Monday, April 24, 2017

Vaatasime jalgpalli, sõime sõõrikuid ja bustisime müüte


Parima kvaliteediga vaatamiseks vali 1080p!

Mul on tegelikult päeva teise poolde planeeritud üks päris vahva postitus, aga enne mõtlesin jagada viimase nädalavahetuse vlogi. Ennast on ikka päris naljakas juba vaadata.. Ma ei tea, kas mul on üldse võimalik veel ümmargusemaks minna. Hetkel on käimas 36-s nädal (35+4) ja päev peale mu sünnipäeva on meil viimane ultraheli. See on siis 02.05. Me peaks teada saama poja ligikaudse kaalu ja pikkuse (see on muidugi üsna huupi pakkumine reeglina, sest +/- eksimise võimalus on päris suur). Meie beebigrupp aina pudeneb ja pudeneb ning seoses sellega saab endal ka kannatus otsa. Meie oma mai lõpu kuupäevaga oleme ju teistest päris kaugel maas. Heas mõttes kadedaks teeb! Need pisikesed inimesed on ju imetabased! Aga tegelikult on nüüd juba aeg seal maal, et üldse on raske mingeid plaane teha. Ma ei tea, kas ma saan järgmisele nädalavahetusele midagi planeerida või mitte. Selline pidev teadmatuses elamine on ausalt öeldes üsna naljakas.. Istuks nagu tiksuva pommi otsas, hehe. 

Eile tegime oma selle aasta esimese grilli muideks. Käisime Kristo vanemate pool. Hirrrrmus tuuline oli, aga igati mõnus olemine sai sellegipoolest. See õige äärikamarinaadis šašlõkk.. Mmmm! 

Kamp pilukaid

Kohe, kohe hakkan ennast riidesse sättima, et seada sammud Solarise poole. Meil on täna Krissuga kino + lõuna deit. Läheme Sangareid vaatama ja niisama sädistama. Seniks, kuni veel kannatab. Aga praegu kõik, ma õhtul lobisen pikemalt. 

Rääkige mulle parem huvitavaid lugusid sellest, kuidas Teie sünnitus algas? Mitmes nädal oli ja millised olid sümptomid? On kellelgi äkki mingi eriti põnev seik, sellest kuidas veed kuskil keset kaubanduskeskust ära tulid. Noh, nagu filmis? Hehe. Olen hetkel ilmselgelt vägagi selles teemas ja loeksin huviga!

34 comments:

 1. Meil kulges kõik väga rahulikult.
  40+4 käisin ktg tegemas. Öeldi, et pole märkigi, et poiss sündima hakkaks.
  Oli reedene(30 sept) päev ja jäi kokkulepe, et esmaspäeval lähen esilekutsumisele. (kuna ennustati suurt last, siis ei tahetud rohkem küpseda lasta :D )
  Aga see sama päeva hilisõhtu.. kui ma juba õndat und tudusin, käis mingi plõks, mis sundis mind unepealt kohe püsti tõusma ja nii need veed mul voodi ette vaibale tulidki :D Ja 1 okt kell 16.02 pärast pikkka-pikka ootamist/valutamist/sünnitust Ardi sündiski 4150g ja 57 cm pikk :)
  Seda siin kirjutades meenub kõik nagu eilne päev aga sügisel saab juba 7 aastat täis rõõmu, armastust ja muretsemist käsikäes :) Lapsed on elu õied (:
  Sulle ja Su imetoredale kaasale soovin kerget sünnitus (elukogemus mõlemajaoks :) ja mulle tundub, et mehelegi raskem :D ) ning nautige seda beebi aega, lapsed need kasvavad liiga ruttu suureks :)
  Olete imearmas pisike perekond!

  ReplyDelete
 2. Kus Ivar elab nüüd või sain valesti aru ning on siiski Eestis, hehe? :D
  Vlogid on vahvad, aitäh!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Minul kaks last ja mõlemad sünnitused kutsuti esile.
   Esimene sünnitus kutsuti esile kuna kahtlustati ,et poja liiga väike...noh parajad 3250g oli tegelikult :)
   Aga viimased kolm nädalat ei võtnud ta kõhus olles kaalus juurd ja sellest ka selline otsus.
   Haiglasse läksin oma 20aasta juubelil :D poja sündis kolm päeva hiljem :)
   Teine sünnitus kutsuti esile kuna tütreke surus minu neeru peale ja tekkis pais.mind pandi fakti ette, et kas jään oma neerust ilma või sünnitan 37nädalal.
   Kuna tütre kaal ja muud näitajad olid ilusad siis otsustasin sünnitada varem.
   Haiglasse läksin 11.11.11 ja tütar sündis 15.11.ja kaalus 3160 g
   See rasedus oli selline..et enam ei tahaks :D
   Kuigi möödas juba peaaegu 6 aastat.
   Mul olid endal nii suured neeruvalud ja kuna oli paigldatud ka stent siis oli olemine piinarikas.
   Sünnitused iseenesest olid kiired...noh see esilekutsumine võttis kúll aeg aga kui sünnitustuppa sain siis pojaga oli 3pressi ja tütrega mitte ühtegi...
   Mäletan nii hästi ämmaemanda sõnasid
   Ootame nüüd presse....5 minutit,10...15 oi jah libiseski välja :D
   Sünnitada võin-rase olla kardan.
   Igatahes ,eks ma lootsin ka ,et kodus tulevad veed,öösel vm nagu filmides.
   Aga kahjuks või õnneks pole elu film.

   Sulle Triinu soovin edu ja jaksu ja juba varsti saate oma põnni nunnutada :)

   Delete
  2. Mind ka ähvardati selle esilekutsumisega.. Kuna poja on olnud kasvust ees pidevalt. Nüüd 2 mai on UH ja eks siis paistab :) :) Loodan, et ta tuleb ikka ise!

   Aitäh heade soovide eest! <3

   Delete
 3. Algas nii, et oli 39+5 ja olin rahulikult kodus ja kui diivanilt tõusin, siis oli selline tunne nagu oleks püksi teinud :D veed tulid ja see veekogus oli ausalt öeldes ikka hämmastav, ise olin muidugi jumala paanikas. Ma mäletan, et meilgi beebigrupis oli enamik juba sünnitanud ja kui teistel asi pihta hakkas, siis oskasin nõu küll anda, aga endal oli küll pea jumala tühi. Aga helistasin siis haiglasse ja rääkisin, et veed tulid ja siis soovitati jälgida ja kui valud tulevad, siis haiglasse ennast sättida, aga kui ei tule, siis 12 tunni pärast ikkagi kontrolli minna. Valusid ei tulnud ja kui veed tulid hommikul, siis meie läksimegi alles õhtul haiglasse ja üritati siis tilgutitega avatust tekitada ja epiduraaliga ka, aga ei miskit erilist. Lõpuks 36h pärast seda kui veed olid tulnud oli asi juba kriitiline, et tehti erakorraline keiser. Kõik läks ikkagi hästi ja hiljem naljatasime, et laps veel valmis ei olnud tulema, aga tegi vist varbaküünega lootekoti katki :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vot ma olen kuulnud ka, et see on ikka hämmastav, kui palju vett võib tulla :D :D :D Põnev, põnev.

   Mul empsil oli samamoodi, et veed tulid ära.. Avatust oodati ca 19 tundi ja no ei midagi. Lõpuks samuti erakorraline keiser ja niimoodi ma ilma tulingi :)

   Delete
  2. Minu esimene poeg sündis 42 nädalal erakorralise keisriga kuna oli preeklampsia, tütre aeg tulid veed 38 nädalal voodi ette maha ja 3 tunni pärast sündiski, ja viimane pesamuna sündis erakorralise keisriga, veed tulid hommikul kell 6 ära, pool 1 hakkasid päeval valud, õhtul olid 3 tundi pressid ja lõpuks avastati et poja ei mahu vaagnast läbi ja tehti erakorraline keiser. karm sünnitus oli aga nüüd nad kõik 3 mul kasvavad siin ja on rõõmuks kõigile :) sulle kiiret sünnitust ja pean mainima et no su kassid on imelised loomad :)

   Delete
 4. Minu poja sündis 35+5. Kogu rasedus oli kulgenud väga rahulikult. Millegi üle nagu kurta ei saanud. Kui järsku üks reede õhtu vaatasin telekat voodis. Tõusin püsti ja korraga tundsin, et midagi voolab. Läksin wcsse ja avastasin et verejooks oli. Mingeid valusid polnud. Enesetunne oli väga hea. No ega siis muud üle jäänudki. Idkaart ja rasedakaart kaasa ja haiglasse. Ja mõne tunni pärast oligi pisike ime siin ilmas. Tehti erakorraline keiser. Poiss viidi igaksjuhuks Tallinnasse Lastehaiglasse. Kuna ikkagi enneaegne. Kuid temaga oli kõik korras. Mina nägin poega oma silmaga ja sain teda sülle alles esmaspäeval. Need kolm päeva olid rasked. Alguses ei jõudnud kohalegi et mis toimunud on. Nägin vaid pildi pealt teda. Kuna tehti mulle üldnarkoos, siis ma ei saanud haiglas teda ise vaatama minna enne kui ta Tallinna viidi.
  Aga nüüd oleme kodus ja kasvame liigagi kiiresti ��. Poja on 5 kuune.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kuule, siis ma peaks homme sünnitama :) :) hihi

   Tore, et kõik ikkkagi hästi läks! Eks see eemal olemine on päris hirmus alguses ma kujutan ette.

   Delete
 5. OOO niii tore oli Ivarit näha. Tsau tsau talle sinna Viini :) Ja mina vaatanteie vloge koos oma 2 aastase pojaga ja tema fännab teie kasse ja tuhkrut :) Alati rõõmustab kui nemad kaadrisse tulevad :)
  Aga sünnitusest rääkides siis...kõige esimene sünnitus algas nii et päev varem hakkas hommikul kõht valutama ja eraldus limakorki. ja siis valutasin terve päeva, öösel kella 2 ajal tulid veed ära. olin voodis pikali ja panime mehega aegasid kirja ja siis käis plõks ja kargasin püsti ja veed nirisesid voodi ette :D ja 11 veebruaril öösel kell 3:20 sündis minu tütar.

  Seega ole rahulik ei maga sünnitust maha. ja tee ikka oma plaane ja külas käike edasi :)

  ReplyDelete
 6. Esimene sünnitus algas 39+6, kui tundsin veidi teistmoodi toonuseid, sain aru, et need polnud libakad. Natuke passisin kodus ja läksin haiglasse. Teine sünnitus oli 39+1 ja algas see hoopis kohutava kõhulahtisuse ja kontrollimatute külmavärinatega. Veits suruv tunne alla poole oli ka, aga sedasi oli juba nii nädal-kaks olnud. Läksin igaksjuhuks kontrolli, kus katsuti 4 cm avatus ja ktg all tuvastati ebaregulaarsed ja mitte tugevad tuhud. Samas kolme tunni pärast oli beebi käes :)

  ReplyDelete
 7. 42 nädalal läksin haiglasse esile kutsumisele, tabletid ei mõjunud ja alles siis hakkas tegevus pihta kui veed lahti tehti. Laps sündis 42+2, lootsin juba 38 nädalal, et tuleks ja nii väga oleks tahtnud seda kogemust, et kuskil kaubanduskeskuses veed lahti läheks nagu filmides :D

  Kui kunagi peaks teise lapse saama, siis ei laseks arstidel kindlasti enam nii kaua oodata, sest last ma enda sülle peale sündimist kohe ei saanud. Viidi mu juurest minema ja pärast kuulsin arstilt, et oli liiga kaua kõhus ja ülekantud tunnustega.

  Mina soovin ka Sulle kiiret ja kerget sünnitust! :)

  ReplyDelete
 8. Kust sellist mähkimisalust saab?

  ReplyDelete
  Replies
  1. See on aatriumist ostetud kummut + tavaline kõva põhjaga mähkimisalus :)

   Delete
 9. Mul esimesega tulid 37+0 nädalal veed kell 4 öösel ära, ajasin istukile, et vetsu minna, kuulsin plõksu ja teadsin, et lootekott läks katki :D Siis tõusin püsti ja pahhhhh, oligi loik. Päris huvitav oli isegi. Muidugi, laps sündis lõpuks järgmisel päeval, ehk siis 37+1 keisriga. Teine oli plaaniline keiser lapse suure kaalu tõttu, ma ise olen pisike. Ma niii niii väga tahtsin ise sünnitada, aga ei hakanud arstile vastu ka vaidlema, sest esimene ju lõppes erakorralise keisriga. Plaaniline keiser on muidugi teistmoodi huvitav kogemus ja ühest küljest väga pingevaba :) Teisalt, keisrist taastumine on paar päeva ikka väga valus ja seepärast keisrit ise küll ei valiks.

  ReplyDelete
 10. Mul esimene sündis 37+5,maru hirm oli jaanipäeva ees, aga sündis enne ära. Teine 38+2,kui olin eelmine õhtu koeraga jalgpalli mänginud, siis hommikul oli minek 😁

  ReplyDelete
 11. See on ikka nii vinge teema. Ma mõnda lugu tuttavatelt kuulates mõelnud, et need beebid valivad endale ikka hea aja,millal tulla :D. endal oli 39+4. Veebruari kuu. Läksime elukaaslasega vaidlema, et kumb meist kiiresti poest läbi käib. Kumbki ei viitsind aga ma ei viitsimd ilma elukaaslaseta minna. Kartsin, et poole tee pea tulevad veed ära. Niisiis läks mingi tunnike mööda ja mõtlesin, et olgu..aitab. Lähen käin siis poes ära. Sek enne, kui tõusma hakkasin, käis mingi imelik krõks kõhust läbi ning karjusin üle korteri, et veed tulevad :D (niisiis, oleks ma poodi läind, olekski keset teed veed ära tulnud). Tahtsin kindluse mõttes juba haiglasse sõita ning suht kohe hakkasod vaikset valud ka peale. Valud ei olnud valusad ja sain vabalt need üle hingatud :).Lisan veel, et kogemuse tegi suurepäraseks väga vaikne ja rahulik āmmaemand, olin palatis (ja kogu sünnitusosakonmas) üksi, vaikne ja hämar keskkond (öö tuli vaikselt peale) , hea tugi ning vägaväga positiivne ja rõõmus meeleolu. Ei teinud peaaegu kogu protsessi jooksul piuksu ka ning läks ainult 6h45min ja laps oligi rinnal :) Niii tore ja kerge kogemus esimese lapsega..olen vägagi rahul :) Soovin sama (ja veelgi kergemat ja paremat) kogemust ka sulle! :)

  ReplyDelete
 12. Esimene sündis 40+5 ja algas õrnade ebaregulaarsete valudega, mis ei muutunudki kunagi regulaarseteks, ainult valusamaks läks. Veed avati haiglas, pressida ma õigesti ei osanud ja lõpuks peale 4h!!! kestnud pidevaid presse aidati tita vaakumiga välja. Õnneks tuli väga sujuvalt ja ilusti nii et komplikatsioone polnud. 26h sünnitust igatahes! Aga no teine sünnitus oli nagu päev spaas esimese kõrval - 36+4 rasedusnädal öösel tulid külas viibides veed ära ja läksin hommikul ilma valudeta kohalikku võõrasse haiglasse kontrolli, jäeti sisse sest tallinn oli kaugel. 11 ajal hakkasid õrnad valud, mis siis paar tundi hoogu kogusid ja tuli lambist pressimise tung peale. Ütlsin ämmaemandale kes eriti ei uskunud et ma sünnitama hakkan aga kutsus ikka arsti kontrollima...arst käsutas jooksuga sünnitustuppa, et tita kohe tulevat. Nii oligi-paar pressi ja tehtud! Titaga kõik korras ja mina imestunud, et nii lebolt saab ka või? Ma ei jõudnud isegi meest kutsuda, et asjaks läheb ja tulgu toeks :D
  Edu sulle ja küll kõik hästi läheb!

  ReplyDelete
 13. Kuidas sa kõrvetiste vastu võitled? Või kannatad lihtsalt ära? :)

  ReplyDelete
 14. Kui arvestada kõhu allavajumist ja limakorki ja muid sünnituse algusele viitavaid sümptome siis oleks mu laps pidanud sündima ikka mitu nädalat varem. reaalsus oli see, et kuna tähtaeg oli kohe käes, minul suured tursed ning laps pigem suurt kasvu siis sain saatekirja esilekutsumiseks. Paar päeva enne esilekutsumise päeva tundsin õhtul voodisse minnes kerget tuikavat valu kõhus. Kui voodist välja astusin, et pissile minna siis tulid veed sahmaki ära. Vee kogus on pehmelt öeldes korralik, ikka terve esikupõrand oli täis. No peale seda läksid valud regulaarseks ja läksime haiglasse ning hommikul ta sündiski. Igasugu ennustuste kiuste sündis alles 3 päeva enne määratud TA ning enne esilekutsumist. Tahtis ise endale sünnipäeva valida :D

  ReplyDelete
 15. Mina tiksusin pommi otsas 42+3ni esilekutsumisega. Veed tulid ka alles haiglas, kui dužžiall valusi üle elasin. Ja siis läks trall pihta- kiire ja kerge sünnitus. Eks see pikk eeltöö( 3 päeva haiglas sain esilekutsumise lahust juua). Täitsa uskumatu aga alles 3dal päeval siis lõpuks mõjus ja poiss oli nõus ilma avastama tulema :)

  ReplyDelete
 16. Mul plikal täna 6 sünnipäev. Päev otsa meenutasin neid viimaseid päevi kõhuga ja sünnitust. Oeh. Ilus aeg :D (praegu..see hetk nii ilus vist ei olnud kui valud olid :D)
  Igastahes 38+2 sündis pisike preili. (täpselt neli nädalat enne tuli saunas limakork ära). Valutasin ma küll umbes 29 tundi aga reaalselt oli valus 3 tundi :D laupäeva hommikul algasid kohe 5 minutiliste vahedega valud aga õhtuks avatust oli vaid 1cm kui kontrolli läksime.(need valud ei olnud isegi valusad). Jäeti sisse ja pühapäeva hommikul miski kell 11 avati veed kuigi avatust polnud juurde tulnud ja kell 14.13 oli plika kõhul :)
  Oh mälestused mälestused :)

  ReplyDelete
 17. Hehee, mina sünnitasin veebruaris nii, et läksin ka enda viimasesse ultrahelisse (38+2) ja seal avastati, et avatust 3 cm, looteveed tilguvad ja keha sünnituseks supervalmis. Ultrahelist otse astusin sünnitustuppa. :D Ja vähem kui 7 tunniga oli poeg kaisus. :) Selline III trimestri ultraheliuuring oli meil. Ei jõudnud pikisilmi ootama, pabistama ega närvitsema hakatagi, väga mõnus lahendus lapse saamiseks. :)

  ReplyDelete
 18. 39+3 tuli ära limakork, 39+5 hakkasid valud ja samal päeval, 13,5 tundi hiljem sündis poeg. Veed tulid natuke enne presse.
  Teise lapsega hakkas 38+3 selg kahtlaselt valutama, toonuseid ei tundnud, vaid seljavalu, mis vahel oli tugevam. Üritasin vahesid mõõta, aga ei saanud täpselt aru, kuna valu algas või lõppes. Haiglas olid valud juba suured, KTG registreeris esimese toonuse, kui tulid veed. Ämmaemand vaatas avatust ja ütles, et laps kohe sünnib. Jalutasin sünnitustuppa ja kohe kahe pressiga sündis tütar. Kokku esimestest valudest sünnini läks 2,5 h. Haiglasse jõudsin ka napilt, umbes 10 minutit sain olla seal enne lapse sündi :D, nii et mul oleks peaaegu koos vete tulekuga ka laps sündinud autos või haigla ukse taga :D.

  ReplyDelete
 19. Õnneks pole juhtunud veel nii et kuskil poes peaks selline asi juhtuma kuna, minul pole kahe sünnitusega veed ise ära tulnud. Esimene sünnitus kestis pikalt ei mäleta enam mitu tundi aga pikalt see protsess oli. 37+n sündis esimene. Teise lapsega kuskil 7h ja lõpetasin lõpuks oppi toas kuna emakas tuli välja. Sellist asja ei tahaks kellelegi. Ja oli samuti 37+n.

  ReplyDelete
 20. Minul on alles sünnitus ees aga ei tea veel kumma haigla valin, kas itk või pelgu.
  Kuhu sa sünnitama plaanid minna?
  Samas sa vist sünnitad enne ära kui itks remondiks läheb :D

  ReplyDelete
 21. Minul sündis poiss 40+3. Rasedus oli kerge ja kuna enne sünnitust oli veel mega palju tööd teha, siis lootsingi et kannan üle. Veel tähtajale eelneval päeval jooksin mööda linna ringi

  ReplyDelete
 22. Minu poiss sündis 40+3. Rasedus kulges mul kergelt ja kuna enne sünnitust oli vaja veel mega palju tööd teha, siis veel tähtajale eelnenud päeval jooksin pöidlad pihus nagu segane mööda linna ringi. Sünnitus algas alaseljavaludega õhtul magama minnes ja esimese ööpäeva uutasin kodus, kuna tuhud olid küll regulaarsed aga ei läinud piisavalt tihedateks. Järgmine varahommik läksin haiglasse kus avati veed. Siiski kestis kogu sünnitus kokku 44h. Samas see ei olnud minu arust midagi väga hullu või valusat.

  Küsi oma emalt kaua ta sind sünnitas

  ReplyDelete
 23. Äh, tahtsin lisada, et küsi oma emalt kuidas ja kaua ta sind sünnitas, see annab aimu mis sind ennast võib ees oodata...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul emps sünnitas mind 19 tundi ja siis tehti erakorraline keiser :/

   Delete
 24. mul kohati on raseda kõhu foobia. a sinu väiksuse ja raseduse palli suhtes on kuidagi nii vahvalt õudne" et nagu hakkaksid veerema heas mõttes, et kuhu sul see poisijunksel sinna ära mahub. no nii armas :P:) varsti vupsagi välja :D

  ReplyDelete
 25. Mjäu! Tervitused Viinist! Jõudsin ka lõpuks selle Vlogi ära vaadata :P

  ReplyDelete