Saturday, January 14, 2017

Beebigrupindusest - Perefoorumi maibeebid 2017


Teate.. Esmarasedana on selle beebiootuse maailma avastamine ikka väga põnev ja teistpidi super koormav. Kõik käib äärmusest äärmusesse ja eks neid "õigeid" vastuseid ei olegi olemas. Ometi otsime me tihti omale mõttekaaslasi ja tahame kellegiga natukene nõu pidada. Veel enam, et minu tutvusringkonnas on lastega kõigest kaks sõbrannat. No kaua ma neile ikka oma küsimustega pinda käin eksju? Ilma lasteta sõbrannad/sõbrad viitsivad veel vähem mu muredest/rõõmudest selles vallas kuulata. Beebigrupid on sellesmõttes üks asendamatu koht.. Just sellistele hästi avatud inimestele. 

Siis, kui ma veel kapist väljas ei olnud, siis käisin anonüümsena perefoorumis jutustamas. Ma olen alati olnud selline pigem põhjalik googeldaja ja eelistan teha päris palju eeltööd. No põnev on lihtsalt! Eks selle tegelik nimetus on lihtsalt uudishimu. Mulle meeldib iganädalaselt teada, mis parasjagu mu kehaga toimub, lugeda erinevaid kogemusi lastekasvatusega seoses ja valmistada end nagu vaimselt ette. Igasugusteks stsenaariumiteks. Kõik ei lähe kunagi nii, nagu me alguses planeerime ja seetõttu on hea olla valmis ka teistsugusteks olukordadeks. Veel suurem pluss on beebigrupi juures see, et sinuga on ühes paadis mitukümmend näljast, emotsionaalset ja samal lehel olevat naist. Nii palju nõuandeid, soovitusi, rõõmu! Peale seda, kui olime mõnda aega foorumis jutustanud, siis tegin ise ettepaneku luua facebooki grupp. Nii oli nagu oluliselt lihtsam suhelda. Tasapisi me kõik sinna kokku kogunesimegi ja tänaseks on meid 45. Koos olema söömas käinud juba kolmel korral.. Küll oleme me burgereid vitsutanud (kujutage nüüd vaatepilti, kus 14 rasedat naist tellivad suured burgerid), Kompressoris pannkooke nosinud ja fotostuudios sushit söönud. Igal korral on juttu jätkunud nii kauaks, et pidama on raske saada. Meil kuidagi klappis ja kõik rasedad on suhteliselt üksmeelsed. Ei ole meil eriti äärmuslasi ja isegi, kui mingid arvamused kuskilt natukene lahku lähevad, siis on kõik liikmed vägagi tolerantsed. Kuigi selliseid olukordi meil ei olegi väga olnud. Kõik on ikkagi pigem üksmeelel. 

Selline casual rasedate ossiküki pilt
Eriti vahva on see, et meie ridades on Siiri Kumari. Te teate küll.. See eriti vägev fotograaf, kes neid imeilusaid merineitsisid valgete hobuste seljas pildistab. Need eriti muinasjutulised pildid noh! Nii me käisime koos 20 nädala saabudes pildistamas. Tegelikult oli meid rohkem, aga antud piltidel on siis need "kapist väljas" rasedad. Tegime ükshaaval pilte ja vahvaid grupipilte. Uuesti saame kokku 30. nädala saabudes ja siis juba ilmselt peale laste ilmale tulekut. Ma pean käsi südamel ütlema, et meil joppas selle grupiga ikka tohutult. Omavahel suhtleme igapäevaselt ja ma võin vist vanduda, et iga gruppi tehtud postituse kohta on ka peaaegu täpselt 45 kommentaari. Kõik on julged, aktiivsed ja pigem avameelsed. Suures grupis olen ma ka, aga seal olen vaid kahel korral sõna võtnud. Ühel korral avaldasin arvamust alkoholi tarbimise osas ja paljude arvamus läks minu omaga lahku. Keegi soovitas teisele siidri isu leevendamiseks hoopis veini juua, sest temal see toimib. Minul on ikkagi 0 tolerants selle osas ja ka klaasike punast ei ole kuidagi okei. Aga ma ei hakanud edasi vaidlema ja olen sealses grupis pigem vaikne jälgija. Nii palju, kui on erinevaid inimesi, on ka erinevaid arvamusi ja ega me ei saagi kunagi teada, mis on päriselt "õige" või "vale". Selle defineerib enda jaoks igaüks ise ja ma austan seda.  Kuidas on Teie kogemused? Kas Teie olite/olete/oleksite sellises beebigrupis? Millised on Teie kogemused olnud/on? Kas suhtlete nende inimestega siiani?

37 comments:

 1. Nii tore, et teil selline grupike! Meil oli algul samamoodi, aga mida lõpu poole, seda rohkem hakkasid vist hormoonid tööle ning peale laste sündi läks asi täiesti käest. Grupist, kuhu kõik postitasid oma muresid ja oldi toeks, sai grupp, kus visati suva järgi teisi välja ning mitte midagi öelda ei tohtinud, sest a) sul pole ülikoolist selle kohta paberit omandatud b) sul pole sama palju või rohkem lapsi kui küsijal.
  Aga algul saime ka ikka kokku ning paar korda ka peale laste sündi. Nüüd olen ka suures grupis rohkem jälgija, aga meil tekkis oma väikene grupike, kus oleme 11kesi ja väga mõnus on. Saame iga kuu korra kokku :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Selline pisem grupp on vist alati mõnusam :)

   Delete
 2. Mina olen tänu perefoorumile endale vist päris sõbrad saanud :) . Fbki grupis suhtleme siiani pidevalt, saame ka oma lastega kokku aegajalt. Aga nendest kuue emaga oleme me täiesti sõbrantsideks saanud. Käime külas ja mehedki on tuttavaks tehtud. Suhtleme igapäevaselt kuuekesi oma fbki chatis ja niii vahva on! Meie lapsed saavad siin järjest aastaseks, ning 6 korda kuus on tore ju külas või mängutoas kokku saada! Igaljuhul.. mina olen Just Perefoorumiga rahul. Sinna tulevad nii toredad emad kokku!

  ReplyDelete
  Replies
  1. No ma usun ka, et meie punt käib veel kaua koos :) äge on see!

   Delete
 3. Meil on imekihvt oktoobrikate grupp, kuigi möni nägi ilmavalgust septembris ka viimane otsustas novembri ära oodata on see üli armas grupp

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meil ka mõni jääb ilmselt aprilli lõppu ja mõni juunikuusse :)

   Delete
 4. Olin ka beebigrupis kui ootasin oma teist last. Alguses oli k6ik ilus tore kui olime radedad veel :)
  Kui beebid hakkasid järjest sündima oli rõõmu kõigil palju ja kõik elasid kõigile kaasa. Kui aga beebid hakkasid suuremaks kasvama, läks asi võistluseks üle, et kelle laps on tublim ja targem jne. Peale seda lahkusin grupist.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Huuh, ma loodan, et seda ei juhtu :D päris julm!

   Delete
 5. Minul on iga lapsega jäänud väike punt inimesi (max 15 inimest) kellega rohkem suhtleme. Suurem laps saab kohe 9 ja seal saame perekonniti kokku, korraldame suvepäevi, lapsed on omavahel suured sõbrad, isad käivad koos lõunal jne

  ReplyDelete
 6. Oh.. mul on kodus kolmene kutt. Temaga juba tean, et grupis on tore kuni laste sünnini. Siis imetad sa valesti ja toidad lõpuks valesti, sundisid ise lapse liiga vara pead hoidma/roomama/käputama/istuma/kõndima. Igal juhul on kusagil keegi haritum ja kui sa juhm julged ilma kahte sinist kemikaali kokku valamata öelda, et tulemus on kemikaal, siis mine hari end.
  Muidu oli ka nii tore. Paraku elan väikelinnas ja kõik kellega klappisin olid kaugemalt ja ainuke lähemal olev kolis kaugele, siis jäingi omapäi.
  Nüüd ootan teist last 31n sai täna täis, olen jälle grupis, saab ikka muresi arutada, aga tean kuhu kõik lõpuks jõuab.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Loodame, et ehk sel korral päris nii ei lähe :) Never know!

   Delete
 7. Mina olen novembrikate beebigrupis ja no nii toredad inimesed on seal. Toetavad sind kõiges, annavad head nõu ja üleüldse on nii ägedad. Ei kujutaks ettegi oma elu enam ilma selle grupita, me kõik oleme nagu üks pere :) kõik suhtlevad ka igapäevaselt peale laste sünde :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nii vahva :) sellesmõttes on need beebigrupid ikka jube suureks toeks!

   Delete
 8. Meil on facebookis grupp Novembribeebid 2014. Ülimalt vahva grupp. Saab nõu küsida jne. :) Suhtleme siiamaani. :)

  ReplyDelete
 9. Mina olen ka perefoorumis ja FB grupi lõin ka mina, kes ma tavaliselt igal pool vaikne jälgija olen. Hea on teada, et kui mul on mingi mure või küsimus, saan kuhugi sellest kirjutada.
  Alkoholi teema koha pealt... Mul oli ka enne jõule kohutav šampa isu. Jõulude ajal öeldi, et võta üks väike lonks, mis see ikka teeb, aga ma siiski panin vaid huule vastu, kuna mina ei taha küll lapse tervisega riskida mingi alkoholi lonksu pärast, vahet poleks ka juhul, kui see poleks kahjulik. Ma üleüldse püüan hoiduda igasugusest asjadest, mille puhul (kuulu)jutud, et lapsele kahjulik. Milleks riskida? Kannatan ära küll, nii nunnu eesmärgi nimel pole miski olulisem

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma mõtlen ka, et no jumal.. See on ju kõigest mingi aastake ilma alkoholita. Ei ole ju nii raske :D

   Delete
  2. Kas sa kavatsed last imetada ka? Siis ei ole ju aastake! :) või imetamise ajal 0 tolerants ei kehti? Ma väga loodan, et sa selles osas ei võta oma tuntud sõbrannalt eeskuju! 😕
   Grupp paistab teil küll tore! Aga millised need "kapi" rasedad veel on? Teil on ju pool aega juba läbi kuidas nad seda varjavad küll? 😁

   Delete
  3. Mul tekkis suvel meeletu õlleisu, nägin lausa und korduvalt külmast, kihisevast ja soolasest õllest, päästjaks oli alkovabad õlled teinekord, rahuldas selle kibeda ja soolase maitse isu, rasedad nagu tead on isude orjad ja kui on alternatiiv, miks mitte.

   Delete
 10. Mina polnud kusagil grupis.Kuid nüüd kui laps juba aastane, olen fb grupis kuhu on kogunenud minu eriala omavad lapsevanemad. Päris põnev on kuulda, kuidas teised töö ja laste vahel end jagavad jne..

  ReplyDelete
 11. Meil on novembribeebid 2014 grupp...ja ikka veel toimib... kokku 250 liiget ja eks kiskumist veidi ikka on olnud aga on välja kujunenud aktiivsem seltskond... oleme kokku saanud ja tean et osad grupist on oma väikese seltskonnaga lähedasemaks saanud. Ise olen kaa paar emmet sealt leidnud kellega veidi lähedasemaks saanud:) ma olen nii tänulik sellele grupile... niipalju nalja on saanud seal ...eriti kui kõik lõpurasedad olid ja enam öòseti väga magada ei saanud:p

  ReplyDelete
 12. Mulle tuli meelde see äärmiselt kohtlane kiri, mille ma sulle saatsin kui su ära tundsin Perefoorumist :D

  Mul on beebigruppidega nii ja naa suhted. Ise olen mõlema lapse ajast kahes grupis ja need on pigem väiksemad ja päris toredad. Olen üsna mitu head tuttavat juurde saanud. Suuri gruppe ma üldiselt ei armasta. Nendes läheb asi alati hapuks kuidagi.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hehehehe :D Sa olid esimene kes jälile sai!

   Delete
  2. Perefoorumis jah piisab paarist reetvast lausest, et oma tuttav või jälgitava blogi pidaja ära tunda! Ma olen vist liiga suur blogide fänn sest ma tundsin teid mõlemaid Perefoorumis suht ruttu ära :) Elan teile kaasa ja soovin ilusat ootust!

   Delete
 13. Meil on ka väga suur beebigrupp, 300+ liiget ja võid ju ise arvata, et kari naisi ei ole kõiges ûhel meelel. Samuti on üsna mõistetav, et kõik kõigiga ei sobi ega hakkagi sobima. Meil tekkis elukoha järgi selline umbes 12 liikmeline seltskond, kuid aasta jooksul õpid inimesi veel paremini tundma ja nüüdseks suhtlen sellest seltskonnast igapäevaselt ainult ühe emmega, keda vôin oma väga heaks sõbrannaks pidada. Teistega suhtleb aeg-ajalt, osadega üldse mitte. Nagu ka eelpool mainiti, siis rasedus ja ka vb laste esimene eluaasta on sellised aktiivsemad perioodid.

  ReplyDelete
 14. Vanasti oli pereklubi foorum, läksin sinna 10 aastat tagasi ja praeguseni on mu elus sealt leitud inimesi:)
  Foorumit ennast pole aga inimesed on alles;)

  ReplyDelete
 15. Tere, kuidas on võimalik teie beebigrupiga liituda? Endal ka mais tähtaeg :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meie beebigrupiga kahjuks ei saa niimoodi liituda 😊 See on kinnine ja ainult foorumi kasutajatele.

   Delete
  2. Sinna gruppi ei võetud juba väga ammu isegi mitte foorumi kasutajaid, outsideritel nagu meil pole kindlasti lootustki.

   Delete
 16. Pole beebigrupos kuskil sest ei tea kust selliseid asju leitakse või tehakse aga ma olen küsimustega tüüdanud sõbrannat kes aasta eest emaks sai

  ReplyDelete
 17. Kõigi 3 lapsega olen olnud beebigruppides, kõige esimese lapse omast (ta on juba 7a) tulin vist paar aastat tagasi ära sest kuigi oli alguses lahe, oli seal siiski paar frukti kes suutsid kõik ära rikkuda. Üks visati välja kuna selgus et ta lobiseb kinnise grupi postitusi välja. Teine lihtsalt oli bitch aga teda välja ei visatud :D tema pärast lahkusid mitu inimest grupist k.a ma ise. Ja olen otsusega rahul :) sealt on jäänud ainult 1 inimene kellega suhtlen.

  Teise lapse perefoorumi grupiga (kohe 3a) suhtleme aktiivselt, aja jooksul on mitmed inimesed lahkunud, mõni ajapuudusest ja mõni muudel X põhjustel või siis on olnud pikaajaliselt mitteaktiivsed liikmed ja on eemaldatud. Alles üleeile oli meil ühissünnipäev mängutoas ja väga tore oli. Paljud suhtlevad perekonniti ka reaalses elus väga tihti :) igal juhul on ülimõnus seltskond kokku sattunud ja kõik saavad kõiki usaldada. Väga ägedad inimesed. Tõrvatilku pole. Väike armas seltskond on.

  Kolmanda lapse perefoorumi grupiga on ka väga tore punt kokku sattunud :) väike seltskond jällegi, seega väga hea kohe näha kes on pidevad jutustajad ja kes mitte. Kokku veel saanud pole, eks aeg näitab kuidas kõik kujuneb aga siiani tunduvad kõik inimesed väga toredad :)


  Beebigrupid on super asjad :) ilma nendeta oleksin paljudes asjades teadmatuses, mul ei oleks mitmeid ägedaid tuttavaid ja kuidagi üleüldse oleks vist elu igavam.

  ReplyDelete
 18. Kui sa lugesid perefoorumi postitusi, kas mõned lood sind ära ei hirmutanud? Näiteks kui mina loen teiste naiste lugusi (raseduse peetumine, mõni haigus), siis mind küll natukene see hirmutab. Eriti veel siis kui on tegemist esimese rasedusega ning rasedus on algfaasis.q

  ReplyDelete
 19. Jah igaühele oma, kuid need kes rasedana alkoholi tarbivad, sorrri, aga ei ole normaalsed. Inimene peaks oleme õnnelik ja tänulik, et just Talle on saanud osaks see ime, et temast saab lapsevanem. Ning niimoodi oma beebi tervisega riskida on täiesti ebainimlik ja väär.

  Täiesti naeruväärne kuidas sellised saavad nii kergelt lapsi ja siis need, kes tõesti väga üritavad ja annavad endast 100%, neile see ime osaks ei saa...

  ReplyDelete
 20. Mul on 2 last ja mõlemaga olen beebigrupis, mis said alguse perefoorumist. Väga lahedad grupid, kuskil 40 liiget mõlemas ja oleme pidanud nii ühissünnipäevi, suvepäevi kui ka niisama kokutanud. Soovitan teil grupis teha (kui teil juba pole) päevateema, st et keegi postitab iga päev ühe pildi (suvalise netist või siis oma lapse oma) ja siis seal pildi all saate rääkida selle päeva rõõmudest-muredest. Mul on mõlemas beebigrupis selline süsteem ja töötab hästi.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meil sai ühes grupis, päevateemast nädala teema ja siis kuu teema :)

   Delete
 21. Meil vist vedas, perefoorumist kolisime grupi fb-sse. Alla 40 grupis aga praeguseks on nii 10 jäänud kellega suhtleme ikka veel suht igapäevaselt. Lapsed on meil nimelt juba viie aastased :) Lastega kohtumistest on saanud "naised omavahel" kohtumised nii 6x aastas ikka. Sellised hea söök ja vein ja mõnus seltskond õhtud. Et siis ei pruugi suhtlus lõppeda ei lapse sünniga ega ka enamuse tagasi tööle minekuga jne..

  ReplyDelete
 22. Tere,
  Kuidas selle Facebooki grupiga liituda saab? See link, mis perekooli mai beebide grupis on ei tööta kahjuks.

  ReplyDelete