Saturday, March 25, 2017

Meie pulmas olnud dekoratsioonidest

Fotod on teinud meie truu Laura Strandberg: https://www.facebook.com/laurastrandbergphotography/

Päris tihti lipsab mulle postkasti küsimusi meie pulmade kohta.. Koha, kutsete, video, piltide, dekoratsioonide ja paljude muude detailide osas. Enamusest olen ma tegelikult blogis kirjutanud ka.. Siin paremal küljeribal on olemas otsing ja sealt peaksid need postitused ilusti välja tulema. Aga ühest ma ei ole küll vist lähemalt rääkinud.. Selleks on dekoratsioonid. Nagu Te teate, siis meil oli ka pulmakorraldaja - Reana. Üks imeline naine! Temaga saate ühendust siit : LINK. Kui kellelgi on sellel/järgmisel suvel plaanis pulmi pidada, siis ma ausalt niii, nii soojalt soovitan tema abi kasutada! See teeb enda jaoks selle korraldusliku poole oluliselt kergemaks ja tegelikult leiab tema abiga väga palju soodsaid ja ägedaid lahendusi! 

Panime koos paika visiooni, käisime eraldi poodlemas, meil oli ühine chat, kus kõik läbi arutasime ja nii siis kõik lõpuks paika loksuski. Õnneks oli meil väga sarnane nägemus asjast ja kõik sujus kenasti. Väga suur osa meie pulmas olnud dekoratsioonidest valmis meie endi käte läbi. Nii Reana, minu kui ka Kristo. Istusime õhtuti ja nokitsesime.. Hoidsime niimoodi ikka väga palju raha kokku. Ka lilleseaded tegi Reana ise. Täielik supernaine ma ütlen! Lilled tellisime ette, visioon oli olemas ja Reana nad mõisas valmis meisterdas. Ka minu pruutkimbu muideks. Me jäime väga rahule!  Lilled läksid meil maksma 385 eurot. Meie pulmas oli põhiliselt kolm värvi - valge, hortensia sinine ja mündiroheline. Selles toonis olid ka meie pulmakutsed (kujundus jällegi Reanalt). Neid saab meenutuseks piiluda siit : LINK. Hästi äge oligi see, et me Kristoga saatsime Reanale pidevalt igasuguseid ideid, pilte, mõtteid ja ta suutis sealt välja lugeda täpselt selle, mis meie peas parasjagu oli. Veel parem.. Ta suutis selle ka kujunduse ja detailidega ellu tuua. 

Pilte meie pulmast : Igale lauale sai meisterdatud vaas ja kaks/kolm küünlatopsi. Nende kaunistamine oli täiesti Reana kätetöö. Meie ostsime ehituspoest erinevas suuruses purke (hinnad vahemikus 50-70 senti), pitsi ja naturaalses toonis nööri. Lisaks muidugi mõned pärlid ka. Tõsiselt ilus, lihtne ja vägagi taskukohane. Hiljem viisime mõned vaasid maale ja mõned jäid koju. Kasutame neid siiani. Meie eesmärk oli hoida lauad võimalikult minimalistlikud ja seetõttu lasime toidu serveerida lauda teenindajate poolt. Nii sai igaüks omale soovitud toidu ette tõsta, ettekandjad viisid kandikud buffee lauale ja kes soovis, sai minna omale juurde võtma. Nii hoidusime buffee järjekorrast ja sellest, et laual liiga palju asju oleks. Lisaks ühele lilleseadele ja paarile küünlale oli igale lauale paigutatud hõbedases raamis menüü ja lauanumber. Mõlemad raamid saime muideks ehituspoest ja väga soodsa hinnaga. Suurem raam menüü jaoks oli 2 eurot ja väiksem vist 80 senti? Kokku oli meil kümme lauda.. See teeb 28 eurot. Suurematesse hõbedatesse raamidesse plaanime panna oma pulmafotod ja teha neist uue kodu seinale fotosein. Lisaks oli laual igale külalisele ka pisike meene. Selleks oli imepisike purgike täis meie häid mõtteid (heade mõtete purgist). See oli nii meielik ja tundus ainuõige valikuna. Purgil seisis inimese nimi ja meiepoolne tervitus. Menüüde, nimesiltide, lauanumbrite kujundus oli kõik Reana poolt. Need olid hästi sünkroonis meie pulmakutsetega. Kõik sobitus omavahel kokku nagu valatult. 


Ja nüüd õues olnud dekoratsioonid. Meie tseremoonia toimus mõisa pargis.. Õues oli õnneks imeilus ilm. Täpselt nagu tellitud. Altarit me otseselt ei soovinudki. Tahtsime abielluda ühe suure tamme all. Dekoratsiooni idee leidsin pinterestist.. Meil oli kindel soov, et me ei taha ühtegi lauda ega lauakaunistusi. Me tahtsime ainult tuules õrnalt lehvivaid valgeid pallikesi! Täpselt sellised nagu vaja leidsime JYSK-ist. Neid oli kahes erinevas suuruses ja meie ostsime neid 15tk. Suuremaid palle oli 8 ja pisemaid 7. Suuremad pallid olid umbes 4 eurot tk ja väiksemad 3 eurot? No nii umbes täpselt. See teeb kokku 53 eurot. Kristo käis neid pallikesi hommikul koos oma peiupoiste ja pulmakorraldajaga puuotsa sidumas. Minu meelest jäi tulemus tõsiselt armas! See "LOVE" silt on tegelikult pärit POSITIVUSE festivalilt. Selle sildi ostis ära üks Eesti tüdruk ja nüüd ma ei teagi, mis sellest saanud on. Mingi hetk oli see ühes restoranis/pubis?! Ma kahjuks olen selle tüdruku facebooki konto täiesti sootuks unustanud, et kontakti jagada. See oli midagi joogaga seoses üldse ja minu meelest oligi ta plaan seda silti rentima hakata? Saime need tähed omale üheks õhtuks 50 euro eest ja viisime need järgmisel päeval tagasi. 

Lillekimpu on näha näiteks  nendel piltidel. 


Ka tordi välimuse aitas meil pulmakorraldaja välja mõelda. Mina teadsin, et tahan valget ja lihtsat kooki. Nii sündiski otsus kaunistada ta päris lilledega ja kõige tippu paigaldada meie nimetähed. Viimased muideks on jällegi ise meisterdatud. Ostsime need tähed Telliskivis asuvast käsitööpoest ja Reana võõpas nad valgeks. Tort ise on tellitud mõisast. Käisime prooviõhtusöögil erinevaid kooke maitsmas ja üks meeldis meile neist väga.. Polnudki üldse mõtet kuskilt mujalt tellida. Lasime ta lihtsalt vastavalt enda soovile mitmekihiliseks teha ja voila!


Täitsa õhtul tantsusaalis helendas meie ühine perekonnanimi. Need tähed olid ülivinged ja tegelikult saatis mulle need üks Läti firma blogi koostöö raames : https://www.facebook.com/PIKULV-light-letters. Tänu sellele olid nad meie jaoks tasuta. Pidime nad lihtsalt nädala jooksul uuesti posti panema ja Lätti tagasi saatma. 


Veel oli meil pildistamise jaoks ühte ukseavasse pandud selline vahva "instagrami" raam ja kõrval pildistamise jaoks mõeldud propsid. Noh ikka.. "Team groom", "Team bride" ja kõik musisuud ja vuntsilised. Seda siis tavapärase photoboothi asemel. Aga ega meil rohkem ei olnudki.. Olid ilusad ametimärgid (mündirohelised lipsukesed mille randmele sidusime), külalisteraamatuks valge pink (kuhu igaüks kirjutada sai), mõned heeliumiga täidetud valged õhupallid siin/seal ja oligi kõik. Pingi leidsime muideks oma küünist ja võõpasime valgeks.

Kui kellelgi mingeid küsimusi on, siis vastan meeleldi. Aga vähemalt sai see kõik nüüd lõpuks kirja.. Päris vahva on seda päeva ikka uuesti niimoodi läbi kirjutada. Nagu see oleks alles eile olnud. Nii äge! Kahju, et see nii ruttu mööda läheb :) VINGE OLI! 

22 comments:

 1. Reana on tõesti i m e l i n e inimene!
  ja teie pulm oli väga kaunis :)

  ReplyDelete
 2. Kes tegi veiniklaasidele teie nimed? Need klaasid olid ka imelised. 😊

  ReplyDelete
  Replies
  1. Shampuse klaase mõtled ikka :) Ihi! Need tegi minu hea sõber Martin meile pulmakingiks. Ta kohe küsis ette, et kas võib need meile teha ja andis need üle juba enne pulma.

   Delete
 3. Sa oled ilmselt küll kirjutanud, kuid kuskilt ei osanud leida - kui palju teil pulmade alla kokku raha läks? Kas saite oma säästudega hakkama või lõid ka vanemad kulude katmises kaasa?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meie pulmad läksid maksma 7000 eurot :) Saime ise hakkama. Pulmareisi ostsime pulmakinkidest saadud raha eest.

   Delete
  2. .. Pulmi planeerisime umbes aasta ja saime pidevalt kõrvale panna ja ei pidanud kogu summat korraga välja käima ka. Lisaks oli meil mõlemil natukene sääste :)

   Delete
 4. Ma võin küll eksida, aga need tähed võivad olla pärit Janne Jüsmalt, facebookis janne.ee. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaa võib olla küll! Tol ajal oli facebookis mingi keerulisem nimi.. Mingi joogaruum?! :D

   Delete
 5. Aga palju maksis mõisa rent? Mis meeldis, mis mitte? Kas külalised said ööseks jääda? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mõis oli super : http://www.costany.ee/2016/02/pulmade-planeerimine-koht-check.html

   Kõik külalised said ööseks jääda ja meie olime seal samas mõisas sviidis. Kõik asjad kokku - alkohol, söök, tort, ööbimine, valgustus, hommikusöök ja rent oli ca 5000 eurot.

   Delete
 6. Kui palju tema teenus ka maksab?

  ReplyDelete
 7. Kui saladus pole, siis kui palju Reana tööraha küsis? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. See on hästi individuaalne, sest ma ei tea ju mis teenuseid te vajate :) See on enamasti teatud protsent pulmade eelarvest.

   Delete
 8. Sa vist seda ei ole maininud eelnevates postitutes palju pulm kokku maksma läks? :) Endal ka pulmakorraldused ees tulevikus, aga tundub et 9—10 000 peab ikka arvestama (pulmaisa, fotpgraaf, koht + ööbimine kõigile, söök—jook, sõrmused, klei jne jne) see nimekiri on vist lõputu :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Olen ikka maininud.. Ka siin samas kommentaariumis. Meil läks ligikaudu 7000 eurot +/- natukene :)

   Delete
  2. .. Kui ma nüüd üle arvutan, siis vist ikkagi rohkem nagu 8500 :D

   5000 oli mõis (koos ööbimisega külalistele ja meile, valgustusega, toidu/joogiga), fotograaf 850, videograaf 500, lilled 380, sõrmused 300, kristo ülikond 250, minu kleit õnneks tasuta, soengu keerasin ise, meik 60, mustkunstnik 150, õhtujuht 500.

   Lisaks veel mõned asjad mis meenuvad : Pruutneitside kleidid (kolm tk nats vähem kui 100 eur), poissmeeste lipsud 4 tk 4 eur (aliexpress), kingad olid mul juba olemas (mille ma muide ära kaotasin pulmapäeval ja pidin sõbranna omad laenama), pulmameened (meie oma ärist - heade mõtete purgikesed) tasuta, tort oli mõisa hinna sees, ilutulestik 180 eurot, dj 200 eurot ja kutsed ca 200 eurot.

   Me planeerisime pulmi ca aastakese ja õnneks ei pidanud kõike korraga välja käima :)

   Delete
 9. Kellel pulmaasju vaja rentida, siis saab ka siit ilusaid asju : http://www.xn--kvernael-e4a.ee/tootekategooria/rent/

  ReplyDelete
 10. mul oli kohe täitsa naljakas vaadata teie pulmapilte, kus pulmaisa ka peal oli. paar nädalat varem oli mu sugulase pulmas täpselt sama pulmaisa ja ma imestasin, et Eesti on nii pisike :D

  ReplyDelete
 11. Ja kust need toredad raamid, millega külalised said pildistada, tulid :) ? Ja mis hinnaga, kui tohib küsida. Kaua teil DJ pulmas mängis? Kas bändist puudust ei tundnud?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Raamid on pulmakorraldaja tellitud ja kujundatud :)

   Meil oli bänd ka.. Enne DJ-d. Dj mängis meil vaid paar tundi. Enne seda oli bänd ca 2 tundi. Lisaks altari ette saatis mind klaveril Ott Lepland :) See oli meile tema poolt pulmakingiks.

   Delete
  2. Aga bänd hind pole ka kuskil märgitud? :)

   Delete