Wednesday, July 13, 2016

Pulmad - esimene närvikõdi


 Nii naljakas, et nüüd kui see päev on meil tõesti juba kohe uksetaga, siis hakkab mul pisikene närv sisse tulema. Isegi postitust kirjutades või lihtsalt selle päeva peale mõeldes läheb seest kõik õõnsaks. Ma olen alati olnud see tüüp, kes on juurelnud sellise pulmaeelse ärevuse osas, et miks inimesed huvitav muretsevad? Mida nad täpselt kardavad ja miks taoline emotsioon tekib? Nüüd seisan sellega ise silmitsi. Kohe kindlasti ei ole tegemist kahtlusega, vaid.. Närvikõdiga! Täpselt selline mis raputab sind umbes täpselt südame juurest ja lõppeb varba otsas. Meie tähtsa päevani on jäänud umbes täpselt kuukene. Küsisin Kristolt ka, et mida tema mõtleb? Kas ta natukene kardab ka? Tsiteerin :

"Mina tunnen end väga hästi, ootan juba huviga seda päeva! Ärevust või kartust kui sellist ei ole, mis siin ikka karta, abiellun ju oma kaaslasega, keda sügavalt armastan 🙂 Ainuke asi, mida ma aeg-ajalt mõtlen, on see, et kuidas kõik siiamaani organiseeritud asjad omavahel kokku sobivad ja kuidas sel päeval see kõik välja mängitakse, aga samas on meil väga tubli pulmakorraldaja, kes väga usinalt aitab ja tal on ka visioon silme ees olemas, missugune see pulm välja hakkab nägema - õnneks, sest mul endal on küll juba kõik sassis 😃"

"Aga ma olen rahulik, sest siiamaani on meil kõik asjad väga sujuvalt ja hästi laabunud, et ma usun, et see pulmapäev laabub täpselt sama hästi. Ootan juba täiega, sest saab olema väga äge päev!"

Kui päris aus olla, siis on minul ka kõik sassis. Kuna me käime mõlemad täiskohaga tööl, siis selline "hands on" korraldamine on olnud totaalselt välistatud. Ja olen Kristoga täiesti ühel meelel.. Jumal tänatud, et meil on super tore pulmakorraldaja Reana https://www.facebook.com/disaindipity/, kes selliste asjade pärast meie eest muretseb. Tema peas on kõik paigas. Suureks abiks on muidugi ka professionaalne pulmaisa Karl. Ma selle korraldusliku poole osas eriti ei muretsegi, pigem ootan samuti põnevusega, et kuidas see kõik siis lõpuks paika loksub. Täna plaanime veel viimased pulmakutsed inimestele toimetada. Huh! Kuhu see aeg kadunud on?


Alles üleeile oli see, kui instagrami piiludes mulle kaks tuttavat nägu Saku mõisa taustal vastu vaatasid. Ivar ja Krissu! Nii vahva on mõelda, et meie ellu on tulnud sellised armsad inimesed, kes on nii olulisteks osakesteks meie elus saanud. Siis ma mõtlesin ka, et mitte miski ei saa viltu minna.. Me oleme sellel päeval ümbritsetud tõesti kõige vahvamate inimestega. Ilmselt pool õhtut istungi suu kõrvuni ja pisarad silmas. Ei ole mingi saladus, et ma olen üpris emotsionaalne inimene. Sellepärast ongi tore, et Kristo seda meie suhtes tasakaalustab. Tema on ka emotsionaalne, aga tema on rahulikum. Sõltub muidugi olukorrast, aga enamasti see nii on. See on üks omadus, mida temas eriti kõrgelt hindan. Kogu selle pulmavärgi keskel tunnen igapäev, et me oleme natukene jälle lähedasemad. Me vestleme teemadel, mida kunagi varem puudutanud ei ole. See on nii äge!

Kas teil tekkis selline mõnus närvikõdi enne pulmi? Millised olid Teie suurimad hirmud?

16 comments:

 1. Ma usun, et närviködi on üks loomulikumaid tubdeid. Arvestades, et see on teie elu üks tähtsamaid päevi, mis paneb alustala köigele.
  Muidugi muretsed, et kas see on ikka ideaalne ja kas köik on tehtud. Ära muretse, jöuab isegi veidi hullemaks minna 😊

  ReplyDelete
 2. Ma kartsin, et catering ei ole kohale jõundud või lauad on valesti kaetud/paigutatud või ÜLDSE PAIGUTAMATA. No ei olnud õnneks midagi valesti.
  Aga pulmapäeval kui käisin meiki ja soengut tegemas olin lõpuks ikkagi nii sabinas, et ei leidnud autot enam parklast üles. Mõtlesin, et tore on, mul kleit ja kingad on ju autos ja nüüd on auto varastatud ja ma pean teksades abielluma. Valelt korruselt otsisin.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hahahahha.. Nii armas :D :D :D

   Delete
  2. Kusjuures ma ei leia KUNAGI autot parklast üles, aga no kui see pulmapäeval juhtub, siis aju lakkas töötamast ja ainus mõte oli, et miks ma selle paganama kleidi peale üldse nii palju raiskasin kui keegi selle lihtsalt koos autoga nüüd piistu pani:D

   Delete
 3. Kunstripsmed on hädavajalikud 😂😂 ma aind tönniks vist kaa nuttta😀

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jepp.. Seetõttu need endale paigaldasingi :D :D

   Delete
  2. paigaldasid... nagu autole uue akna või esitiiva oleks paigaldanud :D

   Delete
 4. Oh, I feel you :D Mul pulmadeni vähem kui kuu (!) jäänud ning ikka koguaeg mõtlen, kas kõik on ikka olemas ja mida veel vaja jne jne. Eile mõtlesime ruttu külaliste istumisplaani paika panna ja no selle paika panemine ei käinud kiirelt :D

  ReplyDelete
 5. Meie abiellusime nii et keegi ei teadnud. Närv tuli sisse alles siis kui meiki läksin. Meigi tegi sugulane, ja tema ütles " kuule sa oled jumala närvis" . Süda käis kiiremini ja käed higistasid. No ja kui ta lõpetas ja kõik ilusad sõnad lausus ja kallistas siis oli peaaegu nutt lahti 😀

  ReplyDelete
 6. Naudi täiega Triinu! See päev läheb niiiii ruttu. Alles on tseremoonia ja järsku on kell juba 23.00 ja tuuakse tort :D
  Aga palju õnne teile! :)

  ReplyDelete
 7. Väga tore on ikka Sinu blogi lugeda, kihlusin umbes samal ajal kui sina ja leidsin tänu sellele ka su blogi ja olen veidi siit infot piilunud. Minul on juba sellel reedel 15.07 pulmad ja imestan, et pole väga närvikõdi, ainult natuke kurb on see, et lubatakse täieliku padukat, lootsime registreerimise siiski mereääres teha, aga äkki tunnike ikka peab vastu :) Mina tegin päris palju asju ise ja korraldasin ja kaunistasin samuti, päris hull oli seda kõike teha nelja kuuga ja veel täiskohaga tööl ja koolilõpetamise kõrvalt, aga niihea meel, et see päev on kohal ja saame selle asjaga lõpuks ühelepoole. Aga sulle soovin rahuliku aega ja ausalt naudi seda ja ära muretse millegi pärast, see on päev mis jääb sulle eluksajaks meelde ja mida vähem negatiivsust või muret seda parem on :)

  ReplyDelete
 8. Närvikõdi on paratamatu. Ilma butterflydeta pole see Kõige õigem tunne (also ma ei ürita väita, et kui nad puuduvad siis Lahutage). Vaid see sabin ja muu on tegelt mõnna. Mõtle, sa saad olla terve aja sellise imelise mehe kõrval. Sabin on vaid mikroosa sellest ning see käibki asja juurde. Ja nagu ütlesid, sind ymbritsevad parimad :)

  ReplyDelete
 9. Meil läks pulmas kõik valesti :D
  Juuksuris istudes sain teada, et bänd ei tulegi. Õnneks sebis pulmaema ruttu uue (poleks toredamat bändi tahta osanudki).
  Pulmapaika jõudes avastasin, et lauad pole õigesti paigutatud ja küünlad, mis pidid laudadel olema, olid lavale pandud.
  Toitlustajad unustasid alkoholi lauale panna, nii et kui me šampuselaua juurde jõudsime, olid seal ainult pokaalid. Keldrist leiti pudelid õnneks ruttu üles.
  Pulmaema arvas, et hea mõte oleks mu neiupõlvenimi peosaalis ära põletada, mille käigus läks tuletõrjealarm tööle. Õnneks oli kultuurimaja direktor kiire ja andis päästeametile teada, et nad korraldasid õppust :D
  Tort oli ka üks igavene käkk, aga õnneks maitses imehea.
  Õnneks oli kogu õhtu vaatamata äpardustele väga tore ja siiani on põnev meenutada :)

  ReplyDelete