Tuesday, October 4, 2016

Meie Bali - #7 - Gitgit waterfall, Pura ulundaru batur, Mount batur vulcano


Kõige vingem kogemus tänases päevas oli vaieldamatult muidugi koses ujumine suurte metsade vahel. Me polnud kumbki seda varem teinud ja sedavõrd erilisem see oli! Meie oma staffi juures on see kihvt, et nad oskavad ajastada meie tuure sellisele ajale, kui teisi turiste eriti ei ole. Nad teavad täpselt neid ekskursioonide aegasid ja siis pidid  taolised kohad massiivselt rahvast täis olema. Meie saime ujuda aga ihuüksi. 

Kui me alles mööda mäge alla kõndisime, et koseni jõuda, siis tervitasid meid mingid pisikesed lendavad sitikad.. Röökides! See on uskumatu, kuidas saab üks pisike tegelane sellist häält teha. 

Kogu meie teekond võttis aega ca 6 tundi. Olgugi, et kilomeetreid oli tegelikult vähe, siis liiklus mägedes on kirjeldamatu. Kõrgete mägede vahel asuv tee on umbes sama suur nagu meie jalgrattatee.. Ja sellel sõidab kaks autot kõrvuti! Kõikidel kurvidel pole isegi piirdeid. Ma võin vanduda, et mu süda jäi seisma nii umbes kümnel korral kindlasti. Me oleme varemgi safari trippidel käinud, aga vot selliseid tingimusi (järske kurve ja tõususid) pole ma eales kohanud. 


Edasi minnes peatusime korra, et kõndida üle Bali pikima silla. See asus vihmametsade kohal.. Täpselt nagu rusikas silmaauku hakkas sel hetkel ka padukat sadama. 

Edasi suundusime me Pura ulundaru batur templisse ja panime omale selga kohustusliku rüü (sarongi). Nii tehakse reeglina alati enne palvetamist või templisse minekut. See oli võimas! Nende usk pakub mulle tohutut huvi ja seetõttu oli taolise koha külastamine eriti põnev. 

Palvetamisel jäetakse jumalale alati head paremat.. Lilli, maiustusi ja miks mitte ka sigareid?

Eriti vinge oli see, et antud templis oli päris palju siniseid ja valgeid hortensiaid. Kui me oma juhile ütlesime, et need samad imeilusad lillekesed olid meie pulmalilledeks ja ka minu pruudikimp oli nendest, siis lõid tema silmad särama. Sinised ja valged hortensiad pidid olema kõige pühamad lilled ja neid kasutatakse ainult palvetamistel/pühitsemistel ja tseremooniatel. Me siis kahekesi Kristoga muhelesime, et vot kui irooniline, et meie pulmalilled meie pulmareisi sihtkohas niivõrd tähtsal kohal on. Kõik on seotud! 


Peale templi külastust suundusime lõunat sööma ja käisime vaatasime oma silmaga üle ka aktiivse vulkaani. Viimati purskus ta aastal 1968. Siiani oli maapind vulkaani ümber süsimust. Loodus on ikka tohutult võimas. See oli muide samuti a first!


Jõudsimegi õhtusöögiks tagasi villasse, sõime kõhud täis ja jätkame filmimaratoniga. Homme oleme kodused, võtame päikest ja magame kaua. Ülehomme võtame kella kuuest hommikul ette juba tripi Ubudisse. Vaatame üle ahvide metsa, Bali tantsijannad, kohalikud käsitöömeistrid, kunstimuuseumid ja palju muud. Tänu ühele teadlikule kommenteerjale uurisime kohalikelt ka maagia kohta. Nad teadsid täpselt, millest me räägime. Me saame oma silmaga üle kaeda ka need "meistrid", kes viivad end nii sügavale transsi, et saavad imesid korda saata. Väidetavalt on olemas selline raamat, millest nad kogu oma teadmise maagia kohta ammutavad. Õppides sealt terve elu. Ma ei oska ise kuidagi sõnu ritta panna seda kirjeldamaks, niiet kasutan selle armsa lugeja enda sõnu ja tsiteerin teda: 

"ma nägin päris kordi transis inimesi, kes hammustasid tibudel päid otsast, jõid pudelist korraga liiter viina või siis tagusid endeid nugade ja möökadega (sellised maagilised noad nimega kris). Aga kuna jumalate vägi oli neil sees siis veretilkagi polnud ja purju ei jäädud. Aga on see kõik siis vaid platseebo efekt või tõesti on ka miskit muud siin ilmas olemas (silmaga nähtamatu) - ei teagi"

Kõlab põnevalt kas pole? Aga tänaseks kõik ja siin ka tänane vlog : 


Parima kvaliteediga vaatamiseks vali 720p!

7 comments:

 1. Väga huvitav tripp ikka,vulkaan on küll võimas,mul on küsimusi nii palju sellest usust,eks ootan milla tagasi olete siis küsin :)

  ReplyDelete
 2. mul tekkis ka nüüd nii suur huvi bali vastu! kadestusväärne tõesti :) aga mul selline küsimus, et teil küll sõidutab villa driver nendesse sihtpunktidesse, aga kui peatuda kuskil mujal, kus ei ole staffi, kuidas siis pääseda sihtpunktidesse? ehk oskate ise või oskab keegi kommentaarides vastata :) kas bussiga, taksoga?
  mõnusat puhkuse jätku ja palju meeldejäävaid elamusi! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oleme kaaslasega 2x Balil reisinud, mõlemal korral 3 nädalat. On mitu varianti, kuidas saart avastada:
   1)võtad päevaks autojuhi, kes on samal ajal ka sinu giid (neid on iga nurga peal, aga pigem soovitaks uurida internetist, et läheks kindlapeale välja, kuna seal on igasuguseid sisserännanuid ka, kes tahavad lihtsalt raha teenida ja ei oska isegi inglise keelt)
   2)sõidad ise rolleriga ringi (väiksemate vahemaade puhul on väga hea variant, äge on riisipõldude vahel kruiisida)
   3)ostad mingi giidiga tuuri
   Kõige populaarsem on esimene, kuigi on inimesi, kes rendivad ka ise autot. Sealse liikluse puhul ei soovitaks :D Päevaks autojuht võtta on üsna odav, aga tervet saart ühe päevaga kindlasti ära ei avasta.

   Delete
 3. Hei! Mul selline loll küsimus, et kas te Balil oldud aja jooksul madusid ka kohanud olete? Otsin ka praegu pulmareisi sihtkohta ja Bali meeldiks täiega, aga ma olen täielik maofoobik ja seepärast pelgan eksootilisi sihtkohti.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Madusid pidi leiduma rohkem seal Sanuri piirkonnas aga mujal mitte väga.

   Delete
 4. Nii lahedad videod, iga päev tulen siia ja nagu vaataks reisisaadet või dokfilmi. Äge! :D
  Aga kas need tripid mida teete olite eelnevalt kokku leppinud staffiga või kuidas need planeerisite ja kas maksate mingit lisatasu neile, et teid ringi sõidutavad?

  ReplyDelete
 5. Kust seda reisi osta saaks, väga ebaviisakas küsimus aga väga huvitab mind, ma pole kunagi kuhugi julgenud reisida aga vãga tahaks :)

  ReplyDelete