Sunday, April 10, 2016

Pühapäevane piknik Pelgulinnas


Kui me algselt plaanisime nädalavahetusel Kõrgemäele minna, siis reaalsuses pidime me Peetri selveri juures otsa ringi keerama. See tegi mind päris õnnetuks.. aga kuna jutt käib ühest pikema ajalisest murest, siis teen sellest tuleval nädalal eraldi postituse ja siia seda pikka lugu hetkel kirja panema ei hakka. Aga olukorrad on lahendamiseks ja alati tuleb vooluga kaasa minna!

Igatahes.. pidime kiirelt oma plaanid ümber mängima ja otsustasime, et mitte miski ei keela meil ka linnas grillida. Nii saigi selle aasta esimene grill eile tehtud, halleluuja! Kuna eilne ilm eriti väljas olemist ei soosinud (olgugi, et tegime autoga poest tagasi sõites "vihm mine ära, päike tule välja" tantsu), siis otsustasime Kristoga tänasest päikeselisest ilmast viimast võtta (tants vist toimis viivitusega). Nii tänane pikniku idee teoks saigi! Laotasime maha pleedid, grillisime, nosisime ja veetsime mitu head tundi raamatuid lugedes.


Viimasena ajasime mõned vahukommid vardasse ja nosisime neidki. Pean tõdema, et minu jaoks on need siiski liiga magusad ja rohkem kui kaks ei õnnestu mul neid ära süüa. Mõne aja möödudes ühines meiega ka naabrikass. Ta on selline vahva pensionärist kassike. Kõnnib hääästi aeglaselt ja on vist terve rajooni inimeste südamed võitnud. Nii me seal siis kolmekesi peesitasime ja ammutasime päikesest energiat.


Kusjuures.. Mina haarasin piknikule endaga kaasa Stig Rästa "Minu Kennedy" raamatu ja pean tõdema, et see raamat on päris kaasahaarav ja tekitab endalgi nostalgilisi mõtteid ja uusi unistusi. Äkki võiks iga inimene oma elus korra sellise rännaku läbida? Kes teist Stigi raamatut lugenud on? Kuidas on teie muljed (meeldis, ei meeldinud)? Milline oli viimane raamat, mida lugesite ja ei suutnud käest panna?

Ja veel.. Millal pidasite Teie viimati pikniku? Millised on lemmikud toidud, mida piknikule kaasa võtta ja ehk on kellelgi mingeid ägedaid looduskauneid kohti selle jaoks soovitada?

Ilusat pühapäeva!

16 comments:

 1. Mina ostsin Stigi raamatu endale jõuludeks. Lugesin selle kuskil 2-3 tunniga läbi, lihtsalt ei suutnud seda käest panna. Mõtlesin samuti sellele, et miks mitte ka ise selline rännak tulevikus läbida. Aga tõepoolest, väga kaasahaarav raamat! :)

  Piknikul käisin viimati eelmise suve lõpus. Võtan enamasti kaasa puuvilju (enamasti õunad, pirnid, viinamarjad), sinihallitusjuustu ja siis veel mingeid juurvilju, mida dipikastmega näksida. Vahel satuvad kaasa ka krõpsud. Kõige rohkem meeldib mulle mere ääres päikeseloojangul piknikku pidada. Romantika. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Seda me tegime kaa ühe korra eelmine aasta! Tõõõõesti mõnus :) Tegime lõkke ka, aga natukene külm hakkas ikkagi.

   Delete
 2. Nii tore piknik tundub teil olevat :) Tänane ilm tõesti soosib seda ja ammutada D-vitaminiini :)

  Ma ka loen hetkel Stigi raamatut ja mulle väga meeldib, sest ta "kergelt" kirjutatud ning on nii kaasahaarav :) Nii paljudel hetkel ma tunnen, et ta on mu tuttav ja tunnen talle ta elu keergkäikude pärast kaasa :) (Kuigi ma teda tegelikult päris elus ei tunne)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mhm, mul tekkisid samad emotsioonid :) Aitäh!

   Delete
 3. Mina Stigi raamatut lugenud pole, üleüldse tundub lugemine laste kõrvalt üsna võimatu missioon. Viimatine "Ei saa käest ära panna, loen ööni ja siis hommikul kirun end" raamat oli mu enda perearsti kirjutatud "Perearsti purgatoorium" - Ülimalt vaimukas, väga hästi Eesti perearstindust kirjeldav raamat.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oi.. See on tõesti midagi täiesti teistsugust. Võib olla põnev lugemine! :)

   Delete
 4. Kui ma praegu lugesin, et keegi perearst on raamatu kirjutanud, siis esimesena meenus minu uus perearst. Ja ongi nii :) Ma olen teda ühe korra näinud ja ma olin alguses segaduses. Nagu doktor Kloun. Eelmine perearst oli lihtsalt täiesti emotsioonitu, kuiv, noor arst. Peaks ka vist seda raamatut nüüd lugema :)

  ReplyDelete
 5. Mis raamatut Kristo luges ja kuidas talle meeldis?

  Piknikul pole ammu käinud, aga see on hästi vahva idee. Kevad/suvisel ajal väljas istuda ning head ja paremat nosida ning kaaslase/kaaslaste seltskonda nautida:-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kristo luges raamatut "Mürka". Pidi olema natukene raske lugeda, sest ülesehitus olevat natuke teisiti olnud. Aga muidu motiveeriv ja huvitav lugemine :)

   Delete
 6. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 7. Ka lugenud ja meeldis väga. Tekkis ka kohe tahtmine rännakule minna.

  ReplyDelete
 8. Lugesin Stigi raamatut eelmine kuu ning väga väga meeldis ning inspireeris.
  Viimati lugesin kaasahaaravat raamatut eile-täna. Asusin eile kallale ja lugesin poole ööni, hommikul lugesin viimase veerandi raamatust. Tegemist raamatuga Margus Pikhofi "Mahakantud inimeste saar". Jällegi teistmoodi ja väga mõnus lugemine. Praegu loen aga voodis teki all Jüri Grauberg " Ratastel kullakene".

  ReplyDelete
 9. Mina olen vahukommi sõltlane.Pole probleem silmad kinni mitu pakki alla ajada.:D

  ReplyDelete
 10. Nii kui ilmad soojemaks lähevad tõstame grilli, piknikutekid ja pleedid autosse, et oleks kohe võtta kui grillima või piknikule minna tahame. Korra aastas käime kindlasti ka mereääres telkimas, muidu väga telgis magada ei armasta aga 1 kord aastas ja mereääres on päris mõnus.

  ReplyDelete
 11. Aah, su pildid tekitavad nii mõnusa suve tunde kohe. Muide need grillitud vahukommid on head, kui kahe küpsise vahele panna. Muidu on jah liiga magusad :) Ja Stigi raamatust rääkides, siis see on lihtsalt nii hea. Seda oli nii raske käest panna ja kahju oli kui läbi sai. Üks hommik enne tööle minekut hakkasin lugema ja siis terve tööpäev ei suutnud ma muud oodata, kui et saaks koju raamatut lugema :D

  ReplyDelete
 12. Mina olen samuti "Minu Kennedy" läbi lugenud. Minule meeldis väga ja Stig hakkas rohkem meeldima kui enne. Selline lihtne ja hea lugemine.

  ReplyDelete