Monday, July 18, 2016

Toimetused maal - Kuidas kell 2 öösel köök omale totaalselt uue näo sai!


Veetsime nädalavahetuse maal ja tegelikult oli plaanis plats ära niita ja ülejäänud aja jalad seinal puhata, aga päris nii see ei läinud. Esiteks jäi seekord üks nädalavahetus vahele ja muru oli parajalt kasvu visanud. See tähendas seda, et me pidime ikka mitu tuhat ruutmeetrit maad  ära riisuma. Huuuuuuuuh. See oli paraja trenni asemel, sest järgmisel päeval olid meil Krissuga mõlemil alaselja lihased pinges. Seda ilmsestasid muidugi ka mõned villid peopesas, aga saime tehtud! Vahepeal oli lihtsalt nii palju vihma sadanud, et kõik vohas. Lisaks sellele oli Suure-Jaanis ilmselt ka paras torm olnud, sest selle nahka oli läinud üks hoovis olnud suur õunapuu (mis muide oli õuntest täiesti lookas). See oli murdunud ikka päris muru ligidalt, tüve juurest ja kukkunud õnnetult meie lõkkeplatsile. Täitsa kahju tegelikult, sest eelmisel aastal saime selle puu alt imemaitsvaid vilju! Kristol on suur plaan sellel aastal esimest korda õunamahla/veini ja siidrit villida ja seetõttu oli eriti nukker neid õunakesi seal lõkkes vedelemas näha.

Kui aias kõik toimetused tehtud said, siis liikusime tuppa. Kristo ei liikunud, tema jäi küüni köögi jaoks riiulit ehitama. Ta oli seda juba ammu planeerinud ja lõpuks tekkis selleks ka vajaliku aega. Meil lihtsalt pole oma asju kuskil kahjuks hoida. Köögis on meil vaid üks kapike, mis peab mahutama nõud, kuivained ja kõik muud asjad, mis mitte kuskile mujale ei mahu. Nüüd tasapisi proovime võimalikult pisikese eelarvega omale panipaigaruumi juurde tekitada. Õnneks on Kristol kuldsed käed!

Kuna Kristo seda köögi jaoks mõeldud riiulit nii usinalt kavandas, siis tuli mulle ka tuhin peale. Mulle meenus, et olime tegelikult juba kuid ja kuid tagasi ostnud peitsi, et majas olev laudis üle võõbata. See on ajaga juba nii oranžiks muutunud. Esialgu ostsime pisikese potsiku, et kuskil nurgas vähekene katsetada, kuidas üldse tundub. Mina muidugi suure hurraga teipsin terve köögi ajalehti täis ja asusin kohe värvima. Kristol polnud aimugi mis toas toimub. Mida rohkem ma värvisin, seda rohkem hakkas see mulle meeldima. Siis oli selge.. Marssisin Kristo juurde küüni ja teavitasin uudistest. Me peame nüüd terve maja üle peitsima! Köök näeb juba praegu nii palju avaram välja ja kuidagi.. Kasitum!? 

Kahjuks lõpetasin ma peitsimisega kell 2 öösel ja eriti häid pilte ei saanud. Reaalsuses on tulemus muidugi veel ilusam. Nüüd ongi dilemma.. Kas peaks teise kihi veel peale võõpama?

Aga eks pildid räägivad enda eest ise. Köök enne : 
Köök enne meie aega
Köök meie ajal

Köök nüüd
Köök nüüd
Pärast fotod on natukene tumedad ja ei anna päris seda lõpliku tulemust edasi, aga kuidas Teile tundub? Kardinad on muidugi fotolt puudu. Tahaks sinna sellist õrna ja lendlevat valget kardinat, siis oleks juba päris mõnus!

Mida toredat Teie nädalvahetusel tegite?

17 comments:

 1. Mulle meeldib see praegune tulemus väga:) Hele on ilus, varasem tulemus oli nagu saunaruumis. Kunagi mulle üldse ei meeldi see puit eluruumides, aga nüüd see on nii popiks muutunud. Ehk siis just see heledam v isegi valge versioon:)

  Tublid olete!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh! :) Mulle iseenesest maakodude juures puit meeldib. Ma ei oskaks maakodus kipsi või tapeeti eriti ette kujutada. Aga puit peab olema ka ilusasti töödeldud, siis ta toimib.

   Delete
 2. Pliit on halvas asukohas... kuidas seina puhtana hoitud saate?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pliit on halvas kohas jah, aga see on eelmiste omanike poolt seal juba aegade algusest olnud. Hetkel pole meil vahendeid, et kommunikatsioone vedada ja ümber teha. Ideaalis teeksime köögi hoopis suuremaks ja loomulikult paigaldaksime kubu ka. Praegu aitab pliidi kõrval olev aken hädast välja.

   Hetkel plaanime võimalusel riiuli ja tööpinna vahele klaasi paigaldada, kui me sobiva leiame. Talvel kasutame põhiliselt puuküttega pliiti ja elektrilist vaid suvel. Aga ka suvel on nii, et enamasti paneme ikkagi grillile tule alla. Elektrilist pliiti kasutame pigem harva.

   Delete
 3. Kiidan tegijaid :) Tõsiselt ilus. Selline kodune ja soe - nii teie nägu :)
  Nagu oleks insta filtrit kasutatud, aga tegelikult kõik reaalne :) Tubli oled Triinu! :)

  ReplyDelete
 4. Väga lahe! :) Mina vist teeksin köögikapid veel korra peitsiga üle ja muu jätaks samaks. Tublid olete!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ise mõtlesin ka, et siis need süngiksid natukene rohkem selle jubeda pliidiga ka :D

   Delete
 5. Ja nii lihtne ongi? Et selle jõleda lakitud puidu peale lihtsalt võib peitsi võõbata? Ilma eelneva lihvimise vms tegemiseta? Mis peitsiga on tegu. Ma olen vaimustet :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jepp.. Ma ei valmistanud pinda mitte kuidagi ette. Ehk oleks pidanud, aga see jäi tegemata. Tulemus jäi ikkagi super ilus ja ühtlane :)

   Ma kahjuks nime niimoodi peast ei mäleta. Pean järgmine kord maal totsiku üle kiikama.

   Delete
  2. Unustasin mainida.. Meie majas olnud puit on töötlemata. See ei ole lakitud :)

   Delete
 6. Käisin maal esimest korda elukaaslase sugulastega kohtumas, aga kõik läks väga hästi ja tore oli!! :)

  ReplyDelete
 7. Muru ei oleks pidanud ära riisuma, kui see just pooleteisemeetrine polnud. Lühema muru korral jääb niidus murule väetiseks ja selle ärariisumine on pigem mõttetu.

  Mööbli teeksin kindlasti teist korda üle, sest puit tõmbub aja jooksul tumedamaks ja selline hele nagu tulemus praegu on, see ei jää.
  Loodetavast on tegu peitslakiga? Ainult peits hakkab sellisel pinnal kiiresti kuluma, tean omast kogemusest. Kui lihtsalt peits, siis soovitan kindlasti üle lakkida.

  ReplyDelete
 8. Ma soovitan Vivacolori toonlakki. Meil on palk tehtud sellega kaks korda ja köögis valamu taha seinale ei pannudki klaasi, sest see on pestav lakk.

  ReplyDelete
 9. Tere
  Kuna sul jälle plaaanis teha facebooki live? Oootan huviga juba..

  ReplyDelete
 10. Oeh kuidas sul vedas, et töötlemata puit. Ma pean terve maja ära lihvima, et sellist tulemust saada ja see on hirmus tüütu :D

  ReplyDelete
 11. Miks ei ole bloginud üldse ega love teinud??!

  ReplyDelete