Wednesday, October 5, 2016

Meie Bali - #8 - Vahel tuleb lihtsalt vedeleda

Parima kvaliteediga vaatamiseks vali 720p!

Homme peame juba kella kuuest hommikul autosse istuma, et sõita Ubudisse. Mõtlesime, et sellele võiks eelneda mõnus lebo päev. Nii me täpselt tegimegi. Magasime täna kaua, sõime kõhud täis, vedelesime päikese käes, käisime ujumas, tellisime filmi kõrvale pitsat ja nüüd keerame end kohe, kohe voodisse kerra.

Ega tänasest päevast palju jutustada ei olegi. Hommikusöögiks oli täna kaks härjasilma, värsked puuviljad, röstsai ja banaani/mango smuuti piimaga. Viimane neist oli kohe eriti hea. Minu meelest on nii vinge, et nad enamiku puuviljadest oma aiast meile toovad.. Näiteks mangod ja banaanid. Teistes ma ei ole nii kindel. Kuigi ananass kasvab meie koka aias küll. 


Täna õnnestus meil päris mitmeid loomakesi kaameraga tabada. Meid käis tervitamas suur pardi pere ja üks suuremat sorti gecko kah. Lisaks käib meil siin üks kiisukene õhtuti terrassil istumas ja sipelgad üritavad suure kolooniana juba pool päeva ühte kiili põranda ühest otsast teise vedada. Suure enamuse ajast teevad nad selle kiiliga lihtsalt ringe, sest osa sipelgatest (kes saba tassima peavad) teeb oma tööd usinalt ja teine osa (kes pead tassima peaks) turnib lihtsalt kiili otsas. Oh well. Ehk hommikuks jõuavad kohale?


Naljakas on see, et kui meie riigis on pardid jumala tavaline nähtus ja neid kohtab tihti, siis on siin mail sama teema kanadega. Nad on igalpool! Rannas, metsas, autoteel, poe ees.. Ega kuked on samamoodi. Kirevad näiteks toyota esinduse ees. Aga why notsu?


Haarasin minagi raamatu järele. Reisile võtsin endaga kaasa Armin Kõomäe poolt kirjutatud teose "Lui Vutton". Selle sain tegelikult jõuludel ühelt maaklerilt koostöö eest kingiks. See raamat sellesmõttes üllatas mind, et ma poleks sellist sisu ega kirjastiili üldse oodanud.  Vaimusilmis kujutasin midagi muud ette. Ma reeglina armastan natukene teises stiilis raamatuid. Selliseid.. Natukene vanamoodsemaid. Aga eks näis. Stigi raamat jällegi meeldis mulle sellegipoolest väga! Ehk üllatab ka see.

Mul on alati kombeks lugeda raamatuid nii, et ma enne tagant kirjeldust ei loe. Samamoodi ei vaata ma kunagi filmide treilereid. 

10 comments:

 1. Need söögi ja puuviljad on lihtsalt uskumatult ahvatlevad! Seda smuutit nimetatakse vist Lassiks?! Igatahes Indias küll, ma ei tea kuidas Balil.

  Kuidas pitsade hinnatase oli?

  Väga mõnus lebo päev. Ja ootan juba homse päeva kokkuvõtet, loodetavasti saab teil tore olema:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Seda nimetust pole sattunud kuulma :)

   Pitsad olid : 85 000 ruupiat (5,80 eur) ja teine 135 000 ruupiat (9,20 eur). Suured mõlemad :)

   Jeeees! Can't wait!

   Delete
 2. Värvisid juukseid? :)

  ReplyDelete
 3. Kuidas seal lood alkoholiga on? Olete ise ostnud midagi, oskab/soovitab staff mingeid kokteile, saabudes ka ootas midagi ? Ise sellisel honeymoonil olles päikese käes ikka mõne külma koksi libistaks 😀

  ReplyDelete
 4. Sa oled ilma meigita nii armas. ❤

  ReplyDelete
 5. Uuuuh kui mõnus! Endale kuluks ka üks selline päev ära! :D

  ReplyDelete
 6. Kõik tundub nii lahe ja Bali peaks reisisihtkohana täitsa mõttesse võtma, aga see gekode asi tundub nii jube, ma vist kiljuks koguaeg kui need nii vabalt seal ringi lasevad :D

  ReplyDelete
 7. Eesti keeles on selle sisaliku nimi geko. Väga vähe eestikeelseid sõnasid sisaldavad c-tähte.

  ReplyDelete
 8. Kas teil on omal filmid/sarjad kaasas või tuleb sealt telekast täitsa okei programm mida vaatate? :)

  ReplyDelete
 9. Neid kõrvaküünlaid, mis ta enne näitasite, müüakse eestis ka apteekides;)

  ReplyDelete