Wednesday, July 13, 2016

Ebakindlusest

Üks päev me tegime siin Kristoga Live´i ja peale seda hakkas mulle tulema üsna palju kommentaare inimestelt juuste sättimise kohta. Keda see hirmsasti häiris, kes lausa ei suutnud vaadata ja mõni lausa arvas, et mul on kesknärvisüsteemi häire. Ma ei olnud kunagi varem seda ise tähele pannud ja peale seda jäi see mind painama. Mõtlesin, mis ma mõtlesin ja rääkisin sellest Kristoga. Mis seal ikka. On ilmselge, et tunnen enda välimuse osas mingisugust ebakindlust. Tegemist oli ebakindlusega, millele inimesed tähelepanu pöörasid. Hiljem muutus sellele tähelepanu pööramine rohkem narrimiseks. Reeglina kipub see ju olema nii, et leides kellegi nõrga koha, vajutatakse sellele veelgi. Huvitav miks?

Tänu tollele vahejuhtumile ei osanud ma olukorraga toime tulla. Ma jälgisin ennast pidevalt ja proovisin ennast miskipärast vaos hoida. Kui sellele tähelepanu juhtimine jätkus, siis muutusin kurvaks. Ma ei osanud enam kaamera ees üldse olla. Kuna suuresti koosneb minu blogi ju igapäevastest vlogidest, siis pani see mind muretsema. Kuidas ma nüüd normaalselt kaamera ees räägin? Nii et ma ei mõtleks pidevalt sellele, kuidas ma olen või mida teha tohin. Jõudsin mõttelennuga sinnani, et selliselt kaob ära igasugune siirus ja vabalt võtmine videopildis. Ometi on see miski, mis minu blogi olemusse vägagi kuulub. Analüüsisin, mis ma analüüsisin, kuid olin ikkagi tupikus. Korraks mõtlesin, et huh, ma ei tahagi ühtegi videot teha, sest see muudab mind haavatavaks. See näitab inimestele, milline ma olen, kuidas ma mõtlen ja millised on minu kiiksud. Pidasin pisikese pausi ja proovisin uuesti. Probleem ei olnud kuskile kadunud.. See oli endiselt seal, kuhu ma ta jätsin. Probleem ei olnud tegelikult üldse see, mis ma arvasin olevat.. Probleem peitus ju minus endas. Ma olin unustanud, et ennast tuleb ju armastada. Tuleb õpetada ka teisi armastama sind täpselt sellisena nagu sa oled. Ega kõigile ei saagi meelejärele olla ja tegelikult ei tasu sellistele asjadele üldiselt eriti palju aega kulutada. Loomulikult on oluline taolised märkused endale teadmiseks võtta ja mõningate tobedate harjumuste võõrutamiseks selle nimel vaeva näha, kuid kindlasti ei tohi see tulla millegi sellise vahele, mida sa tõeliselt armastad. Mõistsin, et olin toredate inimeste (kes on mu blogisõbrad juba ammu, ammu) asemel hakanud tähelepanu pöörama teistele. Olen alati ise sellise põhimõtte vastu olnud ja ometi sattusin ise sinna lõksu.

On teada värk, et elu on kord ülesse, kord alla. Endaga tuleb tööd teha. Kristo luges just ühte intrigeerivat raamatut ebakindlustest. Ta luges mulle sealt paar rida ja natuke raputas mind tagasi paika. Sinna, kus ma enne olin.
Olen ka ise tähele pannud, et väga paljud inimesed panevad suure rõhu just nendele inimestele, kes süvendavad neisse ebakindlust. Aina rohkem hakatakse nende inimeste negatiivsust kuulama ja tähele panema, mistõttu mõeldakse ka ise, et järelikult olengi imelik. Näiteks kui ma tegin Kristoga seda live’i, kus me niisama jutustasime ja veetsime aega teiega, siis ma ei pööranud üldse tähelepanu oma liigutustele või tegevustele, sest mu tähelepanu oli sel hetkel teile suunatud. See kõik oli väga positiivne, sest te kõik võtate sellest osa ja olete nii sõbralikud ning hoolivad. Aga siis hiljem, kui kommentaare lugesin, muutus meeleolu kurvaks, just nende halbade kommentaaride pärast. Siit ju ehtne näide, et selle asemel, et eelnevat positiivsust hoida, mitme inimesi häid sõnu meeles pidada, hakkasin ma just mõtlema sellele paarile negatiivsele kommentaarile, mis mu tuju alla tõid. Aga nii ei tohiks see asi olla, me peaksime aina rohkem ja rohkem keskenduma just nendele sõnadele, nendele inimestele, kes toovad meist välja selle kõige parema ja positiivsema inimese. See teeb meid rohkem õnnelikumaks ning annab motivatsiooni juurde ka edaspidiseks. Sest kui me ise mõtleme negatiivselt ja sisendame endale negatiivsust ja ebakindlust, siis võime kaotada ka kõige ustavamad ja tugevamad sõbrad, sest taoline negatiivne energia on tohutult kurnav ja see tõttu võivadki mõned inimesed lõpuks üksi jääda. Üksi koos enda lahendamata mure või ebakindlusega.

Ma tahaksin sellega öelda, et selle asemel, et pöörata tähelepanu neile, kes meid halvustavad, kritiseerivad ning viskavad meid nö poriga, peaksime pühendama oma aja ja energia just nendele inimestele, kes meid hindavad, hoiavad, väärtustavad ning armastavad. Sest nemad samuti pühendavad kogu oma aja Sinule, et sulle head meelt valmistada.

Ja, et postitus liiga tõsisel noodil ei lõppeks, siis siin üks goofy pilt minust ja Kristost kunagisest reisist Bulgaarias Facebook Smiley Face


36 comments:

 1. Mind ei häiri näiteks absoluutselt, et sa oma juukseid näpid. Mul on sõbranna, kes väiksest peale kruttinud neid. Ja soengut tulebki sättida vahepeal 😁
  Aga olen märganud, et välimus ja kuidas sa kaamera ees välja näed on sulle kuidagi nagu väga oluline. Erinevalt Mallust 😁
  Eile õhtul Kristoga seal diivanil- mulle väga meeldis, kuna olid sina ise!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eks ta ongi mulle ilmselt seetõttu oluline, et minus mingi pisikene ebakindlus vahepeal tekkis :)

   Aitähh Sulle Kirsika!

   Delete
  2. Pealegi, ei ole sul mingit põhjust ebakindlust tunda. Super kaunis naine oled!

   Delete
 2. Kas sa ninaopile ei ole plaaninud minna?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sa aju siirdamisele ei taha minna? Idioot.

   Delete
  2. Minu arvates on väga ilus ja armas nina :)

   Delete
  3. Mulle tundub, et kõnealune juba on ajudoonoriks käinud. :)

   Delete
 3. Sa oled väga ilus inimene.
  Nägin Sind ja Kristot kogemata esimest korda Tomi Grilli juurest mööda kõndimas Viru poole. Alguses vaatasin, et oh kui armas pisike neiu. Nats hiljem tundsin Su ära. Su siiras olek ja sära paistsid kaugele juba.
  Mõtetes tänasin Sind veelkord selle heade mõtete purgi eest. Sa oled hea inimene!

  Päikest.
  K.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitähh Sulle selle armsa mõtte eest. You made my day! :)

   Delete
  2. Aga palun. :)
   Lihtsalt mõtle kuiiii palju Sa oled saavutanud oma vanuse kohta. Ma olen sama vana kui Sina ja Sa paned motiveerima rohkem pingutama.
   Tead kui palju kadedust on maailmas. Keegi ei ole ideaalne, aga Sina oled väga lähedal sellele!

   Delete
  3. Vauuu! Sa oled imearmas! :)

   Delete
  4. Seega sära edasi. :)

   Delete
 4. Mis selle raamatu nimi on?

  Alati on neid, kellele ei meeldi miski. Peab lihtsalt püüdma end nendest mitte heidutada lasta. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Täpselt :)

   Raamat on see: https://www.rahvaraamat.ee/p/ravi-terveks-oma-hingehaavad-ja-leia-oma-t%C3%B5eline-mina/17827/et?isbn=9789949151585

   Delete
 5. Usu mind, kõik oleme kriitikat ja halbu sõnu kuulnud. Teinekord see innustab, mõneti teeb kurvaks. Aga Sina tead isegi, et oled hea ja armas inimene. Juuste sättimine ja katsumine ei tee Sind kuidagi halvemaks :) (mul endal muideks sama kiiks). Just need veidrused teevadki meist selle, kes päriselt oleme ;)
  Oled minule küll võõras inimene, aga teie tegemisi jälgin igapäevaselt. Olete eeskujuks ja toote naeratuse suule! :) Aitäh!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitähhh Sulle Kerli! Need sõnad tähendavad mulle palju :)

   Delete
 6. Ja mina koguaeg olen vaadanud kui ilus sa ikka oled :) Ja ma pean tunnistama, et pole seda juuste näppimist isegi tähele pannud.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Täpselt samad sõnad. Ma ei saa yldse aru, mis nappimisest jutt käib :))
   Sa oled imeline inimen!!! Sära ja naudi elu

   Delete
 7. Vajutaks kogu postitusele like :)
  Eks inimesed enamasti kadedusest kritiseerivadki teisi..

  ReplyDelete
 8. Sa oled nii armas. Kõigil oma eripära. Mina hoian käsi ristis või sõrmi teise käega kinni kui tunnen end ebakindlalt. Säti juukseid, noki nina või tee nipsu, peamine, et oled sina ise.

  ReplyDelete
 9. Nõustun Sinu arvamusega negatiivsuse kohta ja muideks, mina isiklikult su vlogisid vaadates pole su välimuse juures midagi tähele pannud, olen pigem rohkem keskendunud asjadele, millest jutustad. Tegelikult ei saagi aru sellest, milleks vinguda teiste kallal, kui ei meeldi - ära vaata. Inimestega suheldes on ju samamoodi - ei meeldi keegi, ei suhtle temaga, lihtne.
  Minu poolt veel see, et oled väga ilus ja tark naine ning ära tõepoolest lase end mõjutada negatiivsusel.

  ReplyDelete
 10. Mina tahtsin öelda, et sa oled üks imelisemaid inimesi, keda ma tean ja ma isegi ei tunne sind. Tean sind vaid su blogi ja instagrami kaudu. Oled mulle alati niii siira, ilusa ja armsa mulje jätnud. Tihti peale tundub selline olek osade inimeste puhul võltsi ja pingutatuna. Sinu puhul aga pole mul kahtlustki, et oledki täpselt nii armas ja kena inimene. Lisaks oma toredusele tundud sa samas ka reaalselt intelligentne ja mõistlik inimene, kes suudab asjadest sügavamalt mõelda ja nende üle arutleda. Tihti peale inimestel selline oskus puudub või arvatakse, et ei peagi oskama mõelda, kui välimust on. Sina oled aga tõsiselt armas ja vahva ning on selgelt näha, et sinu väärtushinnangud on paigas. Tõesti ilus nii seest kui väljast. Ma ei tea miks, aga tihti peale meenud nii sina kui ka sina ja Kristo mulle täiesti suvalisel hetkel. Mõtlen teie peale tihti ja elan kaasa. Imetlen teid väga ja tunnen suurt rõõmu kahe õnneliku inimese üle, kes tõestavad, et tõeline armastus on olemas. Mõtlen ka teie pulmadest tihti ja tahan juba väga sellest päevast lugeda. Igatahes tea, et sinul ei ole mingit põhjust ennast halvasti tunda mingite ajuvabade kommentaaride pärast, sest selle põhjal, mis mina olen sinu kohta blogi ja instagrami vahendusel näinud, võib öelda, et oled üks täiuslikumaid inimesi. Palju palju edu sulle ja ka Kristole. Edu nii isiklikus plaanis kui ka ühisel eluteel. Armas oled! :)

  ReplyDelete
 11. Tead, teatud piirini ebakindlus=eluterve enesekriitika olemasolu. Kui enda suhtes ei oleks mingit kriitikat/ebakindlust siis kiputakse ennast teistest alusetult paremaks pidama ja see omakorda lükkab teadagi teised inimesed eemale. So, vaata brighter side of coin!
  Vaatan praegu su eilset live chati järgi ja goodie-goodie-goodie :D Just et ongi sellised suhteteemad igapäevaelust, kasvõi pussudest ;D Sain aru, et olete varem ka juunis live chati teinud, kas olete selle igaveseks ära kustutanud:'(((( või saate selle veel üles panna? Nii lahe vibe on teie jutus :)

  ReplyDelete
 12. Sina Triinu ei pea end muutma vms sellepärast, et inimesi häirib see, et sa videotes oma juukseid sätid, mina ei pane seda üldse tähele, sest ilmselgelt ma kuulan rohkem sinu juttu, mitte ei vaata sinu juukseid ja väga palun et sa ei lõpetaks vlogide tegemist, see on sul suurepärast käpas. Kõike head Kallis Triinu! :)

  ReplyDelete
 13. Sa oled nii imearmas inimene mu arust, ma lausa kohati mõtlen et kuidas keegi suudab selline nunnupall välja näha pidevalt :D Isegi kui sa juukseid sätid või midagi imelikku teed, ikka kukub ilusti välja! :) Palju õnne ja rõõmu Teile Kristoga!!!

  ReplyDelete
 14. Tead, tihti ütlevad teiste kohta halvasti just need inimesed, kes on ise seesmist katki ja ebakindlad proovides nii end kuidagi paremana näidata vmt. Ära tee sellest välja! Oled imearmas noor naine, kellel on väga tore ning toetav tulevane abikaasa! Tundkem rõõmu pisiasjadest, sest kunagi nendele tagasi vaadates saame aru, kui suured ja olulised need olid! Samas olgem tänulikud ka heiteritele, sest nemad teevad meid kohati tugevamateks! Tee seda, mida armastad ning just nii nagu Sulle meeldib! Ja Sa oled õnnelik!
  Soovin Sulle ja Kristole kõike kõige paremat! Olete üks imelisemaid paare, keda tean! Elan Teile ja Teie tegemistele täiel rinnal kaasa ning tunnen Teie üle siirast rõõmu! Teiesuguseid siiraid , avameelseid ning toredaid inimesi on vähe :)
  Keep goin' ;)

  ReplyDelete
 15. Mind ei häiri su juuste näppimine, sest ma arvasin, et kuna sulle meeldib nüüd juukseid ühel pool kanda, siis sa lükkadki neid tagasi kui need paigast lähevad.
  Aga muidu ma arvan, et sa oled mega armas ja tore neiu ning sul pole vaja ennast oma välimuse suhtes ebakindlalt tunda :)

  ReplyDelete
 16. Sa oled fantastiline. Jätka samas vaimus! :) Kritiseerivad inimesed on enamasti need, kellel endal kipub midagi väga puudu olema.

  ReplyDelete
 17. Sinu juuste näppimine on osa sinust ja me kõik armastame sind just sellisena nagu sa oled <3 :)

  ReplyDelete
 18. Hei armas Triinu!

  Ma pean ütlema, et vaatasin seda live-i samal päeval tagantjärgi ja isegi ei pannud tähele seda juuste näppimist. Seetõttu tuli mulle ka eelnev postitus üllatusena. Minule oled sa alati jätnud väga enesekindla mulje ning ma ei kahtle selles ka hetkel sekundikski! Ebakindel inimene ei jagaks ju enda lugejatega igapäeva toimetusi ning ei teeks live chatti :).
  Lisaks on minu meelest nii armas, et sinus on pisut "ebatäiuslikkust". See teeb Sind ju just oma lugejatega veidi sarnasemaks, sest meil kõikidel on "oma veidrused".
  Seega jätka samas vaimus ja ole sama armas edasi.
  Õelutsejatest ei maksa välja teha!

  Ereli

  ReplyDelete
 19. Nagu ma aru sain siis Mallu on sul pruutneitsi. Ma kardan et ta võib su pulma veidi ära rikkuda. Teades Mallut siis ta võib ju tegema hakkata lamedaid asju ja üritama tähelepanu endale tõmmata. Kas sa ei karda seda?

  ReplyDelete
 20. Mul oli kunagi boyfriend, kes selle asemel, et mind toetada, tõi ainult esile mu vigu ja nõrkuseid. Tema teadis neid kõige paremini, sest teda ma usaldasin, nii et ta teadis ideaalselt, kuhu vajutada. Hakkasin ise ka mõtlema, et äkki ma hääldan tõesti neid sõnu imelikult, äkki ma ei oskagi süüa teha, äkki ma kõnnin imelikult jne. Hiljem olen aru saanud, et viga ei olnud minus, vaid hoopis temas. Need, kes sinu nõrkusi ja ebakindlaid kohti esile toovad, neil on endil mingi probleem, nad on ise väga ebakindlad inimesed. Olles elus kogenud väga palju negatiivset, oskan selliseid asju välja lülitada ja üldse mitte energiat raisata. Meie ümber on palju inimesi, kes meid armastavad ja kõik teised on lihtsalt tolm.

  ReplyDelete
 21. Olen olnud sinu jälgija juba väga pikalt, kuid ei ole kunagi kommentaari jätnud. Tahtsin öelda, et oled täiesti imeline inimene! Olen alati sind imetlenud, sest oled nii rõõmus, ilus ja siiras inimene. Lisaks on sul kadestusväärne suhtlemisoskus. Just eelnevate asjade tõttu oled ainus blogija, kelle postitused ma alati läbi loen ja kelle postitusi ma ootan. Meil kõigil on loomulikult vigu, kuid tean, et oled piisavalt tugev, et saada jõudu hoopis enda headest külgedest!
  Olen sind siiani imetlenud ja imetlen edaspidigi, oled soojust kiirgav inimene. Mul on hea meel, et meil on selliseid vahvaid inimesi ja armsaid blogijaid.

  Parimate soovidega

  ReplyDelete
 22. Mulle nii meeldib sinu hääl. Just ootan rohkem sinu vlooge :) Jumala kerge on öelda, et ära tee välja aga mina olen møelnud nende kommenteeriate peale, kes halvustavad. Mida nemad sellel ajal teevad? Neil polegi muud teha peale selle, et istuda arvutis ja viha välja elada. Møtle kui kurb tegelikult? Oled tore ja kaunis naine. Pea püsti :)

  ReplyDelete