Thursday, January 12, 2017

R-kioski terviseshotid - Šokiteraapia või hoopis hea kurgurohi?


Eelmisel nädalal kirjutati mulle R-kioskist ja uuriti, et kas nad võivad mulle saata pisikese üllatuse. Nimelt on neil nüüd müügis sellised toredad asjad nagu terviseshotid ja nad hea meelega saadaksid pisikese valiku mulle kulleriga koju/kontorisse. Mina, kes ma praegu jubedalt smuutisid armastan ja püüan võimalikult palju vitamiine tarbida, olin kahe käega idee poolt. Killuke tervist kulub ju alati marjaks. Täna siis helistaski kuller ja tõi sellise vahva pakikese mulle kontorisse. Ootasin koju naasmiseni ja tegime siis Kristoga koos sellise uhke avamise. Mõtlesime, et teeme ühed shotid. Täna täitus mul 21 nädalat rasedust, niiet tähistame seda! Rohkem, kui pool on läbi. 


Okeeeei.. Avades olin ma tõesti üllatunud. Ma millegipärast arvasin, et tegemist on selliste "rõveda maitsega roheliste muru maitseliste shottidega," mis vitamiinidest pakatavad. Ma eksisin. Ma ei tea, kas nad ei ole mu blogi lugenud, et mu rasedusest teadlikud ei olnud, aga võiks natsake eeltööd teha.  Pakikeses peitus kolm erinevat shotti : Ingveri shot, Fireball ja Chillitrim. Mis need siis täpselt endast kujutavad?

Ingveri shot: Terviseshot selle kõige ehedamal kujul, mille hingeks on imeväega ingver ja särtsakas lõunamaa sidrun. Klassikalisse maitsekompotti toob magusat vunki juurde värskelt pressitud õunte mahl. Ja just hapu ning magusa vaheldumine on see, mis maitsemeeled tööle paneb. Ideaalne väike särts argipäeva või neile, kes terviseshottidega alles tutvust sobitavad.

Fireball: Shoti kuumas karakteris krutivad iseloomu tuline tšilli ja krehvtine kurkum. Nende kahe kuum kooslus semmib ootamatult hästi värskendava apelsiniga - tulemuseks on mõnusalt hapukas maitsete kombinatsioon, mille parajalt tulise loomusega on shotimeistrid naelapea pihta pannud. Ja kui lisada veel ingver, on kõik terviseks vajalik olemas. Meeldib neile, kellele magus ei istu.

Chillitrim: ETTEVAATUST! Väga terav. Shotitrio vaieldamatult teravaim liige. Meelitab magusa mee ja mahlase õuna aroomiga, kuid juba esimene lonks reedab, et see terviseshot on tulihingelisele tšilliaustajale mõeldud. Tervelt 5% värskelt pressitud tšillimahla paneb keelel peo püsti - kohe nii, et ükski meel ei jää ergutamata ega keha virgutamata! Kange elamuse otsijale ning kogenud terviseshoti sõpradele. 


Kuigi ma muidu armastan siiski tšillit natukene toidule lisada, siis minu jaoks olid fireball ja chillitrim ikka liiast. Olgugi, et mekkisin neid kõigest keele otsakesega. Ma ei kujuta ette, mida see pisike kõhuelanik mu sees oleks teinud, kui need shotid hinge alla oleksin joonud. Maitsesin ka ingveri oma ja see oli kõigist kolmest kõige normaalsem, aga sellegipoolest oli juures mega, mega kange ingveri maitsega. Eks see ongi terviseshoti point, arusaadav, aga mul tekivad juba praegu kõrvetised, kui sellele mõtlen. Panin siis enda asemel katsejäneseks Kristo. Ta sai testi läbi viia väheke teise mätta otsast. Tal on parasjagu mingi pisike tõbi kallal ja selline tervislik shot kulus täpselt marjaks. Kui ta ühe suure sõõmu chilitrimi võttis, siis ei möödunud isegi mitte poolt minutit, kuniks ta kööki jooksis, piima kugistas ja siis koera moodi tükk aega lõõtsutas. No niii kange on see värk! Esialgu oli ta nagu päris ehmunud.. Läks umbes 5 minutit mööda ja siis pidi ta tõdema, et kraapivast kurgust pole jälgegi ja nina lõõrid tõmbas ka lahti. Niiet minu soovitus.. Kui te nohu ja palavikuga siruli olete, siis see shot tõmbab küll põlved lõua alt välja. Hiljem võttis Kristo isegi teise lonksu, et kurgu kraapimist leevendada. Kellele ikka neid keemilisi kurgusiirupeid vaja on.. Võtke R-kioskist üks shot! Kristo jäi selles osas küll väga rahule. 

3 comments:

 1. ...pidi ta tõdema, et kraapivast kurgust pole jälgegi...Hiljem võttis Kristo isegi teise lonksu, et kurgu kraapimist leevendada. Leevendas siis vaid hetkeks?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mingiks ajaks leevendas jah :) aga oli kergem olla tänu sellele

   Delete
 2. Proovisin ise ka kõiki kolme (jõin korraga ära) ja ei tundunud nii kanged, kui siin kirjeldatud. Eks ikka õhetama panid ja tõmbasid kurgu väga soojaks, aga kraanikausi juurde jooksmise vajadust ei tekkinud. Eks maitsed ole erinevad ja võib-olla olen siis tõesti tulihingeline tšilliaustaja... kuigi ise nii üldse ei arva.

  ReplyDelete