Monday, April 18, 2016

Kuidas "kolaruumist" sai (minimaalse eelarvega) magamistuba - Meie nädalavahetus


Meie nädalavahetus algas sellega, et tormasime Viimisse, Kristo vanemate juurde suverehvidele ja madratsile järele. Kuna Kristo ema käis alles hiljaaegu selja operatsioonil, siis osutus nende olemasolev madrats magamiseks liiga pehmeks. Nii saime meie omale Kõrgemäele teise magamistoa jaoks samuti madratsi. Kõige suurem probleem oli selle kohale viimine. Madrats oli oma 160x200 suur ja seda me kohe mitte kuidagi autosse ei mahutanud. Ainus variant oli madrats kinnitusrihmadega katusele siduda. Mõeldud, tehtud! Selle idee ainuke miinus oli see, et sõit Viljandi poole võttis tavapärase pooleteise tunni asemel umbes kolm. Pidime ju nii ettevaatlikult ja aeglaselt sõitma. Tagatipuks hakkas teepeal veel natukene vihma ka sadama. Palvetasime siis üheskoos, et jumala eest padukat ei tuleks! Ei tulnudki, vedas!


Aga me proovisime ikka madratsi välja teenida ka.. Seda siis aiatöid tehes, mida Kristo ema oma selja tõttu hetkel teha ei saa. Nii me siis lõikusime pool päeva oksi, õhtustasime koos ja panime Kõrgemäe suunas ajama. 

Kõige suurem missioon oligi sellel korral meie "kolatoast" magamistuba teha. Seda kõike võimalikult nulli lähedase eelarvega, sest sellel aastal on meil veel palju kulutusi ees. Ma kõigepealt näitaksin Teile enne fotot. See tuba oli sellesmõttes koguaeg igasuguseid asju täis. Alguses hoidsime seal omaniku asju, seni kuni ta neile järele tuli. Seda tegi ta ka mitmel erineval korral ja esialgu me seda tuba ei kasutanud. Jõuludel kasutasime seda tuba söögitoana ja katsime sinna pika laua. Selline piklik tuba oli selleks puhuks ideaalne! Natukene peale jõule juhtuski meie maamajaga õnnetus ja paneelidest tehtud lagi kukkus alla. Niimoodi jäi jälle antud tuba õnnetult parandamist ootama. Tänaseks on tuba ilusti korras ja otsustasimegi sellele uue hingamise anda. 

Aga siin siis foto sellest ajast, kui meie alles maja omanikeks saime: 


Tänaseks näeb magamistuba välja selline : 


Kõige vahvam on selle magamistoa juures see, et kogu selle sisu peale kulus meil ei vähem ega rohkem kui 49 eurot! Eks tänu Kristo vanematelt saadud madratsile hoidsime me ikka kõvasti kokku! Suur kniks neile selle eest! Tekid ja padjad saime minu ema käest. Nad on küll kõik erinevatest komplektidest, kuid maal ei mängi see nii suurt rolli. Nagunii on tekikott ja padjapüürid ümber. Voodipesu võtsime kodust kaasa.. Meil on samas suuruses tekk ja padjad, seega sellega läks lihtsasti. Vaibakese saime minu ema elukaaslase ema käest. See peaks olema veel omakorda tema ema tehtud! Paras reliikvia teine! 


Kitarr oli eelmise omaniku oma. See oli väheke katki ja tema tahtis seda minema visata. Palusin tal see siis meile jätta ja plaanisingi selle valgeks võõbata ja näiteks seinale riputada. Kardinad on tegelikult erinevad nagu te pildilt ka näete. Aga minu meelest ei kriibi see üldse nii hullult silma. Eks kunagi jõuame uhkemad panna, aga sinnani sobivad küll :) Pilt oligi ainukene asi, mille eest maksime. See oli Decoras 49 eurot! See sobis nagu valatult meie poolt nikerdatud "öökapikestega". Viimased meisterdasime siis kuurist leitud puu pakkudest ise. Kraapisime koore maha, pesime puhtaks ja muud ei teinudki. Tulevikus võiks neid pealt poolt natukene lihvida, aga mulle tegelikult isegi meeldib selline robustne välimus. Küünlaalused saagis Kristo meie küttepuuks mõeldud palgist. Me nüüd mõtleme, et samasugused võiksime teha enda magamistuppa ka. Nii vahvad minu meelest!

Eks magamistuba parajalt kirju on, aga kõike jõuab tulevikus ringi teha. Praeguseks oleme ise tulemusega küll super rahul! Täitsa kodune oli selles toas olla juba :)

Kuidas Teile tundub? On kellegil veel mingeid ägedaid ja soodsaid sisustusideid? 


Ülejäänud aeg möödus kahekesi vihma käes grillides, rehve vahetades, "ürgmeest" vaadates ja tuhkruga mängides. 

Mida Teie sellel nädalavahetusel tegite? Ilusat alanud nädalat!

19 comments:

 1. Ahhh kui ilus magamistuba! :)

  ReplyDelete
 2. Ega teil see madrats otse põranda peal ei ole? Sest siis on oht, et sinna alla võib päris kergesti niiskus ja hallitus tekkida. Muidu ilus tulemus! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Seal on selleks üks nõukaaegne paks ja raske tekk all :)

   Delete
 3. Praegust ei anna eelnevata vôrreldagi! Puupakk on eriti kift minu arvates! Hubane ja mônus!

  ReplyDelete
 4. Üks idee - tehke madratsile euroalustest alus alla, ka need võib näiteks valgeks värvida vms, kuidas endale meeldib. lihtsalt stiili poolest täitsa sobiks sinna ka selline lahendus.

  ReplyDelete
 5. Väga ilus! Nii mõnus ja hubane. Madrats ei tohiks olla otse vastu maad (samuti tekk ei aita eriti, sest madrats vajab õhutust). Aga kas te pole mõelnud euro alustest voodi kõrgendust teha? Ma kujutan ette, et see sobiks nii hästi selle toaga!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meil ei olnud parasjagu muud.. Euroalused on super hea mõte! Kust neid saaks huvitav? :)

   Delete
 6. Väga mõnusalt hubane tuba tuli, ei oleks üldse arvanud et enamus sisustusest "kuskilt saadud" on kui sa poleks täpsustanud. Kõik sobib hästi kokku :)

  Kui Googeldada "euroalused müük" siis ta pakub päris mitu erinevat varianti kes neid Tallinnas müüvad, hinnad on ka varieeruvad olenevalt nende kvaliteedist ja välimusest. Mul tegi Tartus sõber ka nendest omale voodi ja nüüd käin iga kord külas olles vaatamas ja kadestamas. Loodan salaja, et mu järgmises üürikorteris pole päris voodit mööbli hulgas ja saan samuti võimaluse omale taoline ehitada (ja siis võib olla üks veinikastidest diivanilaud ka). Avastasin hiljuti sellise Facebooki lehe nagu "Nifty" kus on igasugu lahedaid videoõpetusi taolistele DIY projektidele, mis ehk ka teile maakoju sobiks.

  Täiesti seosetu küsimus, aga kas tuhkur plehku ei ürita panna kui ta õue saab?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitähhh Külli soovituste eest! Kohe piilun :)

   Ei ta jookse kuhugi. Ta alati meiega koos väljs ja reeglina ta üle kümne minuti ei viitsinollagi. Läheb tuppa tagasi tuuseldama :)

   Delete
  2. Heh, ma ei ole telefonis ilmselgelt eriline kirjutaja :D

   Delete
 7. Te olete nii toredad :) Alati on huvitav postitusi lugeda ja pilte vaadata. Mõlemad kodud on soojalt ja hubaselt sisustatud. Ja koos Kristoga moodustate armsa terviku. Jätkake samas vaimus ja palju armastust teile :)
  Tervitused Norrast :)

  ReplyDelete
 8. Euroalustega pidi olema selline värk, et osa neist on immutatud puidukaitsevahendiga, mis on mööbli jaoks kasutamiseks ohtlik. Võhik ei tuvasta kuidagi, kumb on kumb, ja reeglina ei tea seda ka nende aluste edasimüüjad. Pigem osta lauamaterjali ja teha ise mingi alus või jahtida FB kasutatud mööbli gruppidest mõnd sobivat voodiraami, vahel antakse neid päris odavalt ära.

  ReplyDelete
 9. Osades kauplustes jäävad ka kaubapäeval alused üle..äkki sul mõni tuttav töötab kaubanduses, saaksid uurida :)

  Tulemus on aga muljetavaldav. Uskumatu kuidas pealtnäha väikesed ja tühised asjad muudavad ja annavad nii palju juurde. Väga tublid olete ja edu edaspidiseks :)

  ReplyDelete
 10. Nii mõnus ja hubane, selline maalähedane. Eriti äge on see puupakk. No, mina ei oska nii asjuj kombineerida, kohe paha hakkab :( Tahaks enda korterit ka armsaks tuunida, aga no ei oska!

  ReplyDelete
 11. Võibolla oled sellest juba kirjutanud, aga tahtsin küsida, kas see maakoht on teil Kristoga ühine vara või kuulub see ainult sulle? :P

  ReplyDelete
 12. Ootan su postitusi alati suure õhinaga, nii mõnusad olete! :)
  Maja tundus algul mitte minu maitsele (see puitlaudis), aga nüüd näeb juba väga hubane ja armas välja, olete head tööd teinud ;)

  ReplyDelete
 13. Pidid eelmisel nädalal mingist teemast kirjutama, kas see endiselt plaanis? :)

  ReplyDelete
 14. Euroaluste kohta... mul on neid üle, siinsamas Suure-Jaanis.. aga nad muidugi välitingimustes seisnud, ei tea, kas saab elu sisse puhuda :/

  ReplyDelete