Saturday, January 14, 2017

Meie pisike rosin sai omale tõlla! Miks me valisime just EJ vankri?


Huh. Lõpuks on sellega ühel pool. Me oleme oma peakesi selle otsusega juba jupp aega vaevanud.. Teie poolt antud soovitused/kommentaarid eelmise vankri postituse all, olid otsuse langetamisel tõsiselt suureks abimeheks! Suur, suur aitäh! Meie vanker on pärit beebikeskusest ja enne, kui ma meie otsuse tagamaadest lähemalt räägin, siis suur kummardus meid teenindanud härrale. Ta oli üks parimaid müügiinimesi, keda ma näinud olen. Meie vanker on sellesmõttes natukene eriline, et täpselt samasuguseid eriti vastu jalutada ei tohiks. Just raami + kummide + käepideme + korvi kombinatsiooni poolest. Taoline pruun käepide on reeglina ainult Outdoor mudelil, aga sellel on orginaalis mustad offroad kummid (lounge-il on see tavapäraselt musta tooni). Selliseid komplekte tehti vaid mõned üksikud. Lounge mudelil on orginaalis, aga hõbedane raam, aga meie oma on must. Kokku on meie oma nagu mix nendest kahest. 

Siit on hea võrrelda meie vankrt teiste valikus olevate raamidega:


Aga mis said siis meie puhul otsustavaks? 

Kummid/Rattad: Me soovisime pöörlevaid (suuremat sorti) õhkkumme, mida saaks soovi korral siiski fikseerida. Kuna me maamaja nüüd maha müüme, siis pigem soovisime me kergesti manööverdatavat varianti (ma ei plaani eriti ekstreemsetel maastikel kärutada). Pigem oli minu jaoks oluline see, et ma ei peaks poeriiulite vahel vankrit pidevalt "kergitama". 

Käepide/kaal: Oluline oli see, et käepide oleks üleviidav (või korv kergesti ümber keeratav), saaks konverteerida ka käruks, käepide oleks väga lihtsalt reguleeritav (minu ja Kristo pikkusevahe tõttu) ja raam mahuks meile kenasti autosse.  Kuna me elame esimesel korrusel/plaanime ka osta kodu esimesele korrusele, siis ei olnud vankri kaal nii oluline. Lisaks on meil olemas ka lukustatud panipaik, kuhu vanker soovi korral jätta. 

Välimus: Välimuselt soovisin just halli tooni vankrit ja antud vankri muudavad minu meelest eriti kenaks need nahast detailid.  Tõeline kaunitar!

Kuna ilmselt ei jää see pisikene prints meie viimaseks lapseks, siis otsustasime teha natukene kallima investeeringu ja osta EJ vanker. Järgmine küsimus oli see, et kas osta vanker uuena või kasutatult? Jälgisin teise ringi emmaljungasid hoolega.. Ei olnud ühtegi sellist, mis oleks meelepärane ja täpselt see. Ühe lingi saatis mulle üks lugeja, aga seal maksis kasutatud vanker 900+ eurot. Kui panna 100 eurot juurde, saab juba tutika vankri. Kuna emmaljungad liiguvad järelturul vägagi normaalse hinnaga, siis otsustasime, et võtame uue. Saame selle alati hiljem (ca 650-750) euroga maha müüa, kui selleks peaks vajadus tekkima. 

Vankri pakkisime nüüd kenasti tagasi karpi ja panime garderoobikapi kõige ülemisele riiulile oma aega ootama. Teate, ausalt.. Nagu kivi oleks südamelt langenud! Meie ise oleme vankriga super, super rahul ja ma ei jõua ära oodata juba, et seda kasutada saaksime. 

28 comments:

 1. Väga väga ilus vanker ja tõesti sobib nii poisile kui tüdrukule ja kindlasti teie rosinake ka rahul selle vankriga :)

  ReplyDelete
 2. Väga ilus vanker! :) Miks maamaja müüa soovite?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh! Alles hiljaaegu kirjutasin sellest.. Siit saad lugeda :) :

   http://www.costany.ee/2017/01/uue-kodu-plaanidest-meie-pisike-pesa.html

   Delete
 3. Ohh, pidin ma seda vankrit nüüd nägema :( olime juba põhimõtteliselt vankri välja valinud oma märtsis sündivale beebile ja Emmaljungasid eriti ei kaalunudki, aga see konkreetne hakkas mulle nüüd niiii väga meeldima, et ma pean ka selle saama :D hind on muidugi poole kallim kui meie välja valitud vankril oleks olnud, aga no küll ma kuidagi ära põhjendan selle vajaduse... :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Minul oli ka valikus näiteks Nord vanker veel :) Aga lõpuks läksin poodi ja katsusin mõlemad oma käega järele.. Nii see valik ka sündis.

   Delete
  2. Vot selline.. Mallu sai seda testida kunagi :

   http://www.mallukas.com/2016/08/13/vankriarvustus-nord-active/

   Delete
 4. Palju vanker maksis?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vanker oli 1044 eurot. Järelturul saab sellise eest küsida hiljem ca 700 eurot :)

   Delete
 5. Aga miks Bugabood ei valinud, kui teil see ideaalne oli? EJ praktiliselt sama kallis. Aga ilus on tõesti!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vahe oli ca 250 eurot, bugaboo on ikkagi laiem ja välimus meeldis sellel variandil rohkem :) Kuigi käisin bugabood ka katsumas rocca al mares. Käsitlemise poolest ma eriti vahet ei näinud :)

   Delete
  2. Ei usu et laiem, Donkey ja Cameleon kindlasti mitte! Olen ise tuline bb fänn, aga see ej on kena samuti :)

   Delete
  3. Juu siis tundus kuidagi nii :) Ega bugaboo meeldib mulle endiselt väga, aga usun, et tegime enda jaoks parima valiku

   Delete
 6. Vanker on ilus! :)
  Mul sarnane (Mondial Duo S raamil täiskummist ratastega). Korv on super - ruumikas ja hea. Raam manööverdamiseks super ning eesmised pöörlevad head suured. Pehme lumega probleemo pole, AGA kui on sula ja teed puhastamata, siis lükkad saani. Sulalumi koguneb eesmiste rataste porilaua ja ratta vahele ning ratas blokeerub. Toksid lume ära ja natuke saad siis jälle normaalselt liikuda. Võimalik, et porilaudasid annab kuidagi eemaldada - kui pikalt lörtsine periopd, siis tasub uurida.
  Mainin lihtsalt, et oskaksid valmis olla selleks :)
  Muid etteheiteid minul enda vankrile pole :)
  lapsel hea ruumikas (talvel mahub ilusti soojakotiga lahedalt korvi) ning liigub hästi.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh Johanna! Ma ise tahtsin õhkkumme kindlasti :) Ega ma suure, suure lörtsi ja lumega ilmselt ise ringi eriti ei kärutagi, siis liikleme rohkem autoga.

   Delete
 7. oi, väga mõnus vanker! kerge, hea minekuga ja manööverdusega ning lisaks soe termo-vankrikorv, see on näiteks talvel ülitähtis. endal hiljuti roosa EJ citycross olnud, väga-väga rahul olin.

  ReplyDelete
 8. EJ hea valik! Mul on double Viking, raam tundub põhimotteliselt sama mis sul. Ma olen niii rahul! Aga suure lumega soovitan selle alumise korvi ära võtta. Ma jäin ükskord nii õnnetult kinni, et ei saanud ei edasi ega tagasi. kaksikute oma üksi ei tõsta ka väga :D

  ReplyDelete
 9. No super ost! OLen vist kade isegi. Mina hoian silma peal järelturu omadel, endal laps juulis sündimas ja uue jaoks ilmselt raha pole. Pealegi elan ma täitsa maal ja väga udupeenele/kallile EJ ei panustagi. Aga sinu Printsi kaarik on ikka oiiiioiiiiiiiii kui ilus :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitähhh!! :) Eks mul endal lagunes ka süda mitmeks tükiks kui maksime selle eest, aga samas proovisingi mõelda nii, et saame järelturul ikka suure summa vankri rahast hiljem tagasi.

   Delete
 10. Sul juhiload on muidu?

  ReplyDelete
 11. Meil ootab veebruaris sündivat poissi see kaunitar: https://www.bugaboo.com/GB/en_GB/strollers/limited-edition/bugaboo-cameleon3-blend

  Täpselt samad soovid nagu sinulgi: stiilne hall, luksuslikud nahast detailid, küll väikesed pöörlevad esirattad, aga vahetatatvad fikseeritud suurte rataste vastu. Otsustasime Bugaboo kasuks just modernsuse ja disaini poolest. EJ meie maitsele natuke liiga klassikaline.

  ReplyDelete
 12. Ma tahan osta samasuguse raamiga vankrit. Väga huvitab, kuidas selle vankriga tänaval manööverdada on ja kas talvel jääb hätta? Meeldib, et rattad on õhkkummist ja ilma porilaudadeta, kuhu lumi ja lehed kinni võiks jääda. Kõigil, kel kogemus, kommenteerige:)

  ReplyDelete
 13. Tere,
  Kas oled korvi-raami juba maha müünud või plaanid seda teha lähiajal?
  m.

  ReplyDelete
 14. Tere, ega edasi myygi soovi pole

  ReplyDelete