Monday, December 5, 2016

Kuidas minust sai Epicenter Kinnisvara müügidirektor


Mõned usinamad ja tähelepanelikumad on minult juba uurinud ka, et miks ma otsustasin Endoverist lahkuda. Tegelikult potsatas praegune pakkumine mulle sülle kõige õigemal ajal. Ma ei kujutaks ette, et ma oma väikese paisuva kõhuga mööda tellinguid enam turnida saaksin - kiiver peas ja vest seljas. Kuna minu töö Endoveris oli pingeline ja töötunnid pikad, siis selline kiire eluviis ei oleks minu ja beebi tervisele just kõige parem. Loomulikult saaks hakkama, aga ma hea meelega võtan praegu natukene rahulikumalt ja keskendun sellele, et kõhubeebi ennast hästi tunneks. Seda kõike juba seetõttu, et ka mina saaksin ennast välja puhata, natukene pingevabamalt võtta ja energiat koguda. Ma olen viimase kuue aasta jooksul saanud tohutult kogemusi ja saanud väga palju oma karjäärile keskenduda. Suur hüpe enesearengus toimus just Endoveris. Töötasin seal ettevõttes 3,5 aastat ja olen iga seal töötatud päeva eest tänulik. Nüüd nagu ongi õige aeg teha pisikene kannapööre. Olen kogu selle kinnisvaras oldud kuue aasta jooksul müünud ligi 300 korterit (sh. äripinnad, suured kortermajad, eramajad jne) ja teenindanud tuhandeid kliente. Olen läbinud tohutult koolitusi, lugenud raamatuid, arendanud ennast ja tunnen, et täpselt nüüd on see hetk, kus saan nö "tagasi anda" ning olla toeks päris enda müügitiimile. Kinnisvara on ja jääb minu suurimaks kireks ja klientide teenindamine on see, mida ma kõige paremini oskan. Praegu tulen igal hommikul tööle suure tuhinaga, et aidata kõiki alustavaid müügipartnereid oma esimeste tehinguteni, sealt edasi eesmärkideni and beyond!


Kes võib-olla natukene uuemad lugejad on, siis ma hea meelega räägiksin natukene ajaloost ka. Mis on siis minu taust? Olen sellest varasemalt blogis kirjutanud ka, aga see oli nii ammu. Ongi aeg natukene oma "CV-d" värskendada. Minu kinnisvarakarjäär sai alguse tegelikult siis, kui olin 17 aastat vana ja puhtalt läbi juhuse. Mul oli vaja keskkooli kõrvalt raha teenida ja Jüri pakkus mulle võimalust jagada maaklerfirma jaoks flaiereid. Tema oli seal firmas juba vägagi tegija. Sain selle eest taskuraha. Läks kõigest mõni kuukene mööda, kui firma omanik Leanika Järve uuris, kas sooviksin alustada tööd tema assistendina. Tema oli see inimene, kes tõi Eesti turule RE/MAX-i brändi. Selle sama kaubamärgi all ma ka tööd alustasin. Tegemist on ühe suurima rahvusvahelise firmaga. Ilmselt olete seda nime kuulnud? Minu ülesanneteks oli tol hetkel objektide katalooge koostada, andmebaasi uuendada ja korras hoida, postkaarte kirjutada jpm. Aga ei läinud kaua, kui Leanika andis mulle võimaluse iseseisvuda. Ta nii uskus minusse. Mina, verivärskelt saanud 18 aastaseks, ei näinud ühtegi põhjust miks mitte proovida! Ainus küsimus mu peas oli.. "Kuidas?" Minu õnneks oli ülemus antud küsimust juba oodanud. Järgmised pool aastat käisin ainult mööda koolitusi ja istusin ninapidi raamatus. Ma istusin hiliste õhtutundideni üleval, et õppida, flaiereid kokku voltida ja eesmärke kirja panna. Ma panustasin sellesse ärisse kõigega, mis mul oli. See viis ka tulemusteni. Õige pea tegin oma esimesed tehingud ja esimesel aastal pärjati mind tiitliga "Aasta Tõusev Täht". Ma kohe tundsin südames, et ma teen õiget asja! Ma olin nii tänulik, et Leanika minusse uskus. Et ta mulle selle võimaluse andis! Olen tänase päevani! Läks mõni aeg mööda ja siis oli firma kord iseseisvuda. Me loobusime frantsiisist, et luua täiesti ainulaadne bränd. Niimoodi sündis EPICENTER. Inimesed jäid samadeks, lihtsalt nüüd meil puudusid igasugused piirid. Me võisime olla innovatiivsed!


Mina aga jätkasin oma rada enese täiendamisel. Läbisin erinevaid rahvusvahelisi maakleritele mõeldud koolitusi, kus üks põhilisemaks koolitajaks oli Brian Buffini. Läbisin tema "100 days to greatness", "Ultimate agent" koolitused ning sain diplomi ka RE/MAX-i Baltimaade regioonilt.  Seda kõike tänu sellele, et Leanika omab ainsana Eestis antud koolituste õigusi. Lisaks on Leanika ise üks motiveerivamaid koolitajaid. 

Möödus aastake ja nii mulle, Jürile kui ka Annale, kes me kõik Epicenter Kinnisvarast olime ülesse kasvanud, tehti ettepanek liituda Endoveriga. Küll erinevatel ajahetkedel. Mina olin esimene kes Endoveri tööle läks. Panin siis oma CV nende poole teele ja käisin läbi mitmeid, mitmeid töövestluse voore. Olla arendaja ametlik müügijuht ja müüa suuri kortermaju - on iga maakleri unistus! Ma ületasin sel hetkel ka iseenda ootusi, kui osutusin kõikide kandidaatide seast valituks! Endover avas mulle oma uksed ja mina jätsin oma maaklerfirmaga hüvasti. Nagu näha, siis tegelikult kõigest kolmeks aastaks. Täna olen ma ju nende ridades tagasi.

Endover pakkus mulle tohutuid võimalusi. Sain reisida, sain meeletult palju kogemusi ja teadmisi. Õppisin rohkem juurat ja sõlmisin iseseisvalt kõiki ettevõtte müügilepinguid, mis minu projektide raames vajalikud olid. Ma võiks vist varsti peast võlaõigusseadust lugeda. Ma sain võimaluse müüa mitmeid kortermaju: Tartu mnt 67 ja 67a, Tartu mnt 56, Lõokese 5, Ristiku 9, Heina 5, Raua 34, Raua 18, Lille 27, Astangu 9 jpm. Ma õppisin suhtlema korraga sadade klientidega, oma aega planeerima ja mis kõige olulisem – ma õppisin nii palju enda kohta. Ma sain veelkord kinnitust sellele, et see on täpselt see, mida ma teha soovin. 


Nüüd, kui ma pisikest kõhubeebit ootan, siis otsustasin, et nüüd on minu kord.. Nüüd on minu kord kellelegi teisele selline võimalus anda. Anda edasi kõik, mis ma olen õppinud ja aidata kellelgi teisel lennata. Alates selle aasta sügisest alustasin tööd Epicenter Kinnisvara müügidirektorina ja olen iga alustava maakleri tulemuste eest otseselt vastutav. Mina olen see inimene, kes istub iga uue müügipartneriga laua taha, teen selgeks selle, et millised on selle inimese kõige suuremad unistused ja panen paika plaani, mida me selleks tegema peame, et need täide viia. Kõige vahvam on selle juures see, et me jõuame iseenda kõige suuremate unistusteni täites kellegi teise omi. Leides inimestele nende unistuste kodu. 

Kindlasti olen siiani valmis ka ise Teid sellel teekonnal aitama, kas siis kodu leidmisel/müümisel või oma karjääri alustamisel. Kui keegi tunneb, et vajaks abi ühel neist kolmest, siis saate minuga julgelt ühendust võtta: 


Ja mina pean tegema järjekordse kniksu Leanikale, kes minusse endiselt ilmselt kõige rohkem siin ilmas usub! Kõige motiveerivam on inimese jaoks teadmine, et temast hoolitakse ja tema tööd hinnatakse. Nii teeb ta oma tööd ka 100% hoolsamalt, ületades nii iseenda kui ka teiste ootusi. 

36 comments:

 1. vauuuu... nii hea meel sinu üle :) Parim asi on teha tööd, mida armastad :)

  ReplyDelete
 2. Wow. Ma olen Sinu blogi viimasel ajal lugema hakanud. Nagu mõnigi veel ilmselt, jõudsin siia Malluka kaudu. Siiani tundusid lihtsalt selline lõbus tütarlaps, teadsin, et Sa midagi kinnisvaraga seoses teed. Seda lugedes oli mu emotsioon "ohh, ta on niii tark vä". Mitte, et ma oleks arvanud, et Sa loll oled, aga ma ei arvanud ka, et nii kõrgetel kohtadel mängid :) Väga tubli!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hehehe. Aitäh! Mul on hea meel, et sain su ootusi ületada ;)

   Delete
 3. Nii motiveeriv lugu ja mitte ainult karjääri alguses olijaile. Aeg-ajalt on vaja nö algtalasid meelde tuletada ja üle vaadata meil kõigil :) Mäletad sa seda, mis oli sinu esimene müüdud objekt?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mu kõrvadele pai! :)

   Minu esimene tehing oli tegelikult ostuesindus. Aitasin ühel perel osta maja Viimsisse. Hiljem müüsin nende 4-toalise korteri Kaluri teel. Mäletan, et sain neilt hea teeninduse eest kingiks kõrvarõngad. Neist on mul kahjuks ainult üks alles, aga ära ma seda ei raatsi visata. See on täpselt selline asjake, mis mulle seda täiesti algust meelde tuletab. Eriti eredalt on meeles meie viimane telefonikõne : "Triinuke, me oleme sinuga viimased 8 kuud igapäevaselt suhelnud. Kuidas me nüüd siis seda järsku enam ei tee?"

   Delete
 4. Ma just ükspäev mõtlesin, et miks sind Endoveri kodulehel müügijuhtide nimekirjas pole. Vaat' mis välja tuli :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ootasin jah natukene, kuni olen ennast sisse sättinud :)

   Delete
 5. Kas sa räägid ka puhtalt vene ja inglise keelt? Vähemalt ma ise arvaks, et maakleriks saavad vaid need, kes vene keelt räägivad. Või on ka nendel lootust, kes ei räägi?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mina räägin puhtalt nii vene kui ka inglise keelt. Lisaks oskan ka viipekeeles sõrmendada ;) Ei jää ka ükski kurt klient teenindamata.

   Ikka on lootust ka teistel. See tuleb kogemusega. Jüri näiteks ei rääkinud ka üldse vene keelt, aga nüüd vuristab täiesti soravalt.

   Delete
 6. Sa oled ikka mega tubli! :) Kas sinna firmasse oleks muidu võimalik tulla majandusüliõpilasel praktikale?

  ReplyDelete
 7. Kuidas sa oled vene keele omandanud? :O

  ReplyDelete
  Replies
  1. Minu ema on vene rahvusest.. Kogu emapoolne suguvõsa on :)

   Delete
  2. Emps palus lisada : "прекрасный влог,я была рада его прочитать,да,со стороны мамы у тебя русские а вот мамин папа тоесть дедушка,был и греком,и евреем и азербаиджанцем-горячая смесь" :D

   Niiet päris krants vist lausa.

   Delete
 8. Kui tore oli lugeda, et oled taas Leanika meeskonnas :). Nõustun Sinuga, Leanika on suurepärane koolitaja ja motivaator. Edukat uute müügipartnerite motiveerimist ja koolitamist Sulle! Ning loomulikult rõõmsat ja kerget rasedust!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh Sulle Elen! Vot sind ei ole küll miljon aastat näinud :) Loodan, et sul läheb hästi!

   Delete
 9. Sinu karjäär on uskumatu, eriti sinu noore ea kohta, oled kindlasti heaks eeskujuks paljudele noortele neidudele! Paistab, et tööalaselt oled just praegu nö sõiduvees, kas oled juba mõelnud ka, kui kaua plaanid tööst eemal kodus titaga olla? Kuulud mitme ettevõtte juhatusse, kas kirjutad ka nendest millalgi, nt oma kaubamärgi costany loomisest jne? :) päikest!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh Sulle! Olen ettevõtlusest blogis varasemalt natukene pajatanud ka. Oma heade mõtete purkidest, mis ühel hetkel ka Selveri lettidele jõudsid. Kindlasti räägin sellest peagi pikemalt. Meil nii mõnigi üllatus varukas :) Lisaks kindlasti ka kinnisvarasse investeerimisest. Korterite flippamisest, üüritulust jne.

   Delete
 10. Oo, ma ei teadnudki, et ema sul venerahvusest on. Jumala äge!)) Väga kasulik on, eriti Tallinna piirkoonas ka vene keelt osata.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mhm :) eks temperament ka tuleb sealt, Ihi.

   Delete
 11. Loodan, et sinu käe alt tulevad väga oskuslikud maaklerid lõpuks. Olen ise maakleritega nii mõnigi kord kokku puutunud ja kahjuks olen sellest ametist üsna kehval arvamusel just isiklike kogemuste tõttu. Vassitakse, valetatakse, varastatakse kuulutusi ja esitatakse enda omade pähe. Oli ka juhtum kus maakler vahendas korterit. Tehing sai tehtud ja paar päeva hiljem vaatasin, et kuulutus uuesti üleval kuigi mina elan sees. Küsisin omanikult mis teema on. Tema ei teadnud midagi. Oli ka üllatunud. Kui maaklerile helistas, siis tema numbrit vastu ei võtnud. Helistas sõbra numbrilt, siis oli vastu võetud ja lubatud kuulutus ära maha võtta. Kokkulepitud aegadest mitte kinni pidamisest ja (suurtest) vigadest paberimajanduses ei hakka rääkimagi. Võib-olla suurtes firmades on asjad teisiti ja ma olen vaid eraettevõtjate või väiksemate tegijate otsa sattunud aga kurb on lõppkokkuvõttes. Et inimesed niimoodi oma töösse suhtunud on ja maakleri elukutse mainet alla toonud.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Täiesti nõus sinuga. Nii uskumatu kui see ka ei ole, siis ka minu enda isikliku kuulutust on kopeeritud ja sellised maaklerid teevad meie töö oluliselt raskemaks. Eks igal ametil on selliseid "solkijaid" kes mainet rikuvad. Meie asi on klientide ootused ületada ja näidata neile, et tegelikult on maakleri amet siiski hoopis midagi muud kui kuulutuse ülesse panemine ja palvetamine, et keegi helistaks :) Sellist asja saab ju igaüks teha. Kurb on see, et paljud maaklerid ainult sellega piirduvadki.

   Delete
 12. Ma olen ka väga üllatunud et sul on selline amet. Mul on selline küsimus et kuidas saada selgeks vene keelt, ehk on mingeid appe vôi cd-si või midagi taolist mille abil õppida beebide kõrvalt, võibolla oskab keegi nõu anda :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kõige paremini õpib läbi praktika :) Aga hästi palju aitab ka vene keelsete seriaalide/filmide vaatamine. Subtiitritega loomulikult. Aga niimoodi jääb väga palju alateadlikult meelde.

   Delete
 13. Oled sa tähele pannud, et Sinu uus töökoht on väga sarnane Epneri perekonnanimele? Ma ei usu, et see niisama sarnane on vaid see tähendab ilmselt miskit head?:) igaljuhul väga tubli oled aga olen ka alles hiljuti sinu blogi lugema hakanud ja praegu seoses selle looga tekkis küsimus, et mis sai sinu koolist? Käisid ka edaspidi keskkoolis töökõrvalt?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kusjuures.. Keegi facebookis ka mainis seda ja tõesti on! Ma enne pole nii mõelnudki :D Koolis käisin edasi. Töö sain siis kui käisin Liivalaia gümnaasiumi kümnendas klassis. Tegemist oli neljanda veerandiga kui ma ei eksi.

   Delete
 14. Issand, kui tubli sa oled! Ja sa oled ehe kinnitus sellele, et naine SAAB olla korraga ilus-tark-ja osav! :)

  ReplyDelete
 15. Esimene inimene, keda ma näen, kes suudab ametliku riietusega musta küünelaki välja kanda :D lahe! Kas see mustade juustega pilt on su esimene päev/foto Epicenteris?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitähh! :)

   Ei ole esimene.. Siis olin juba turul olnud päris jupp aega. Seinal on näha juba kõikide läbitud koolituste diplomeid :)

   Delete
 16. Vabandust, aga sooviks lihtsalt teada, et milles seisneb maakleritöö keerukus või raskus? Kas ei piisa heast suhtlemisoskusest ja keeltest? No ok, midagi peab lepingutest ka jagama. Aga mis tohutuid lisakoolitusi vaja on?
  Uute majade korterid müüakse üldjuhul maha enne kui maja reaalselt valmib. Ühesõnaga nõudlust on. Milles seisneb maakleri roll?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Uute kortermajade puhul on asi vastupidi natukene keerulisem. Mina ju ainult uusi kortermaju müüsingi ja enamik nendest paberil. Minu ülesanne algas juba sealt kui arhitektilt tulid esimesed eelprojekti plaanid. Hinnakirja koostamine juhatusele kooskõlastamiseks (turuanalüüsid), plaanide korrigeerimine vastavalt nõudlusele (näiteks inimesed eelistavad eraldi tube, mitte läbikäidavaid jne). Sealt edasi oli minu ülesanne seada kinnistusraamatusse korteriomandid (valmistada koos notarijuristiga ette leping), kontrollida andmete õigsust ja jagada ära ka vastavalt rõdud/parkimiskohad/panipaigad. Korteriomandid on vajalikud selleks, et pangal oleks kuskile hiljem hüpoteeki seada ja kõik oleks registris olemas. Lisaks oli minu ülesanne seada ka notariaalne kasutuskord. Milline korter kasutab millist parkimiskohta/panipaika ja kontrollida, et ühtegi topelt kannet ei tekiks.

   Lisaks oli minu ülesanne anda ehitusosakonnale ülevaade igast kliendi soovist siseviimistluse osas. Kes soovib millist paketti, milliseid plaate välja vahetada, milliseid seinu ringi tõsta jne. Kui kliente on sadu ja kortereid samuti, siis on sellise mahu info haldamine päris suur töö. Selleks, et kõik õigesti saaks peab olemas olema inimene.

   Lisaks on minu ülesanne ettevalmistada notaris sõlmitav leping, veenduda, et kõik osapooled oleksid tehingus. Arendaja poolne pank (hüpoteegi kustutamiseks) ja samuti ka ostja poolne pank. Juhul kui peaks tekkima olukord kui on vaja kasutuskorda muuta registris (klient soovib parkimiskoha asukohta vahetada näiteks), siis kutsuda notarisse ka kõik teised hüpoteegipidajad.

   Minul oli volikiri iga maja elaniku käest, et nemad ei peaks igapäevaselt notaris käima ja nõusolekuid andma. Tingimusel muidugi, et nende jaoks ei muutu midagi. Toon selle sama näite.. Kui parkimiskohad on seatud korterite juurde notariaalse kasutuskorraga, siis selleks, et klient saaks oma parkimiskoha asukohta muuta, peavad kõik ülejäänud inimesed notarisse tulema. Olenemata sellest, et klient vahetab olemasoleva parkimiskoha müümata koha vastu, mis otseselt teisi korteriomanike ei puuduta.

   Peale asjaõigusliku tehingu sõlmimist on maakleri ülesanne veel anda üle valdus ja sõlmida ka vastav akt.

   Mina olin Endoveris näiteks see inimene kes üldse müüjat esindas. Mina paningi oma allkirja müügilepingule, mitte arendaja ise.

   Koolitusi on vaja selleks, et sellist tööd ei saa päris igaüks teha. Maakleril on vaja teadmisi kasutuskordade, kaasomandite, kasutuslubade, eelprojektide, volikirjade ja paljude muude asjade kohta. Kindlasti ka kliendisuhtlus, müügitöö, ajaplaneerimine jne.

   Kirjtuasin nüüd kõik vurinal telefonist. Vabandan kui kirjavigu sisse jäi! Aga ehk tegi pildi natukene selgemaks :)

   Kindlasti on olemas ka neid "PPPP" maaklereid : Panen hinna, panen plakati, panen kuulutuse ja palvetan, et keegi helistaks. Mina selline maakler ei ole :)

   Delete
 17. Aitäh, Triinu Liis! Oled nii inspireeriv ja sinu karjääri edulugu on minu meelest üheks parimaks näiteks sellest, et alati ei ole vaja kõrgharidust selleks, et olla tegija. Piisab vaid tahtest ja õigel ajal ning õiges kohas olemisest. See on lahe.

  Mina olen hetkel üks neist, kes loodab tuleval suvel saada kätte oma bakalaureusekraadi. Kahjuks erialas, mis ei ole mu kirg, kuid õnneks piisavalt mitmekülgne, et selle pinnalt leida endale midagi, mis tekitaks kirge ning täiendada ennast. Otsin juba praegu, kuid ilmselt suurem otsimine jääb uude aastasse, et mis võiks olla see minu asi. Siit praegu sinu edulugu lugedes ja sinu kirjeldust kinnisvaras töötamisest, tundub, et ka see võiks olla üks minu valikutest. :) Pean selle kohe kõrva taha panema. :)

  Sulle soovin aga mõnusat ootust ja palju toredaid hetki uuel ametikohal!

  ReplyDelete
 18. Tegelikult on Epicenteril väga vedanud, et nad Sinu endale said. Igale ettevõttele oleks Sinu müügivõimetega inimene tõsine kingitus. Loodetavasti õpid endasse ise veel rohkem uskuma ja loodan ka, et Sinu tööd vääriliselt hinnata osatakse nüüd ja edaspidi :) Tuult tiibadesse!

  ReplyDelete
 19. Sa oled niiii tubli!! Kas v6in seoses maaklerit66ga meili saata?(t2pit2hed kadunud, vabandan)

  ReplyDelete