Friday, February 3, 2017

Üksinda kodus - Harjumustest


Abielu/kooselu puhul tuleb selliseid "üksinda kodus" päevi/öid üsna harva ette. Välja arvatud juhtudel, kui üks pooltest töötab välismaal, käib välislähetustel või on lihtsalt väga "outgoing" inimene. Eks erand kinnitab reeglit, aga meie peres tuleb selliseid olukordi üsna harva ette. Mina olen käinud töö raames kahel välislähetusel. Üks oli reis New Yorki ja teine Soome, aga kolme aasta kohta on seda üsna vähe. Pikim eemal oldud aeg oligi 5 ööd. Loomulikult on neid üksikuid öid veel olnud, aga pigem harva. Sellel nädalavahetusel läheb Kristo poistega maale saunatama ja auru välja laskma. Ta on selle raseduse juures üldse hästi tubli olnud ja täiega sellise poiste nädalavahetuse ära teeninud.  Mitte, et selliseid asju peaks välja teenima, aga saate aru küll, mida ma silmas pean. Õlleklaasi on ta tõstnud viimase kuue kuu jooksul ei vähem ega rohkem kui neljal korral (sünnipäev, aastavahetus, jõulud ja üks firma pidu). Leian, et oma sõprade jaoks tuleb aeg-ajalt see aeg leida, sest nad on nii suur osa meie elust ja taoline poiste getaway weekend on äge. Ma juba kujutan vaimusilmas seda tühjade pitsakarpide virna, tühja õllepudeli taarat ja fifa mängimist/jalgpalli vaatamist ette. 

..Siit tekkis mul järgmine mõttevälgatus. Kuidas veedate Teie tavaliselt nädalavahetuse üksi kodus olles? Minu puhul on kaks kõige tõenäolisemat stsenaariumit : 

1. Ma hakkan suures tuhinas koristama, asju ümber tõstma, voodipesu vahetama ja kokkama. Tihti jäävad mõned asjad pooleli, sest ma lihtsalt ei ulata kuskile/ei jõua tõsta midagi ja siis ootan Kristot suure entusiasmiga koju, et kõik need asjad siis KOHE ära teha. Mu aju hakkab lihtsalt igasuguseid sisekujunduse mõtteid genereerima ja noh.. Eks mul on siis KOHE vaja ka. Oleks see praegune korter meie oma kodu, siis vahetaksin seinte värvi ja muud sellist ka ilmselt üsna tihti. Küll oleks auku ühte seina vaja, siis teise, kardinaid ülesse vaja panna jne. Ei oleks üldse kummaline, kui Kristo meie uue kodu puhul selliste "üllatustega" arvestama peab. 

2. Teine variant on see, et ma istun mõnes suures T-särgis diivanile ja ei tõuse sealt enam. Võtan enda kõrvale raamatu, arvuti, natukene näksimist, kannutäie teed, panen teleka vaikselt taustale mängima ja "unustan ennast". Unustan ennast kuni pühapäevani.. Ja pühapäeval kukun siis seda esimest varianti prakitseerima.


See meenutab mulle kohe seda, kuidas Kristo alati räägib.. Ta kolis välja vanemate juurest, kus oli kolm kassi ja koer ning pidevalt midagi mööbeldama pidi.. Võttis asemele naise koos kahe kassi ja tuhkruga ja peab ikka veel koguaeg mööbeldama. Vasakul pildil mina, paremal Kristo emps. Mööbeldamas. Viimane kord kui Kristo mingit riiulit läks kuuri lihvima, siis mina otsustasin terve köögi üle peitsida.


Kristo ja Reimo oma ühist saatust jagamas.. Oma hullude naiste pärast. See, et haamrit ei ole, ei saa ju olla takistuseks. Kapi saab ilma ka kokku. Peaasi, et kohe! 

Kuidas veedate Teie "üksinda kodus" aega? Kas lähete pigem sõbrannadega linna? Vanematele külla? Olete hästi produktiivsed või eelistate võtta aeg maja ja diivanikaunistust vahelduseks mängida?

28 comments:

 1. Kas ostate endale nüüd uue, suurema korteri, kui laps tulemas on?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kirjutasin sellest alles.. Siin :
   http://www.costany.ee/2017/01/uue-kodu-plaanidest-meie-pisike-pesa.html?

   Delete
 2. Mul tuleb neid üksioleku öid iga nädala peale öö või kaks, kihlatu elukutse lihtsalt on selline, mis nõuab palju reisimist. Ühest küljest tahaks igal ööl kaisus magada, teisalt aga jumaldan seda "minu aega". Vaatan igast naistekaid, söön neid asju, mille järgi isu on (st süüa teha ei viitsi :D) ja vahel on eriliseks maiuspalaks see kui kogu garderoobi välja kisun ja riideid sorteerima kukun - ohtrate outfittide proovimisega koos ofc. :)
  Ja sellega olen absoluutselt nõus, et mõlemal peavadki olema vahel ka omad tegemised ja oma aeg.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma olen ka tihti kuulnud, et.. Kui on juba selline harjumus mõnel päeval nädalas täitsa eraldi olla, siis hiljem on üsna raske 24/h koos olla. Et väga paljud eelistavadki sellist suhet, kus on võimalik natukene rohkem omaette olla :) :)

   Delete
 3. Enamasti plaanime selle sõpradega olemise samale päevale, ehk siis tema läheb või on meie juures enda kuttidega ja mina lähen naistega linna peale või kellegi juurde. Mõnus, siis ei pea keegi üksi kodus olema ja mõlemad saavad ka oma sõpradega aega veeta :) muidugi ka teeme kõik koos istumisi, aga arvan, et igaüks vajab ka seda oma seltskonna aega, kus ennast täiesti lõdvaks lasta :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma usun ka.. Me ei tohi ära unustada, kes me eraldi indiviididena oleme :)

   Delete
 4. Minu puhul kehtib 100% see esimene variant :D ma tõstan majapidamises mitu korda kuus asju ümber, aga eriti siis kui täitsa üksi pean olema, siis kuidagi tuleb see tuhin sisse kohe :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. See on nagu mingi haigus :D :D :D Nii naljakas

   Delete
 5. Ma tavaliselt lihtsalt võtan aja maha ja naudin üksi olemist. Käin poest läbi ja ostan endale näomaski ning mingi ägedama siidri või limonaadi ja veidi patusemat sööki (kiirnuudlid ja siis kooki, jäätist või küpsiseid) ning lebotan diivani ees, värvin küüned ära, teen maski jne ning siis mängin veidi arvutimänge ja naudin siidrit/limonaadi. Selline mõnus rahulik õhtu. Eks neid koristamise momente tuleb ka ikka :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mmmm.. See meenutas mulle, et ma ostsin ka omale eile nädalavahetuseks "patustamiseks" jäätist. Mmmmmmm! :D

   Delete
 6. Ka koristan ja tassin asju ringi, elamine läigib hiljem. Vaatan naistekaid, teen midagi head süüa ja teen iluprotseduure. Kuni magamaminekuni on kõik super. Aga öösel üksi magada ei meeldi :) Memmekas olen! Kassi kaissu pugemine ka ei aita.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vot mina ka ei oska eriti üksi magada.. A noh, praegu rasedana ei ole väga vahet :D Ma ei saa nagunii üldse magada.

   Delete
  2. Aga mõtle sellele, et pool teed on juba käidud ja teekonna lõpus on maailma kõige imelisem kingitus - sinu poja, kes armastab sind tingimusteta ;) See kaalub üles kõik need unetud ööd!

   Delete
 7. Mina lähen tavaliselt poodi ja ostan head-paremat kraami koju, tõmban mõne naisteka (romantiline-komöödia) või miskit ulmelise filmi alla ning õhtul veedan nosides ja filmi vaadates. Kuna nüüd sai kolitud, siis varasemalt sai enne filmi vanni lõõgastuma minna, praegu seda võimalust ei ole enam.

  Samuti on sõbrannadega kujunenud ka välja see, et kui meest ei ole kodus mõnel meist, siis selle juures toimub istumine.

  Aga oma suhte kohta oskan õelda, et harjub ikka igapäevaselt koos olema. Meie olime viis aastat pikamaa suhtes, siis elasime kaks aastat koos, mil nädalas 2-3 päeva ööbisin mujal olude sunnil. Praegu elame tükk aega igapäevaselt koos ja kumbki meist eriti ära käi. Siis väsitab ära, kui näiteks puhkus on paar nädalat ja igapäev oled ninapidi kaasaga koos hommikust õhtuni. Muidu pole hullu, sest viis päeva nädalas nagunii päev otsa ei näe.

  ReplyDelete
 8. mul on liiga palju lapsi, et iial üksi olla :D

  ReplyDelete
 9. Ei mäletagi enam seda aega kui sai üksi oldud. Viimati ilmselt peaaegu 3aastat tagasi. Lastega pole veel seda luksust olnud, et saaks üksi olla. Loodan, et paari aasta pärast õnnestub. Aga muidu kõigepealt kraamiks elamise ära. Meeldib üksi koristada, muidu nagu pole tujugi. Ja siis lihtsalt oleks, ilma, et keegi minust miskit tahaks.

  ReplyDelete
 10. Abikaasa mul naerab, et mind ei saa üksi koju jätta. Ma nimelt kipun remonti tegema. Viimane kord hakkain seina ehitama ja enne seda saagisin seina wc ukse jaoks auku. Noh, et kui juba siis juba :) Ma aga kipun väga agar alustaja olema, kuid väga tihti ei viitsi või ei saa üksi projekte lõpetada ja siis nö sunnin meest ka läbi selle.
  Samas laisematel päevadel üksi olles on mul mingi seebikas raamat, näksid ja vann. Samas ma ka kahe lapse kõrvalt saan pigem paar tundi üksi kodus olla, päevast ei ole väga juttugi. Viimati olin päeva eemal siis kui haiglas erakorralises olin. Selline nö sunnitud puhkus.

  ReplyDelete
 11. Minul on ka see nv üksinda kodus nädalavahetus, või siis "minu nädalavahetus" nagu mina seda nimetan.
  Käisin poes, ostsin omale igasuguseid (ebatervislikku, ups! Aga vahel ju võib) snäkse ja kavatsen vaadata mingit lahedat naistekat. Ja lihtsalt nautida enda ja oma koera seltskonda. Ma pole seda niiiii ammu saanud teha, sest alati kui olen üksi olnud, on mu sõbrad ennast minu juurde külla kutsunud.
  Oeh, terve nädalavahetus endaga ja tema OMA asju...jumalik!
  Ilusat nädalavahetust sulle!
  Marleen

  ReplyDelete
 12. Kui mina üksi jään olen alati kodus. Välja saan ju minna ka siis kui mees kodus on.
  Siis tavaliselt panengi midagi mugavat selga, koristan, tuuseldan kappides, panen muusika kõvasti mängima. Süüa ei tee, närin rämpsu, vaatan naistekaid telekast, võtan pika dušši, teen igasugu protseduure.
  Aga neid kordi on niiii harva. Vahest on väga mõnus ikka.

  ReplyDelete
 13. Ma ei saa NEVER üksi kodus olla, sest mul on laps :D

  ReplyDelete
 14. Kuna elame viiekesi, siis tuleb ette hetki, kus ma üksi olen, väga harva. Samas minu tegemised pigem ei sõltu sellest, kas keegi on veel kodus või mitte. Teen ikka oma asju nii, nagu tahan.

  ReplyDelete
 15. Minul on üksi olemist tihti, vähemalt üle ühe nädalavahetuse küll ja ka siis kui emmal-kummal on töölähetused, enamasti nädal kuni kaks (neid siiski vaid paar korda aastas).

  Ma ei ütleks, et ei oska pärast koos olla. Kuidagi super hea ja värske tunne on alati jälle koos olla ja samuti oleme kursis üksteise tegemistega ka siis, kui koos pole.

  Enamasti ma koristan nii, et alustan hommikul valges, et oleks juba pärastlõunaks kõik puhas ja korras. Seejärel tegelen enda asjadega: vaatan oma seriaale või saateid, filme, loen raamatut, teen rohkem neid toite, mida mina ise naudin rohkem kui mees (märksõnaks kitsejuust :D) või katsetan uusi retsepte, millega särada, teen trenni, kui viitsin, sorteerin midagi (oma kappi, köögikappi, vannitoariiuleid, meigiasju...), teen uueks nädalaks või hilisemaks plaane (menüü, otsin uusi retsepte, mõtlen mida tähtpäeval / sünnipäeval ette võtta ja vajadusel ostan midagi, mida peitma peab, ära jne), vahel teen midagi loomingulist... :D

  TEGEVUSI JAGUB! Varsti ilmselt ei saa ju enam üksi olla, kui üks pisike meiega liitub.. Praegu nagu ei ole ka üksi kodus, vaid ikka kahekesi, hea tunne :)

  ReplyDelete
 16. Ja nüüd trummipõrin... Kuidas sinu nädalavahetus lõpuks välja nägi siis? :D

  ReplyDelete
 17. Mul kaasa käib aeg-ajalt töö välislähetustel, millest mõned kestavad nädal või poolteist. Õnneks selliseid tuleb ette aina harvemini :)
  Aga siis ma tavaliselt lihtsalt vaatan filme või seriaale, joon palju teed, teen näomaske ja laisklen :D või loen varahommikuni raamatut!

  ReplyDelete
 18. Kahjuks või õnneks pean ühinema nende inimestega, kellel ei ole home alone nädalavahetusi, õhtuid, öid ja päevi, isegi siis kui mees on komandeeringus, sest mul on laps ja varsti lausa 2 :D eks peab 18 aastat ootama ja äkki siis saan üksi olla :D

  ReplyDelete
 19. Kas Sa enam oma sõbranna Krislyniga ei suhtlegi, kes vahepeal tihti laivides sinuga oli janii? :)
  Lihtsalt huvi pärast, mitte pahaga ei küsi :)

  ReplyDelete
 20. Kuna mees on esmasp-reede tööl ja nvd kodus, siis üksindust palju. Tavaliselt käin meie koeraga linna avastamas või õues mängimas, vaatame filme, kirjutan, õpin midagi või loen raamatuid. Üritan end tegevuses hoida, et elu nukraks ei läheks. :)

  ReplyDelete
 21. Nii ilus ja hubane magamistuba!

  Kust see ilus vaas pärit on? :)

  ReplyDelete