Saturday, May 6, 2017

Peast nats soe?


Parima kvaliteediga vaatamiseks vali 1080p!

Nonii.. Nüüd, kui 37+3 on käes, siis käib selline suuremat sorti ootamise mäng. Et millal nüüd? Ühtegi plaani teha ei saa, kõik on nii põnev ja ämmaemanda poolt on meile roheline tuli antud. Eelmise nädala lõpul hinnati ultraheli järgi poisi kaaluks juba 3100g. Eks see on muidugi ligikaudne, aga vähemalt midagi.. Ämmaemandad on natukene tähelepanelikumad, sest ma olen nii pisike ja last nad väga suureks lasta ei taha. Peale viimast ultraheli kirjutasingi oma eraämmaemandale ja tema kiitis meie numbreid. Lisas ainult, et üle 3500g ei tahaks nagu hästi, et poiss kasvaks.. Et me ikka omavahel hästi proportsioonis oleksime võinii. Nii ütleski ta meile, et alates 37+0 nädalast võiksin ma igapäev jalutamas käia ja noh.. Me võiks seda vanainimeste asja tihedasti harrastada, et emakakael hästi küpseks ja tita tulekuks valmis oleks. 


Nagu eeskujulik õpilane, seadsin sammud siis õue.. Tänaseks nüüd juba kolmel järjestikusel päeval. Neljandal asendasin jalutuskäigu suurpuhastusega, aga sinnani ma jõuan veel. Esimesel päeval kõndisin 4000+ sammu, teisel päeval 7000+ sammu ja kolmandal juba lõpuks kokku 11 000 sammu. See on 6km! Ma isegi mitte rasedana ei viitsinud nii pikalt kõndida. See Polari kell annab ikka tohutult motivatsiooni juurde ja ma ei saakski oma sünnipäeva kingiga rohkem rahul olla. Minu oma kipub ainult päevaga tühjaks saama.. Ma ei saa aru, mis teema on. GPS on väljas, südamerütmi ma ei jälgi, mingit treeningmode-i ma sisse ei lülita.. Väga veider. Kirjelduste järgi peaks ta niimoodi tavalises olekus lausa 3 nädalat vastu pidama. Hmh. Kristo lubas homme sinna esindusse kirjutada ja uurida. Äkki ma kasutan seda kuidagi valesti lihtsalt!? Ometi ma eriti mingeid nuppe ei näpi. Või äkki selles probleem seisnebki? Äkki ma peaks veel midagi seadistama? On kellelgi kogemusi?


Eilse kohustusliku jalutuskäigu asendasin hoopis suurpuhastusega. Pesin ära iga viimse kui liistu, seinad, aknalauad, vahetasin kardinaid, voodipesusid, pesin ära kappide uksed, küljed ja vannitoa põranda vuugid. Nüüd käin ja ahhetan, et kõik on nii ilus puhas. Minu meelest on üldse kõige mõnusam tunne see, et sa tead, et sind on õhtul ootamas värsked voodipesud.. Mmmmmmm. Kõige parem uni tuleb puhaste linade vahel. Ma olen muidugi lakkamatult jutti pesumasinat ka piinanud ja kõike pesnud. Kardinaid, vaipasid, tekke, patju, riideid, riideid ja veelkord riideid. See pesapunumise värk on vist ikkagi mingi real thing? Ma olen selle raseduse jooksul tervet korterit ka juba mingi kolm korda kindlasti ümber tõstnud. Noh, lihtsalt selleks, et oleks vaheldust ja et leida see kõige sobivam variant. Äkki ma olen natukene peast soe?! Aga ainult hästi vähe.. 

36 comments:

 1. Googeldades artikleid pesapunumise ehk nestingu instinkti kohta, siis seda esineb ka teistel imetajatel peale inimeste- näiteks hamstritel ja kassidel/koertel, kes siis tiinuse lõpupoole hakkavad reaalselt omale "pesa" valmistama. :D

  The overwhelming urge that drives many pregnant women to clean, organize and get life in order—otherwise known as nesting—is not irrational, but an adaptive behaviour stemming from humans’ evolutionary past.
  Researchers from McMaster University suggest that these behaviours—characterized by unusual bursts of energy and a compulsion to organize the household—are a result of a mechanism to protect and prepare for the unborn baby.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tundub, et vastab täitsa tõele jahh :D

   Delete
 2. Ma natuke kauem üksi kodus olen,hakkan ka asju ümber tõstma,vahel mõtlen endamisi,et olen ikka totu küll :)

  ReplyDelete
 3. Minul on ka see sama kell mis sinul. Peab tõesti hulga kauem vastu, kuid mul ta pigem ei loe samme kui vankrit lükkan. Palun seleta kuidas sa selle gpsi sisse lülitad :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ühenda oma kell kas telefoni või arvutiga.. Siis tuleb see spets programm (flow lahti) ja seal saab kõiki seadistusi kontrollida :)

   Delete
 4. Minul on ka see kell mis sulgi, peab tõesti palju kauem vastu, kuid pigem vankrit lükates samme ei loe, palun ütle kuidas gpsi sisselülitust kontrollida :)

  ReplyDelete
 5. Minul on ka see kell mis sulgi, peab tõesti palju kauem vastu, kuid pigem vankrit lükates samme ei loe, palun ütle kuidas gpsi sisselülitust kontrollida :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kui sul telefonis ja arvutis syncitud, siis sealt saab ntks kõiki seadistusi kontrollida 😊😊

   Delete
 6. Mul on küll polar loop 2 , aga ka 2 nädala jooskul ma pidin laadima mingi 5-6 korda (kirjas oli et peab vastu 8 päeva), siis lõpuks viisin sinna kust ostsin ja saadeti hooldusesse, nad vahetasidki kella elektroonikamooduli. Ma kaks esimest päeva näppisin ka natuke rohkem, kui nüüd. Ma soovitan kindlasti võtta ühendust kust osteti, eks nad saadavad hooldusesse ja uurivad lähemalt selle asja.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaa, võtame kindlasti ühendust! Võiks ikka tiba kauem see aku kesta. Muidu on hirmus tüütu

   Delete
 7. Ohjaaaa ma ka peast soojaks läinud selle koristamisega. Olen 30.nädalat rase ja viimased nädal aega olen iga jumala päev koristanud 4h, ja korras pole ikka!! Ma võtsin ka väga suurelt ikka käsile selle koristuse. Kõik kapid, aknad, vuugivahed, kardinad.. jube 😃 ma elan muidugi 3magamistoaga majas kah, niiet koristamist jagub. Päris kade sinu peale praegu, et ühe päevaga saad kõik läikima lüüa. 😃 aga noh, kaks ruumi mul veel teha!!! 😃

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oiii! Jaksu sulle! Majaga muidugi hoopis teine tera 😄😄

   Delete
 8. Puhtalt uudishimust uuriks, kui tihti peate tolmu pühkima jms? Meil endal uues korteris on kogu mööbel musta värvi (ja põrand ka tume) ning tolmu peaks ideaalis mitu korda päevas pühkima, nii et endalgi peast soe tunne! Eelmises korteris oli kord 3-4 päeva jooksul valge mööbliga.. Aga väga hubane kodu teil. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nooo meil lumivalge parkett ja seinad. Iga viimne, kui kassikarv on näha 😄 Meil ju tumeda karvaga loomad ka. Ikka igapäev tõmbame põrandad üle.

   Aitäh! :)

   Delete
 9. Kindlasti vii hooldusesse või mine ostukohta ja räägi murest. Mul sama kell, aga isegi gpsi kasutades (mõned tunnid päevas) ei lähe ta päevaga läbi :)

  ReplyDelete
 10. ma olen tähele pannud et sul pole kassidele absull mänguasju, ei ole hiirt, ei ole palli ega midagi, mõni ime et kassikesed peavad ise oma sabaotsaga mängima, sul ju noored kassid, osta neile karvaseid mänguhiiri ja pehmeid pallikesi mis põrandal ei koliseks, et neil oleks tegevust ja aktiviteeti, kahju kohe neist

  ReplyDelete
  Replies
  1. See kommentaar ei vasta ikka absoluutselt tõele. Meil on kümneid hiiri, pallikesi, pulgakesi.. Need on lihtsalt selundiga diivani/külmkapi all ja nad eelistavad mängida mu patsikummidega näiteks.

   Ma ütleks, et me tegeleme oma kasside lõbustamisega ikka väga aktiivselt :D kahju kohe kindlasti olema ei peaks

   Delete
  2. meil on ka eri elamistes, kiisul igal pool hiirepoisid peidus ja iga jõul ostan talle neid juurde, mõned on kolimiskastis ühes tal kõik koos ja ühes maja peal laiali. ega pildile ei saagi siis jääda hiiremänguasi vms koguaeg, sest kassid oskavad neid ära peita või kuhugi alla peitu ajada:D kõige huvitavam oleks muidugi päris hiirega mängida. a kui leidnud olen rätiga kinni püüdnud ja hiire õue ajand. :P:D..ise pool hirmust kiljudes, kuid on ka juhtunud maaelus kus kass on hiire leidnud mängind ja hiljem see surnud.sest väikseke" ei saa aru sellest jõu haarde ulatusest. ning need kõige väiksemad ja odavamad hiiremänguasjad on need kõige lemmikumad kõikide hulgast..meil vähemalt. nojah kaelarihmad on ka ära kaotatud õues ja mõni kõrisev on veel alles õues pannes aint kaela. ning noh nöörijupp või krõbepaber või lihtsalt peale toitu kapata nagu vormelikiisu majas ringi on kõige rõõmsam. ja veel mäu teha. :D kiisude põnev elu. sööb, magab, mängib ja vahel harva näksab ka kui tuju õnneks aint paar korda a juhtub seda.nojah ning piruka vahelt viineritükiga mängimine söömine saagi jahtimine on ka põnev. või sooja puhutud peale kananugitsa ampsamine käpaga panemine. haha . armsad loomad :) kiisud, teised ka.

   Delete
  3. Tõesti naljaskas kommentaar :D Minu kassil kaovad samuti kõik pallid-hiired sekunditega voodite ja diivanite alla ja tundub, et talle pakubki rohkem rõõmu just see, et sealt neid välja koukida saab. Lisaks on meie kassi lemmikmäng laseri tagaajamine, mida saab päevas ikka palju-palju tehtud.
   Kella koha pealt tõesti, et minul sama kell peaaegu aasta aega olnud, kuid laen umbes kuus korra. Laadimise all pean silmas seda, et lasen ilusti täis laadida, arvutiga syncimise jaoks korraks arvutisse ühendamist laadimiseks ei nimeta. Treeninguid pea igapäevaselt vähemalt tund, vahel mitu korda päevas, mitmel korral nädalas GPS-i kasutamist jne. Kellaga olen igatahes väga rahul. Varsti peaks välja tulema ka M430, mis on põhimõtteliselt sama kell aga randmelt pulsilugemisega. Ootan põnevusega, ehk vahetan mingi hetk väljagi oma armastatud M400 :)

   Delete
 11. Ma jalutasin 39+2 kui ma ei eksi, 10km ja järgmine hommik saimegi valudega haiglasse sõita :D
  Mitte, et ma muidu passiivne olin - 38nädalani tegin spordiklubis rühmatrenne ja saunatasin pool rasedust 3-4x nädalas kah.

  ReplyDelete
 12. kui ma sain kunagi fitbiti ja endomondos panin sörkimisi jooksmisi kirja olin ka tuhinas nii, et iga päev käisin paarid kilomeetrid jooksmas, mitu korda. a vahel see põnevus igasugu nutiseadmeid kasutada väsitas ja igav, laisaks jäänd ning teinekord tuleb jälle meelde ja vajadus end liigutada:D. samas mul fitbitil kui kaua oli laadimata enam ei laadinud ning vahetati ümber inglismaalt ostetud tsekiga eesti esinduses, et vedas..jõulukink kunagine ning õnneks garantiisse mahtus, kuigi nüüd ka seisma jäänud.
  kuigi mul on toode nädal vist ikka vastu pidanud. äkki jah hooldusremont aitaks, et mingil seadmel on rike sees, siis teevad korda. vahel googeldades leiab ka infot toodete kohta ja vigade.:)

  ReplyDelete
 13. Kas Sa saaks äkki minule kui täiesti mitterasedale inimesele selgitada, mida küll tähendab nende "37+3" kasutamine. Miks see ei ole lihtsalt 40? Miks need plussid seal lõpus. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. 37+3 on 37 nädalat ja 3 päeva rasedust. Nii lihtsalt peetakse arvestust. Kui uus nädal algab, siis on 38, 38+1...6, siis jälle 39 jne.

   Delete
 14. Mul ka sama kell ja tahtsin öelda, et see ei ole normaalne, et nii ruttu tühjaks saab. Kuna mina treenin peaaegu iga päev ja panen treeningprogrammi tööle (vahel ka kaks korda päevas), siis ma ikka laen maksimum nädalas korra, aga pigem korra kahe nädala jooksul. Aga uuri seda kindlasti, kuna ma tean, et selle kellaga oli alguses hästi palju probleeme. Meil terve tiim sai need ühel ajal ja kuskil paar kuud pärast kasutamist saadeti üle poolte kelladest nö parandusse tagasi, kuna palju erinevaid probleeme oli. Aga pärast seda on super ja minu arust väga hea kell. Ja kui jalutamas käid, siis soovitan ikkagi panna peale pulsivöö ja siis programm walking, annab palju täpsema tagasiside, kulutatud kalorid, sammud, activity protsendi jnejne. Kuna kui kell pulssi näeb/tunneb on asi palju adekvaatsem. Edu lõpusirgel ja ole sama äge edasi!

  ReplyDelete
 15. Sa oled nii armas ja soe inimene, Sinust saab kindlasti suurepärane ema oma pojale! Ja ägedad kassid on sul ka, sellised pullivennad, et naera puruks ;D

  ReplyDelete
 16. Kus Sul need hortensialilled pärit on :)?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mõlemad taimed sain sünnipäevaks 😊

   Delete
 17. Ära endale liiga tee ka. Selle UH kaalu kohta võin enda kahest kogemusest öelda, et pigem on see reaalne beebikaal oma 200-300 g väiksem kui öeldi. Mul oli mõlema lapse puhul nii, et hirmutati suure kaalulise lapsega ja sündisid mõlemad alla 3500 g)).

  ReplyDelete
 18. Teema väline küsimus. Tekkis küsimus, et kuidas sa suhtud vaktsineerimisse. Kas lased oma lapsele teha kõik vaktsiinid mis riiklikus kavas on ? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kuna see on selline päris terav teema, siis ma ei ole suutnud otsustada, kas plaanin sellest blogida või mitte :)

   Delete
 19. Hei, mul on selline küsimus, et kas kasutad mingisuguseid isepruunistavaid tooteid (milliseid?) või oled lihtsalt õnnistatud ilusa jumega? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma olen niisama ka selline natukene tumedam, aga näol/dekolteel kasutan tantani-vahtu :)

   Delete
 20. Kas kellal on see nö puhkereziim siis, kui sealt need klahvid lukku paned? Või käib see kuidagi teistmoodi?

  ReplyDelete