Tuesday, March 7, 2017

Beebipesast + Piilu meie magamistuppa: Kus hakkab meie beebi magama?


Nagu Te teate, siis võtame oma pisikese uue ilmakodaniku vastu pisikeses üürikorteris. Seda siis seniks, kuni uue kodu asjad kõik klaarid. Mul on hetkel totaalne pesapunumise periood peal ja räägiksingi natukene lähemalt meie praegustest mõtetest sellega seoses. Nagu te teate, siis meie korter on päris kitsakene.. Nii umbes 44m2 suur. Ülemisel pildil on näha meie magamistuba. Selge on see, et võrevoodit me beebile osta ei saanud. See lihtsalt ei mahuks kuskile. Nii osutus valituks häll. Saime selle õnneks tuttavate käest ja praegusesse magamistuppa sobib ta suuruse poolest nagu valatult. Kuigi ideaalses maailmas magavad kõik beebid ja lapsed öösiti "oma voodis", siis reaalsuses soovib tita ikkagi pisikesena tihti ka vanematega koos suures voodis magada. See teeb tegelikult vanemate enda elu ka natukene lihtsamaks, sest alati ei pea öösel söötmiseks püsti tõusma ja mööda tuba beebiga koos tuterdama. Perekoolis räägiti meile ka sellest, et eriti hea on näiteks magada pisikese öölambikesega, sest siis ei pea öösel selle jaoks eraldi tõusma ja kui beebi on harjunud, et pimedas magatakse, siis peale lambi põlema panekut võib tital raskem uinuda olla. Tihti on ka see, et kui beebi hällist välja tõsta, siis läheb tema all olev madrats/tekk külmaks ja siis ei taha ta su kätelt kohe üldse mitte üksinda sinna hälli magama jääda. Nii on kergem öösel laps enda kõrvale võtta, et mõlemad vanemad ise ka vähe kvaliteetsemat und saaksid nautida. Üks võimaliekst abimeestest on sellisteks puhkudeks beebipesa. Nii saab tita turvaliselt vanemate kõrval magada.Siin juures tuligi meile appi üks armas ja kodumaine beebipesade firma : https://www.facebook.com/Beebipesa. Kui te nende lehele piilute, siis näete, et valik on päris suur ja kindlasti saab neil ka eritellimusel lasta töid teha. Ühe pesa hinnaks on 49 eurot. Kasutades koodi "costany", saate ostult -10% soodustust ka. See teeb pesa hinnaks ca 44 eurot. Kuna pesad on tehtud kõik käsitööna, siis minu meelest on tegemist vägagi ausa hinnaga. Pesasid saab ilusti pesta (kuni 40 kraadises vees) ja tegelikult saab pesasid mugavalt erinevates situatsioonides kasutada. Pesa on hea näiteks külla minnes kaasa haarata ja tita soovi korral sinna tuttu panna. Hea tuttav olemine.  Mina jäin enda tellitud pesaga igatahes väga rahule. Materjal on nahasõbralik, töö kvaliteetne ja teeninus sõbralik ja kiire. Täitsa siiralt julgen soovitada! Nad teevad muidugi veel päris vahvaid  tooteid. Näiteks soojakotte ja mängukeskuseid :


..Ulme, et järgmine nädal ongi juba 30+0 nädalat täis. Nii, nii vähe on jäänud! 

Millised on Teie kogemused beebipesadega? Kas kasutasite või pigem mitte? Miks? Kas pisike beebi magas teiega või eraldi hällis/voodis? Mis vanusest hakkasite oma voodisse harjutama? 

45 comments:

 1. Me kasutasime seda varianti et beebihäll oli vastu meie voodit lahtise äärega.. lapse söötmiseks läksin talle lihtsalt lähemale ja pärast magas oma voodis edasi :) Ausalt, meie jaoks parim variant, et meie voodi jäi ikka meie päralt.. Sest sel ajal on ülioluline, et ikka ise ka saaks magada:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Me tahtsime ka nii, aga nagu magamistoa pildilt näha, siis see kahjuks ei ole võimalik :(

   Voodi asub "nurga taga" ja kui siia ette poole panna, siis ei saa vannitoa uksest sisse. See oleks olnud ka meie kõige eelistatum variant!

   Delete
 2. Minu laps magas ööuned koik oma voodis, kuna kui ta meie kõrval magas siis ei puhanud ma üldse välja ja oma tuppa kolis laps juba 6kuuselt. Meil magas laps ohukse tekiga ja kui toitsin siis tostsin koos tekiga voodisse ja sellega tagasi, siis ei tekinud seda külma kohta. Laps magas ilusti kella 20-7 oma voodis(oosel söötmiseks tostsin enda voodisse ja pärast tagasi) ja siis jai minu voodisse edasi magama, kui elukaaslane oli ülesse tousnuda sain ta natukene endast eemal asetada. Päeval laps magas süles voi tegi 3-4 tunniseid uinakuid vankris.

  ReplyDelete
 3. Kas see pesa voodis liiga palju ruumi ära ei võta? Kolmekesi voodis olles võib nagunii ruumi väheseks jääda, kui selle pesa ääred ka veel ruumi võtavad, siis jääb jube kitsaks. Või ei?
  Hea tundub see muidugi selleks puhuks, kui laps päeval sellega kasvõi näiteks diivanile panna või see pesa külla minnes kaasa võtta.
  Endal sellega kogemust pole, meil magas beebi meie kõrval, kui öösiti enam ei söönud, siis oma voodis meie kõrval.
  Ma muidu algul aravasin, et beebi magab oma toas, oma voodis. Reaalsus oli see, et sünnist kuni 1. eluaastani magas meie juures suures voodis, 1-2 eluaastani magas meie voodi kõrval oma voodis. Kui 2 sai, siis kolis oma tuppa oma voodisse, aga umbes pooltel öödel kolib poole öö pealt ikkagi meie voodi kõrvale oma võrekasse. Sellest viimasest harjumusest tahaks nüüd lahti saada. Muus osas toimusid kõik eelnevad üleminekud kuidagi sujuvalt ja ilma probleemideta.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eks see ongi üks võimalikest variantidest mida nimetasin. Kõik sõltub voodi suurusest :D Meie voodisse väga ei mahu, aga kui selline 2x2m voodi on, siis pole ju probleemi. Me kasutakski ilmselt rohkem külla minnes :)

   Eks see harjutamine ongi jupp tööd :) Jaksu!!

   Delete
 4. Meil magas beebi alguses päris palju meie juures suures voodis, hea lihtne oli teda niiviisi toita. Hiljem võtsime võrekal ühe külje ära ja oli meie voodi kõrval, ideaalne variant, sest beebiga päris ühes voodis magades ei puhanud ma üldse välja ja kondid jäid kangeks :D Praegu 1.5 ja magab ikka nii oma voodis, et üks külg meie voodiga ühenduses :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Me loodame ka seda hiljem teha kui ruum võimaldab :) uues kodus siis

   Delete
 5. Minul pole ühelgi lapsel pesa olnud (3 last on ) . Algul oli mul aus olla siis selline kerge koerapesa pilt silme ees ,aga tehakse ka nunnusid tegelt. See oli ka põhjus miks mulle algul vastumeelt oli ja hiljem polnud vajadust.Minul kõigiga voodi olnud minu voodi vastas ,et hea teda sinna kohe panna.Aga elu on näidanud ,et öösel oleme siiski mõlekad selleks liiga läbi ,et hakkata voodi panema seega on esimesed kuud meiega ja siis kui juba vahed pikemad või koguni ööd söömata siis oma voodis uinunud.4-6 kuuselt olen harjutanud nad oma voodi kuna selleks hetkeks on toiduvahed suuremad või koguni maganud terve öö.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ise loodaks ka kuskil selles vanuses harjutada poja oma voodisse :) aga ega seda ei saa ette prognoosida.

   Delete
 6. Ma olin see, kes suure suuga ennem lapse saamist raiusin et laps hakkab oma voodis magama..hahaa 😂
  Esimene laps magas 1.5 aastat meie voodis ja siis ostsime talle suure lapse voodi, et ta seal magama harjuks harjuks, sest uus beebi oli saabumas. Ja nüüd magan ka oma 3kuusega koos. Ei kavatsegi teda ta oma voodisse panna, sest ma tahan öösel magada 😊
  Aga selle väikse elamise kohta võin nii palju öelda, et esimesed pool lapse eluaastat on isegi hea väikse pinna peal elada, sest beebi ju ei rooma ega käi ja vaja väga palju ruumi (v.a. asjad) ja boonuseks saad lapse keda lärm ja müra magades ei sega, sest pole ju võimalik last kuskile vaiksesse tuppa magama panna 😊

  ReplyDelete
  Replies
  1. Selles mõttes on sul tõesti õigus. Lapse poolest me ruumi ei vajagi rohkem, pigem asjade! Näiteks vann, häll, vanker jnejnejne :) see on pigem proboleemiks

   Delete
 7. Kas selles beebipesal eemaldatav see keskimine osa (käib ära nagu padjana)? Endal juulis tulemas beebi, siis paneme võrevoodi enda voodi kõrvale, eemaldades ühe külje esialgu, et kontakt oleks olemas.

  ReplyDelete
 8. Mul on esimene üleni kaisulaps :) võrevoodi oli küll küljega meie voodi poole lahti, aga sinna eksi ta loetud korrad magama. Ma olin lihtsalt nii laisk ja unine, et jäin söötmise ajal magama. Nüüd magab pikendatavas voodis (sai just kaks) ja hommikul tahab ikka mingi hetk kaissu :) ma kade ei ole, nad on niiii väikesed niiiiii lühikest aega.
  Kohekohe on teine sündimas ja ilmselt saab ka temast kaisukas :) näis siis mismoodi me siin neljakesti magama hakkame :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mallu ka ütles, et kõige mugavam oli söötmise ajal ise uuesti koos beebiga magama jääda :)

   Delete
  2. Aga vot mina pole mitte kunagi julgenud lapse toitmise ajal magama jääda, sest ise tean kahte juhust, kus ema oma rinnaga lämmatas beebi ära. Ja selleks ei peagi olema teab, mis ülekaaluline.

   Delete
 9. Ma ostsin ka teisele lapsele beebipesa, aga suht ruttu jäi seisma, kuna ta ei jäänud seal enam magama. Nüüd ta magab kaisus või tinylove lamamistoolis, mis käib täislamavasse. Lamamistooli saime hiljem tuttavatelt, poleks beebipesa soetanudki :) Oma voodisse harjutaks ilmselt siis kui rinda enam ei saa, niikaua magab minu kaisus. Vanem laps on peaaegu kaheaastane ja magab veel meie voodi kõrval olevas võrevoodis. Vanem laps magas meie kaisus aasta ja seitsme kuu vanuseni. Siis uue tita tuleku pärast sai oma võrevoodisse harjutatud :) Aga jah beebipesade vaimustus on nüüd üle läinud, alguses oli ikka nii palju mõtteid, et tudub diivanil või mujal silma all selle sees :D

  ReplyDelete
 10. Muidu võrevoodile on alternatiiviks ka sellised beebitaskud, mis saab voodile pikenduseks külge paigaldada/ehitada :) Ei võta nii suurt ruumi ära ja täpselt paras koht kuhu beebi mahub.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Just üleval pool mainisin ka, et me tahtsime ka nii, aga nagu magamistoa pildilt näha, siis see kahjuks ei ole võimalik :(

   Voodi asub "nurga taga" ja kui siia ette poole panna, siis ei saa vannitoa uksest sisse. See oleks olnud ka meie kõige eelistatum variant!

   Delete
 11. Ma ei kasutanud, ei teadnud, et see olemaski on ja vaja ka polnud. Laps magas meie kõrval, kuna nii oli lihtsam toita, hiljem oli võrevoodi meie voodi vastas, kuna siiski tahtis palju lähedust :)

  ReplyDelete
 12. Meie preili magas alguses peale oma voodis, nüüd vahepeal oli periood kus magas ainult meie juures, aga õnneks kestis see vähe aega. ( õnneks sellepärast, et siis ei julgenud ma magada, äkki ikka keerab või sipleb ennast maha või nii külje alla, et keeran peale). Nüüd magab ilusti oma voodis edasi. On ta meil allles pisike, saab neljapäeval üheksa kuuseks, seega tuleb neid kaisus magamise perioode raudselt veel.

  ReplyDelete
 13. Minu kaks last on kõik meie kaisus üles kasvanud ning tunnen, et mul on oma lastega tänu sellele ka palju tugevam-lähedasem side :) see on üliarmas tunne, beebiga koos tududa. See nohin, soojus, kõik on mõnus. Lisaks muidugi lihtne söötmine.
  Kavatseme ka mais sündiva kolmanda oma voodisse võtta, võreka andsime juba esimese lapse esimestel elukuudel ära!

  ReplyDelete
 14. Kas mul mingi postitus vahele jäänud? Pidite ju märtsis Viimsi suurde kolmetoalisesse kolima? Mulle Viimsi korteri omast jäi veel suur terrass meelde :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Paar postitust tagasi just kirjutasin sellest :) Viimsisse ostetav kodu valmib nagunii alles augustiks

   http://www.costany.ee/2017/03/plaan-b-meie-majake-viljandis-otsib.html

   Delete
  2. Täpsustan : märtsis pidime tehingusse minema, mitte korterit veel kätte saama :)

   Delete
 15. Soovitan soolalambi osta ja see ööseks põlema jätta, sest see pole ka liiga era ja teeb oma töö ära

  ReplyDelete
 16. Meil on beebipesa võrevoodis ja seal ta ka magab. Kui külla lähme, siis võtame pesa kaasa ja tal on seal hea tuttav magada.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Just minu mõte, et külla on hea kaasa võtta :)

   Delete
 17. Ma olen ka see "superemme" kes rasedana raidus et jaaajaa, laps magab OMA VOODIS!!!! Phaaha, poja 8 kuune ja oma voodis loetud korrad maganud. Lihtsalt ta sööb jätkuvalt öösiti palju ja ma ei saaks siis üldse magada, kui koguaeg tõuse püsti jms. Lihtsam poolunes tiss suhu torgata ja edasi magada ;)
  Kuigi, vaikselt peaks harjutama oma voodisse küll. Raske ettevõtmine tundub olevat :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eks ta raske ettevõtmine on, aga keegi meist täiskasvanuna enam vanemate voodis ei maga. Küll me kõik hakkama saame! :) :) hihihi

   Delete
 18. Ei ole pesa kasutanud ja mõtlen samamoodi nagu keegi eespool mainis, et kas see pesa ja ääred hoopis ise rohkem ruumi ei võta ning olemist ebamugavamaks ei tee?
  Meil 160cm lai voodi, mahtusime kolmekesti kenasti ära, ka praegu mahume kui vahel vaja (poeg peaaegu 2). Kuni rinda sai (1.aastani), siis magas vaheldumisi meie kõrval ja oma voodis. Ütleks, et ma magasin paremini, kui ta minu kõrval oli. Õppisin mingi aeg isegi sedasi rinda andma, et polnud vaja külge vahetada, ja mul pole mingid eriti suured rinnad...hahaa. :D Kumbki meist talle peale ka ei keeranud, muidugi juhtus korra ka seda õudusunenägu, et ma jäin teda toites magama, kui ta ääre pool magas ning ta keeras end maha. Aga no harm done, enamustel juhtub, vähesed julgevad seda öelda. :)
  Ühesõnaga ma pole kuskil ideaalides kinni olnud, pigem lähtunud sellest, et laps vajab lähedust ning nii pisikest pole võimalik "ära hellitada" enda kõrval hoidmisega. Väsitav periood on see beebiiga nii või teisiti. Pigem mehe ja tugivõrgustikuga koostööd teha, võimaldada endale päeval puhkamise aega. :)

  ReplyDelete
 19. Ehh ...mul sama pesa... soovitan sel lipsul seal silm peal hoida, ise ekslikult arvasin, et see iluelement, aga ei see hoopis hoiab pesa pingul. Mul nüüd selline lörtsa ... ��Meil sama beebs hällis magada ei taha( 2kuune... magab pesas aga voodi 200x200 me sinna voodise mehega ära ei mahu... mees magab nyyd diivanil ��... ta on nii pikk ka et ta ei saa end ymbergi keerata kui beebipesa voodis on ��... nyyd loobume hällist ja yritame harjutada teda pesaga võrevoodisse. Edu sulle ja loodan , et su beebs saab hälliga sõbraks

  ReplyDelete
 20. Kas beebil seal hällis hapnikupuudust ei teki? Mina küll mööbeldaks selle valge kummuti teise ruumi ja hälli mahutaks voodile lähemale. Aga see oleks siis minu arvamus.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Selle valge kummuti kõrval on kohe garderoobi uks (see kust pilt tehtud on) ja kummutit pole MITTE kuskile mujale panna. Hälli ei saa voodile lähemale, sest muidu ei pääse vannituppa (see jääb ukse ette). Vaata ülemist pilti.

   Nagu ma ülevamal pool kirjutasin.. Ideaalis paneksime muidugi hälli voodi kõrvale (nii, et üks külg maas), aga seda kahjuks ei saa teha.

   Delete
  2. Miks peaks hapniku puudus tekkima hällis?

   Delete
 21. Meil on 180cm lai voodi ja beebi on oma pesaga meie voodis. Imetamiseks tõstan ta enda sülle ja siis magab pesas edasi. Ise mahume ka kenasti magama ja täitsa mugav on. :)

  ReplyDelete
 22. Tegelikult beebid peakski emaga koos magama. See on beebile väga oluline, pakub turvatunnet, lisaks imetamisele on see ka väga kasulik, rääkimata sellest, et kui magad beebiga kõrvuti, siis beebi võtab ise rinda ilma karjumiseta ja sinu üles ärkamiseta. See on ju beebile palju turvalisem ja parem lahendus. Lisaks on see ka beebi arengule hea ja beebil tekib emaga ka lähedasem suhe. See on kahjuks müüt, et beebi peaks magama üksinda ja et see on ohutum. Jah kui oled suitsetaja ja käid pidudel, tarbid alkoholi või kui oled väga väga tugeva unega, siis on jah see ohtlik beebile, aga usun, et normaalsel emal ikkagi emainstinktid töötavad ega teki ohtlikku olukorda. Siin on üks link : https://neuroanthropology.net/2008/12/21/cosleeping-and-biological-imperatives-why-human-babies-do-not-and-should-not-sleep-alone/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ei tea. Ole selle 'normaalse ema' väljendiga ettevaatlik.
   Mina ei julgenud last enda kõrval pisikesena hoida, sest kartsin et keeran talle peale ja see hirm ei lasknud magama ka jääda lapse kõrval. Nii et ei tasu sellist hukkamõistvat suhtumist levitada.

   Delete
  2. "Normaalsel" emal võib-olla töötavad aga isal äkki ei pruugi;) ja sinu viidatud artiklile võid sa netist kohe umbes miljon vastväidet otsida (kui ei tea kuskohast alustada siis pane otsingusse SIDS).
   Minul pole kumbki laps kaisus maganud, võrekas vastu voodit ja 1 külg maas ja 6ndast elukuust oma tuppa. Ja mul on mõlemad lapsed pikalt rinda saanud ja mul on ka nendega väga lähedane suhe :)

   Delete
 23. See tulega magamine on tegelikult kahe otsaga asi. Mul lapsi 2 (3.5a ja 2a) ja mõlemad harjutatud just nii, et tuli kustus- magamis aeg, öölamp põleb sööb. Aga seda vaid vanuseni kui olid võimelised tissi iseseisvalt suhu saama. Ma soovitaks natuke veel uurida ja mõelda selle tulega magamise kohta. Gro egg on ka mõnus - oran valgustus ja näitab aega ja temperatuuri 😊
  Mina isetehtud asju ei usalda, imikuga veel eriti. See erineb ikka tugevalt originaalist (testitud pesadest). Vabandust kui eksin ja tal kõik nõuded täidetud jne.
  Mul oli kokku "volditav" vann ja meeldis väga. Samuti sobis hästi üürikasse 😊
  Mulle meeldivad su raseduspostitused.

  ReplyDelete
 24. Mina sellist plaani küll ei teeks, et laps hakkab kaisus magama. Pigem ikka enne prooviks teisiti. See öine tõusmine tegelikult pole nii hull midagi, algul vast harjumatu, aga harjub ära pika peale. Mul mõlemad oma voodis maganud, voodi meie oma kõrval (ei olnud äär maas). Istuli söötsin ära (kiired sööjad ka muidugi, 10 minti vast), krooks välja ja otse oma voodisse tagasi, Vajadusel ajasin oma käe võre vahelt läbi ja silitasin pead kui miski jorin oli. Imetamise ajaks panin tööle soolalambi, aga sellel oli veel must rätik peale pandud, sest liiga palju valgust andis (mul tuttavatel samamoodi rätik peale visatud). Eraldi voodites ikka jääb see vabadus end keerata ja pöörata nagu tahad... Alguses esimesed päevad/nädalad nagunii magad aind ühe külje peal, sest ei julge lapse poole oma selga keerata :D

  ReplyDelete
 25. Meie beebi magas sünnist saati oma hällis/hiljem voodis ja 4ndast kuust oma toas :) Ei olnud see öine tõusmine nii raske midagi, pigem oleme just rahul et saame mehega kvaliteetset und samal ajal kui teised 11kuused veel vanemate voodis magavad ja ärkavad öösiti tihti.

  ReplyDelete
 26. Kolm last sünnitanud ja pole vajadust beebipesa järele kordagi. Minu arvates mõttetu raha raiskamine, laps kasvab nii kiiresti ja hiljem vaata kuidas asjadest lahti saada.

  ReplyDelete
 27. Tere
  Tahtsin küsida kust see voodikarusell pärit on?
  Tervitades
  Marju😊💙

  ReplyDelete
 28. Tere
  Tahtsin küsida kust see voodikarusell pärit on?
  Tervitades
  Marju😊💙

  ReplyDelete