Wednesday, March 22, 2017

Ämmaemand annab nõu: Muutused kehas raseduse ajal ja peale sünnitust - Intervjuu emmedeklubiga

Ämmaemand annab nõu: Keha muutused raseduse ajal from Māmiņu Klubs on Vimeo. PS! Hea kvaliteediga vaatamiseks vali HD!

Kui Te veel mäletate, siis mõni aeg tagasi käis mul külas emmedeklubi armas ämmaemand Maret. Neil on hästi vahva uus videote sari nimega "Ämmaemand annab nõu". Nüüd on valmis saanud minuga ülesse filmitud materjalist teine osa. Arutasime sellel korral natukene nendest hirmudest ja rõõmudest, mis kaasnevad raseduse ning sünnitusega. Mul oli super hea meel Mareti tuleku üle ja kindlasti andis meievaheline vestlus natukene rohkem infot kogu protsessi kohta. Video on küll filmitud mõni aeg tagasi, aga ehk leiate ka omale siit mõne infokillukese. Kindlasti minge piiluge nende veebilehte ka : http://www.emmedeklubi.ee

Milliseid muutusi tõi rasedus/sünnitus kaasa Teie jaoks? Kas kannate oma tiigritriipe uhkusega või on sellega kaasnenud väikest viisi ebakindlus? 

12 comments:

 1. Mina reaalselt vihkan oma köhtu ja venitusarme. Armid tulid u 32nädalal ja üleöö oli köht üleni lillasi triipe täis. Nüüd üle aasta hiljrm on nad küll heledamad aga ikkagi rövedad. Ütleme nii et mitte kunagi enam avalikku randa ei lähe, mehe ees alasti ei vöta, peegleid väldin..
  Ölitasin ja kreemitasin ka igapäevaselt aga nagu ka videos ämmaemand ütles, siis palju on ka geneetiline. Mu emal on ka samamoodi köht üleni armiline.
  Samas tean naisi, kes üldse ei kreemitanud ja pole ühtki armi. Ebaaus!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ära kurvasta! Mina sain venitusarmid teismelisena, kui kasvasin metsiku kiirusega- nahk lihtsalt ei pidanud vastu, reied, puusad ja tuharad on nendega kaetud. Teismelisena põed ju eriti selliseid ebatäiuseid, aga tegin väga kiirelt nendega rahu. Keskendusin muule, mis minu keha juures ilus. Minu jaoks on lapsest saati olnud oluline trennis käimine ja trenniga olen voolinud oma keha endale meelepäraseks ja mingi venitusarm ei tule üldse meeldegi. Mis siis, et peeglist vaadates on näha, ma vaatan ja imetlen pigem ilusaid naiselikke lihaseid. Usu, mees ei pane venitusarme tähelegi, tema jaoks on oluline tervik. Käi trennis ja tunne lihtsalt elust rõõmu. Võõraid inimesi ei huvita üldse kellegi venitusarmid ja tegelikult on trikoo minu arvates üliseksikas, käin isegi ujulas just trikooga.
   Oma geenide peale pole mõtet pahane olla. Meis kõigis on midagi ilusat ja ainulaadset, mida kellelgi teisel pole- keskendu sellele :)

   Delete
  2. Oii.. Mina jällegi leian, et sellised triibud saavad olla imeilusad :)

   https://www.pinterest.com/pin/206532332887139454/

   Delete
  3. Mu mehel on terve selg, tuharad, natuke ka reitel vist tohutul hulgal venitusarme. No mulle küll ei lähe need venitusarmid korda. Tal endal on ka täiesti ükskõik. Ta on ilusa kehaga treenitud mees ega siis need venitusarmid ju teda kuidagi koledamaks tee. :) Ju ka teismeliseeas tekkinud armid. Mul ka endal on rindadel ja ka puusadel. See on kahjuks paratamatus ja tuleb leppida oma armidega. :) Kui sul on hetkel lodev kõht, siis kindlasti soovitan trenni teha. Kenal kõhul venitusarmid ei ole nii koledad.

   Delete
 2. Tiigritriipe on mul vähe, nende pärast ei muretse, aga kaasas kannan 5 lisakilo, mis haiglasse ei jäänud.... Poja saab homme 3-kuuseks, loodan varsti ikka algkaalus tagasi olla.

  ReplyDelete
  Replies
  1. 9kuud kogud ja 9kuud langetad. Mina sinu asemel ei nutaks veel, tibu alles 3kuune ju

   Delete
  2. Jaa.. Küll sa jõuad! See veel nii lühike aeg ja need 5 kilo on ka varsti nagu niuhhti läinud :)

   Delete
 3. Rasedus nii hästi sobib Sulle 🙃
  Mul on terve keha peaaegu arme täis. Pooled armidest on mu enda sitt, oli vaja õgida nii palju? 😄 ma võin öelda, et rasedus rikkus mu keha ära. Armid jalgadel,puusadel, tagumikul ja kätel on midagi jubedat. Mul on häbi, väga häbi aga ise ma süüdi olen.
  Aga vot kõhuarme ma armastan, nendes ei ole mina süüdi, minu kallis tita venitas mu kõhtu ja tegi mulle korralikud armid kõhule. Ma ei häbene neid üldse ja ka rannas olen valmis neid kõigile näitama :) peale nende armide, mulle tehti lahkliha lõige, mis nädal hiljem lahti rebenes. Asemele on kasvanud paks lihakiht sinna, mis teeb vahest valu ja, et seda korda saada, peaksin uuesti sünnitama 😄

  Sul on varsti lõpp käes ja kohtud oma pojaga, see on nii hea tunne. :)
  Soovin juba jõudu Sulle, sest see aeg läheb nii kiiresti

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nii ilusasti kirjutatud! :)

   Aitähh sulle heade soovide eest kaa! Ise mõtlen ka, et miinimum 6 nädalat ja maksimum 9 minna :D uskumatu!

   Delete
 4. Minu meelest need venitus armod kll nii jubedad pole. Endal mul ei olnud ühtegi venitus armi kuni ära sünnitasin ja järgmine päev peeglisse vaatasin olid venitusarmid. Arvasin ka kuni lõpuni et ei tule aga minumeelest pole hullu midagi need. Kõik tasub ära kui pisikese kätele saad on ikka väga võimas tunne. Soovin sulle Triinu mõnusat raseduse nautimist, präägu raske kõhuga harjuda pärast sünnitust imelik kõhuta. ��

  ReplyDelete
 5. Ma võtsin 12 kg juurde ja armidest õnneks pääsesin. Palju on tõepoolest geneetikas kinni. Eriline kreemitaja ei ole ma kunagi olnud, aga samas ei ole mu emal ka mingisuguseid venitusarme (3 last, neist 2 viimast kaksikud).
  Nüüd üritan samuti kaalutõusu 10kg piires hoida (hetkel 17. nädal ja algkaalus).
  Kindlasti aga soovitan juba raseduse ajal teha vaagnapõhjalihaste harjutusi ning pärast sünnitust hakata kohe treenima kõhu süvalihaseid. Viimane tähendab põhimõtteliselt sügavat sisse-väljahingamist; tavalisi kõhulihaste harjutusi kindlasti vältida esimesed 2-3 kuud! Pärast esimest sünnitust olin nõrkade vaagnapõhjalihastega hädas ning kõht rippus nagu põll ka tükk aega. Nüüd olen targem ja soovitan seda teistelegi. Nahaaluskude sa ise muuta ei saa, küll aga lihaseid.

  ReplyDelete
 6. Kust sa kookosõli ostad?

  ReplyDelete