Saturday, August 20, 2016

Pulmakleidist - läbi pruudi silmade


Ma tegelikult oleks tahtnud Teile hoopis kirjutada esimese asjana kõikidest oma emotsioonidest, kõikidest nendest ilusatest asjadest, mis eile toimusid ja sellest kui õnnelik ma olen!!

Kuidagi on saanud kleidisaaga hetkel tõesti aktuaalseks ja ma leian, et pean enda sõna ka sekka ütlema. Ma olen lugenud jubedaid kommentaare enda kohta Birgiti postituse all ja see tegi mind hirmsalt kurvaks. Lugeda peale oma kõige ilusamat päeva midagi sellist. See on nii valus!

Mina tahan Teile rääkida enda versiooni.

Ma olen tegelikult Birgitiga olnud super rahul! Kui Birgit mulle kirjutas, et ta väga sooviks mulle pulmakleidi teha ja ta tahaks ennast proovile panna, siis olin super õnnelik! Ta palus, et ma teda usaldaksin ja teen seda siiani. Leian, et inimestele tuleb alati võimalus anda! Ta tegi algusest peale suurepärast tööd ja ma ei saaks rohkemgi rahul olla. Ta on imearmas inimene ja meie vahel mingit kana kitkuda ei ole.. Päriselt! Vähemalt minu poolt mitte. Ta on nii siiras ja nii ehe inimene, et ilus on vaadata! Kleidiga juhtus nii, et.. Meil oli tegelikult plaan paigas, siht selge ja olime algusest peale ühel meelel. Ma jumaldan merineitsi lõikega kleite ja ka Birgit arvas, et see võiks mulle sobida ja saab imeilus!

Töötasime koos ühise eesmärgi nimel. Kuna meie vahel oli suur distants ja me saime kleiti vaid mõnel korral proovida (kahes erinevas tükis veel), siis see natukene raskendas olukorda. Me ei osanud kumbki ilmselt näha kogu tervikut, sest meil oli selleks vähe aega. Ma tohutult hindan Birgiti pühendumust ja mul ausalt.. 100% ei ole ühtegi halba sõna öelda. Viimast tema blogi postitust oli natukene valus lugeda. Loomulikult on mul kahju! Ma olen inimene ja ma saan temast täielikult aru.. Teisest küljest teeb mulle haiget see, et inimesed minu peale nii kurjad on. 

Kleit viimases proovis
Kleit eelviimases proovis koos proovisoengu ja meigiga


Kleit on tegelikult kenakene ja ta mulle tõesti meeldib! Mulle meeldivad alati asjad mis on südamega tehtud ja ma tean, et selle kleidi sees on Birgiti hing. Kleit lihtsalt.. Ei ole mõeldud minu kehale. See teeb mind veel lühemaks kui ma olen ja see ei ole Birgiti süü. Meil oligi raske seda ette näha, sest meil oli vaid paar üksikut proovi.

Kui Mallu mulle tüdrukuteõhtuks oma kleidi tõi, siis ei olnud mul aimugi, et selles abiellun. Aga ma tundsin ennast printsessina!! Ivar ja Mallu valasid mind komplimentidega üle.. Samuti fotograaf. Ma tundsin ennast nagu miljon dollarit!


Loomulikult on piltidel suur vahe, sest ühed on tehtud professionaalse kaameraga spetsiaalselt ja teine lihtsalt proovis enda jaoks. Aga mul ei ole teisi pilte.

Ma mõtlesin selle osas nii, et.. Ma vaatan neid pulmas tehtud pilte igavesti. Ma panen need raami ja näitan oma lastele. Mul on neile nii vahva lugu rääkida nüüd ja ma tõesti tundsin, et ma olen ilus! Ja ma usun, et see ongi oluline! Ma keerasin eile oma elus uue lehekülje ja ma ei saakski olla õnnelikum. Ma kannan auga oma uut nime ja ma kandsin auga oma parima sõbranna kleiti. Ma tean, et Mallul ja Kardol on suurepärane suhe ja ma tean, et sellel kleidil on suurepärane aura. Kõik läks täpselt nii nagu minema pidi.

Meil on tegelikult fotograafiga kokku lepitud ka Birgiti kleidiga pildistamine, et ta saaks need oma portfooliosse panna ja ka teistega jagada. Kleit on ju tegelikult ilus ja see on täpselt mulle õmmeldud.

Tegelikult oli kõik suurepärane ja ma väga loodan, et te mõistate mind ja minu otsust. 

Mulle meenus Mallu korraldatud tüdrukuteõhtul olnud moment. Kuna Mallukene saatis Kristo minu juurde swisshotelli ööseks kaissu, siis oli selline olukord, et.. Ma astusin Mallu kleidis uksest sisse ja Kristo oli suu ammuli. Ta ütles mulle, et ma olen imelus ja ta ei jõua ära oodata millal ta minuga juba abielluda saab! See oli nii armas ja kõik oli õige! Kõik oli täpselt paigas.

Me nüüd Kristoga võtame päevakese time out-i ja kirjutan Teile lähemalt kõigest mis toimus ja kõikidest oma emotsioonidest! Olge paid! Täna on imeilus päev!

68 comments:

 1. Triinu palju õnne!
  Kogu jutt on väga hästi kokku võetud!
  Sina valisid kleidi Mallule ja nüüd kandsid ise seda kleiti! See on just täpselt sulle!
  See ongi just nii et kleidi lõige jms peab sobima figuuriga ja kui see ei sobi, pole ômbleja süü! Juu sobib see kellegile teisele!

  Palju Õnne Teile veelkord!

  ReplyDelete
 2. Kõigepealt soovin teile palju palju õnne ;) Olete väga armas paar ja soovin teile palju armastust ja rõõmu igasse päeva!
  See oli sinu otsus ja sina pidid tundma end sellel tähtsal päeval eriliselt. Malluka kleidiga oled sa uskumatult ilus, seda ilu on raske sõnadesse panna, see sobib sulle ideaalselt ja ilusamat varianti ma ei kujutaks ettegi...
  Ära lase ennast heidutada...Tean, et on kurb. Kuid sa pidid mõtlema vaid endale, et sul oleks eriline tunne.

  ReplyDelete
 3. Mallu kleidis oled printsess!!!!!!!
  Sel päeval on suva,mida teised arvavad.

  Birgiti kleit on tore käeharjutus aga meenutab Hiinast tellitud "reaalne vs foto" kleiti mitte nii heas võtmes. See kleit ei ole ilus, ei kaunista su keha.

  Oled õnnelik ja Mallu kleit aitasid ilusale päevale kaasa, see on tähtsaim.

  ReplyDelete
 4. Pole midagi öelda, see Mallu kleit sobib sulle valatult:) No selja tagant on see Birgiti kleit veel enamvähem, aga eest ei sobi üldse. Ei taha halvasti öelda, aga Birgiti kleit näeb odav välja. No kui eraldiseisvalt vaadata poleks hullu, aga võrdluseks on imeilus kleit. On näha, et ta on seda natuke "üle jala" teinud, ülevalt osa on liiga suur. Kuuajane reis Mehhikosse ja õpingud Taanis. Arusaadav, et kõike ei jõua. Aga ma usun, et ta sai väga hea kogemuse. Ja ei saa sulle pahaks panna, et sa valisid selle kleidi, milles sa ennast hästi tunned. See oli sinu päev ja sinu otsus. Tegid väga õige valiku, sest oleks olnud hullem kui sa oleks terve elu kahetsedes pilte vaadanud ja mõelnud, et tegid ikka vale valiku kleidi osas.

  Igatahes palju õnne teile ja ootan uusi postitusi:) Piltidelt tundub, et teil olid ideaalsed pulmad:)

  ReplyDelete
 5. Kusjuures vaatasin nüüd, et see Birgiti kleit ei ole üldse inetu. Tagant on väga ilus ja pole tõesti viga. Asi on lihtsalt selles, et kui neid kahte kleiti sinu seljas võrrelda siis jah on selge, et Mallu kleit on parem. Aga seda sinu kehakujule. Kellelegi teisele sobiks Birgiti kleit imehästi ja mina teda kindlasti maha ei teeks :) Ehk saab keegi teine Birgiti õmmeldud kleidis abielluda, peab aga veidike teise kehakujuga olema lihtsalt.:) Aga sa nägid oma pulmapäeval imekaunis välja ja ära muretse, kõik läks nii nagu pidi!

  ReplyDelete
 6. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 7. Kas lasid Mallu kleiti kohendada ka enda suurusele vastavaks? Või teil ongi sama suurus?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pruutkleidid on üsna suure reguleerimise võimalusega, Mallul oli suurus viimase vindi peal aga Triinul üsna kokku tõmmatud.

   Delete
 8. Sa oled imearmas inimene nii seest kui väljast ja teie pulmapäeval tuli see veel eriti esile. Ainuõige valik kleidi suhtes ja palju õnne noorpaarile! :)

  ReplyDelete
 9. Birgiti kleidi kohta ei ütle midagi halba. Mõlemad kleidid väga ilusad, ei tohiks keegi kellegi pulmakleiti maha teha- abiellus inimene selles või ei. Lõppude-lõpuks ongi kõige õigem see, et inimene abiellub selles, milles ta end pruudina tunneb. Abiellutakse vaid kord elus ja see on naisterahvale oluliseim päev. Mitte keegi ei tohiks pulmapäeval ega päevi peale seda ega üleüldse loopida õelaid sõnu pruudi suunas. See on labane. Iga inimese riietus on ta enda teha, eriti veel pulmapäeval.
  Nägid imeline Malluka kleidis välja ja ei tohiks end lasta rumalatel inimestel mõjutada- kadedus ja väike aju ei tee head koostööd neil.

  ReplyDelete
 10. Birgiti tehtud kleit on tagant imeline aga eest väga igav.Kindlasti teeb ta kunagi võrratuid pulmakleite,mida igaüks endale sooviks!Ma arvan,et see oli hea kogemus talle endalegi,selline suur ja pühendunud ettevõtmine ja õppida on sellest palju.
  Aga Sina tegid 100% õigesti,kui ei hakanud kohusetunde/süütunde pärast kandma kleiti, milles ennast ilusana ei tundnud.Mallu kleidiga nägid tõesti välja imeline!See istus selga nagu valatult! Ära lase sellel oma tuju ja õnne rikkuda!Kunagi paljude aastate pärast on mida meenutada-selline draama kleidivaliku pärast :D Aga sina nägid ikkagi välja lihtsalt imeline,täiuslik!
  Nautige oma õnne!Palju palju õnne ja armastust täis aastaid teile!

  ReplyDelete
 11. Ma maletan, kui selle valja hoikasid, et lased algajal a la koolivoistlustel nime teinud uliopilasel oma Pulmakleidi teha, siis juba motlesin ja tegelt vist isegi kommenteerisin, et johhaidii, pead sa ikka peast taitsa totu olema.
  Syy pole kellelhi peale sinu. Birgitist vaga oige, et ta koguaeg end proovile panna soovib. Puhtalt sinu bläkk, lyrbi nyyd seda.

  ReplyDelete
 12. Birgiti blogis jääb mainimata asjaolu, et ta ise selle pulmakleidi õmblemise idee välja pakkus. Küll aga on seal korduvalt mainitud, et sa ainult materjali eest maksid. Ehk et natuke nagu kallutatud versioon, mis jätabki sinust veidi tänamatu mulje. Aga kui nüüd võtta arvesse, et ta ise soovis seda teha, teadmisega, et tal varasem pulmakleidi õmblemise kogemus puudub, siis kokkuvõttes ei olegi ju mõtet väga südamesse võtta ja mingit "oh mida kõike ma selle ajaga oleksin saanud teha" kurblaulu kedrata. Selge on ju see, et pulm on iga naise jaoks nii tähtis sündmus, et loebki ainult enesetunne. Ja kui sinu head enesetunnet toetas juhtumisi üks teine kleit, siis so be it ja ainult puhas õnn, et see õige kleit ikka sinuni jõudis :) Oleks ju olnud jube oma miljoni-dollari-enesetundest tükike näpistada, lihtsalt et õmbleja tundeid mitte riivata (see kõlab nii absurdselt, et kummaline on kirjutadagi...) Ehk et minu meelest pole sul põhjust end pahasti tunda, vaid hoopis tunda rõõmu, et (nagu sa isegi ütlesid) nii hea auraga kleiti said kanda, mis su selga muuseas nagu valatult istus :)

  Igal juhul palju õnne abiellumise puhul ja pikki-pikki ühiseid aastakümneid teile!

  ReplyDelete
 13. Birgiti tehtud kleit on tagant imeilus!! Aga Mallu kleit sobis sulle tõesti nagu valatult! Palju õnne ja pikki aastaid teile! :)

  ReplyDelete
 14. Nii kahju Birgitist :( Viisakusest oleksid võinud talle ikka ju mainida enne pulmi, et kannad teist kleiti...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, nõus. Nii palju oleksid pidanud aega leidma, et vähemalt teada andma. Päris vastik tunne võib olla, kui reaalajas ilmuvad pildid pulmast, kus pruut pidi sinu tehtud kleiti kandma..aga ei kannagi.

   Delete
  2. Tegelikult pohhui pole ve? See on ju pruudi päev ja ta teeb mis ta tahab!!! Siin ei ole vaja kellelgi ees vabandada jne. Lihtsalt järjekordne tõestus, õiget kleiti on megaraske valida. Birgit õige disaineriga oleks inimesele võinud öelda, et selline kleit ei istu tema kehakujuga jne.

   Delete
  3. Ma ei tea kui paljud teist on abielus, aga oma pulmapäeval on MEGA kiire nagunii, mulgi oli ja minu pulm hakkas kell 5, triinul hakkas juba kell 2. Seega oli tal hommikul sada muud asja teha, kui mingi õmblejale helistada ja vabandada :D Ega ta ei osanud aimata, et sellest nii suur draama tuleb juba enne järgmist päeva.

   Delete
  4. Ma ausalt mõtlen, et kas need inimesed, kes siin räägivad, et jaaa oleks võinud öelda kindlasti jms... kus teil reaalsustaju on, päris mitmed jõuavad oma abielu ettevalmistusaja sees kleidivaliku ja palju muu osas ümber mõelda, on ka neid, kes tõesti ostavad mitu kleiti ja no miks peaks mingile suvalisele n-ö teenusepakkuja ees vabandama minema sellepärast. Igaüks peaks ennast ideaalselt tundma sellel päeval.

   Delete
 15. Birgiti kleit on tagant imeilus, aga jah sinu kehale see ei sobi. Peaasi, et Sa olid õnnelik sel tähtsal päeval ja tundsid end printsessina! Palju õnne ja hakkake juba pisipere looma :p

  ReplyDelete
 16. Olgem ausad, see oli Sinu pulm, Sinu päev ning Sinu otsustada mis ja kuidas. Leian, et antud päeval võib isekas olla, et kokkuvõtteks oma päeval kõige õnnelikum inimene olla :) isegi mina näen, et too kleit ei olnud Sulle ja kurb kui oleksid abiellunud kleidis, milles ei tundnud end päris selliselt nagu peaks, sest abiellutakse ju vaid korra! Tubli tüdruk, et ei ohverdanud enda emotsioone, heaolu ja rahulolu kellegi teise pärast!:)

  Loodan, et teie abielu on nagu vein, mis aastatega üha paremaks läheb!

  ReplyDelete
 17. Mul on sinu pärast väga hea meel, sest tegid antud olukorras ainuõige otsuse ja said oma pulmas särada! Birgiti tehtud kleit on tagantpoolt täitsa kena ja loodan, et ta võtab seda kõike väärt õppetunnina. Natuke näen siin siiski ka sinu vastutust, sest juba proovides oleksite pidanud te mõlemad nägema, et ülemine osa ei istu hästi ning merineitsilõige reeglina ei sobigi nii lühikestele. Seda on oluline meeles pidada, kui tulevikus lased endale nt mõne õhtukleidi teha..

  Täna on kõige tähtsam siiski see, et teil oli ilus päev ning soovin jätkuvat õnne ja armastust! Palju-palju :)

  ReplyDelete
 18. Õnne ja armastust täis abielu!

  Mallu kleit on ja jääb ilusaks, see sobis sulle nagu valatult. Ilusat inimest ongi raske koledaks teha :)

  Ja see teine kleit on ka kena, lihtsalt arvamused on erinevad.
  Soovitan korraldada mõnus shoot sellega ja kui südagi on siis, miks mitte ka trash the dress session!

  Veel kord õnne!

  ReplyDelete
 19. Kas sul oli kleidile ka mingi budget? Sest asi pole nii palju õmblemises, kui odava väljanägemisega materjalides. Aplikatsioon on nagu Hiinast tellitu ja palju kollasema alatooniga, kui erkvalge tüll.

  ReplyDelete
 20. Miks ühesugused pruutneitsikleidi? Kõikide kehad pole ju samasugused.

  ReplyDelete
 21. Oh jah... Väga-väga kahju, et nüüd selliselt asjad läinud on. Kahju nii sinust kui Birgitist. Tunnistan, et kui Birgiti blogist lugesin, et kleit ei läinud kasutusse ja et tema autorina ei teadnud sellest midagi, siis valdasid ka mind ebameeldivad emotsioonid. Just see osa siin juures, et miks kleidi autorit küll eelnevalt ei teavitatud ja ta alles võõraid pilte nähes ja küsimusi/kommentaare saades sellest teada sai ning pidi segaduses mõtlema, et mis ometi valesti läks. Kleiti lõpuks nähes ma saan su otsusest aru ja näen, et valisid enda kehale sobivaima kleidi. Lihtsalt jah, kasvõi üks kiire kõne Birgitile sel teemal oleks asju väga palju silunud ja olnud austav tema kui kleidi autori suhtes. Võib-olla poleks praegu siis ka seda draamat, ei oska öelda.
  Olenemata sellest juhtumist ma loodan, et sulle jääb see päev siiski meelde väga kaunina. Lõpuks need halvad asjad ununevad ja aastate pärast meenutate vaid head. Palju õnne, edu ja armastust ühisel eluteel!

  PS. Selle plaanitud fotoshooti osas üks idee. Äkki leiad oma sõbrannade hulgast kellegi, kelle kehale see kleit paremini istub ja lased hoopis temal shoodi teha? Nii tuleks ka selle kleidi tõeline ilu välja ja Birgit saaks parimad pildid oma tööst.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kellele veel see kleit peaks paremini sobima, kui mitte inimesele, kellele see spetsiaalselt õmmeldi?

   Delete
  2. Ilmselt inimesele, kelle kehakujuga see sobib. Ma usun, et kellegi teise peal näeks see kleit parem välja.

   Delete
  3. Kas sa blogipostitust ikka lugesid ka? Pruut ei kandnud ju kleiti ja just sel põhjusel, et see ei sobinud lõpuks tema kehakujuga. Järelikult kleit sobib mõne teise kehakujuga ja ehk on pruudi sõbrannade hulgas mõni sellise kehaga neiu kellele paremini see kleit istub.

   Delete
 22. Kommentaare lugedes tuleb paratamatult seada end täielikult kõrvaltvaataja rolli ja näha, et loomulikult on Birgiti postituste all enamjaolt teda toetavad kommentaarid, nii nagu sinu postituse alla tulevad enamjaolt sind toetavad kommentaarid. Võtmesõna on toetamine! Ja kellegi eesmärk (ok, alati on erandeid ja need tunneb ju ära) ei ole kommenteerides ühele teist haiget teha vaid ühte või teist toetada. Minu meelest ei olnud Birgiti kirjutatus midagi sellist, mille pärast sul nii valus peaks olema - esimeses avaldas ta oma teadmatust ja teises (tänases) selgitas oma nägemust ja seda väga intellgentsel, viisakal ja sind austaval viisil, tunnistas nõrku kohti ja oli igati heasoovlik sinu suhtes, nagu sina oma kirjutatus tema suhteski - mis selles sulle haiget täpselt tegi? Ei ole vaja ennast ohvrina näidata ja esile tõsta kui väga valus on ja haiget said, tema selgitas oma vaatenurka, sina oma - mõlemad viisakalt ja austavalt, selline viis ei ole ju haiget tegemise eesmärgil sugugi. Lihtsalt riivas silma see, kuidas rõhutad kui valus sul on Birgiti kirjutatu pärast - loe uuesti ja mitu korda, seal ei ole sõnagi sind halvustavat, vaid lihtsalt segadus, teadmatus ja kõige üle oli näha, et püüd mõista. Püüa tunnistada, et valus ei ole mitte tema kirjutatust vaid olukorrast ja iseenda sisemusest tulenevast (halb tunne, et pead sellise ühte poolt väga kurvastava ostuse tegema, et iseendale truuks jääda). Ära pane palun Birgitile koormaks seda, mis talle ei kuulu! Olukord (kleidi - mitte pulma :)) on mõlemale kurb, süütunne ka mõlemal pool (mis ongi tõenäoliselt võtmeks, miks sul valus on - iseenda inimlik süütunne, hoolimata sellest, et tead et tegid igati õigesti, mõtiskle selle üle!), ja sinu otusus valida sinulikum kleit igati õige, keegi ei vaidlegi ju sellele vastu, see kuidas sa just Mallu kleidis särama lõid on ilmselge :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Olen ka täielikult kõrvalvaataja rollis ja ei tea Triinu Liisi ega Birgitit.

   Igatahes on pigem ikka negatiivne lugeda postitust, kus väidetakse, et kogu töö on raisatud aeg ning mida kõike selle ajaga teha oleks saanud. Algajal disaineril on veider tõdeda, et töö, mis sai tehtud on mahavisatud aeg. See võiks siiski olla uus kogemus millest õppida ning samas ka võimalus panna alustala enda pulmakleitide kollektsioonile.
   (Kuid kui ma nüüd uuesti Birgit Kooli postitust lugesin, on ta seda muutnud ja võtnud ära laused, millest eelnevalt kõnelesin ning millel Triinu Liisi postitus ilmselt põhines).

   Delete
  2. Tõsi, enne kui see postitus välja tuli, siis kustutasin mõned laused enda postitusest ära, kuna too postitus oli hetk emotsioonist kirjutatud, et kaitsa end kõigi nende kommetaaride eest. Fakt on see, et ma ei mõelnud seda tõsiselt ning kogu kogemus oli siiski seda väärt ja midagi uut minule.

   Birgit

   Delete
  3. Mõtlen sama. Ainuke, kes kuskilt üldse mingi draama välja suutis lugeda, oli järjekordselt Mallukas. Samas, tema ilmselt tegi seda ikka selleks, et ise klikke juurde saada.

   Birgiti postitused olid väga normaalsed ja neutraalsed, Triinu postitused neutraalsed, ainuke süüdistaja ja kõiges draama nägija on Mallukas.

   Delete
  4. Kes õigel ajal Birgiti postitus juhtusid lugema siis esialgu olid jutud teised,hiljem muutis postitusi.Ta väitis,et on saanud ainult materjali raha. (Ja nii ju oligi õige,sest ta ise tegi ettepaneku Triinule, et tahab end proovile panna ja kokkulepe oligi neil selline) Ja ütles,et täielikult maha visatud aeg,et oleks võinud hoopis suve nautida jms.
   Nii tobe,muudab postituse viisakamaks ja korrektsemaks ja lõpuks siis teised on pahad ja dramatiseerivad üle.
   Kust võtab üldse üks inimene nahaalsuse kohe hetk peale pulmi sellise draamaga selga lennata?Oodanud mõned päevadki!Eriti nõme peale pulmi kohe järgmisel hommikul sellist jama hakata lahkama.Aga eks igaüks ei oska teiste ilusaid hetki hinnata ja austada.

   Delete
  5. This comment has been removed by the author.

   Delete
  6. Mõnus klikiment

   Delete
  7. Mallukas kirjutas väga viisakalt:) Inimesed ikka otsivad süüdlast väga valest kohast!

   Delete
  8. Tea, kui ta nii viisakas on, miks siis ta kommentaar siit eemaldati...

   Delete
 23. Kas müüd oma pulmaklei mahaka sooviksin muidu

  ReplyDelete
 24. Ma ka imestan, kuidas siis proovides ei saanud selgeks, et pruudi kehakuju ja kleidi lõige ei sobi omavahel? Asi pole ju pikkuses, vaid figuuris ja kui pole liivakellafiguuri, oledki nagu vorst toru sees. Õmbleja oleks pidanud ehk julgelt seda ütlema. Kleidi ülemist osa oleks ka kindlasti saanud teha parajamaks, taljest ju suur ja jääbki mulje, et lõikas kangast lihtsalt toru välja. Materjali odavus ka muidugi kriibib valusalt silma, meenutab koolikarnevali kostüümi. Kas siis ei õmbleja ega pruut ei teadnud, mida selle eelarve eest saab?

  ReplyDelete
 25. To Kat - Birgit on muide oma blogipostitust vahepeal kõvasti korrigeerinud, sellepärast ei paistagi sealt, mis haiget tegi. Jah, nüüd on see neutraalne, aga enne ei olnud. Kõlas nagu oleks Triinu talle liiga teinud, kuigi see pole tõsi. Mina tean, et Triinu MITTE KORDAGI ei teinud Birgiti kleiti maha ega nurisenud või ei olnud tänulik, isegi veel peale eelviimast proovi ta oli optimistlik. Ta lihtsalt ei tundnud ennast selles nii, nagu pruut peab tundma. Ta olekski kandnud Birgiti kleiti tänulikult, kui me poleks teda veennud, et ta peaks siiski ennast tundma just nii imeliselt, nagu tundis Mallu kleidis. Ja siis see kleididraama -pruudi pulmapäeval. Pluss veel sinu kommentaar, nagu Triinu oleks teinud tühjast jama, ilma, et oleksid näinud Birgiti algpostitust- mõelge natuke, inimesed :) Birgit on disainer ja õmbleja, temal tulebki ette, et iga projekt ei õnnestu. Igal disaineril juhtub, ka mul. On jah vastik tunne, aga see ongi loova töö eripära-kõigile ei meeldi kõik, mida kujundad ja kõik ei tule ka välja nagu peaks. Lisaks Triinu saatis sõnumi Birgitile, et ta kõhkleb tugevalt peale Mallu kleidi proovimist, keegi ei saa öelda, et teda ei teavitatud. Rääkimata sellest, et on igaühe vaba valik, mida ta kannab oma pulmas. Kat- äkki tasuks mitte targutada pruudi kõige erilisematel hetkedel, kui palju ta tohib olla haavunud, teadmata kogu lugu? :) On see asi, millega ise tahaksid tegeleda oma kõige erilisemal päeval? :) Triinu ei teinud Birgitile kuidagi liiga. Ta käitus igati lugupidavalt ja püüdis olla avatud mõtlemisega, kuid reaalsus on see, et teine kleit sobis talle paremini. Pulmapäev pole koht, kus viisakusest kanda midagi, mis ei pane sind särama. Punkt.

  ReplyDelete
 26. Sa oled imeilus inimene igalt poolt, ära muretse! :)

  ReplyDelete
 27. Mulle meeldib Malluka kleit sinu seljas. Sulle õmmeldud kleit ei istu väga hästi taljesse, sa oled väga kõhn.

  ReplyDelete
 28. Palju, palju õnne, teile :)!

  Asi lahenes ju kokkuvõttes hästi. Mõlemad kleidid on väga ilusad, lihsalt Malluka kleit sobis sulle palju paremini. Õmbleja kleit sobib ilmselt pikemale ja liivakella figuuri omavale naisele. Samas ei saa pahakas panna, et õmbleja seda ette ei osanud näha, kuna siiski ju algaja. Eks kogemustega saabki proffesionaalsemaks ja edaspidi juba klientidele soovitada, millise kehakujuga, millist lõiget kanda :). Ma usun, et igal inimesel on (eriti alguses) oma ametialal eksimusi ette tulnud.

  ReplyDelete
 29. Olles ise kleite õmmelnud ning veel vägagi luksuslikke, on siin tegu komboga, mis näeb odav välja. Ka sirge kehaga naist saab niimoodi riidesse panna, et vaatad "oi, kus sa nii peenikese piha ja laiad puusad said?". Olen seda mitmeid kordi teinud ning naistel alati rõõmus meel olnud.

  Teiseks, kleit on suur. Et rõhutada piha peab kleit olema väga ümber. Ülemine osa oleks pidanud olema nagu korsett ehk siis oleks pidanud panema metallitoestused sisse, rinnaosale korvid (kui siin on, siis vabandust, väga halvad korvid valitud). Rinnaosale oleks pidanud push up effekti tekitama (juba see hakkab visuaalselt Teie pihaga mängima). Kleit lihtsalt "on" seljas, mitte ei "istu" ja kaunista seljas.

  Kolmandaks, tüll on vale. Vaadake seda tülli alt... ma ei oska midagi kommenteerida. Kõvat tülli ei saa kasutada, peab olema maksimaalse siidisuse ja pehmusega tüll, mis niiöelda "voolab". Hetkel lihtsalt see tüll... on seal.. liiga vähe kroogitud samuti..

  Neljandaks, hakkab vale kohapealt tüll. Merineitsi kleidi stiilis, et rõhutada naise kehakuju liivakellalikumaks, oleks pidanud tüll hakkama tagumiku alt, mitte täpselt piiri pealt. Sealt oleks pidanud ka kokku võtma rohkem, oleks toonud tagumiku rohkem välja, oleks samuti teinud selja nõgusamaks ning liivakellalikumaks..

  Viiendaks, need aplikatsioonid.. on samuti valed. Kaunid on küll tavakleidile ehk, aga oleks pidanud rohkem uurima kohti, kus neid saab. Abakhani ja Kangadzungli poodidest ei piisa. On aplikatsioone, mis on ikka 10x kallimad ning 10x ilusamad niisamuti. Investeerinud rohkem, oleks detailid ilusamad olnud.

  Kuid jah, kui oleks olnud vaja kiiret fixi- rinnahoidja tugev alla, oleks teinud rinnakoha ning pushinud ülesse, oleks vorm olnud parem! Dekoltee teeb naise alati ilusamaks, eriti veel pulmakleitide puhul, kus tegelikult pruudil on tol päeval väga eriline sensuaalsus küljes.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ütlesid sõnad suust, kõige asjalikum kommentaar üldse selle kleidisaaga juures.

   Delete
  2. lõpuks ometi üks asjalik kommentaar!

   Delete
 30. Kuhu ja millal pulmareisile lähete? Palju, palju õnne abiellumise puhul! ♡ olete tõesti imeline paar! ♡

  ReplyDelete
 31. ma muidu ei ole üldse paha inimene aga nii tahaks öelda, et Paras! Sulle ju kohe alguses enamus lugejaid ütlesid, et mereneitsi lõige ei ole sinu jaoks ja et usaldada nii tähtsa sündmuse puhul võõrast kogemusteta inimest on hulljulgus. Kuigi sa jäid kleidiga rahule ja see sinu arvates on ilus on ta võrreldes sinu pulmakleidiga ikka korralik käkerdis. Sa peaksid tänama Mallukat, et ta sul olemas on - et lasi sulle enda kleiti eelnevalt kanda ja oli valis ka pulmade jaoks ?laenama ma ei imestaks kui ta seda sulle ka kingiks :)

  Aga oma pulmas olid sa imekaunis, nii soend-meik kui kleit olid nii sinulikud, siirad ja lihtsad. Ka peigmees oli väga viisaka välimusega ja omamoodi kaunis :) Teile aga soovin pikka ja murevabat kooselu. Tundub, et pulm oli vägev ja hästi organiseeritud.

  ReplyDelete
 32. Kuna üks teine staarkirjanik antud kommentaari ei avalda - pole ka imestada, oma vigade tunnistamine pole just tema tugevaim külg - siis lisan enda mõtted siia. Ehk on sulle, Triinu, veidi mõtteainet, kas sellised inimesed väärivad ikka sõbrannaks kutsumist. Kommentaari lisan sellisel kujul, mida ma ka antud staari blogisse lisada üritasin.

  Kleit Triinu kehale ei sobi, see on enam kui kindel. Tegi õige valiku, et sellega ei abiellunud. Siiski tekib üks küsimus – kus olite teie, head sõbrannad, et ei suutnud talle enne juba öelda, kuidas tema kehakujuga see lõige ei sobi? Praegu olete ju tagantjärgi kõik kõvad disainerid targutama, aga enne seda pühaüritust?

  Ma saan aru, et Triinu, viisakas inimene, ei tahtnud disainerit kurvastada. Kogenematu disainer ei tahtnud ilmselt kliendile kriitilist tõde öelda ja nii see nõiaring tekkis. Aga teie? Eriti sinu puhul, Mallukas, ei peaks olema ju mingit probleemi otse välja öelda, kuidas see kleidilõige tema kehatüübiga ei sobi?

  Võid öelda, et polnud teie asi öelda seda, aga kas sa leiad, et see palagan, mis te nüüd, pärast pulmi, selle kleidi ümber korraldate, on teie asi? Minu arust peaks Triinu küll tegema väikesed korrektuurid just oma “sõbrannade” seas, kes enne pulmi (võib olla, et lausa pihku itsitades?) vaikselt vaatasid, kuidas ta endale sobimatu kleidi teha laseb ja nüüd, pärast üritust, nagu kamp raisakotkaid selle teema ümber jahuvad ja jahuvad. Ikka väga madal teist, sõbrannad või asjad.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ennast päris sõbranneks vast ei saa lugeda, aga mitte kunagi enne pole ma näinud pulmakleidi valmimise projekti ja ma ausalt ootasin ja uskusin (samuti ka Triinu ja ilmselt ka Mallukas), et lõppviimistlusena digimuutub see kleit kuidagi "päris kleidiks". Ma ei tea, kuidas see päris täpselt oleks pidanud toimuma, aga hetkekski ei tekkinud mõtet, et kleit jääbki selliseks - olin ju näinud seda kleiti, mille sarnaseks pidi valmiv saama :) niiet ma isiklikult julgen väita, peale seda, kui olen näinud, kuidas needsamad sõbranned tegelikult Triinu eest seisavad, tema pärast muretsevad, tema eest hoolitsevad ja talle tõesti maailma ilusama tüdrukuteõhtu (õhtud õigemini) ja pulmapäeva tahtsid korraldada, et keegi neist ei naernud pihku vaid ootasid imet. Ja varuvariandid vaatasin ka igaks juhuks valmis, et kui seda oodatud imet siiski ei juhtu :) Poleks keegi lasknud Triinul minna pulma kleidiga, milles ta poleks olnud õnnelik. Oleks ta aga seda kleiti armastanud, selle puudustest hoolimata, poleks olnud kellegi arvamus tema omast olulisem. See on pruudi ja ainult pruudi enesetunde küsimus, mitte kellegi teise eelistustes või maitses või isiklikus arvamuses pole asi :) Lisaks ei oleks keegi neist kleidi teemast üldse teemat teinudki, kui poleks olnud disaineri postitust. Seda esimest, korrektuurideta :)

   Delete
 33. ma küsiks kui Saku mõisa läheduses elav inimene- kes andis õiguse teile saluuti lasta peale kl.23 kui on kirjas:
  (5) Öörahu on kella 23.00-6.00, välja arvatud uusaastaöö ja jaaniöö. Avalik üritus võib kesta kauem kui kella 23.00-ni juhul, kui Saku Vallavalitsuse (edaspidi vallavalitsus) poolt väljastatud avaliku ürituse korraldamise loal on ürituse lõpetamise kellaajaks märgitud hilisem kellaaeg.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Luba vallast oli olemas, küsisime selle spetsiaalselt ja kõik oli kooskõlastatud.

   Ilutulestik oli meil pool minutit pikk kõigest :)

   Delete
  2. bhahahha, kus tuli nüüd ment välja.

   Delete
  3. Elluuu- ja sina oled röövel?

   Delete
 34. Apppppiiii mis probleemid on inimestel!???!!! Nagu päriselt ka!!! :O Ma ei tuleks selle pealegi, et vaadata imelikult, kui pulmapãeval (öörahu ajal) lastakse ilutulestikku!

  ReplyDelete
  Replies
  1. mõisas on pidevalt pulmad millegipärast teistel pole probleemi 22:45 lasta ilutulestikku :) ja mis puutub probleemidesse- ma ainult loen ja naeran milline kleidi PROBLEEM siin sitsivatel iminestel on- ausõna, really?

   Delete
  2. Me lasime ilutulestiku 23:30. Samuti enne südaööd. Lähtusime pulmaisa kavast :)

   Delete
  3. See oli ju reede? Öörahu hakkab suvel 00, nii et mida sa ruigad siin. Häbi võiks olla kadedust tunda teiste ilusa päeva üle, seda enam, kui ilutulestik kestis reaalselt 30 sek.

   Delete
 35. Oi oleks ma seda varem teadnud, et te mulle nii lähedal (Saku mõisas) olite oleksin kohe kontvõõrana parki puude vahele piiluma tulnud. Ehk ka mõne väikese kingituse nii muuseas kuhugi poetanud (kuigi see vist ei oleks hea mõte olnud - pärast oleks veel pommirühm kahtlase paki peale välja kutsutud :)) Igaljuhul noorpaarile Palju õnne ja armastust!(p.s elan ka Saku Mõisale päris lähedal ja minu poolest oleksite võinud ilutulestikku lasta kasvõi kell 2 öösel :))

  ReplyDelete
 36. Triinu, ära pane tähele neid negatiivseid kommentaare! See oli sinu pulm ja sinu otsused. Kui oleksid tahtnud, oleksid võinud kasvõi pesus abielluda, sest see on SINU pulm! :D Kui Mallule sobis sulle kleiti laenata, siis ma ei saa üldse aru, mis teistel selle üle vinguda on. Sa olid pulmas imeilus ja õnnelik ning see on põhiline!

  Palju õnne teile, noorpaar! Et teie armastus kasvaks iga päevaga!

  ReplyDelete
 37. Ehk AITAB...

  Kuidagi liiga palju on juba keerutamist ühe ja sama teema ümber. Asjaosalised on kõik omavahel äraklaarinud ning fännidele blogides selgeks teinud. Miks peab igaüks ikka tulema ja omas kommentaaris jälle sama jutu ära rääkima. Arvestage, et pruutpaar ja teisedki loevad veel kõike seda.

  Keskenduge elulisematele hetkedele! Tegemist ei olnud moeetendusega, vaid kahe armastusväärse inimese PULMApäevaga! Soovige õnne, tehke komplimente või mõelge armsaid mõtteid, et neil oleks hea energia alustamaks oma uut noorpaari elu!

  Olete ilusad inimesed ja oma suhte hoidmisega kõigile eeskujuks! Cheers! :)

  ReplyDelete
 38. Tahtsin ka sõna sekka öelda, sest mul on lihtsalt kurb. Birgitist. Ta saab nii Sinu, Malluka, Marimelli, Ebapärlikarbi ja ma ei tea, mis blogidest veel sellist jama kaela. Vaata, tema esimene postitus väljendas TEADMATUST, sest kuigi Sul oli piisavalt aega, et sebida alusrõngas Malluka kleidile, ei olnud sul aega minut-kaks kirjutada Birgitile, et ta kleit ei ole päris see ja Sa valid teise ja nii olekski need draamad olemata. Malluka blogis olev pilt Sinust Birgiti kleidis on muidugi omaette teema - see on viltu ja sättimata. Jääb mulje nagu see pilt on klõpsitud vaid Sinu käitumise õigustamiseks. Ka mina leian, et pruut ise valib kleidi, milles oma elu tähtsaima päeva veedab, kuid see otsus teise kleidi kasuks ei juhtunud pulmapäeval, aga nii palju austust võiks ühel pruudil ikka olla. Malluka kleit oligi parem sinu seljas (mitte üleüldiselt, need on võrdlemiseks liiga erinevad) ja nii ongi, tegid õige valiku, aga mis hinnaga?
  Ma saan aru, et teil on omavaahel kõik klaar, aga pane end nüüd Birgiti olukorda, kelle kirge tehakse maha absoluutselt igas blogis - mis disainer ta ikka on, et nii sita lõike valis, küll on ta disainid pasad ja õmmelda ka ei oska ja noh, oled ju isegi lugenud. Tahaksid ise samas olukorras olla, kus mingid suvakad igas blogis Sinu hingega tehtud tööd maha teeks ja lausa mõnitaks? Vaevalt! Kuid just sellise olukorra koos Mallukaga korraldasid ning kõikidele jääb Birgiti nimi meelde kui see "sitt õmbleja, kes tegi Triinu Liisile öökiva ajava kleidi ka kes tegelikult õmblema üldse ei peakski," mis on lihtsalt... Kurb. Sest ta tehtud kleit oli imeline.

  Ps! Loodan, et saad aru, et ma ei kritiseeri Sinu valikut, vaid käitumist ja seda, kuidas Mallukaga tema mainele vee peale tõmbasite. Igas halvas on midagi head ning enne ma ei teadnudki, et on üks tore noor disainer nimega Birgit ja minu näol sai ta ühe fänni omale juurde 😊 Kogu see olukord on tema suhtes lihtsalt ebaõiglane ja loodan, et oled rahul - kõik õigustavad ja kiidavad Sind, kuid laidavad teda.

  ReplyDelete
 39. Tahtsin ka sõna sekka öelda, sest mul on lihtsalt kurb. Birgitist. Ta saab nii Sinu, Malluka, Marimelli, Ebapärlikarbi ja ma ei tea, mis blogidest veel sellist jama kaela. Vaata, tema esimene postitus väljendas TEADMATUST, sest kuigi Sul oli piisavalt aega, et sebida alusrõngas Malluka kleidile, ei olnud sul aega minut-kaks kirjutada Birgitile, et ta kleit ei ole päris see ja Sa valid teise ja nii olekski need draamad olemata. Malluka blogis olev pilt Sinust Birgiti kleidis on muidugi omaette teema - see on viltu ja sättimata. Jääb mulje nagu see pilt on klõpsitud vaid Sinu käitumise õigustamiseks. Ka mina leian, et pruut ise valib kleidi, milles oma elu tähtsaima päeva veedab, kuid see otsus teise kleidi kasuks ei juhtunud pulmapäeval, aga nii palju austust võiks ühel pruudil ikka olla. Malluka kleit oligi parem sinu seljas (mitte üleüldiselt, need on võrdlemiseks liiga erinevad) ja nii ongi, tegid õige valiku, aga mis hinnaga?
  Ma saan aru, et teil on omavaahel kõik klaar, aga pane end nüüd Birgiti olukorda, kelle kirge tehakse maha absoluutselt igas blogis - mis disainer ta ikka on, et nii sita lõike valis, küll on ta disainid pasad ja õmmelda ka ei oska ja noh, oled ju isegi lugenud. Tahaksid ise samas olukorras olla, kus mingid suvakad igas blogis Sinu hingega tehtud tööd maha teeks ja lausa mõnitaks? Vaevalt! Kuid just sellise olukorra koos Mallukaga korraldasid ning kõikidele jääb Birgiti nimi meelde kui see "sitt õmbleja, kes tegi Triinu Liisile öökiva ajava kleidi ka kes tegelikult õmblema üldse ei peakski," mis on lihtsalt... Kurb. Sest ta tehtud kleit oli imeline.

  Ps! Loodan, et saad aru, et ma ei kritiseeri Sinu valikut, vaid käitumist ja seda, kuidas Mallukaga tema mainele vee peale tõmbasite. Igas halvas on midagi head ning enne ma ei teadnudki, et on üks tore noor disainer nimega Birgit ja minu näol sai ta ühe fänni omale juurde 😊 Kogu see olukord on tema suhtes lihtsalt ebaõiglane ja loodan, et oled rahul - kõik õigustavad ja kiidavad Sind, kuid laidavad teda.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Täpselt. Minu arust olekski sel teemal sõna pidanud võtma vaid Triinu ise ja Birgit. Kust üldse need "tippdisaineritest" ema-lehma-lellepojad välja kargasid järsku ja mis asja on neil selle teema kallal üldse sõna võtta?
   Ma saan aru, et need blogijad elatuvadki vaid teiste sopa üles keerutamisest, kuid kas tõesti ei oleks võinud teise inimese pulmapäeva tema päevaks jätta? Ikka on kellegi kliki- ja kuulsusejanu tähtsam?

   Minu arust peaks antud olukorras häbi olema ikkagi nendel mollukatel, ebakatel ja tipptäppidel, kes teise tähtsast päevast endale klikimagneti tegid (üks ronis lausa oma blogi reklaamiga sel päeval kohale!!), mitte niivõrd disaineril.

   Delete
 40. mina ootaks veel Eestimaa Looduse Fondi, Eesti Jahimeeste Liidu ja Eesti võrkpalliföderatsiooni seisukohta antud küsimuses!

  ReplyDelete
 41. Kahjuks minu kommentaari läbi ei lastud, kuigi ei solvanud ega öelnud midagi halvasti :(

  ReplyDelete