Friday, April 7, 2017

Kodus on hea!


Pildil on minu kõige lemmikum koht maailmas. Meie voodi! Kui mõne jaoks on kodu südameks köök, siis minu jaoks mitte. Iga päeva lõpus ma juba oooootan seda hetke, kui saab pugeda puhaste linade vahele, oma voodisse. Eriline heldimus on mul peal muidugi peale haiglas veedetud ööd. Ma nüüd ausalt öeldes mõistan oluliselt rohkem seda, miks ämmakad koguaeg soovitavad võimalikult kaua esialgu kodus valutada ja mitte kohe haiglasse joosta. Oma kodus on tõepoolest palju mõnusam, kui ühispalatis haiglaseinte vahel. Nägin ju oma silmaga õige mitut naist avanemist ootamas ja meestega pikki telefoni vestlusi pidamas, et lõpuks sünnitustuppa saada. 

Minu missioon on tänane päev selles pesas veeta. Okei, vahepeal tuleb süüa teha ja vetsu minna, aga see on ka kõik. Siin on niii pehme ja mõnus! Naljakas on see, et kui ma näiteks juhtumisi üksi kodus olen öösel, siis enamasti teen ma täpselt seda sama. Ma teen omale voodisse sellise mõnusa pesa, tassin kõik vajaliku käeulatusse ja siis istun oma pimedas nurgas, teki all ja mõnulen. Loen raamatut, vaatan lõpmatuseni erinevaid youtube-i videoid või seriaale, loen blogisid ja joon suure kannu teed. Ma ei kipu kunagi kuskile välja. No näiteks kuskile kluppi, kontserdile või restorani/kohvikusse pläkutama. Ma enne pean päris pikalt kaaluma, et kellega ja kuhu ma lähen, juhul kui ma otsustan minna. Ja kui ma juba koduseinte vahelt lahkun, siis eelistan enamasti kellelegi külla minna. See on mu lemmik sotsialiseerumise viis. Õnneks on Kristo mulle väga sarnane. Meie mõlemi ideaalne nädalavahetus koosneb pigem film + hea söök + vedelemine kombost. Okei, jalutamas käime ka tihti, aga you get the point. Kodus on nii hea!

Täna tunnen ma end oluliselt paremini ka juba. Öösel tundsin alaseljas sellist päevade moodi tuikamist, aga mu alateadvus vist kippus seda ignoreerima. Kinnitasin endale, et kõik on hästi. Täna hommikul olen juba nagu teine inimene. Paari tunni pärast ajan end püsti, et ühed täistera tortilla põhjal pitsad valmis meisterdada. Salvest saatis meile täiesti ootamatult nii palju ketšupit, et mul on mõistus otsas, mida sellega peale hakata. Me tarbime seda oma majapidamises väga harva. On kellelgi mingeid häid retsepte, kus seda kasutada võiks? Ei taha, et raisku ka ju läheks. Ma jagan kindlasti täna oma pitsade retsepti kaa. Aga ega mul täna pikemat juttu polegi. Ma naasen oma pooleli olevate videote vaatamise juurde (SACCONEJLYs channel) ja hõljun siin voodis edasi. 

Kas Teie olete pigem sellised outgoing inimesed ja eelistate igal võimalusel kodust välja saada või pigem sellised väikest viisi "koopaoravad" nagu mina?

45 comments:

 1. Suht koopaorav, aga värske õhk eriti päikese käes eitee kunagi paha. Ma ei oma veel ühtegi last, kuid elu aeg olen olnud pigem selline kodune inimene kes kodus majandaks ja oleks, et klubid jms on välistatud.
  Ja SACCONEJLY pere on ikka awesome ;3

  ReplyDelete
  Replies
  1. Noo päikeselise ilmaga kipun mina ka alati õue jalutama või piknikut pidama :) see on küll mõnus!

   Ja nende pere on TÕESTI awesome :D mu lemmikud!

   Delete
 2. Ütlen ausalt et oma eluaja jooksul olen ma pigem koguaeg koopaorav olnud.kui ka kunagi on väljas käidud siis alati kohale jöudes on olnud tunne et tahaks koju,minu pikkade tööpäevade töttu ei tahagi hiljem kuskile mujale minna,kui ainult mehe kaissu filme vaatama.köige parem variant üldse :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma olen ka pigem selline kes igasugustelt üritustelt pigem varem lahkub, kui hommikutundideni tantsu vihub :D Parimate sõprade juures külas on teine teema, aga üleüldises plaanis :)

   Delete
 3. Me oleme täiesti sellised samasugused koopaoravad kui sina :) Ja lemmikviis aega viita teistega on nad külla kutsuda veinile. Päriselt nagu õhtul hilja linnapeale satume paar korda aastas (ilma lapseta siis) ja iga kord pärast õhkame, et küll on ikka kodus hea :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meil esineb ka seda vestlust ikka nii tihti "Niiiiii hea on ikka kodus olla" :D

   Delete
 4. Mina ka täielik koopaorav. Kodus on nii hea ja mõnus. Sõbrannadega kinos, kohvikus jms viitsin haruharva käia. Vahel on lausa piinlik kui pean vabandust otsima, et jälle kuskile minna ei saa. Tegelikult ma lihtsalt ei viitsi :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Piinlik tunnistada, aga olen ise seda sama teinud :D :D
   Ja tõesti mitte sellepärast, et sõbrannad pole tähtsad. Minu meelest on hästi oluline oma sõpru väärtustada, hoida ja ikkagi nende jaoks aega leida. Aga selleks ma eelistangi sellist "tule mulle külla ja pläkutame poole ööni" varianti välja minemisele.

   Delete
 5. Ma olin nädal ennem beebit haiglas ühispalatis, ka itks. Lisaks olime ka nädala peale beebit haiglas aga õnneks saime peretoa. Ma nii vihkan haiglaid, sa ei kujuta ette ka mini õnne, kui lõpuks koju sain 😁 kõigil ei ole luksust kodus valutada vaid peavad haiglas passima ja ootama, et see kõik kiirelt läbi saaks.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ega muidugi.. Kõige tähtsam on ikkagi beebi ja sinu enda heaolu/tervis. Kui need ei luba kodus "avaneda", siis peabki haiglas olema :) siis täitsa teine teema!

   Delete
 6. Mina kaa koopaorav, õnneks kaaslane ka haha.
  Youtube channelitest soovitaks Mr. Kate - ma olen viimased nädal aega ta videosid bingewatchinud.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Üüüü, uudistan kindlasti. Aitähh soovituse eest! :)

   Delete
 7. Lihtsalt nii infoks, et naudi veel seda vedelemise aega 😂 see saab üsna pea üsna kauaks läbi :D Esimene kuu ehk laps on selline suur tuduja aga.. :D

  ReplyDelete
 8. Just lugesin The Lionhearts'i blogist kodusünnitusest. Te ise ei ole kodusünnituse peale mõelnud (et mugavam, rahulikum, turvalisem jne)?
  Ja kuidas sa ise näiteks vaktsineerimistesse suhtud? Võibolla terav teema, aga see teema on ka viimasel ajal paljudes blogides kajastunud.
  Muidu oled sa ikka super kaunis rase ja mul hea meel, et teil kõik nii hästi on läinud ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ehh, eks ma natukene olen mõelnud, aga ma tunnen ennast ilmselt haiglas tollel momendil turvalisemalt. Mul on hästi armas ämmaemand keda ma kindlasti oma sünnitusele soovin ja see juba seab piirangud :) Ma ise ka Siiriga sellel teemal päris pikalt vestelnud ja läbi tema päris palju uusi asju õppinud.

   Ma olen selle vaksineerimise osa juures täiega kahe vahel.. No, et kas kajastada oma mõtteid selles vallas. See on tõesti terav teema ja ma ei ole kindel kas ma tagasisidet ära händlin praeguste hormoonidega :D

   Aitäh Sulle heade soovide ja sõnade eest! :)

   Delete
  2. Mu meelest kodusünnitust esmassünnitajatele ei soovitata

   Delete
 9. Pigem "koopaorav" nagu sina ja loomulikult ei ole väga lihtne kahe kuusega kuskil väljas käija ja kevade perioodil väga ei julge ka kõigil enamasti nohi ja kõha moodi värk. Aga kui ma kuskile välja läheks siis läheks ka kellelegi külla :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Küllla minna/külla kutsuda on mu meelest ka kõige toredam.. Saab mõnusalt ennast tunda :)

   Delete
  2. Kahe kuusega on tõesti raske väljas käia. Torkivad okkad jne :D

   Delete
 10. Ma tahan näiteks just võimalikult palju käia erinevatel üritustel- kunstinäitustel, kontsertidel, tasuta kultuuriüritustel, botaanikaaias, road trip'idel, muuseumiekskursioonidel, niisama jalutamas. Tahan kogeda hästi paljut uut ja huvitavat ja rutiini eriti ei salli. Sellepärast elan ka Tartus kesklinnale hästi lähedal, et saaksin iga kell jalgsi linna jalutada ega peaks sõltuma transpordist. Aga samas teen seda kõike rõõmuga üksi või ainult koos mehega (ei pea tingimata endaga alati kedagi kaasa kutsuma) - kuulan tihti klappidest muusikat ja naudin aega iseendaga. Sellepärast ei kujutaks ma üldse ette sellist traditsioonilist pereelu kus enamus ajast kodus ollakse. Aga tore, et on palju inimesi kes naudivad ja minu eest lapsi saavad :D Mulle meeldib, et on erinevaid inimesi ja teie pere on küll väga armas.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ei tea.. Ma kunagi olen päris palju niimoodi trippinud ja ilmselt oma isu sellega täis saanud :D Praegu üldse kohe ei viitsiks, aga never say never. Äkki torman varsti jälle ringi kuskil ja hindan teistmoodi asju.

   Aitähh sulle! :)

   Delete
 11. Kodus on kõige parem,igal võimalikul hetkel oleks vaid kodus.. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hehehe, nii tore, et mu mõttekaaslased on samasugused kodukanad nagu mina! :D

   Delete
 12. Sacconejolyd on ühed minu lemmarid ka, eriti praegu arusaadavatel pôhjustel :D Anna on koguaeg nii kadestamisvààrselt ilus, isegi keset sünnitust :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaaa.. Täiesti ebareaalne kui ilus naine ta on! :D Ja kui armsad lapsed ning kui hoolitsev mees.. Igakord heldin!
   Tal muidugi full face makeup ikka sünnitusel peal. Peaks ka panema, siis saaks samamoodi ilus olla :D:D

   Delete
  2. Samas... Miks mitte minna sünnitama sellise meigiga ja ennast enesekindlalt tunda :-)
   Pärast muidugi hea piltidelt ka vaadata :-)

   Delete
  3. Hehehe.. Ma ei plaani sünnitusest pilte teha aga Ilmselt annaks see enesekindlust juurde näiteks :)

   Delete
  4. Sünnitusel ei anna meik mitte mingit enesekindlust. Sa ei jõua seal mõeldagi sellele, päriselt ka, sul on kama kaks milline sa välja näed või ei näe, mitu inimest sulle hargivahele põrnitseb, kelle ees sa mingeid hädasid teed jne. Sa tahad ainult valust vabaneda. Vähemasti esmasünnitajal on selle valu hoomamisega kindlasti parajalt tegemist - sa pole varem mitte midagi sellist kogenud ja praegu sa ei kujuta ettegi, KUI valus see on. Ma ei ürita hirmutada, üldsegi mitte - valu on mööduv -, aga isegi kui sul on viimase peal soeng ja meik, siis paraku ükski enesekindlus ei muuda seda, kui šokeeriv on see valu hulk ja mida sünnitus endast päriselt kujutab :D Mingi graatsiline aa-tamine, uu-tamine ja laps laual stsenaarium on ikka väga väikesel protsendil naistest :D

   Delete
  5. Sa ju saad aru, et ma ei mõelnud seda tõsiselt? Et ma ei lähe full on meigiga sünnitama, sest ma arvaks, et see mind aitab? :D ma lihtsalt viskasin vimkat selle peale, et üks naine tõesti nägi oma vlogis imeilus välja (see millest Liisa oma kommentaaris kirjutas) ja lisasin, et ilmselt selline asi lisab enesekindlust :D :D

   Ilmselgelt ei huvita sind miski muu kui selle väikese ime enda seest välja aitamine ja ükski meik või lainerijoon ei tee valu olematuks. See on ju ilmselge! :D

   Delete
  6. Ei ma arvan, et teisel (ja sealt edasi) sünnitusel, kui laias laastus juba tead, mis ees ootamas, võib see isegi toimida. Siis oled juba üleüldiselt enesekindlam ja rahulikum, ilmselt enda jaoks rohkem läbi mõelnud, kuidas paremini hingata, end rahulikuna hoida jne. Täitsa võimalik. Lihtsalt esimene sünnitus on ikka something else :D

   Delete
  7. Sünnitasin 2 kuud tagasi oma esimese lapse. Läksin haiglasse 3 cm avatusega, haiglas enne vanni valutama minekut tegin valude vahepeal endale nn kalasaba patsi. Näos oli korralikult tehtud nn igapäevameik (haiglasse minek tuli üsna äkki keset päeva, olin tavapäraselt hommikul end meikinud). Ja ei jaksa ära rõõmustada, et esimestel piltidel lapsega olen näost nii särav ja juuksed ka ilusas veidi sasises kalasabas. Ja seda tõesti tänu meigile ja patsile, sest sünnitus oli jah kurnav, ent meiki maha ma küll ei higistanud-hõõrunuf ja pats püsis ka ilusti.

   Delete
 13. Mina oma kahe nädalase tibuga võiks voodi jäädagi :3 ega varemgi ei old väga see kes välja kipuks, mulle meeldib oma enda seltskond, samas elukaaslane on paras duracelli jänes kes koguaeg peab toimetama

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hehe, me õnneks mõlemad sellised kodused :D

   Delete
 14. Mina ole ka üldiselt ikka koopaorav, meeldib kodus olla. Vaatame ka kaaslasega filme ja mõnuleme niisama. Ma olen viimasel ajal avastanud sellise Youtube kanali nagu "it's a Buzz world" Neil on TLC peal oma saade ka, kus neil alguses sündis tütar ja siis hiljem said veel viisikud tütred. Mõnus muhe perekond :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaa.. Ma seda telekast vaatan kui satun peale :) päris vaprad on nad peab tõdema! Viis beebit + üks suurem laps on ikka tükk tööd :D

   Delete
  2. Jaa, mul endal küll lapsi veel ei ole, aga seda on nii äge vaadata. Ise ka unistan, et kui peaks nüüd beebit ootama jääma, et siis saaks kaksikud. Väiksest saadik selline soov olnud :)

   Delete
 15. Tere Triinu Liis!

  Mõned põnevad retseptid Sulle ketšupiga katsetamiseks! :)

  http://www.salvest.ee/retsept/aasiaparane-nuudlisupp/
  http://www.salvest.ee/retsept/ketsupisorbett/
  http://naine24.postimees.ee/4053531/ainulaadne-maitseelamus-ketsupikook-toorjuustuglasuuriga

  Heade soovidega
  Salvest

  ReplyDelete
 16. Meie mehega tahame taas rohkem kodust väljas käia. Lastega oleme juba üle 6 aasta suht kinnised olnud ja oi kuidas hing ihkab vabalt kodust välja saamise järele, aga ega seda eriti ikka ei saa..pole neid lapsehoidjaid eriti saada. Käime ka lastega sõpradel külas, aga siis on ikka lapsed tähelepanu keskmes oma soovide ja kisa/käraga, mida kambas olles tekib veel rohkem 😀

  ReplyDelete
 17. Mina "avastasin" SacconeJoly'd pool aastat tagasi ja igal õhtul enne magama minemist vaatan nende uue video ära.
  Uskumatu, kui hästi nad tänu YouTube'ile teenivad ning kui luksuslikult elavad (Otseselt tööl käia pole vaja, uhked autod, suur maja,isiklik koristaja, koerajalutaja, kallid firmariided jne, jne...).
  Anna on igas situatsioonis alati nii üles löödud ja Jonathan tegeleb lastega väga palju, kadedaks teeb heas mõttes :-)

  ReplyDelete
 18. Ma olen Sacconejoly kanalit pikalt vaadanud, aga mind on üha enam häirima hakanud need clickbait pealkirjad ja kõik see eelmise raseduse teema. Kas kõike peab ikka näitama? Ma ei räägi siin sellest, et nad peaks varjama seda mis juhtus, aga klipid arstikabinetis nutvast Annast ja õhupallidega ärasaatmine jne. Kuidagi halb maik jäi, et kas kasutasid olukorda ära.

  Mulle meeldivad väga Michalakid ja SamanthaMariaVlogs samuti.

  ReplyDelete
 19. Sacconejoly-sid jälgin ma ka :-)
  Lisaks jälgin veel ka OKBaby, vloggingblonde, EMIKR 에미케이알 :-)

  ReplyDelete
 20. Väga random question :-D
  Aga mis juuksehooldusvahendeid sa kasutad? Su juuksed on alati nii kenad ja hoiavad hästi!
  Kuna oled viimasel ajal blogi lainel, siis Võib-olla viitsiksid teha updated hair care routine postituse? :-)

  ReplyDelete
 21. Haiglaseinte vahel hakkab aeg venima jah. Ma ise läksin teadlikult vara haiglasse, kuna olin juba pikalt kodus valutanud ega saanud kodus puhata. Lootsin, et haiglas mind aidatakse kuidagi. Ei aidanud kõik need paracetamoolid ka mitte tuhkagi, vaid valutasin seal järgmised 12h, enne kui päris sünnituseks läks. Tõsimeeli tundus, et olin juba päevi seal valudes vedelenud, samas kui kodus liikusid tunnid üpris kiiresti mööda. Seekord ma vist olen nõus ennem kodus sünnitama, kui kuskil haiglas nii pikalt redutama :/
  Aja venimisest veel niipalju, et peale rasedust ja sünnitust järgmine kord, kui sulle tundub, et aeg venib on siis, kui su lapseke kord haigeks jääb või tal mingi mure on, millega endal keeruline toime tulla on.

  ReplyDelete
 22. Mina olen sinu blogi suhteliselt uus lugeja, esmakordselt ilmus see kunagi kusagil Fb-s ja siis jäin pidama piltidel, aga pikemalt ei lugenud. Nüüd kuidagi sattusin uuesti, kui sul see makaronivorm oli ja mul endalgi katsetamiseks läks. Praegu oli aega ja leidsin bookmarksidest sinu blogi taas üles ja hakkasin järjest lugema :D Nii põnev on, sa oled uskumatult ilus rase, mõnele kohe on ilus figuur antud :)
  Mis antud teemasse puutub, siis olen pigem kodune, teen süüa, koristan või veedan aega oma kaaslase ja kiisu seltsis. Olen samuti pidanud välja mõtlema, et ei saa kuhugi minna, kui tegelikult tahan kodus üksi toimetada :) Samas nüüd kevadega kui päike paistab tahan õue. Meile väga meeldivad roudtripid ja kuigi olen sinuga samavanune, siis ole mul peres olnud väga pikalt autot, et kusagil käia ja ka raha pole alati nii, et teatrisse või kuhugi restosse sööma minna. Eks vaikselt hakkab töö tulemus vilja kandma, kuid tunnen, et nii palju tahaks veel kogeda, enne kui päris koduseks jääda näiteks lapsega :)
  Sulle ikka päikest ja vahvaid tegemisi, üks lugeja minu näol jälle juures! ;)

  ReplyDelete