Monday, April 25, 2016

Prooviõhtusöök Saku mõisas + pulmakorraldusest


Aprilli alguses saime kirja Saku mõisalt, sisuga, et meid oodatakse prooviõhtusöögile. Nii saidki plaanid tehtud ja kaasa haarasime endaga vaid pulmaisa. Seda selleks, et ta saaks rohkem aimu ruumidest ja saaksime põhjalikumalt plaani pidada ja vaimusilmas pidu paremini ette kujutada. Ma kusjuures oleks arvanud, et osavõtt on veel suurem, kui see kohapeal oli. Eks enamik alustasid ilmselt pulmade planeerimisega oluliselt varem kui meie. Täiesti uskumatu on mõelda, et pulmadeni on jäänud vaid 4 kuud! Teisest küljest ei jõua me seda juba ära oodata! 

Ma ei väsi kordamast, kui väga ma hindan seda, et Kristo viitsib ise ka detailidega tegeleda ja kaasa mõelda. Eriti äge on see, kui ta keset argipäeva mõne vahva ideega lingi saadab! Näiteks nimesiltide + meenete idee on puhtalt Kristo põuetaskust! 


Aga rääkides õhtusöögist Saku mõisas.. Mul on nii hea meel, et just selle koha oma tähtsaks päevaks valisime, sest sealne personaalne lähenemine on hästi armas. Me saime enne menüü valimist maitsta KÕIKI roogasid mida üldse saada oli. Me reaalselt sõime vist mingi 20 käigulise dinneri sellel õhtul. Umbes täpselt 7 pearooga, 18 erinevat suupistet, 5 erinevat salatit ja 3 erinevat torti. Te võite ette kujutada kuidas me nagu kolm kakukest sealt mõisast välja veeresime! Söögi kõrvale pakuti ka valikus olevat joogimenüüd. Nüüd võime lõpuks käsi südamel öelda, et meie valik on tehtud.


Pulmaisaks on minu truu sõber ja klassivend Martin. Eks ilmselt paljud siiski eelistaksid professionaali, aga meie oleme oma valikuga tõõesti rahul. Martin on lapsepõlves ka Kristoga aega veetnud ja ta on kogu selle protsessi jooksul meile juba nii palju abiks olnud, et paremat valikut poleks me saanudki teha. Ta on nagu pereliige ja tohutult karismaatiline. Minu meelest ideaalne kombo! Meie pulmas ümbritsevad meid üldse väga paljud lähedased inimesed ja see oligi meie eesmärk. Kodukootud, armas, soe ja lähedane. Loomulikult veendume selles, et tegemist oleks siiski pädevate inimestega, kes oma ülesandega hakkama saaksid, kuid kõige olulisem on meie jaoks siiski selle päeva nautimine. Praegu liigub kõik suurepärases tempos!


Lisaks sellele käis minu juures külas armas Birgit, kes minu kleidi eest hoolitseb. Kontrollisime mõõte, panime plaani paika ja täna hommikul ostsime ka vajaliku kanga/pitsi. Lisaks sellele oli Birgit nädalavahetusega kleidi "mustandi" valmis traageldanud ja saime seda siis proovida. Sinna märkis Birgit oma valge kriidikesega kõik detailid mis kohendamist vajasid, et õige kangaga juba kindlamalt edasi minna. Uuuuh, ma olen nii elevil!

Antud fotol olevatest kuvanditest ei saanud valituks ükski. Ma ei plaani oma kleiti enne pulmapäeva üldse kellegile näidata. Nii Kristo, kui ka Teie näete seda pulmapäeval esimest korda! 


Meie pulmas kasutatavast värvide gammast saab aimu nendelt fotodelt. Põhilisteks lilledeks ongi helesinised hortensiad, valged liiliad ja preeriakellud. Tseremoonia toiub meil õues ja õhtustamine siseruumides. Ka mõisa terrass on meie kasutuses, et saaksime augustikuu tähistaevast imetleda! 

Oeh.. Nagu päris meie enda muinasjutt! 

8 comments:

 1. Hehe. Martin Siimann? Ta mul praegu koolikaaslane ja tundub tõesti väga õige inimene selliseks tööks. Jõudu teile kõigile!

  ReplyDelete
 2. Armsad olete ja palju õnne ka! :) Olen ise ka suvel abiellumas. Kas plaanid nime ka muuta ja kuidas ja millal seda tegema peab? :D

  ReplyDelete
 3. Kui kunagi minul see tähtis päev kätte jõuab siis vaataks ka pulmaisa esimesena vist tuttavate ringist. Need professionaalsed pulmaisad kipuvad sageli liinitööna seda tegema, tuttav oleks selline soe ja armas. Niiet mõistan teie valikut täielikult. Ja sa oled imekaunis :)

  ReplyDelete
 4. Nii ootan juba sinu uusi pulmateemalisi postitusi. Kuigi endal pulma lähiajal tulekul pole, siis teie planeerimisest on nii tore lugeda, nii härdaks teeb seestpoolt:) Tahaks ka kunagi sama muinasjutulist pulma, palju edu teile! :)

  ReplyDelete
 5. Ehk mõtled ikka kleidi kavandit, mitte kuvandit? ;)

  ReplyDelete
 6. Mis poest pulmakleidi kanga ja pitsi saite? :)

  ReplyDelete
 7. Olen su uus jälgija. Uudistan su blogis ja kui nägin, et teie pulm toimub Saku mõisas, siis mõtlesin, et pean kohe kirjutama. Ise elan täpselt Saku mõisa juures. Saadan siis teile õnnitlusi ja elan teiega kaasa :)

  ReplyDelete
 8. Kas tohib küsida, kui notar paneb paari ja välistseremoonia kas see on hinnapoolest odavam, kui tuleb inimene perekonnaseisuametist? :) Meil pulmad suvel tulekul ja otsustasime ka Saku mõisa kasuks:) aga vaatasin, et see maksab 650€,
  Kas notar oli sama hinnaga:)?

  ReplyDelete