Wednesday, April 26, 2017

Minu abikaasa - need väikesed asjad mida ma temas armastan


Ma olen mitmeid kordi teinud sellise postituse iseenda kohta.. Noh, enamasti küll veidrate ja natukene piinlike faktide näol aga Kristost mitte kordagi. Oleks viimane aeg see viga parandada ja natukene lähemalt oma armast abikaasat ja lapse isa tutvustada. Kristo on muide minu koolivend Viimsi Koolist. Ta oli tol ajal kooli üks popimaid/ilusamaid poisse ja paljud tüdrukutest olid oma valvsa silma talle peale pannud. Minu tollane pinginaaber oli Kristo parima sõbraga semmimas ja seetõttu teadsin ma temast päris palju. Kristo ei teadnud minu olemasolust tol hetkel midagi.. Kuniks me kolm ja pool aastat tagasi uuesti kokku saime. Kristo on minust peaaegu 4 aastat vanem. Ta on tõeline härrasmees ja mul on temaga tohutult vedanud. Mul on hea meel, et ta ära napsasin.. Ma ei plaani teda kunagi käest lasta. 

Aga meil kõigil on neid "asju", mis teevad meist selle, kes me tänasel päeval oleme. Ma mõtlesin teha pisikese listi asjadest, mis teevad minu abikaasast selle inimese, kes ta tänasel päeval on. Minu silmade läbi. 

1. Kristo on tohutult suur loomasõber. Eriti kasside! Ta võiks meie/oma vanemate/kõikide sõprade /võõraste kassidega tundide viisi mängida ja neid paitada. Kõige rohkem saadab ta mulle ilmselt just kassidest videosid! Suure tõenäosusega elame me kunagi 10 kassi, 2 tiigri ja mõne ilvesega koos + meie maja taga saab olema kassidele mõeldud turvakodu. 

2.  Ta naerab hästi kõva häälega ja ta naer on ebanormaalselt nakkav. Kuna tal on sellised hästi ilusad, valged ja nagu joonlauaga välja mõõdetud hambad, siis oli sellesse naeratusse kohe eriti lihtne ära armuda. Seda juhtub tänase päevani. Ma loodan, et meie poja pärib just Kristolt selle šarmika naeratuse ja ilusad hambad!

3. Kristo on väga hästi kasvatatud ja tal on hea haridus. Ta on tõsine härrasmees. Ei ole kordagi olnud sellist asja, et ta mind aastapäeval meeles ei pea või mulle restoranis mantlit selga ei aita. Rääkimata imearmsatest ja romantilistest üllatustest ja tundide pikkustest vestlustest erinevatel teemadel.  See on midagi sellist, mida olen alati mehe puhul hinnanud ja sellel korral tabasin ikka totaalselt jackpoti!

4. Ta on hästi pikk ja suur.. Ta on nagu mu isiklik karu. Mulle hullult meeldib, et ma kaon lausa ta kätevahele peitu. Kõik mehed Kristo suguvõsas on miinimum 190cm pikad. Loodan sama tulevikku ka meie pojale! Nii äge!

5. Kristole meeldivad ilusad autod.. Eriti lamborginid või bmw-d. Millisele mehele ei meeldiks, onju?

6.  Ta seab omale igal aastal eesmärke, nagu minagi. Näiteks on tal alati eesmärgiks lugeda läbi teatud arv raamatuid. Seda ta ka usinalt teeb ja mina proovin ühes temaga. Ta on hästi suur õppija ja tahab ennast pidevalt arendada. 

7.  Ta hoolib oma perekonnast. Ta käitub oma ema/õe ja perega nii ilusti. See on andnud mulle ainult kindlustunnet selleks, et temast saab ka imeline isa. Ma ei kahtlegi selles.

8.  Ta on tohutult suur jalgpalli sõber. Ta vaatab palju jalgpalli, käib jalgpalli trennis, mängib fifat ja üleüldse on sellel tema elus väga suur roll. Selleks, et ma suurel jalka hooajal ennast üksikuna ei tunneks, pakub ta mulle mängu ajal näiteks jalamassaaži.. Ja ongi kõik õnnelikud!

9. Ta tarbib vähe alkoholi. Sellist kodus tinistamist ei ole.. Terve minu raseduse ajal, on ta vaid mõnel üksikul korral alkoholi joonud ja seda ka näiteks firmaüritusel ainult. Samamoodi ei näe teda kunagi suitsetamas. Narkootikumidest rääkimata.

10.  Ta suudab välja kannatada kõik minu hullused. Ma olen parajalt pöörane naine.. Sellesmõttes suur respekt talle! Mul tulevad vägagi kiirelt mingid ideed, mis kohe teostamist vajavad. Ta tuleb minu vooluga kaasa. Ma tohutult hindan seda. 

11.  Ta oskab tegelikult päris hästi süüa teha.. Üks päev ta üllatas mind näiteks lasanjega?! Ma pole seda ise kunagi teinud. Mmmmmm.. Lasanje!

12.  Ta innustab mind pidevalt. Ta motiveerib mind oma tiibu aina laiemalt sirutama, riske võtma.  Utsitab mind hirmudeta elama, õpetab mind negatiivset ignoreerima ja lihtsalt tegema seda, mida ma armastan. Ta ütleb alati, et "Mis on kõige hullem, mis juhtuda saab?" Mees on ikka kodus sind armastamas, loomad tulevad uksele vastu, pere/sõbrad hoolivad sinust ja tulevikus ka poja piiramatu armastus. Muu ei olegi ju oluline. 

.. Mul on täna mingi heldimus peal. Ma võiks seda nimekirja veel pikalt jätkata, aga midagi peab järgmiseks korraks ka jääma. Ma mõtlesin täna hommikul hästi pikalt selle üle, et väga tihti murduvad südamed ütlemata sõnade tõttu. Me peaksime oma lähedastele selliseid asju tihedamini väljendama. Rääkima neile, et see mida nad meie jaoks teevad on oluline. Et me neist siiralt hoolime. See tundub nii iseenesest mõistetav, et.. "Ta ju teab, et ma teda armastan" aga reaalsuses on tihti teisiti. Me kõik tahame neid asju kuulda. Isegi, kui me südames neid asju teame. Meie mehed, lapsed, vanemad, sõbrad, kolleegid.. You name it. 

Näiteks ma ise arvan, et ma avaldan oma armastust tihti ja Kristo peaks ju teadma, kui palju ma temast hoolin? Kui väga teda igapäev hindan? Aga kas ta tegelikult ka ikka teab? Millal me päriselt viimati midagi südamest head oma kaaslasele ütlesime? Kas igaõhtune "ma armastan sind, kallis" annab edasi kõik selle, mida me tegelikult öelda tahame/mõtleme/tunneme? Kas sellest piisab? Kas igapäevase rutiini ja murede kõrvalt suudame oma sõnade ning tegudega oma tunnetest ka piisavalt märku anda? Mu postituse mõte oli tegelikult lihtsalt see, et.. Tuletada meelde iseendale ja teistele ka, et heade sõnadega ei tasu kitsi olla, sest veelkord.. Tihti murduvad südamed ütlemata sõnade tõttu. 

24 comments:

 1. See oli nii armas postitus!
  Soovin teile jaksu edaspidiseks ja elan teie lapseootusele kaasa nagu see oleks hoopis minu oma! 💙💙

  ReplyDelete
 2. Seda lugedes tundus tõesti et panid mehega naelapea pihta! Nii tore! ☺💕

  ReplyDelete
 3. Palun samasugust postitust minust...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pihtas, põhjas.. Teen ära ühel päeval :D aga sa ise vastutad selle eest, et maailmale su tõelist sind näitan. OKOU!

   Delete
  2. ok võtan palve tagasi... :D

   Delete
 4. Kui Sa, Triinu, niimoodi oma abikaasast räägid, armun ka mina temasse ära! :) Te olete uskumatult armsad. Elan teile ja teie pisipoja ootusele kaasa, nagu te oleksite minu pere. Jõudu ja jaksu teile, Olete vinged! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hihiiiii.. Pean teda valvsa pilguga valvama! :)

   Aitähh Sulle! Nii armas

   Delete
 5. Nii armas postitus ja usun, et nende asjade meelde tuletamine oma mehele on väga kiiduväärt, mis siis, et ta seda kõike ilmselt juba teab :) Tänks eeskuju eest! Elan ka väga teie beebiootusele kaasa, seda enam, et endal see asi päris keeruline praegu on. Öeldakse ju, et teise õnne üle rõõmustamine tähendab sellest osa saamist. Seega hoian oma pea ka püsti ja küll see pisike ka meie ellu tuleb. Sulle vaprat ootusaega :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitähh Sulle nii ilusate sõnade eest! It means a world to me :)

   Delete
 6. Eesti keskmine mees: "ma juba korra ütlesin talle, et ma teda armastan. Kui midagi muutub, eks annan teada...."
  Aga mul on hea meel, et inimesed nii siiralt ja kõva häälega seda välja ütlevad, antud juhul kirjutasid :)

  ReplyDelete
 7. mu ema koguaeg ytles vaata kuidas su mees käitub oma ema/ õega nii käitub ta ka sinuga ...:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hihii.. Sellel võib täitsa tõepõhi all olla :) :) Antud juhul 100% nõus

   Delete
 8. Pühapäeval väikseid hiiglasi vaadates ütlesin oma kaaslasele, et mulle on silma jäänud, kui ilusasti Daniel Levi oma naisest räägib avalikult. Seda tegid ka sina :) See on minujaoks väga tähtis ja ilus oskus, mida kahjuks paljud ei oska.

  Usun, et sa ei karda ka rasedust hetkel ega emaks saamist. Tead, et kui ise peaksid mingi hetk põruma, siis sul on valitud kaaslane enda kõrvale, kes sind toetab või saab ise suurepäraselt hakkama. See on parim kindlustunne!

  Üldse oli see postitus kuidagi nii minu. Nüüd ootan millal piiga ärkaks ja mees koju tuleks - tahan neid juba kallistada!

  Kohe-kohe saate tundma üksteise uusi külgi ja mingihetk mõtled, kuidas on võimalik kahte inimest nii palju armastada :)

  ReplyDelete
 9. Ps : laste hambumus pidi pärinema just isa poolt ( umbes nagu ka lapse sugu ):D

  ReplyDelete
  Replies
  1. alatu vale, mu isal olid idekad hambad, ma sain ema risud :D

   Delete
 10. Üks Eesti mees armastas kord oma naist nii väga, et oleks seda talle peaaegu öelnud. Nali naljaks,teie üle on väga hea meel :) tublid, töökad ja eeskujulikud noored!

  ReplyDelete
 11. me elukaaslasega oleme juba üle 13a koos tõusud mõõnad. tegelikult sinna otsa pea 11a kooliteed, kuigi gümnaasiumis hakkasime käima ja põhikoolis tantsutundide ajal noorena meeldisime ka teineteisele :P:)
  siis semmima hakkasime üldse rate kaudu enne rattamatka tasapisi. :D ning mu mees on ka parim, parem kokk kui mina parem koristaja, meie ühiseid loomi armastab, ilusaid sõnu suudame ka teineteisele öelda, suudab ta mind hormoonipalli kaisutada ja lohutada ja energiaga täita või siis just selle mult ära võtta halva ja rahustava tunde sisse tuua. me oleme pea ühe pikad a ta on ikka mu karumõmm must suurem. ning ma suutsin ta hambakillu noorena vist musitades katki lüüa:D:P.a nüüd see ammu korras.sporti mei vaata, ma ise vaatasin natuke suvel jalkat ja elasin kaasa seal köögis istudes üksi. a kõik ei huvitand. samas mõlemad mängime arvutimänge eraldi ja koos. tänu temale leidsin ka selle ülemaailmse steami mängulehe keskkonna, mis huvi pakub nüüd mullegi.ning tema sõpradega mängides saab nalja, karu tuleb ja tulge kaitsma" tank või ellujäämismängud jms väljendid, kui mind enne ajas see sõprus poistega kadedaks..et nendega aint koos" siis nüüd teeb see nalja mulle.
  temal oma aeg minul oma.
  lapsi, abielu meil veel pole, a kes teab..võibolla lähitulevikus olen ma veidi täiskasvanulikum:D
  ma ütlen küll, et mai jaksa enam" a tegelt tahan ikka teine hetk juba musi ja kaisu ning kõik maailma probleemid on unustatud siis. :)
  talle meeldib ka oma autot ehitada ning minu puhul on see hullunud muti või vanamehe naer vahel.koos on ikka parem kui üksi, eriti kui pärast pikka suhet tulevad jälle tõusud ja mõõnad, ja tõusud ja tunned jälle nagu 10a tagasi sära silmades ja punastama panevad olukorrad. haha.:)

  ReplyDelete
 12. Kas kuskil on teie tutvumislugu ja armumine ka kirjas? Oleks huvitav lugeda 😊

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaa täiega tahaks kuulda! :)

   Delete
 13. Olete väga suureks eeskujuks mulle! Imelised inimesed ja teist lausa õhkub armastust ja headust :)
  Loodetavasti leian ise sama ideaalse inimese ja suhte.

  ReplyDelete
 14. Ka mina sooviksin Kristo kohta mõnda head sõna öelda,ta on selline mees millist ma pole ennem oma pikka elujooksul kohanud,nii hooliv,nii tark,nii lõbus,eks neid sõnu on palju palju ;) Aitäh sulle Kristo et sa Triinu ellu tulid,polegi midagi lisada ,super super !

  ReplyDelete