyDelete
 28. Meie ja neljakuuse beebipoisi asendamatud igapäevases kasutuses olevad asjad:
  1) vanker - BB Cameleon, iga päev ca 8-10 km jalutused
  2) beebimonitorid - Britton. Päevauned monitoriga rõdul, ööunne oma võrekas monitoriga magamistuppa seniks, kuni meie ka magama lähme
  3) Nomi lamamistool, istub meiega koos igal meie söögikorral laua taga :) et söögitooli istumise ajaks oleks selge et süüakse ainult koos perega laua taga
  4) marlilapid - lemmik Mothercare'i sinine mereteemaline seeria :)
  5) Stokke kokkuvolditav beebivann - iga päev kasutuses ja pärast iga kasutust voldime kokku ja vann lähen vannitoakappi peitu. Kole-kole minu arvates, kui ilusas vannitoas on kuskil nurgas või dushikabiinis plastikust jurakas beebivann.

  Muud üliolulist praegu ei meenugi. :)

  ReplyDelete
 29. Meie majas oli asendamatu elektrooniline beebikiik. Kuna minu poeg soovis ainult kätel kandmist, siis see oli über-mega-super-hüper hea, kui ostsin kiigu ja ta sinna ära sain panna. Seal tegi aegajalt väikseid uinakuid ja võtsin teda sellega kööki kaasa, kui süüa tegin. Isegi naabrinaise juurde võtsin kaasa. Ainus koht, kus ta oli nõus ilma minu kokkupuuteta olema.

  ReplyDelete
 30. Imetamiseks head veel rest nööpidega, lukkudega pluusid :)

  ReplyDelete
 31. Kindlasti kõige kasulikum asi üldse on olnud Bredeni meriinovillane aluskombe. See oli meie beebil sünnist saati ehk jaanuarist kuni aprilli lõpuni iga kord õue minnes seljas. Mingil ajal lihtsalt vahetus pealmine kombe veidi õhema vastu aga ülimugav et ainult 1 kiht riietust talve/kevadkombeka all ja minek. Selga panna ka ülihea. Teisena hea asi oli samamoodi Bredeni meriinovillane tuukrimüts, mis talvel käis paksu mütsi alla ja kevadepoole toimis iseseisva mütsina. Nii praktilisi riideid teisi pole olemas.
  Kolmandal kohal on ilmselt Woombie eest lukuga magamiskott beebi sissemähkimiseks. Beebil oli seal sees tõesti palju magusam uni ja ei ajanud end järskude liigutustega üles. Saab muidugi mähkida ka lihtsalt tekikese sisse aga sealt saab ta end lihtsamini lahti sahmida ja samuti on mähkmevahetuseks vaja ta siis üleni välja võtta. Woombie kotikese saab altpoolt lukuga lahti teha ja korras. Imeline toode.
  Neljandal kohal on mul Medela Swing rinnapump, mis tõmbab väga kiiresti rinnad tühjaks ja saab sügavkülmikusse tagavara jätta kui on vaja eemal olla üheks söögikorraks või siis lihtsalt piima juurde tekitamiseks hea abivahend.
  VÄGA head asjad on ka Kipkep jalas püsivad sokid.

  ReplyDelete
 32. Minul endal olid "must have'ks" rinnapadjad. No need, mida saab rinnahoidja sisse panna, kui rind lekkima hakkab. Hoidis rinnahoidjad ja pluusid kuivana.

  ReplyDelete
 33. Tahtsin küsida, et kus sa öösel lapsel mähkmeid vahetad? Kas lähed vannituppa või toimetad voodis?

  ReplyDelete
 34. Mis mähkude kasuks te otsustasite? Ma ei suuda otsustada, kas hakata ühekordseid või riidest kasutama.

  ReplyDelete
 35. Meie must have on lamamistool-kiik :). Lähen sööma või pesema, beebs sellega kaasas. Väga mugav asjandus. Beebipesaga oli nii, et kasutasin seda vaid alguses..kokku siis u. paar esimest kuud, aga nüüd on ikka rohkem kasutuses see lamamistool. Riideesemetest meeldivad mulle tohutult Lindexi tudukad, millel on kahes suunas avanev lukk. Väga mugav..soovitan! See pildil olev tekike on meilgi..väga mõnus. HM jumpsuitid on väga praktilised. Need mis tavahinnaga u 17.90 on..tähekestega jne.. On paksemaid ja õhemaid. Saab külma ilmaga kombe alla panna või praeguse suvega niisama kanda. Ilasallid on alates teisest elukuust meil ka must-have..pole vaja päevas 5 korda beebil riideid vahetada kui kogematta krooksuga toit tagasi tuleb või niisama ilastab)). Ja sama sall toetab kenasti ka lutti, et see koguaeg välja ei kukuks. HM hõlmikbodid on alguses väga mugavad, nüüd kolmekuusel eelistan pigem tavalisi. Ja mis puudutab HM sokke, siis meil just vastupidi..need õhukesed tahavad alati ära tulla..paksemad püsivad. Aga beebs siputab ka kõvasti. Nii..mis veel.. kasutan toitmisel beebi all alati õhukest lina, et oma voodipesu oleks puhtam, ilma piimalaikudeta. Toidan teda alati lamades. Neid linu on meil u 5 tk. Samuti ka piimalappe jne..vist olin tellinud l neid asju esimesedsammud e-poest.
  Endal on HM imetamissärgid ja rinnakad asendamatud. Samuti ka rinnapadjad! Et midagi ei lekikis)).

  ReplyDelete
 36. Unustasin lisada stokke flexy bath...no niiiii hea vann, et teist enam kunagi ei soovi))))

  ReplyDelete