Thursday, October 13, 2016

Meie Bali - #12 - Meie viimased päevad paradiisis


Uskumatu, aga need 17 päeva on täiesti pöörase kiirusega mööda läinud. Teiset küljest on siin juba nii kodune olla, et imelik on lahkuda. Me oleme kohalikega juba täiesti sina peal ja täna üritati meid vähemalt kolmel/neljal korral veenda, et ikkagi siia jääksima ja kodumaale ei naaseks. Hiljem pandi plaan paika ja paluti meil kodumaal natukene raha koguda, et siia villa osta. Nii saame neil tihti külas käia ja staff lubas meie villasse üle kolida. Kui armas! Komang tõi meile täna õhtul veel oma koduaiast erinevaid puuvilju, et saaksime neid oma perele ja sõpradele viia. Nende hulgas dragon fruit, mangod ja valged granaatõunad. Poest toodi meile puuviljade transportimiseks isegi pisike karbike. 

Oma viimased päevad veetsime päris, päriselt puhates. Nii, et me saime magada kuni jaksasime, vaadata meeletus koguses seriaale, käia ujumas, päevitada ja lihtsalt teineteisega aega veeta. Vot selline osa puhkusest, millest puhkama ei pea. Hetkel tunnen ennast küll täielikult uue inimesena ja olen täitsa tahtmist täis, et igasuguseid asju kodumaal tegema hakata. Töö osas on nii palju uusi ideid tekkinud, tahaks kiisusid paitada, tuhkruga mängida, kodu koristada, hapukoorega kõiki võimalike toite valmistada, magada oma voodis, näha pere ja sõpru, Lendele tahaks tere öelda!

Ja siin ka eilne ja tänane vlog. Parima kvaliteediga vaatamiseks vali 720p! 

Täna saime veel natukene sügavamalt uurida Bali traditsioone.. Ja seda just pulmade osas. Komang võttis endaga kaasa mälupulgal fotod enda pulmast. Tseremoonia toimus eelmisel aastal ja neil oli läbi ja lõhki Bali traditsiooniline pulm. Põhiliselt keerleb terve nende päev siiski erinevate rituaalide, palvetamise ja pühitsemise ümber. Komang ise oli sellel päeval imeilus! Nagu igale pruudile omane! Nende pulm kestab ligikaudu nädalakese. Kõigepealt läheb mees naise perekonna juurde luba küsima. Ka pruut peab oma nõusoleku andma ja seejärel annavad vanemad. Nad allkirjastavad selle kohta ka dokumendi. Peale seda veedavad nad kolm päeva oma kodudes eraldi, kuni jätkavad järgmise osaga rituaalist. Kui tseremoonia päev on kätte jõudnud, siis kõigepealt peab mehe perekond  koos mehega nende kodus asuvas templis palvetama. Seejärel liigutakse uuesti pruudi perekonna juurde. Pruut ja peigmees istuvad elutoa põrandale ümbritsetuna nende mõlema lähedastega. On vanemate kord jagada teadmisi abielust ja suhetest.


Seejärel liigutakse edasi mehe vanemate koju, kus tulevane abielupaar edaspidi elama hakkab. Seal toimuvad mitmed palved. Noorpaar puhastatakse negatiivsest energiast. Pühitsetakse nende tulevik. Antakse vandeid ja siis läheb kõik juba sama rada nagu meilgi. Päev lõppeb suure peoga!

Fun fact. Nende pulmas pakuti söögiks põhiliselt puuvilju ja lihapalle. Magustoiduks traditsioonilist Bali kooki.


Ilmselt jään neid hommikusööke kõige rohkem taga igatsema! Niiii mõnus oli unise näoga toast välja komberdada, hüpata korraks basseini ja siis laua taga värsket apelsinimahla juua ning hommikusööki nosida. Seda kõike ookeani vaate taustal. Mmmmmm.
Kristo nsm lebos

Suksma Bali. We had the time of our lives! 

14 comments:

 1. Kallikesed ka emme võiks ühte valget granaatõuna broneerida ? :D

  ReplyDelete
 2. Kas te for real kuskil ilusatel randadel ei käinudki? Selleks minna nii kaugele, et lihtsalt villas vedeleda? Seal oli ju nii kole ja räpane rand teil.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kohe kindlasti ei vedelenud me villas. Me nägime väga palju! Sa vist pole teisi postitusi lugenud? Ja esimesed kaks päeva olime lõuna pool ka (turistide piirkonnas). See ei olnud see mida otsisime sellelt reisilt. Need olid ju meie mesinädalad mitte tavaline reis.

   Ka siin põhjas on väga palju teha ja näha. Nagu me ka tegime. Selleks pead teisi postitusi ka piiluma.

   Me lihtsalt soovisime antud reisilt rohkem privaatsust :)

   Delete
  2. Unustasin lisada, et nägime oma silmaga aktiivset vulkaani, mitmeid erinevaid pühasid templeid (mitte ainult turisidele näitamiseks mõeldud variante), metsades elavaid ahvikesi, saime näha metsikuid delfiine päikesetõusuga ärkamas, kohalike kodusid, sõita terve päeva mägedes, näha riisipõlde, järvekesi, suurt gitgit koske, bali traditsioonilist tantsu, külastada ubudit, vaadata kohalike koolimaju, külapoode, vaadata kõige kõrgema mäe tipus päikesetõusu ja palju muud.

   Seda küll villas passimiseks nimetada ei saa :)

   Delete
  3. Bali enda rannad on enamus väga räpased ja pole midagi nii helesinised, kui kuskil piltidel. Natuke kaugemal Gili saartel ja Lombokis juba helesinised ja ilusad.

   Delete
 3. kas tõesti inimesed reisivad selleks, et veeta oma reis lihtsalt "ilusatel randadel"? ma olen küll paar aastakümmet vanem kui Triinu-Liis ja Kristo, aga teie reisikiri tõesti liigutas mind ja tekitas sooovi Balile reisida. olen samuti broneerinud oma reisimajutusi AirBnB kaudu ja saanud osa kohalikust elust, leidnud uusi sõpru ja tuttavaid kaugetelt maadelt ning minu arust on need elamused kaugelt rohkem väärt kui see melu ja möll seal põhilistes ja n.ö. õigetes turismisihtkohtades.
  aitäh teile ja palju õnne elus!

  ReplyDelete
 4. Triinu Liis, ma arvan, et sa ei pea mingile anonüümsele kommentaatorile õigustama midagi. See oli teie pulmareis, täpselt teie enda nägu ja selline nagu just teile meeldib! Tore, et sul on nii palju inspiratsiooni nüüd kodumaal toimetamiseks, aga samas ka natuke kahju, et ongi juba tagasisõit! :D Nii vahva oli igal õhtul teie vloge ja postitusi lugeda. Võib-olla on killuke inspiratsiooni juures ka blogiga tegelemiseks? :) Väga tore, et sa oled nii tihedalt oled nüüd postitanud! Ilusat ja turvalist kojusõitu!

  ReplyDelete
 5. Niiii mõnus olemine teil seal ikka.. ootan igapäev uut postitust :) Nagu teie vaatate Jimi maailma, vaatan mida teid nagu sarja:D Staff tundub seal nii mõnus, soe , sõbralik,naeratav..mulle meeldivad sellised inimesed ! :) Ja teie ka meeldite :)

  ReplyDelete
 6. Hästi hästi lahe, et oled seda puhkust nii põhjalikult kõigi oma lugejatega jaganud. Ma pole seni vist ühegi pulmareisi-postituse alla kommentaari jätnud, aga nüüd siia "sarja" lõppu ütlen küll, et oli väga huvitav ja tore ja armas, suur aitäh teile! Loodan, et see maagiline reis on alles sissejuhatus sellele, kui ilus ning seiklusterohke teie edasine ühine elu olema hakkab :)

  ReplyDelete
 7. Ilusat puhkust teile!! :))
  See on väga õige otsus, et te ainult magate ja puhkate, kuna teil oli ju tegelikult väga stressirohke aeg ja kogu aeg oli kiire ja kõige parem puhkus ongi ju niisama lebotada ja magada eksjuu :))
  Tahtsin küsida sinult, et kas sa ikka suitsetad ja kuidas puhkusel suitsetamisega lood on? :) Anna andkeks, kui liiga privaatne küsimus.. aga mis sa teed, inimene on kord selline, kes tahab kõike teada hehe :)
  Armsad olete! :)

  ReplyDelete
 8. See oli nii lahe, et kohalikega nii suurteks sõpradeks saite:) Aga tundute väga avatud inimesed olevat!

  Teil oli just ideaalne reis! Nägite nii kohalikku elu kui ka saite mõnusas kohas puhata:)

  Kas oskad öelda, kas eestlased Balil abielluda saavad? Et kas paberimajanduse saaks ametlikult tehtud? Paljudes riikides saab lihtsalt tseremoonia läbi viia, aga registreerimine tuleb Eestis teha.

  ReplyDelete
 9. Hei

  Teemaväline küsimus, aga milliseid lokitange sa kasutad? :)

  ReplyDelete
 10. Oh lugesin ja kõik see tekitas nii hea emotsiooni. Tõi tagasi samad mälestused paari aastase tagusest ajast. Paar päeva Lõuna -Balil, villa põhja-Bali Lovina kandis. Koduabilised ja ekskursioonid, Ubud, vulkaan Batur, mille otsa me ka öösel ronisime, et päikesetõusu ajaks kohal olla, Gili saared. Villa oli meil ilmselt teie oma kõrval 😀 need uhked seal ju kõik kenasti reas. Igati kiidan Teid ettevõtlikuse eest, ilus puhkus-mesinädalad üheskoos! Keegi uuris abiellumise kohta. Meil oli imeline pulmatseremoonia Balil, kuid dokumentatsioon siiski lihtsam, kiirem ja soodsam Eestis korda ajada. :)

  ReplyDelete