Thursday, February 16, 2017

Loote südame ehhokardiograafia - Dr.Marek Šois

Meie poja 26+0 nädalal. Kas ta pole mitte kõige armasam pisikene prints maailmas?

Täna käisime Dr.Marek Šoisi vastuvõtul, et teostada loote südame ehhokardiograafia. Kuna LA (looteanatoomia) uuringu ajal paistis pisikese poisi südamest vere tagasivool, siis soovitas arst meil 26+0 nädalal uuesti kontrolli tulla, et kontrollida tagasivoolu kogust. Väikesel hulgal on see täiesti normaalne ja osadel inimestel lihtsalt ongi nii. See on nende eripära, aga midagi halba see ei tee. Kui tagasivoolu hulk on liiga suur, siis oleks muretsemiseks põhjust olnud. Anatoomiliselt ja muus osas oli poja südamega kõik korras. Arst arvas, et tegelikult me ei peaks muretsema, aga südamerahuks võiksime tagasi tulla ikkagi. Nii me tegimegi ja tänaseks ongi täitunud 26+0 nädalat. Arst võttis meid vastu juba kell 08:00 hommikul. Poisil oli just peale hommikusööki aktiivne aeg ja ta tegi meiega väga ilusti koostööd. No vaadake kui ilusti ta pildi jaoks poseerib! Ta on niiiiiiiii armas laps. Pilgutas meile uuringu ajal nii vahvalt oma silmi. See tänapäeva tehnika on ikka uskumatu. 

Aga nüüd siis uuringu juurde. Esialgu näitas meile arst lihtsalt meie poja.. Et kuidas tal läheb ja mis ta seal teeb ja siis sõnas ta, et teeme nüüd natukene tööd ja kukkus südant uurima. Tegi seda hästi tasa, keskendunult ja põhjalikult. Siis manas ta ekraanile kaks fotot. Üks eelmisest korrast ja teine tänasest. Poja südamega on kõik korras. Tagasivool on praktiliselt olematu. See pisike süda on ilusti terve ja valmis vastu võtama terve maailma armastust. Ohhhhhhh. Milline kergendus! SUPER tubli pisike kangelane. Lausa nii tubli, et tänase 26+0 nädala juures vastab ta oma kasvult hoopis 27+3 nädalale ja kirjas oleva TA 25.05 asemel ennustab UH poja sündi 15.05 paiku. Ta kaalus 12g vähem kui kilo. Jalad olid endiselt nii ilusad, pikad ja sihvakad.. Nendega saab jalgpalli mängida küll.

..Uskumatu, vaid 14 nädalat on tähtajani jäänud. Kui arvestada tähtajaks UH prognoositud aeg, siis on tähtaeg vaid 12 nädala ja 4 päeva kaugusel. Ma ei jõua ära oodata, et neid mõnusaid põsekesi musitada 

19 comments:

 1. Nii armas ja aeg lausa lendab! :)

  ReplyDelete
 2. Nii nunnu pisipoiss �� Teil läks hästi et avastati varakult südame probleem mis lõppkokkuvõttes polnudki probleem. Minu pisikesl nii ei vedanud. Aga rõõmus ja roosa on ta sellegi poolest. Igatahes imelist ootusaja lõppu ��

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kuna mul endal olid lapsena südamerütmihäired ja kahinad südames, siis hakkasin ka kohe pabistama. Õnneks kasvasin välja sellest. Jumal tänatud, et meie poisil siiski kõik hästi! :)

   Pikad paid sinu pisikesele Sandra!

   Delete
 3. Võib olla mina asjadest valesti aru saanud, aga kas mitte nii tihti uh'de tegemine pole kahjulik?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Selles mõttes, et liiga tihti on suhteline mõiste.. Meil ju tehti ikkagi asja pärast ja sellisel juhul on kindlasti kindlam teha ikkagi ultraheli kui riskida sellega, et lapsel on südamega midagi viga ja tegelikult peaks sünnitama tartus näiteks. Niisama "nalja pärast" või lihtsalt selleks, et pidevalt last näha ei tasu teha jah tihti.

   Delete
  2. Samamoodi on näiteks platsenta asetusega.. Kui on ikka eesasetus, siis ei saa naine ise sünnitada ja seda saab kindlaks teha just ultraheliga :) Seda ette teada on ikka parem.

   Delete
  3. Mul on platsenta eesasetusega ja ma sünnitan hetke plaani järgi ise. O.O

   Delete
  4. Anonüümne - platsena eesasetsus ja platsena eesseinas olek on kaks erinevat asja. Emakakaela eesasetsusega sa kohe kindlasti mitte ise ei sünnita :)

   Delete
  5. Täpselt :) Minul on ka platsenta eesseinas ja sünnitan ise.
   Kui platsenta on liiga all (eesasetus), siis sa ei saa sünnitada. Platsenta on siis tital ju ees :)

   Delete
  6. Ei tasu üldse muretseda :) mulle tehti UH iga kuu. Laps sündis ilusti ja on terve. Ei tasu üle "googeldada" - nii on lõpuks iga asi kahjulik ;)

   Delete
  7. Ultraheli kahjulikkus on küll selline teema, mis veidi paneb kukalt kratsima. Eriti kui seda võrreldakse röntgeniga või siis tuuakse tõestusmaterjalina Telegrami artikkel. On neid, kes saavadki UH iga kuu või lausa kahe nädala tagant. Aga noh, mõni võib-olla ei julge raadiot ka kuulata, seal ju ka lainetab. :)

   Delete
  8. Lood on ikka nõnda, et UH kasutab helilaineid, mitte ioniseerivat kiirgust nagu röntgen või kompuutertomograafia. Seetõttu on tegemist lootele kahjutu protseduuriga.

   Delete
 4. Ei mäleta, et eelmises UH postituses oleksid südameprobleemist midagi kirjutanud...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nimelt ei kirjutanud, sest kirjutasin nüüd. Koos tulemustega :)

   Delete
 5. Niiii ägeee :-)
  Mul rasedust 12+3 ja käisin ka täna dr Šoisi juures OSCAR-il.

  ReplyDelete
 6. Väga armas hurmur on tulemas teil!! Aga võiksid kirjutada sellest, kuidas valmistud sünnituseks ette ja kuidas suhtud sellesse — kardad või mitte, käid rasedate joogas või loed raamatuid selle kohta jne

  ReplyDelete
 7. uhh küll ma lugesin ja pisardasin. Nii nii armas on see ootusaeg ;) Palju jõudu ja jaksu. Ja eks see muretsemine alles algab ;) Kuid eks see ole emade asi :D

  ReplyDelete
 8. mul hea meel, et kõik korras! ja aeg lendab meeletul kiirusel, naudi seda ilusat aega kuni veel saab :) pärast on ka ilus aeg, aga teistmoodi ;)

  ReplyDelete