Wednesday, February 24, 2016

We got engaged!


Ja täpselt nii ongi! Seda kõike kirja panna on kuidagi imelik, sest ega mitte ükski foto ega sõna ei suuda päris täpselt edasi anda seda, mida ma sisemiselt tunnen. VAU!

 Meil on selles mõttes vedanud, et meie aastapäev on sattunud 23.02 kuupäevale.. Niimoodi on meil alati järgnev päev vaba olnud ja tänu sellele tähistamine imelihtne! Sellel aastal sai Kristo omale aastapäevaks vaba päeva ka,  mina olin poole päevani tööl. Kui koju jõudsin, ootas Kristo mind suure kimbu valgete liiliatega (minu lemmikud!) ja isetehtud koduse lasanjega. 


Sõime oma kõhud täis ja pakkisime asjad. Seadsime sammud swissotelli poole. Meile oli broneeritud 27'ndal korrusel asuv sviit. See vaade on seal muidugi hingetuks tegev! See oli meie jaoks teine kord selles hotellis.. Selle voodi, voodipesu ja teeninduse pärast läheksin iga kell tagasi! Sviiti külastavatele inimestele on mõeldud ka executive lounge. Seal saab siis süüa ja dringitada täpselt nii palju, kui süda lustib. See on nii mõnus, et seal on alati privaatne! 


Sõime oma kõhud täis ja läksime tuppa tagasi. Panime peale oma kõige lemmikumad lood ja veetsime lihtsalt teineteise seltsis aega. Ma tõesti ei aimanud midagi.. 

Kuna ma olen hästi suur massaaži sõber ja ma olin tegelikult selleks hetkeks juba päris unine, siis otsustas Kristo mulle head meelt valmistada ja aidata mul lõõgastuda. Massaaži tehes pajatas ta mulle nii palju ilusaid sõnu ja valas mind komplimentidega üle. Ohkasin endamisi ja mõtlesin just sellest, kui õnnelikuks ta mind igapäev teeb! Siis üks hetk ütles ta mulle, et "kallis, keera ümber palun.. " ja haaras oma pintsaku taskust musta värvi karbikese, laskus ühele põlvele ja palus mind naiseks. Mu süda jättis ausalt kohe mitu, mitu lööki vahele ja silmad kiskusid vesiseks. Kallistasin teda ja sosistasin talle kõrva "Jaaaaa". Nii ma siis nuuksusin seal suu kõrvuni veel tükk aega. Minust saab Triinu Liis Epner! Päriselt või? Kas see ei juhtugi ainult muinasjuttudes? 

Siis tegime videokõned kõikidele oma lähedastele sõpradele ja peredele, et ka nendega uudist jagada. See oli nii vahva ja võib vist öelda, et saime nende kõigi "õnnistuse" :) Hetkel plaanime pulmad pidada selle aasta augustis. Kuupäevaks oleks ideaalne 20.08, sest siis oleks see taasiseseisvumise päev ja jälle vaba! See oleks otseses seoses meie eelneva kohtumise kuupäevaga ja saaksime seda alati täpselt sama lihtsalt edasi tähistada. Kuna ma ei ole kunagi ühegi pulma korraldamisega seotud olnud, siis ma päris täpselt ei teagi, mis oleksid järgnevad kõige olulisemad sammud. Eks selle juures tulete äkki Teie appi? 

Loo juurde natukene nalja ka.. Kuna Kristo mulle selle ettepaneku üsna ootamatult tegi, siis käis televiisoris (mute peal õnneks) "Võimalik vaid venemaal" saade :D :D
 Ma ei vaata seda saadet enam kunagi vist sama pilguga! 


Milliseid kohti pulmadeks soovitaksite? Milline oli Teie pulmade eelarve? Kes toitlustas? Kes pildistas? Kes filmis? Kust kleit ja smoking leida? Milliseid traditsioone pulmas jälgisite? Küsimusi on mustmiljon! Igasugune abi ja nõu on teretulnud! 

Ja veelkord.. APPPPPPI ma olen kihlatud! 

39 comments:

 1. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 2. Ülimega palju õnne Teile! Et armastust jätkuks igaveseks :)

  ReplyDelete
 3. Palju palju õnne!! Naljakas, et ma just paar päeva tagasi mõtlesin randomly, et ei tea kas Triinu Liis varsti kihlub :D

  ReplyDelete
 4. Palju palju õnne teile! :) Armastus on ikka nii ilus ja vahva.

  Pulmade kohapealt soovitan teile aga seda, et võtke nüüd natuke aega ja nautige seda, et olete kihlatud. Olen olnud praeguseks 3 pulma korraldamise juures (et enda omad ikka kunagi üliperfektsed teha) ja tõsiasi on see, et see 6 kuud, mis teil praegu jäänud on, on tegelikult ikkagi suhteliselt vähe. Esiteks juba seepärast, et tavaliselt broneeritakse kõiksugu peopaigad/paaripanijad/pulmaisad/fotograafid pikalt enne ja mulle on jäänud tunne, et te tahate ikkagi midagi ägedat :)

  Kui teete järgmisel aastal, siis on paika loksunud ka ideed, kuidas/mida/kus teha. Praegu võib asi nii jooksuga minna, et pole teil aega ei maakodus käia ega ka muuga tegeleda. Kui just ei taha kedagi endale palgata.

  Ma loodan, et ma nüüd liiga negatiivne ei olnud :) Lihtsalt näinud väga lähedalt, kuidas erineb pulmade korraldamine kui seda tehakse poole aastaga ja kui seda tehakse üle aasta.

  Palju armastust teile!

  ReplyDelete
 5. Superilusad kleidid on Anna-Bella salongis Tallinnas :) Vähemalt mina leidsin oma kleidi sealt ja hea meelega oleks kohe mitu tükki sealt veel ostnud.

  ReplyDelete
 6. Ja palju õnne ka muidugi! See kihlumisetunne ja pulmaeelne aeg ja kõik on nii super :)

  ReplyDelete
 7. Siia ka, paljupalju önne teile noored!
  Ma siiani laisk ja ei suuda planeerimisega alustada aga meil ju aasta rohkem aega ka :) edu teile!!

  ReplyDelete
 8. Palju õnne teile! :) Kui tahaksite pulmi Tallinnast väljas ja näiteks oma maamaja läheduses pidada, siis minu meelest on ülimõnus koht Olustvere mõis. Võib-öelda, et lausa minu lemmikkoht siin piirkonnas :). Edu planeerimisel!

  ReplyDelete
 9. Palju õnne! Pulmade planeerimisega on teil päris kiire nüüd küll. Enamus kohti, pulmaisasid, fotograafe on juba broneeritud. Hea kui registreerija leiate 20. augustiks. Seega tuleb kiirustada :) Eelarvest nii palju, et normaalse pulma saab siis kui kogukuludeks kokku arvestada 100€ inimene. Et kui nt 70 inimest kutsute siis arvesta kuskil 7000€.

  ReplyDelete
 10. Imehea fotograaf on Martin Lätt, kuigi ta elab Rakveres aga ma arvan, et ta võib Tallinnasse ka tulla. Teine hea fotograaf on Grete Link

  ReplyDelete
  Replies
  1. mis ajast see Link fotograaf on? :D

   Delete
  2. Grete polegi otseselt fotograaf, aga minuteada hobikorras ja eriti sõpradele teeb küll pilte :)

   Delete
  3. Täitsa tegeleb fotograafiaga ja eelmisel aastal oli ka pulmafotograaf http://www.gretelink.com/p/shop.html?m=1 :)

   Delete
 11. Palju õnne ka minu poolt :) ja minu lemmik pulmafotograaf on Marit Karp, alati ime-li-sed pildid!

  ReplyDelete
 12. Liitun ka teistega ja ütlen, et pàris paljud kohad, fotograafid jne jne on selleks aastaks juba broneeritud ( suvel on ju high season ka ). Ise abiellun juulis ja hakkasin aasta ennem tegutsema :)

  ReplyDelete
 13. Palju-palju-palju õnne teile!! Mäletan neid värskelt kihlunud tundeid veel väga selgelt. Minu kätt paluti eelmine Naistepäev, sest ajast oleme pulmi planeerinud ja kahe kuu pärast saan tanu alla ;) Pulmad toimuvad Padise mõisas, tseremoonia kõrvalolevas kloostris, eelarve on ca 20 000€ (mesinädalad sisse arvestatud). Kleidi ostsin Pärlist. FB grupis olen minagi ;)

  ReplyDelete
 14. te aind põsele musitategi või?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hah.. Sattus nii piltidel aga ega ma just suur "suudlemise" piltide jagaja ei olegi. Ei tule selle pealegi, et sellel hetkel meid pildistada :D see ikka kire värk ja privaatsem :)

   Delete
 15. Fotograafideks oleksid super tegijad ka Fotoraat nt :)

  ReplyDelete
 16. Palju palju palju õnne! 20.08 on tõesti ilus kuupäev + minu õde on samal ajal ristitud, nii et teie pulmapäev ei saa mul kuidagi meelest minna :D

  ReplyDelete
 17. Mina just julgustan, et kindlasti saab augustiks valmis. Meie korraldasime oma pulma 4,5 kuuga ja see päev oli imeline! :) Lõpuks ei ole peamine see üks päev, vaid abiellumine ise ja kõik, mis sellele järgneb.  ReplyDelete
 18. Mulle tundub ka, et teil võib ajaga väga kitsaks minna aga eks oleneb ju sellest keda/mida pulma tahate ka :)

  Kleitide poolest soovitan ka Anna-Bella salongi. Meie pulmapildid tegi Stina Kase ja ma poleks saanud rohkem rahul olla. Tema läheb küll sinna kategooriasse, et ma hästi ei usu, et ta veel vaba oleks .. :)

  Igatahes palju-palju õnne teile ja edukat planeerimist!

  ReplyDelete
 19. Palju õnne! Kuna mu enda pulmad tulevad ka augustis, siis võin öelda, et teil jääb kahjuks aega natukese väheks. Meie hakkasime korraldama rohkem kui aasta aega ette, st enamus kohad on juba broneeritud, fotograafid samuti. Isegi pulmakleite käivad ostmas veebruaris just augustikuu pulmalised. Kleidivalik on parim Anna-Bellas ja Pärlis. Sõrmuste tellimine võib võtta aega 1-3 kuud, kleidiga sama (kui ei osta just one size kleiti kohe mis poes on). Kindlasti peate mõtlema, millist pulma soovite, kas mõisas, külalistemajas jne, sama käib ka tseremoonia kohta: kas mere ääres, perekonnaseisuametis, pargis, mõisas jne? Kohtadest võib uurida Saku mõisa, Padise mõisa, Endla Talu, Sangaste mõis, Nõva külalistemaja, Viimsi vabaõhumuuseum jne. Peate ruttu-ruttu hakkama otsima ka pulmaisa, sest enamus on juba suveks kinni ning kui pulmaisa ikkagi leiate, siis tema annab väga palju ja head nõu. Aitab nö pulma kokku panna. Mõelda tuleks ka külaliste nimekirjale, sealt edasi eelarvele (kui suur pulm, siis julgelt 10 000€ võiks arvestada). Kindlasti soovitan ka pulma võtta videograaf, see on parim mälestus, mis võib pulmadest jääda (soovitaks tomvar.ee). Imeline fotograaf on Elika Hunt. Leida tuleks ka inimene, kes kaunistab (peokoht, tseremoonia, auto jne), tihtipeale oskavad pulmaisad kedagi soovitada. Mõelda tuleks ka bändile, juuksurile, meikarile, pulmaautole. Kui peigmehele lasete ülikonda õmmelda, siis viimane aeg on sellega alustada. Kui peokoht on valitud, siis sealt tavaliselt ka toitlustus. Pisemad asjad mille peale mõelda nt, pulmavärv, pulmastiil, lilled, tort ja veel nipet-näpet. Kui küsimusi veel tekib, vastan meeleldi, hetkel endal juba mõte nii koos lihtsalt. Igatahes soovin palju õnne veelkord ja loodan, et saate ruttu kõik vajaliku! Kindlasti tulevad teil imeilusad pulmad!

  ReplyDelete
 20. Palju õnne teile ! :) Ma soovitan ka sulle Anna Bella salongi külastada ( seal armsad teenindajad ja kleitide proovimine on väga mugavaks tehtud). Aga üleüldisemas plaanis tasub teil esimese asjana mõelda koha peale ja see juba bronnida, sest head kohad bronnitakse ruttu. Planeerin ka ise praegu pulmi selle aasta augustisse ning ausalt öeldes on see ikka suht keeruline. Mainin veel ära, et kui soovite registreerimist Õnnepalees, siis saate kuupäeva kinni panna alles kolm kuud ennem ;)

  ReplyDelete
 21. Palju õnne teile ja loodan, et oma soovitud kuupäevaks pulma organiseeritud jõuate. Oleneb muidugi mis laadi pulm on teile sobilik. Tahtsin aga veidikene teemaväliselt küsida mis värk sul nende kätega on? Igal pildil on see peace märk kätega tehtud. Vaatasin instagrami ka sul ja no tõesti kas midagi muud ei oska oma kätega ette võtta? :D

  ReplyDelete
 22. Megapalju õnne teile:) Kas te olite varem muidu kunagi rääkinud ka abiellumisest? Et kunagi ju võiks jne :)

  ReplyDelete
 23. Kas sa sisimas ootasid seda ettepanekut juba ammu?

  ReplyDelete
 24. fotograafiks alati imeline Marjaana Vaher, Pai stuudio.

  ReplyDelete
 25. Õnnitlused! Mitte üldse pahaga, aga kas natuke vara ei ole pulmadeks? Jüriga olite ju kolm korda kauem koos ja ei mingit kihlumist isegi. Kas Kristoga siis tunne nii palju õigem ja kindlam kui eelmisega?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mu arust see on küll väga rumal küsimus. Mõned inimesed on a'la 7 a ka koos ja ei tule seda abieluettepanekut - no ju siis lihtsalt ei ole sellist tunnet, ei ole see õige inimene! Mu arust on küll tobe arvata, et on mingi "kindel aeg", mis peab koos olema, enne kui ettepanek teha. Jah, tõesti - päris 3-4 kuuga sellist otsust ilmselt ei teeks, aga kui tunned iga keharakuga, et on õige inimene - milleks siis venitada?
   Või mis sinu arust see ÕIGE aeg siis oleks, palju koos peab olema?

   Palju-palju õnne teile ka minu poolt, aga veidi pani imestama see lause:
   "Minust saab Triinu Liis Epner! Päriselt või? Kas see ei juhtugi ainult muinasjuttudes?"

   Saan aru, et oled hetkel väga emotsionaalne, aga kas sa päriselt ka arvad, et abiellumine ja kihlumine juhtub vaid muinasjuttudes? Ma usun, et see on ikka üsna igapäevane asi ja jättis veidi naiivse mulje.

   Delete
  2. Muidugi ma ei arva päriselt, et abiellumine ainult muinasjuttudes toimub :D :D Oleb isegi mitmel käinud.

   kirjutasin selle nii, et väljendada oma üllatust ettepaneku osas :) Aga aitäh heade soovide eest!

   Delete
 26. Kui videot soovite jäädvustada, siis soovitaksin CM Videos'it. Nad on leitavad siit: https://www.facebook.com/Cm.Vids/?fref=ts
  Pulmavideotega saab veel tutvuda siit: https://www.youtube.com/watch?v=o3ZgdnCmYMo&list=PLEvjoz5I8gTzrvb8p2Q2WWIOObVRnQ5y6

  ReplyDelete
 27. Meil oli ka algselt plaanitud 20.08, aga abiellusime hoopis 15.08. Ei mõelnud selle peale, et perekonnaseisuametid on ju tol päeval kinni, kiriklikku laulatust ei tahtnud ja notar küsis topelttasu. Ei meeldinud mulle ka see mõte, et päev enne käia lihtsalt asja ametlikuks tegemas. Seega tellisime 15.08 hoopis notari välja ja tseremoonia toimus vabas õhus :) Ja kui siin osad kommenteerisid eespool, et aega jääb väheks, siis oleneb ju mida te tahate. Meie olime juba kihlatud olnud poolteist aastat ja jõudsin juuli alguses välispraktikalt tagasi, siis mõtlesime, et mida me veel ootame?! Pulmad planeerisime pooleteise kuuga, oli väga armas intiimne 25 inimesega pulm. Sellise inimhulga jaoks ei olnud ka keeruline restoranis eraldi ruumi broneerida. Ei olnud mingeid pulmaisasid ega sellega kaasnevat tralli, aga nii me soovisimegi. Registreerimine vabas õhus koos viiulimängijaga, pildistamine, pidulik õhtusöök :)

  ReplyDelete
 28. Tehke jah pulmad 20.08, tähistan lisaks siis enda sünnipäevale ka teie pulma ja järgmiseid aastapäevi :)
  Aga muidugi Palju palju õnne! :)

  ReplyDelete
 29. Ma soovitaks fotograafidest Stina Kaset ja Sandra Palmi. Minu unistus oleks, et video teeks Tomvar. Tal on lihtsalt kõige imelisemad videod:)

  ReplyDelete
 30. Palju õnne!
  Ärge fotograafi pealt kokku hoidke, see on seda väärt. Maris Treufeld(oli vist nii perekonnanimi:)) on väga super fotograaf

  ReplyDelete
 31. Palju õnne kihlumise puhul! :)
  Tore näha armunuid ja järgmise sammu astumist. :)
  Aga uurisin veits põhjalikumalt blogi aga ei leidnud teie kohtumis-ja kokkusaamislugu.. Mind küll väga huvitaks, tundute nii positiivne ja mõnus paar. :)

  ReplyDelete
 32. milline õnn! soovin teile igavikku täis armastust!

  ReplyDelete